Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Zapomenuté proroctví

Přidal Tondulin dne 03.07.2015 23:47
#1

"Ale, ale copak to tu máme za poklad?" řeknu, spokojeně se usměju a odemknu truhličku.

Upravil/a Tondulin dne 03.07.2015 23:47

Přidal Sarako dne 04.07.2015 21:59
#2

Adrian_S + MightRider
MightRider:
,,Na Havraních ostrovech máme k dispozici kolem 10 000 válečníků. Pokud bychom naverbovali všechny bojeschopné muže, tak by bylo možné sestavit armádu velikosti kolem 40 000 válečníků." odpoví jarl a pak s úsměvem dodá:,,Otázkou je, kdybychom naverbovali všechny bojeschopné muže, dokázali by ženy bez nich zastat těžkou práci?" Jarl se napije medoviny a pokračuje:,,Ralvánské impérium je naštěstí vede na Faldeře válku s Daltmorem, Ascarnií a Dragónií. Navíc je oslabené povstáním elfů, které trvalo dva roky. Nakonec bylo krvavě potlačeno a od té doby ztratily elfové v Ralvánii právo vlastnit půdu." Opět se napije medoviny a pokračuje s úsměvem:,,Rawlton je namyšlenej vůl, co si nenechá líbit žádnou urážku. Právě jsem mu vyplenil vesnici a poslal hlavu jednoho z jeho velitelů, tak proč by to nemělo vyjít?"

Adrian_S:
Po dlouhém čekání na tebe přišla řada. Ranhojič si prohlédne tvá zranění. Když si prohlédne tvé střelné zranění na boku, prohlásí:,,Měl jsi štěstí, kulka tě jenom škrábla." Potom tvojí ránu vyčistí a zašije. Pak ti dá nějaký bylinný obklad a ránu obváže. Když je hotov, povídá:,,Někam si sedni a odpočívej. Na pozici veslaře se nech vystřídat po zbytek cesty někým jiným a pokus se trochu prospat."

Tondulin
Odemčení zámku tě sice stálo jeden zlomený paklíč, ale nakonec se ti zámek povedlo otevřít (padlo 3 a 19, úspěch, +8 zkušeností). Uvnitř najdeš lahvičku s nápisem: Extrakt z Měňavce, stříbrný prsten se smaragdem a stříbrné mince (Kořist: Extrakt z Měňavce, Stříbrný prsten se smaragdem, 25 stříbrnáků).

KinimodLP
Odešel jsi elfce z dohledu a našel jsi si volnou lavičku, která stála stranou a bylo z ní dobře vidět na vchod do hospody. Neuběhlo ani deset minut a dostal jsi hlad.

kissko384
,,Dobře, dobře." kývne hlavou Mariana a pak odpoví na tvou otázku:,,Profesor Heistings mi dal za úkol nasbírat několik bylin a hub." přitom levou rukou poklepe na malou tornu, kterou má přehozenou přes rameno:,,Když jsem se vracela zpět, přepadli mě loupežníci. Doprovodil bys mě zpět na magickou univerzitu?"

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sekce Vlastnost, Perky, Kouzla a Inventáře je pravidelně aktualizována.
http://www.skyrim...ost_163742

Upravil/a Sarako dne 04.07.2015 22:19

Přidal KinimodLP dne 04.07.2015 22:23
#3

Z hladu si vytáhnu bochník chleba a zakousnu se do něj. U toho si také maličko loknu vína (zase ne moc abych se neopil). Při tom všem budu dále čekat na Varise až vyjde z hospody.

Přidal Tondulin dne 04.07.2015 22:34
#4

Všechno si pečlivě uschovám a vrátím se zpět za Glisou. Cestou budu přemítat o tom k čemu by mohl být extrakt z měňavce.

Přidal kissko384 dne 04.07.2015 23:11
#5

Síce neviem kde to je, no rád s tebou pôjdem." odpoviem jej a vyrazíme na cestu.

Přidal Adrian_S dne 04.07.2015 23:15
#6

Poděkuji mu a zeptám se ho ještě, zda by mi neukázal (třeba během zpáteční plavby), jak bych se mohl ošetřit sám... (Snaha získat novou dovednost "Ranhojičství" <- pokud bys to uznal)

Upravil/a Adrian_S dne 04.07.2015 23:16

Přidal MightRider dne 04.07.2015 23:48
#7

"Jestliže je opravdu tak namyšlený, nejspíš mu to nedojde. Ale co když mu to dojde? Nebo co když se vzdálí z dohledu, počká si a až začne útok na hrad, nacválá si to zezadu? Já vím, neznám ho, třeba je nafoukaný, ale co kdyby?"

