Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Sám a přitom se společníkem?

Přidal Kalmandor dne 12.01.2016 01:56
#1

Ahoj, Už nějakou chvilku se potýkám s problémem, který mě dost štve. Prošel jsem snad všechny rady ohledně společníků, ale nic mne nenavedlo k řešení.
Jednoduše: Stratila se mi Lydie z Bílého Průsmyku a vůbec netuším kde. Nikde jsem ji nenašel a to ani ve svých domech, ani nikde jinde, natož v Dračí síni. Také se ke mě přidal toulaví pes na Solstheimu a ten taky prostě někam zmizel v jedné bitce, takže bůh ví co s ním je. To by nebyl takový problém, ale teď po nějakém čase, když nepočítám společníky,kteří mě provázejí v Q, tak se ke mně nikdo nechce přidat s tím, že už společníka mám. Dokonce i manželka mě poslala do háje. Co s tím? Stalo se to už někomu?

Přidal Lord Rade dne 12.01.2016 02:02
#2

Použij konzolové příkazy. Ty najdeš někde na skyrim/tes wiki. Buď na teleportování k NPC. Nebo si ho konzolí nějak resetuješ. Udělej save a zkus všechno možný. (Klidně i přes konzoli Lydii zabít a pak ji oživit.)
Protože tohle už bude napevno uloženo v tvých savech. Jiný řešení mě nenapadá.

Přidal SuperHunter dne 12.01.2016 09:44
#3

Well pokud hraješ na PC tak to nebude problém. Pokud nechceš vytvořit druhou Lydii tak jediný co budeš potřebovat je refID toho NPC.

To získáš tak že naloadíš starej save kde si ještě věděl že je Lydie s tebou, otevřeš konzoli (; -> klávesa většinou pod Escapem) a klikneš myší na ní. To by ti mělo vypsat refID, to si někam napiš a načti si současný save. Znovu otevři konzoli a napiš tam

prid [refID]
a potom
moveto player <- funguje jen na živé NPC, pokud je Lydie mrtvá a nic se nestane napiš resurrect , to by jí mělo oživit a pak zkus předchozí příkaz ;)

Pokud to chceš udělat jednodušeji a udělat klona Lydie napiš do konzole

player.placeatme 000A2C8E 1

Přidal Kalmandor dne 12.01.2016 19:55
#4

No, jelikož jsem šikovnej trol, tak mám všechny staré savy smazané, takže tady přichází další problém :D Tak jsem se trošku pošoupl a rozjel novou hru. Hned jak jsem se dostal k Lydii, tak jsem si načetl její ID a vrátil se ke hře původní. Skusil jsem snad všechno, ale bohužel. Nešlo to. Co je však zajímavé, tak jsem nejdřív zkoušel přivolat ji, to mi hlásilo chybu, tak jsem zvoli resurrect a to proběhlo úspěšně. Následovné přivolání ale opět nevyšlo, tak to bude asi tím, že nejsem ve Skyrimu, ale na Solstheimu. Co myslíte vy?

Přidal KinimodLP dne 12.01.2016 20:22
#5

Jen doplním ten příkaz: prid 000A2C94 :)

Přidal Adrian_S dne 12.01.2016 20:35
#6

Kalmandor napsal:
Co je však zajímavé, tak jsem nejdřív zkoušel přivolat ji, to mi hlásilo chybu, tak jsem zvoli resurrect a to proběhlo úspěšně. Následovné přivolání ale opět nevyšlo, tak to bude asi tím, že nejsem ve Skyrimu, ale na Solstheimu. Co myslíte vy?


Nezáleží na tom, kde se nacházíš. Když už nejde "moveto player", tak si jí prostě přidej do hry (Superhunter napsal návod - "placeatme" cheat). Až půjdeš po světě a narazíš na druhou Lydii, tak jí vymaž (konzolový příkaz, klikni na druhou Lydii a napiš "disable")

Přidal SuperHunter dne 12.01.2016 22:27
#7

Pokud nefunguje první část tak prostě spawni novou Lydii :D (kdyby se náhodou stalo že bys potkal starou tak otevři konzoli klikni na jednu z nich a napiš disable, to odstraní označenou ze hry)

SuperHunter napsal:
player.placeatme 000A2C8E 1

Přidal Kalmandor dne 12.01.2016 23:09
#8

Po několika pokusech se mi Lydie nevrací i když příkaz přivolání funguje, tak si jí naklonuju. Nebo se o to alespoň pokusím :)
Díky za rady.

Přidal SeveruS dne 13.01.2016 18:36
#9

Klonovat takto "důležité" postavy není moc dobré.... Já to udělal jen jednou ( shodou okolností to byla právě Lydia ), no a ten klon si pak fungoval dost nevypočitatelně..... Přestala využívat lepší výstroj a výzbroj, které dostala do inventáře, chybně plnila příkazy a pokud byla doma, tak jen stála v koutě své komůrky hubou ke zdi jak na hanbě, odkud se pohla jen když jsem vyšel z domu a měl ji nastavenou jako společníka. Takže co se týče mne, klony pojmenovaných postav mají do mého Skyrimu vstup zakázaný.
Jinak pokud mně se ztratí kámoš, slouha, nebo pes, postupuji zhruba tak jak Ti radil SuperHunter jen s tím rozdílem, že já si ztracenou postavu nepřivolávám k sobě, ale jdu za ní.
Příkaz moveto player občas nezafungoval, ale příkaz: player moveto [refID] zabral zatím pokaždé. No a pak se teprve rozhodnu co dál, pokud je postava mrtvá, tak ji oživím ( příkaz resurrect ), a pokud je jen někde uvízlá tak ji resetuji ( příkaz prid [refID] )....

Přidal SuperHunter dne 13.01.2016 19:00
#10

Já osobně sem s naklonovanými postavami problém dosud neměl. (kromě toho když sem je obě potkal).

Na příkaz player moveto sem úplně zapomněl....ten funguje na všechno :D

Přidal Kalmandor dne 14.01.2016 14:16
#11

Vyzkoušeno. příkaz nefunguje :D

Upravil/a Kalmandor dne 14.01.2016 14:21

Přidal KinimodLP dne 14.01.2016 22:40
#12

Hlavně si toho klona neber :D Vlastní zkušenosti :D