Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Overlordi

Přidal Aurelius dne 25.06.2016 22:38
#1

„Výborně...“ šeptnu tiše, zakleknu a s připraveným lukem zaměřím jedno ze zvířat. Vystřelím až na pokyn lovce přeci jen je zkušenější než já.

Přidal Killiaden09 dne 25.06.2016 23:24
#2

Nově budou tahy každé úterý a sobotu!!

Tonda


Muži a žena chvíli mlčeli než se jeden z nich odhodlal promluvit. Měl tmavší zelenou kůži "Je toto uprchlický tábor ?"
"Mno jak se to vezme ..." řekl Draien "... jsme uprchlíci z našeho světa Acheronu který byl zničen válkou ..." při jeho slovech se na sebe trojice nechápavě podívala ... pravděpodobně o něčem takovém slyšely porpvé.

Sarako


2 tahy

BadWolf


Hlášení zvědů:
Na východ odtud bylo nalezeno pobřeží moře. Většinou je to však otevřená planina beze stromů. Také tam jsou známky námořního střetu ale bez bližšího průzkumu není možné určit dobu před kterou se střet udál. Dále pak na severo-západ byl nalezen v horách pramen řeky. Je o dost dál a je tu možnost že ten střet mohl být nedávný a mohly bychom narazit na komlikace...

Dění na sněmuLen


Vojáci se opět pohroužili do skupinové konverzace mezitím co jsi vyčkával na příchozí zprávu od Waerovy skupiny když v tom jsi viděl havrana jak vylétává z jeskyně a míří k tvému stanu.

Škorp


"No tak dle zvyklostí by měl být nejvýše chrám ledových kněžek ... poté královský palác a až potom universita magie a ubikace studentů..." řekl arcimág mezitím co jsi nahlížel na mapu.

Aurelius


Přesunul jsi se tak aby jsi viděl na jezírko kde byl poslední kousek - statný bílý jelen s obrovským parožím. Natáhl jsi luk a zamířil. Po chvíli dal lovec signál a okamžitě vypustíl dva šípy - oba zasáhly své cíle. I tvůj šíp si našel cíl když bílého jelena trefil těsně nad levé přední kopyto a poslal ho k zemi. "Dobrá trefa ... teď ho jen dodělat.." poznamenal Loreth a vydal se na mítinu které se mezitím vyprázdnila od zbytku stáda.

Tahy bez odpovědi

Upravil/a Killiaden09 dne 28.06.2016 11:52

Přidal BadWolf dne 26.06.2016 19:23
#3

Po přečtení se na chvíli zamyslím a pak rozhodnu.
"Nemůžeme se nechat odradit nějakým střetem o kterém navíc víme příliš málo. Moře se bude hodit jak pro obstarání potravy tak pro průzkum, obchod a válečnictví, přesuneme se tedy tam. Ten pramen v horách si ale nemůžeme dovolit ignorovat, navíc je zde v okolí dřevo. Pro dnešek tedy přenocujeme tady a zřídíme zde menší tábor. Do zítřka chci skupinu dobrovolníků, kteří půjdou zabezpečit onen pramen, tento tábor budou moci využít jakožto základnu, my ostatní se přisuneme k moři. Rozdělení sil bude nebezpečné a náročné po logistické i vojenské stránce, ale věřím, že to zvládneme, a pokud to výjde, budeme moci naše nové město a osady vést k blahobytu.
Nějaké poznámky nebo námitky?"

Přidal Tondulin dne 27.06.2016 14:56
#4

"To není důležité, spíš mě zajímá co od nás potřebujete?"

Přidal scorpioncz dne 28.06.2016 12:52
#5

"Jistě, tak nějak jsem myslel, že bychom mohli vystavět palác a magickou věž na stejné úrovni. Magie je pro nás velmi důležitá a já jí taktéž ctím. Chrám musí být samozřejmě nejdůležitější a úplně navrchu, v tom máte pravdu. Mimochodem, až budete stavět palác, přál bych si tam mít svoji osobní věž, která by byla plně obyvatelná. Tedy platilo by to pouze za předpokladu, že by to bylo uskutečnitelné a také alespoň trochu dobré z hlediska obranyschopnosti." (čekal jsem až načrtneš tu mapku ... mám jí očekávat? Jo a mimochodem, má moje rasa něco jako ledové draky? samozřejmě ne hned teď ale třeba můžu je potom mít?)

