Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Sekání hry "ve světle", při magii a poblíž vody

Přidal Emp Chingischan dne 10.05.2015 16:54
#1

Zdravím!

...jsem tu nový, tak se omlouvám, pokud se tu tohle už nějak řešilo - nicméně jsem to přes "vyhledávání" nenašel.

Mám se Skyrimem určitý problém - a sice, že se mi seká - občas při použití magie (tuším, že jen při použití blesků), a dále se pak zasekává ve všech lokacích, kde je nějaké světlo - jeskyně, dwemerské ruiny (zejména) - tím je myšleno např. světlo od "svítivek", nebo jsou občas ty jeskyně či ruiny osvětleny magií (zkrátka takové té bílé, prudké, ostré světlo). Začne se mi to v takových případech sekat, občas se mi to zasekne na chvíli úplně - chraň bůh, když někdo ve světlě použije blesky :-D

A další problém, který s tím nejspíše souvisí: Kdykoliv, když jsem poblíž vody, začne se mi postava sekat, "lehá si", při tasení zbraně se akce provede klidně 20x, textura vody vyvstává nad terén; když jsem ve vodě, voda se plošně občas trhá, občas je nahrazena černou tmou (vždy jen na zlomek sekundy).

Mám nějaké módy, ale těmi to není - hra to dělala i předtím. DLC mám hearthfire ...ale tím to tuším také nebude.

Na nějak anglickém fóru jsem kdysi zahlédl, že bude stačit přenastavit určitá čísla v nějaké složce ...jak to vidíte Vy?

Ještě dodám, že PC za to nemůžu: Všechny ostatní hry jsou bez problémů. PC si sám natavil detaily na Ultra - problémy jsou ale i s minimálními detaily.

Děkuji za každou radu!

S pozdravem,

Emp Chingischan

Přidal SeveruS dne 10.05.2015 19:28
#2

A máš Originální verzi hry?

Přidal Emp Chingischan dne 10.05.2015 19:41
#3

Ano. to mám. Základní hru mám zakoupenou v kamenném obchodu, DLC Hearthfire pak přímo na Steamu.

Emp Chingischan

Přidal skeve dne 10.05.2015 20:06
#4

Aktualizované ovladače na grafárnu máš? A máš naistalované nějak módy?

Upravil/a skeve dne 10.05.2015 20:12

Přidal MightRider dne 10.05.2015 20:25
#5

Emp Chingischan napsal:
Mám nějaké módy, ale těmi to není - hra to dělala i předtím.


skeve napsal:
A máš naistalované nějak módy?


Proč se ho ptáš, když už to psal?

Když už, tak bych se zeptal, jestli má nějaké "grafické módy". A i tak by to bylo zbytečné, jelikož napsal, že to dělalo i před nimi.

Přidal Emp Chingischan dne 10.05.2015 22:01
#6

Ovladače aktualizovány mám. Ale hra to dělala už od samého zakoupení PC.

Grafické módy stažené nemám.

S pozdravem,

Emp Chingischan

Přidal Pavelev dne 04.07.2015 17:28
#7

Já nevím, jestli nová hra má už vyřešen problém z velikostí RAM. Původní hra dokáže pracovat pouze s 2 GB RAM což je pro hru katastrofálně málo, hra se zasekává. Skus se podívat sem http://www.nexusm...mods/134/? . Samozřejmě, předpoklad je že máš v PC 4 GB RAM. Nevím, jak moc se vyzná š v ovladačích ke grafické kartě, pokud máš nejnovější, zkus použít starší ovladače (já jsem takhle vyřešil nějaký problém u jiné hry), neboj se použít i Beta ovladače. Pokud to pojede, nech starší ovladač. To co popisuješ, vypadá na problém s výkonem Pc a ovladačů, nebo módu. Pokud si jen odstranil módy a hru nepřeinstaloval tak tam může zůstat nekompletně odstraněný mód. Matně si vzpomínám že tu někdo řešil problém že mu hra vůbec nejede, byl tam problém z grafickou, kartou a nevím s kterou, stačilo jen něco nastavit a hra jela. Pročti si pořádně fórum. Snad to najdeš.