Přidal Sarako dne 06.07.2015 00:33
#8

Adrian_S + MightRider
MightRider:
,,Jarlové mají přes 900 mužů. Když lord Rawlton nevyleze, nechají obránce hradu Frigstone vyhladovět, pokud budou chtít předejít zbytečným ztrátám. Tak jako tak jarlové Frigstone dobyjí. A kdyby se Rawlton pokusil o vpadnutí do zad, těch jeho 260 mužů raději dezertuje, než aby se vrhlo na zteč proti přesile." prohlásí jarl Olaf, pak vstane a dojde za jedním z válečníků stojících opodál:,,Oznam mužům, že odjíždíme!"
,,Dle rozkazu můj jarle!" vezme roh a dvakrát hlasitě zatroubí.
Potom se jarl a všichni jeho muži vydají směrem k lodi.

Adrian_S:
Ranhojič ti ukáže, jak zašívat rány, měnit obvazy a kontrolovat, jestli se do rány nedostala infekce. taky ti ukáže několik bylinek (Zašívání a čištění ran a kontrolování, jestli se do rány nedostala infekce je závislé na perku Anatomie. Bylinky a léčivé obvazy jsou závislé na perku Alchymie. Protože ti vysvětlil základy, můžeš se perk Anatomie, nebo Alchymie naučit při postupu na příští úroveň. Ranhojičství vyžaduje znalost obou perků a lze ho aplikovat pouze na ostatní. Zkrátka není možné každou hodinu měnit si bylinné obvazy, kontrolovat a čistit si rány a přitom v klidu odpočívat a o odbornosti vlastnoručního vyjmutí si kulky z břicha se nedá ani spekulovat.).
Najednou zazní dvojité zatroubení a všichni seveřané se vrací k lodi.

Tondulin
Projdeš zpět přes chrámové katakomby ven. Když se vrátíš, Glisa zrovna pomáhá dvoum dalším elfkám uvařit polévku.
,,Tak co, našel jsi poklad?" usměje se jedna z elfek.
Hned se dovtípíš, že jim Glisa prozradila, že jsi se vydal prohledat zříceniny chrámu.
,,Nechte ho, ať nám to všechno v klidu poví." řekne Glisa a podá ti dřevěnou misku s polévkou:,,Pozor, je horká, právě se dovařila." Potom ti podá lžíci.

KinimodLP
Najedl jsi se chleba (inventář upraven).
Čekání na Varise ti připadá, jako věčnost. Začíná se stmívat a v dolech odtroubily konec směny. Směrem od dolů se vrací několik horníků, většina z nich jsou temní elfové, občas zahlédneš i nějakého člověka nebo seveřana. Horníci dojdou k budově Nirikovy těžební společnosti, tam odevzdají nářadí a podle toho, jak si mnozí z nich přepočítávají stříbrné mince, soudíš, že dostaly výplatu. Většina horníků se přesune do hospody, i temný elf odpovídající Varisově popisu. Ve vesnici je celkem živo. Spatříš i skupinu strážných těžební společnost, jak nesou velkou kovovou truhlu, nejspíš jsou v ní vytěžené drahokamy z dolu. Když jsou horníci v hospodě a strážci donesou truhlu na pobočko těžební společnosti, zbytek horníků se vydá šouravým krokem do svých domků. Jakmile zapadnou dovnitř, je ve vesnici opět klid. Jen z hospody se ozývají veselé hlasy.

kissko384
Doprovázíš Marianu k magické univerzitě.
,,Není to daleko, jen něco přes hodinu chůze." poznamená Mariana a zeptá se:,,Čím se vlastně živíš?" Podívá se na tvůj luk:,,Jsi lovec?"

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sekce Vlastnost, Perky, Kouzla a Inventáře je pravidelně aktualizována.
http://www.skyrim...ost_163742

Přidal Adrian_S dne 06.07.2015 00:45
#9

(Takže "ranhojičství" = perk Anatomie + Alchymie... OK, beru na vědomí!)

"Áh, mnohem lepší.. Děkuji, bratře!" poděkuji mu za obvázání ran a před nástupem do lodě se otočím na vypálenou vesnici a pronesu, "MY jsme ještě neskončili, Ralvánští... My ještě ne..." nastoupím na loď, zaujmu pozici veslaře a připravím se na vyplutí.