Přidal Killiaden09 dne 06.07.2016 00:47
#6

Tonda


"Nabízíme informace o dění v okolí a přibližnou mapu výměnou za oblečení a jídlo." řekl jeden z můžu a očekával tvou reakci. Draen se zamyšeleně podrbal na bradě "Mno ... je pravda že by se nám podobné informace hodily ..."

Sarako


tah do příjezdu

BadWolf


"Hmmm vskutku to bude problém ... ale pokud někdo zvládne zabezpečit ten pramen jsme to my." řekl vůdce rytířů planoucí růže s šibalským úsměvem ve tváři. "Dobrá takže já jen vyčlením nějaké může aby zde drželi tábor." řekl Akron a s jeho slovy se sněm pomalu začal rozcházet až jste tam zůstaly pouze ty, Akron a Naeris.

Len


Vojáci se opět pohroužili do skupinové konverzace mezitím co jsi vyčkával na příchozí zprávu od Waerovy skupiny když v tom jsi viděl havrana jak vylétává z jeskyně a míří k tvému stanu.

Škorp


"A proč nepropojit palác s magickou věží ?" řekla Trea prohlédla si mapu "A proč bychom to dělali ? Přece nechceš lést cizím lidem do soukromí ne ?" řekl Arcimág a opět si mnul svůj bílý vous. Trea se nepatrně napřímila a poté se skoro jakoby uražená vydala směrem k hradbě.

Aurelius


Přesunul jsi se tak aby jsi viděl na jezírko kde byl poslední kousek - statný bílý jelen s obrovským parožím. Natáhl jsi luk a zamířil. Po chvíli dal lovec signál a okamžitě vypustíl dva šípy - oba zasáhly své cíle. I tvůj šíp si našel cíl když bílého jelena trefil těsně nad levé přední kopyto a poslal ho k zemi. "Dobrá trefa ... teď ho jen dodělat.." poznamenal Loreth a vydal se na mítinu které se mezitím vyprázdnila od zbytku stáda.

Tahy bez odpovědi

Přidal scorpioncz dne 06.07.2016 10:51
#7

"Nemyslel jsem úplně propojit, jen je udělat na stejné úrovni. Vytvořil by se takový trojúhelník, no kdyby to nebylo providitelné, tak to udělejte podle tradic ... a s ní si nedělejte starosti, bude v pořádku." Podívám se za ní, ale potom odvrátím hlavu k arcimágovi. "Máme důležité věci na práci, už se rozestavily hlídky a nevrátili se průzkumníci? Informace je to co teď potřebujeme. Jinak bych už myslel trochu do budoucna, Máme docela štěstí, že tu máme hory. Až budeme hotoví se stavbou města, tak by nebylo od věci trochu prozkoumat nerostné bohatství. Se dřevem si naštěstí nepotřebujeme dělat starosti ... je ho tu vše dostatek v případě potřeby ... Jak jsme na tom s počty arcimágu? Kolik máme vojáků a civilistů?" řeknu a opřu se rukama o mapu, kterou si začnu prohlížet.

Upravil/a scorpioncz dne 06.07.2016 10:52

Přidal Tondulin dne 13.07.2016 21:41
#8

"Nebo se k nám můžete připojit, u nás je dost jídla pro ty co se nebojí poctivé práce." usměju se. "Myslím že by to bylo výhodné pro obě strany co vy na to?"

Přidal BadWolf dne 16.07.2016 18:37
#9

"Dobře... dobře. Naeris? Byl bych rád kdybyste prozkoumali jak je na tom tenhle svět s magií. Nechi později mít nějaké nepříjemné překvapení..."

Přidal Aurelius dne 16.07.2016 21:52
#10

„Výborně...“ šeptnu tiše spokojen se svým střeleckým výkonem. „Netušil jsem, že jsem tak dobrej.“ pomyslím si, když budu vylézat z úkrytu a kráčet k poraněnému zvířeti. Následně dokončím co jsme začal a podle pokynů lovce budu postupovat dále.

