Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Hrozba III.

Přidal scorpioncz dne 08.07.2019 17:15
#2524

Postavil jsem se vedle něj a během jeho proslovu se jen díval zvědavě po tvářích noviců. Po tom, co mi byl předáno slovo, jsem si odkašlal a natáhl se po třídní knize. "Dovolte i mne, abych Vás zde na univerzitě přivítal a hnedka na začátek popřál mnoho štěstí při budoucím studiu. Nyní, se chvilku budeme věnovat nudnějším organizačním věcem. Začneme docházkou! O mně už něco málo víte, ale já ještě nevím, kdo tu přede mnou sedí. Takže až vyzvu dotyčného jménem, postaví se a něco málo nám o sobě řekne. Nemusí to být dlouhé, zejména by mne zajímalo, odkud pocházíte a co vás vedlo k výběru zrovna tohoto druhu magie. Takže jako prvního tu máme..." Budu si zapisovat místa, odkud jsou, jelikož by se to mohlo hodit při výběru místa budoucí expedice. Jen co skončím, budu pokračovat. "Děkuji, i těm málomluvným, je to celkem umění jen tak ze vzduchu něco o sobě říci. A teď, o čem vlastně tento předmět bude. Podle vašich odpovědí soudím, že asi každý má nějakou představu. Konkrétně tu budeme probírat ..." Přečtu nejprve osnovy a poté budu mluvit o zkoušce. Načež z vlastní nedávné zkušenosti lehce popíši, jak to bude probíhat a že by se připravení studenti neměli obávat ničeho. Potom položím třídní knihu na stůl.

Energickým hlasem po chvíli navážu. "Takže s tímto z krku si shrneme, co po vás vlastně budu chtít! Až tu skončíme, každý by měl být schopen v rámci možností začátečníka ovládnout ničivý element blesků. Já osobně mám raději praxi, než teorii, takže budeme často kouzlit. Ale teorii se prostě ve výsledku vyhnout nelze." Nechám si mezi prsty problesknout několik jiskřiček. "A když budete hodně úspěšní, tak tu skončíme s třídou schopných bleskových mágů, kteří budou ve své schopnosti dostatečně věřit. Možná to z mého vystupování zatím nevyplynulo, ale blesková magie je mojí nejoblíbenější. Doufám, že budete sdílet lásku k magii stejně jako já."

Problesknu pár jisker i v druhé ruce, načež zvážním. "Nyní něco k bezpečnosti. Jak jsem říkal, budeme čarovat, a to hodně. Blesková magie má při špatném použití tu smůlu, že způsobuje popáleniny. Ne však jako oheň, protože silné bleskové kouzlo působí popáleniny vnitřní. Abychom to viděli naživo, se raději pokusíme vyhnout všemi možnými prostředky souhlas? Takže, jako novicové svoje naučená kouzla nikdy nezkoušejte samotní, a hlavně ne ze začátku. A samotným myslím to, že budete pod dozorem někoho schopného z vyšších ročníků, či pedagoga. Ne kamaráda, co nastoupil o dva dny později, než vy. Neberte to jako buzeraci, ale jako předejití skoro jistého úrazu. Jen co svoji moc ovládnete, nebojte, budete moct experimentovat osamotě. Při hodinách občasně budeme kouzlit i tady vevnitř, ale jen některá základní a ne moc nebezpečná kouzla. Mnohdy budeme cvičit venku, protože je tam víc prostoru. Vždy ale bude platit, že vezmete rozum do hrsti a nebudete dělat kraviny. Budete mne poslouchat, protože nechceme řešit ta zranění, o kterých padla řeč."

Protáhnu se a budu pokračovat zase jiným tónem, aby řeč nezněla monotónně, když je tak dlouhá. "Předem vás také varuji. Nebudeme si dělat problémy, nikomu to za to nestojí. Pokud budeme dělat něco nebezpečného, budete mne poslouchat a soustředit se. Jste tu, protože tu chcete být a já tu jsem, protože vás chci zdokonalit v umění magie. Koukám, že tady konkrétně jste všichni, nebo alespoň drtivě, absolutně noví. Pokud budete mít jakýkoliv problém, klidně i osobní, neváhejte se obrátit na mne nebo jiného vyučujícího. Jsme tu od toho, abychom vám pomohli. Pokud nebudete zvládat látku v hodinách, nebo jen stíhat, platí totéž. Pravděpodobně sem budou docházet i starší žáci, jenž opakují, ale první hodinu už znají z dřívějška. Nebuďte nesmělí a zeptejte se jich, oni určitě rádi pomůžou. Každopádně můžete přijít za mnou. Myslím, že nebude problém, abych vám nějaké věci dodatečně zopakoval ať individuálně, nebo skupinově. Chci, abyste si z hodin odnesli něco víc, než jen ospalost. V případě potřeby mám kabinet v..." Popíši cestu k mému kabinetu. Potom si sednu na okraj stolu. "A abych nezapomněl. Je tu ještě jedna věc, která se vás může také týkat. Plánuji někdy v budoucnu utvořit expedici do nějakých ruin. Zatím je to jen ve stavu myšlenky, ale snad se to začne brzy dopodrobna plánovat. Vás, jakožto mágů školy ničení, se to může týkat také, protože jak všichni dobře víme, ruiny mohou být nebezpečné. Ti, kteří budou schopni, se budou moci připojit. Bude to jistě užitečná a zajímavá praxe." Udělám zamyšlený výraz. "Myslím, že to by bylo asi vše. Pokud jsem na nic nezapomněl a nemáte nějaké dotazy, asi to tu rozpustíme. Snad jsem vás moc nevyděsil, ale magie není ledajaká hračka. Jsou tu nějaké dotazy?" Pokud ne, tak poděkuji za pozornost s přáním hezkého zbytku dne a skončíme.