Přidal MightRider dne 06.07.2015 01:02
#10

"Výborný plán." Přikývnu jarlovi.

Po zatroubení odejdu směrem k lodi.

Až dojdu k drakkaru a začnu vylézat na loď, pravděpodobně mě trochu zabolí rány. "Do háje, možná to opravdu bude chtít ranhojiče. Starší ví, jak hluboké to může být."

Na drakkaru tedy hned neusednu k veslům, ale vyhledám ranhojiče.

Přidal kissko384 dne 06.07.2015 09:18
#11

"Nie celkom." odpoviem jej "Kedysi som pracoval na statku, no to je už dlhá doba." zahľadím sa do diaľky "Teraz len chodím svetom a robím prácu ktorá sa mi kde naskytne."

Přidal KinimodLP dne 06.07.2015 21:30
#12

Při pohledu na výplatu se zlomyslně ušklíbnu. Pak vstanu z lavičky a zamířím k Varisově domu. Nejdříve se tajně podívám do oken a chvíli budu poslouchat za dveřmi. Pokud nic neuslyším nebo neuvidím tak se schovám někam do křoví poblíž jeho domu (pokud tam nějaké je, pokud ne tak půjdu za dům).

Přidal Tondulin dne 06.07.2015 22:39
#13

Poděkuji Glise za polévku a pustím se do jídla. "No není na tom moc co k vyprávění stačilo vypáčit dva zámky, vyluštit jednu hádanku a Voilá poklad je u mě." Pronesu poněkud vítězoslavně a potom se zasměju.

Upravil/a Tondulin dne 06.07.2015 22:44

Přidal Sarako dne 07.07.2015 16:16
#14

Adrian_S + MightRider
MightRider:
(dvě hodiny odpočinku +1 život)
Vracíš se zpět na loď. Cestou míjíš několik dohořívajících trosek vesnických domů.
Když na palubě drakkaru zajdeš za ranhojičem a on si prohlédne tvé rány, prohlásí:,,Je to jen několik drobných ran, tady bude stačit pár obkladů." Potom sáhne s úsměvem do torny, kterou má přes rameno a vyndá obklad s bylinou mastí:,,Stačí odpočívat a občas si tohle přiložit na rány. Není to nic, co by se muselo šít.

Adrian_S:
(dvě hodiny odpočinku +1 život)
I přes ranhojičovu radu, aby jsi se nechal u vesla někým vystřídat a odpočíval, usedneš k veslu.
(Veslování patří mezi namáhavé činosti, proto ranhojičova práce bude k ničemu. Až přestaneš s veslováním, bude tvoje rychlost léčení opět 1 život za 2 hodiny odpočinku. Opravdu chceš veslovat?)

Tondulin
,,A ukážeš nám co jsi našel?" zeptají se zvědavě všechny tři elfky téměř současně.
,,Prosím!" dodá škemravě jedna z elfek.

KinimodLP
Uvnitř domu je tma, takže usoudíš, že uvnitř nikdo není. Jelikož poblíž Varisova domku jsou obě křoviska řídká a uschlá, schováš se za jeho dům. Po třech hodinách čekání konečně Varis přichází ke svému domu. Jak se trmácí po cestě, zakopne, upadne na zem a sprostě kleje. Když se zvedne, pokračuje ke svému domu. Slabá světla z okolních domů tě ujistila, že se skutečně jedná o tvůj cíl, Varise Balotha. Varis se pomalými šouravými kroky trmácí ke vchodu svého kamenného domku.

kissko384
,,V nedalekém městě Feruchio bys mohl najít spoustu práce. Lord Carlos vypsal odměnu 10 stříbrných za hlavu každého skřeta, který sestoupil ze Žlutých hor do zdejších lesů." navrhne Mariana zatímco pokračujete v chůzi.
Lesní porost pomalu začíná řídnout, až se nakonec objevíte na okraji lesa. Přejdete přes malou vesničku obklopenou poli a pastvinami. Na kopci před vámi se zvolna začíná rýsovat obrys magické univerzity.
,,Xaliverova magická univerzita. Už jsme skoro na místě." poznamená Mariana.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sekce Vlastnost, Perky, Kouzla a Inventáře je pravidelně aktualizována.
http://www.skyrim...ost_163742

Upravil/a Sarako dne 07.07.2015 22:40

Přidal MightRider dne 07.07.2015 16:30
#15

"Díky chlape. Tak si říkám, je ranhojičství těžké?"