Přidal Killiaden09 dne 16.07.2016 22:50
#11

Tonda


''Opravdu by jste byl tak štědrý ??" řekla žena dříve než stihli její druzi zareagovat. "Pojďte dovnitř do stanu a já doběhnu pro něco na psaní." vybídl je Draien ke vstupu do tvého stanu a poté co skupina vešla dovnitř odběhl k jednomu z vozů. Když se vrátil držel kalamář s brkem a několik listů pergamenu. "Mno ... vypadá to zatím jako dobrý obchod ...."

Sarako


Už z dálky bylo vidět husté sloupce kouře vznášející se z údolí. Yerena nejdříve navrhla jestli nebylo možné že by již město podlehlo ale zvěd který vás vedl na místo bezeslova zavrtěl hlavou. Po chvíli jízdy začal spomalovat "Jsme na místě." Stáli jste skoro na konci údolí a jediné co stálo mezi vámi a nepřítelem bylo vysoké ,deset metrů široké návrší vysoké tak akorát aby jste nebyly zahlédnuti. "Hmm bylo by dobré obhlédnout situaci."řekla Yerena. Pohybem ruky dala naznat mužům aby čekaly a seskočila z koně. "Půjdete se mnou pane ?"

BadWolf


Naeris přikývla "Při cestě to možná bude trochu složitější ale půjde to. Pokud se mohu zeptat nebylo by vhodné aby i tyto tábory které budou mimo město měly nějakou magickou podporu v případě nouze ?" "Hmm to je sice pravda ale myslím že Rytíři Spálené Růže nebudou tolik prahnout po pomoci vzhledem k tomu že jsem mezi nimi viděl i několik můžu s planoucími meči..." řekl Akron a sledoval dění v táboře.

Škorp


"Mno máme zhruba 8000 lidí a 1500 mužů poté asi 30 učedníků. Jelikož k stavbě moc kameny ani dřevo nepoužíváme ,snad jen jako základy nebo výstuže, máme od každého snad jen 1000 kusů ... Pak máme celé stádo mamutů a zhduba šedesát ovcí. Moc slavné to není ale zastihlo nás to ,narozdíl od ostatních, nepřipravené..."

Aurelius


Když jsi sešel na mítinu oba lovci již kontrolovaly dva sestřelené jeleny. Nad tvým jelenem seděl Loreth a zrovna mu z těla vytahoval nůž kterým ukončil jeho trápení. "Proč jste takovéhle nadání pro lukostřelbu neukázal když jsem vás tehdy na Acheronu učil ?"

Tahy bez odpovědi

Přidal Sarako dne 19.07.2016 17:02
#12

Sesednu z koně a půjdu s Yerenou obhlédnout situaci, abych zjistil rozestavení a přibližné počty jejich jednotek. Poprosím o zakreslení přibližného plánku, s rozmístěním oddílů nepřátelských jednotek (pěchota, kopiníci, střelci, jízda, střelecká jízda), obléhacích strojů, městských hradem a tábora oblehatelů (pokud jej před útokem postavili).

Přidal Aurelius dne 19.07.2016 18:17
#13

„Nechtěl jsem patřit mezi vaše premianty.“ pousměji se a budu sledovat jak pracuje s nožem. „A nebo jsem měl jen zkrátka štěstí a pevnou ruku.“ dodám po chvilce.

Přidal Tondulin dne 19.07.2016 18:22
#14

"Jak říkám bude to vzájemně prospěšná spolupráce, jsem zde cizí a vaše znalosti by se nám opravdu hodili."

Přidal scorpioncz dne 23.07.2016 12:57
#15

"Ano ... ano jistě ... podle těch zpráv o potravinách, bychom měli vytvořit nějaké stálé příjmy. Za zvědy bych již vyslal i nějaké lovce, abychom moc neplýtvali svými dlouhodobými zásobami, které vydrží. No pokračujte ... já se jdu věnovat takovým těm klasickým záležitostem vládce. Neboli nic nedělání, pouze chození mezi lidmi a povzbuzování. Pokud něco budete mít, tak mne informujte." Poté se vzdálím a budu procházet mezi lidem, přičemž se občas zastavím a pozeptám se nějakého dělníka jak se staví a jaký na něj má tohle místo dojem ... prostě takové ty věci na zvýšení morálky.

