Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Hrozba III.

Přidal Aurelius dne 28.04.2019 15:22
#2469

→ Tah 522

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
Serana se usmívala. „Nó… To teď popravdě nevím.“ zastavila se a přemýšlela, „Matně si pamatuji, že se o něčem takovém včera navečer mluvilo, ale nejsem si úplně jistá.“ přiznala následně a bylo patrné, že šátrá v paměti.

„S těmi novickami pozor. Některé jsou docela neodbytné a jestli jim padneš do oka… Budeš se mít na co těšit. Takže ten prstýnek být tebou jen tak nesundávám.“ poradila ti následně, když ve své paměti nenalezla odpověď ohledně kabinetu. „Věř mi, že mluvím z vlastní zkušenosti.“ zasmála se, „Teda…“ zarazila se následně, „Samozřejmě jsem s žádným profesorem nikdy nic neměla. Tak jsem to rozhodně nemyslela… Vycházím ze zkušeností a drbů, které jsem měla možnost pochytit jako novicka.“ uvedla pohotově na pravou míru.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Následoval jsi lorda Rulla pryč z domu, pryč z osady až před její bránu, kde se po několika metrech konečně zastavil. Mlčky hleděl před sebe a kochal se výhledem. Začal jsi k němu promlouvat, mlčel – dlouze mlčel.

„Nee…“ zakroutil hlavou a pootočil se, „Nepožádám o pomoc žádnou daedru. To je jediné o čem nepochybuji.“ povzdechl si, „Nejsem vůdce, nejsem ani pořádný bojovník. Nemám Anvilu vlastně ani co nabídnout… Vzbouřili se proti vládě mé rodiny, proti vládě mé švagrové a bratra, který ani vlády schopen nebyl. Proč by měli přijmout mě?“ pokračoval po chvilce hledání správných slov, „Ta hrstka co zůstala věrná toho jistě teď hořce lituje, přišli o domovy a málem zaplatili životem. Nebyl jsem schopen zachránit nikoho ze své rodiny… Vždycky jsem jen přihlížel jejich umírání a teď jsem sám.“ kousl se do rtu, „Sám. Opět sám.“ zopakoval a dlouze mlčel, opět se otočil a stál k tobě zády.

„Dobře…“ řekl nakonec, „Musím se vzpamatovat… Máš pravdu, máš pravdu. Přesvědčím legáta Atia, aby požádal o pomoc Vysokoskalskou flotilu, ale s podmínkou, že žádný Arterius ani jejich příbuzný se nezúčastní boje. Nechci je tady…“ řekl odhodlaně a opět se k tobě otočil čelem, „A zúčastním se vyjednávání. Jak říkáš… Chci tělo svého bratra a švagrové řádně pohřbít. Nejlépe za zdmi města podle tradic našeho rodu, ale to budu moct jen tehdy, když město znovu získáme.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Neodpovězené tahy