Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Hrozba III.

Přidal Aurelius dne 19.12.2018 14:59
#2293

→ Tah 462

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
„Dobře. Tím je rozhodnuto.“ přikývl arcimág, který se opět ujal slova. „Pro vás dva bylo vše potřebné už řečeno. Můžete se společně s ostatním odebrat a začít vykonávat zkoušky. Pro vás...“ podíval se na černovlásku sedící opodál, „Pro vás mám připraveno ještě pár slov, která vám brzy sdělím.“ přesunul zrak zpět k tobě a Seraně. „Můžete jít. Teď už si vás převezmou zkoušející.“

Po těchto slovech se začali profesoři a profesorky rozcházet. Zůstali jen ti, kteří se měli účastnit zkoušení černovlásky, ostatní se rozutekli. Mezi prvními byl i Palagán, který očividně někam spěchal a nevypadalo to, že by ti hodlal dát nějaké instrukce s následujícím zkouškám. Naštěstí ho zastoupila Xaria, která místo toho, aby odešla vyrazila k tobě.

„Škorpiasi. Sice nebudu tvou zkoušející, ale budu u většiny tvých zkoušek.“ řekla tiše, aby nerušila ostatní, „Ale věřím, že si povedeš dobře a dokážeš zodpovědět a předvést vše co ti Palagán jako zkoušející nakáže. A teď už pojďme... Musíme se s ním sejít před Univerzitou.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Starší profesor vyslechl tvá slova, reagoval na ně s dlouhým povzdechem a zakroucením hlavou, „Víte... čím méně toho víme tady v Ledohradu o politice tím menšímu nebezpečí se vystavujeme. Tak se alespoň trochu odlišujeme od našich kolegů z Cyrodiilu. Přišel jste sem hledat vědění tak u něj zůstaňte. Politika tu nikoho nezajímá...“ mávl rukou, „Novicky vás za ním zavedou... musím se ještě nějakou tu chvíli věnovat vyučování.“
„Samozřejmě, že zavedeme.“ pousmála se Maxelle, „Hádám, že stále ještě neopustil svoji komnatu, mám pravdu?“
Starý profesor přikývl.
„Tak pojďme.“ pokynula následně a vedla tě v doprovodu Thery a druhé novicky k jedné z věží Univerzity. „Jestli chcete líčit příběhy ze svého života možná bych vám byla schopná sehnat obecenstvo. Víte... tady v tomhle zapadákově se toho příliš o dění v okolním světě nedozvíme. Vedení Univerzity se nás snaží držet hodně zkrátka, a tak by možná leckdo zaplatil i za nějaké dobré informace z okolního světa, obzvlášť za dobré příběhy... Jeden můj kamarád rád skládá básně a písně. Možná by vás mohl ve světě proslavit.“ pokračovala tiše až do chvíle, než jste došli ke dveřím. Oklepali jste boty a vešli dovnitř.

Ihned jste ucítili příjemné teplo, které proudilo kruhovou komnatou plnou dveří. Uprostřed zářila modrá záře, která osvětlovala společně s loučemi celou místnost.
„Ještě budeme muset o patro nahoru.“ namítla, následovali jste ji do dalšího patra. Zastavila váš až u dveří, které měly patřit profesorovy, kterého jste přišli požádat o pomoc. Maxelle však nezaklepala, pouze ustoupila stranou a celý tento proces ponechala na vás.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulín
Garmin zakončil přípravu magických pastí a vrátil se zpět k tobě. Thoron mezitím rozkázal a rozdal přesné instrukce k rozmístění svých bojovníků a bojovnic. Jednu stranu měl vést on sám a druhou černovláska. Když se vrátili vyslaní lovci a předali Garminovi zvířecí krev, děkovně přikývl a začal ji různě aplikovat na tvé tělo. Když byl hotov spokojeně se pousmál.
„Vše připraveno.“ zopakoval a podíval se na Orka, který jen rukou pohladil svoji zbraň a s velkým očekáváním se vyčkával na své nepřítele.
„Máme brát zajatce?“ zeptal se Thoron na závěr.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy
[/quote]