Přidal Killiaden09 dne 23.07.2016 15:36
#16

Tonda


https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/74/f6/ec/74f6ec566c11b668934c7d18c9343e41.png
Draien s Arkosem jak se drakonián představil dokončili nákres mapy a čekaly na tvůj posudek.

Sarako


Společně s Yerenou a zvědem jste vyšli na kraj kopce a přikčili se tak aby vás nebylo moc vidět. Město bylo již v pokročilém stavu obležení ale zdá se že stále odolává. V pravo jsi si všiml skály na níž stála pravděpodobně Citadela města na níž byl postaven improvizovaný trebuchet. Orkský kemp sic na první pohled neuspořádaný měl svůj řád a orkové místo normálního zápasení mezi sebou se snažili připravit na další steč. Yerena poukazovala na velký stan na kraji táborapravděpodobné místo vůdce hordy Všiml jsi si tří katapultů a čehosi co připomínalo beranidlo dále bylo mezi městem a táborem několik zničených obléhacích věží. "Eh asi budeme mít problémy ..." řekl zvěd a poukazoval na levou stranu kempu kde byly vidět průsmik ze kterého se právě blížily řady orků stojící v dobře uspořádaných řadách Odhad na 5000 dalších orků. Nikde jsi si nevšiml žádných jezdců
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/67/cd/ee/67cdee9ec412337cd6ef5cfe1458f0ba.png

BadWolf


Naeris přikývla "Při cestě to možná bude trochu složitější ale půjde to. Pokud se mohu zeptat nebylo by vhodné aby i tyto tábory které budou mimo město měly nějakou magickou podporu v případě nouze ?" "Hmm to je sice pravda ale myslím že Rytíři Spálené Růže nebudou tolik prahnout po pomoci vzhledem k tomu že jsem mezi nimi viděl i několik můžu s planoucími meči..." řekl Akron a sledoval dění v táboře.

Škorp


"Hmmm nechám dám dohromady nějaké ty skupinky lovců." řekl Kreon. Rozloučil jsi se a vydal povzbuzovat své obyvatele. Všiml jsi si že někteří ledorytci už připravili místa na sklady a ohrady a začali nosit některá náčiní na místo. Jak jsi se procházel viděl jsi jak lidé pomalu staví svá obydlí a vítající tvé motivující proslovy. Když jsi došel na jedno málé náměstíčko kde stál tvůj stan všiml jsi si jak Trea v doprovodu několika lidí vytváří cosi jako pomník z ledu s kamenem jako podstavou.

Aurelius


"Heh to je taky možnost." řekl a chystal se jelena stáhnout z kůže když ho lovec zarazil. "Odvezeme je rovnou do tábora a až tam je stáhneme." řekl, odešel ke svému kusu a hodil si ho na záda po vzoru druhého lovce který ho již nesl zpět ke koním.

Tahy bez odpovědi

Upravil/a Killiaden09 dne 23.07.2016 15:41

Přidal scorpioncz dne 23.07.2016 22:58
#17

Přijdu k Treje a zeptám se, "Co se tu tvoří? Vypadá to jako nějaký pomník? Možná bychom se ale měli zaměřit spíše na více prospěšné stavby, jako hradby a podobné důležité budovy ... Ale pokud je to socha bohyně, tak to silně schvaluji, když na nás bude dohlížet s přízní ... povede se vše lépe."

Přidal Tondulin dne 24.07.2016 14:55
#18

"Takže jsme se ocitli uprostřed konfliktu, no to jste mě moc nepotěšili. Kolik drakoniánů s vámi přišlo?" zeptám se Arkose.

Přidal Aurelius dne 24.07.2016 15:16
#19

„Výborně. V tom případě pojďme.“ pravím a nijak se nebudu zajímat o mrtvé tělo. Od toho je tam přeci Loreth, aby se o tělo postaral a dopravil jej do tábora. Nikoliv já.

Přidal Sarako dne 25.07.2016 21:31
#20

Na chvíli se zamyslím.
Jak moc je příkrý svah ze kterého shlížíme na orčí tábor?
Jaká je denní doba? (odpoledne, nebo večer)
Je stepní tráva na pláni jižně od kopce (ze kterého shlížíme) suchá?
Z jaké (světové) strany vane vítr?

Upravil/a Sarako dne 25.07.2016 21:33