Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Výňatky z Dovahkiinova deníku

Přidal ARAGORN666 dne 15.03.2015 03:33
#1

Zápis první
Před nedávnem jsem se já, Ulfric Stormcloak a pár bouřných hávů pokusili přejít hranice Skyrimu, bohužel neúspěšně. Imperiálové, nebo jak já jim posměšně přezdívám "Císařáci" nás dopadli. Já jsem se probral až na vozíku na kterém nás převáželi do pevnosti Helgen kde byla naplánována naše poprava. Když jsme tam dorazili, tak kapitánka stráží nás jednotlivě posílala na špalek, kde měl kat ukončit náš život. Když jsem byl na řadě já tak mě před jistou smrtí zachránil drak, který popravu narušil. Já a ostatní jsme utekli do vorařova kde jsme podali zprávu o dračím útoku. Můj další cíl byl pak Bílý průsmyk. Zde jsem se setkal ... á vlastně jsem se vám ani nepředstavil, jmenuji se Aragorn, a včera jsem zjistil jednu neuvěřitelnou věc: jsem Dovahkiin!. a teď zpět k našemu příběhu. v Bílém Průsmyku jsem se setkal s Balgruufem Velkomožným. když jsem mu také řekl o Helgenu a drakovi, tak se mi vysmál. Pak si ale poradil se svým čarodějem Farengarem. Ten řekl že k tomu aby mu mohl prozradit více o dracích tak potřebuje dračí kamennou destičku, která se nachází v Mohyle Temných vod.Když jsem se probojoval skrz draugíry tak jsem ji nalezl. Ale tato destička nebyla vše co jsem tam našel, byla tam i velmi zvláštní zeď která když jsem se k ní přiblížil začala jakoby zářit, nic se však nezměnilo a tak jsem destičku odnesl Farengarovi. Když v tom vešel do dračí síně voják se slovy že viděli nedaleko města draka. Hned na to mě Balgruuf požádal ať ho pomůžu zabít. No a co myslíte že mi zbývalo? a tak jsem si nabrousil sekeru, nasadil zbroj a šel jsem společně s vojáky toho draka vyřídit. Teda řeknu vám, byl to tuhý souboj a pár vojáků zemřelo. Ale hned jak drak padl tak jsem transformoval jeho duši, načež všichni začali volat ,,drakorozený!, drakorozený se vrátil!..." načež jsem pochopil...

Upravil/a Diego dne 15.03.2015 15:46

Přidal Adrian_S dne 15.03.2015 12:00
#2

No.. četl jsem si to a upřímně.. :|

1) První, co mě zarazilo, aniž bych to musel číst... Délka. To je fakt málo. :( Čekal jsem, že to bude nějaké delší dílko, než jen pár řádků...

2) Ten text má tu výhodu, že se čte rychle, což je fajn, ale neustále tam opakuješ stejná slova.. hlavně "Když" a "tak". Existují i jiná slova, která by je nahradila a i věty jsou tak nějak... no.. "komplikované".

3) Ještě k textu, moc to ženeš kupředu. Předpokládám, když je to deník, tak si "dovahkiin" bude psát události s vlastními emocemi, ne jako "vyprávění", které tak nějak každý zná... Mohls to napsat mnohem lépe a četlo by se to i lépe..

4) To je problém každého pisálka (i mě).. Interpunkce.. V některých větách ti chybí čárky před spojkami (např. převáželi do pevnosti Helgen kde byla naplánována naše poprava. -> před "kde" má být čárka)

A pak další klasika a to odstavce, ale vzhledem k tomu, že je ten text velmi krátký... No.. myslím, že jsem toho napsal dost. Zatím dílko nebudu hodnotit. Zkus to vylepšit, uvidíš, že budeš mít pak lepší ohlasy.

(tuhle kritiku neber jako, že se tě pokouším znemožnit, ale ber to jako zpětnou vazbu, co vylepšit, abys měl "úspěch" )

Přidal MightRider dne 15.03.2015 13:48
#3

Promiň, ale Adri na něco zapomněl. a to na to, že je to další klišé.. Měl jsi zkusit něco originálního. Takhle jsi tu napsal něco, co každý zažil.. Jestli chceš takhle popisovat celou kampaň Skyrimu, tak ti to nikdo číst nebude.

Upravil/a MightRider dne 15.03.2015 13:49

Přidal ARAGORN666 dne 15.03.2015 13:58
#4

Jj byl to můj první pokus o povídku. no chápu to no :D ale adri musim pochválit ty tvoje povídky "prokletí Daeder"
ty mě s těch tvých sérií bavily nejvíc :D

Upravil/a ARAGORN666 dne 15.03.2015 14:06

Přidal Adrian_S dne 15.03.2015 14:29
#5

ARAGORN666 napsal:
... ale adri musim pochválit ty tvoje povídky "prokletí Daeder" ty mě s těch tvých sérií bavily nejvíc :D


Díky, ale to ještě nevíš, co mám v plánu.. :D a neprozradím..

Ostatně k tvému dílu: Upravit to můžeš kdykoli, stačí kliknout na tlačítko "EDITOVAT" a tam to pak libovolně upravit. Pokud ti mohu doporučit, jsem rád, že čteš moje povídky. Zkus si z nich vytáhnout třeba styl nebo stylistiku, pomůže ti to. (Nemám na mysli, že bys kopíroval MŮJ text, to ne! Mám na mysli třeba stavbu vět, použití slov apod.).

Popř. podívej se na další díla tady na fóru (kdysi tu byla slovenská povídka "NEX" ;) , taky úspěšná a dobrá. Nebo třeba "Amonius" )