Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Hrozba III.

Přidal scorpioncz dne 13.06.2018 11:40
#2030

"Taky kdo by čekal, že ten s kým uzavíráte dohodu a koho se chystáte bránit vám podrazí nohy ... asi si ten osud zasloužil ..." Podotkl jsem k tomu, že si neporadila s kouzlem do zad, načež jsem pokračoval o očarování meče. "Víte, moje teorie ohledně toho očarování je, že takovýmito klasickými metodami používanými na každé druhé očarování ... nic nezjistíme. Pokud je moje domněnka správná, tak tohle očarování nedělal řadový novic z univerzity, ale přímo nějaká daedra a nedej osmičko daedrický princ. S tím bychom asi konvenčními metodami hnuli jen těžko ... Ještě jsem neviděl očarování, které by se takhle spárovalo s majitelem a dokonce si ho i označilo." Beznadějně jsem si povzdechl. "Pokud to udělala daedra, těžko k tomu potřebovala kámen duší. Stačila trocha duší od uctívačů té oné daedry a trocha její magické moci ... a ejhle magický artefakt je na světě."

Poplácal jsem meč a pomalu se chystal odejít. "Asi ano, tady to bude nejlepší a nejdiskrétnější. S těmi věcmi teprve uvidím ... kdyby jste tu nebyla, tak tady předpokládám nebude problém nechat vzkaz." Podíval jsem se směrem k dívce a pokývl hlavou. "S mečem ve městě šermovat nehodlám, o to nemějte starost ... navíc pokud ho nestudujete důkladně, vypadá jako nevýrazný řadový akavirský meč, který by mohl mít každý sběratel."

Odebral jsem se k východu, ale ještě než jsem odešel, tak jsem se otočil a zeptal se. "Mimochodem, nemáte strach, že by mě to mohlo najednou přepadnout a v nečekanou chvíli by mi tady s vámi přeskočilo?" A po její odpovědi jsem ještě dodal. "Děkuji za čaj, máte skvělý vkus. Na shledanou." A vyšel jsem ven, kde jsem hned zamířil k univerzitě.