"Nebo alespoň popřípadě, kdyby jsi mi řekl něco o bylinkách a léčivých listech, které bych si mohl dát na rány, kdyby jsi nebyl po ruce. Tedy, jen pokud máš čas."

Upravil/a MightRider dne 07.07.2015 16:31

Přidal kissko384 dne 07.07.2015 19:00
#16

"Ako som už povedal, nezabíjam pre peniaze." odpoviem na jej návrh ísť do mesta, no budem nad tým uvažovať. "Povieš mi niečo viac o tej univerzite?"

Přidal Tondulin dne 07.07.2015 19:42
#17

"To není zrovna nejlepší nápad řeknu to vám třem a dozví se to každý elf co žije na Silvánských ostrovech. No dost už o pokladu měli bychom se zase vrátit k tréninku že jo Gliso?." Usměju se, vstanu, podám Glise šavli a půjdeme zase trénovat.

Přidal KinimodLP dne 07.07.2015 20:50
#18

Počkám až Varis vejde do svého domu. Až uslyším bouchnutí dveří potichu k nim dojdu a budu poslouchat. Pokud nic neslyším začnu páčit zámek.

Přidal Sarako dne 07.07.2015 22:29
#19

Adrian_S + MightRider
MightRider:
Ranhojič ti ukáže několik bylinek, ale nedaří se ti pochytit jejich názvy, pak ti ukáže, jak čistit rány a nakonec dodá:,,Šití ran ti nemám na kom ukázat, všechny vážnější případy už mám naštěstí z krku."
(Ranhojič ti vysvětlil základy alchymie, můžeš se perk Alchymie naučit při postupu na příští úroveň.)

Adrian_S:
(dvě hodiny odpočinku +1 život)
I přes ranhojičovu radu, aby jsi se nechal u vesla někým vystřídat a odpočíval, usedneš k veslu.
(Veslování patří mezi namáhavé činosti, proto ranhojičova práce bude k ničemu. Až přestaneš s veslováním, bude tvoje rychlost léčení opět 1 život za 2 hodiny odpočinku. Opravdu chceš veslovat?)

Tondulin
Nějakou dobu ještě trénuješ Glisu v šermu se šavlí (+2 zkušenosti). Chvíli na to se vaše skupina za doprovodu vojáků vydá na cestu. Asi kolem čtvrté hodiny se skupina elfů zastaví v malé vesničce. Místní elfové byli upozorněni vojáky, které poslal velitel vašeho vojenského doprovodu napřed, tak se snaží sbalit co mohou a připravit se na cestu. Několik elfů a vojáků se zašlo něčeho pořádného napít do místního hostince.

KinimodLP
Potichu se přikradeš ke dveřím a nasloucháš. Po chvíli naslouchání uslyšíš šouravé kroky, které vystřídá dlouhé a plynulé dýchání. Varis už spí. Dveře do jeho obydlí jsou zamčené (Lehký zámek: 15).

kissko384
Mariana ti začne povídat:,,Mág Xaliverius, založil tuhle univerzitu ještě za dob Starého impéria, kdy lidé na Faldeře byli jednotní. Za 427 let zde vystudovalo mnoho významných čarodějů, jako například Glavidius nejmocnější ledový mág své doby, Walandos, Nilfraagen, Julianus, Ra-Rashiv první leodit, který se stal opravdu mocným mágem, Zhalflix, Morigana, Hedvika z bílé věže, a mnoho dalších. Co se přesné historie týče, dalo mi docela práci složit zkoušky, tak se mi to zrovna rozvádět nechce. Prošla jsem jen tak tak." usměje se Mariana. Před vstupem do univerzity se Mariana zastaví se slovy:,,Na půdu univerzity smějí pouze studenti. Takže se tady naše cesty nejspíš rozdělí, pokud zrovna nemáš v plánu přihlásit ke studiu." (úkol dokončen +8 zkušeností)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sekce Vlastnost, Perky, Kouzla a Inventáře je pravidelně aktualizována.
http://www.skyrim...ost_163742

Upravil/a Sarako dne 07.07.2015 22:40

Přidal Tondulin dne 07.07.2015 22:50
#20

S loutnou v ruce se taktéž vydám do hostince.