Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Kůň, modifikace koně, brnění, nosnost koně

Přidal Pavelev dne 02.11.2014 22:24
#1

Mód který našel jeden s uživatelů „Convenient Horses“ řeší snad všechny problémy s těmi nesvéprávnými koňmi ve hře. Kdo koně ve hře používá, tak je z toho nešťastný jako já, protože pro mě je kůň životně důležitý, a jeho věčné hledání mě přivádělo k šílenství. V první řadě tenhle mód vyžaduje SKSE a SkyUI, neboť menu koně se nastavuje – Esc a vlavé časti mezi nastavení hry přibyde položka MOD CONFIFURATION. Bohužel toto nastavení nemohu popsat do detailu, protože angličtina mi nejde.

Po vložení módu do hry, si koně kupte a zároveň vám kromě koně statkář nabídne Imperial horn a Nordic horn jeden z nich si kupte, Nordic horn je pěkný, ten druhý je jen taková trubka. Stojí 500 zlatých, a výměna u statkáře pokud se vám bude líbit ten druhý vyjde na 100 zlatých. Musíte nasednout na koně a mód se začne načítat, bude Vám vyskakovat upozornění kolik procent se načetlo(pokud na koně nenasednete, nebudete si ho moc přivolat). V menu vrozené síly vám přibyde Přivolání koně (na to potřebujete ten Nordic horn nebo Imperial horn) . Takže si koně můžete kdykoliv a kamkoliv přivolat, takže už žádné hledání koně, který se dokáže vždycky během boje dobře schovat. V nastavení Convenient Horse – Horses – Horse Equipment , tohle nastavení Vám umožní vybrat si brnění pro koně (takže už nepřijdete během dne o dva koně jako já), jsou tam i jiné vzhledy, nejen brnění. V nastavení Main je v pravém spodním čtverci řada příkazů, ke kterým si musíte přiřadit vlastní klávesy. Je tam rychlé sesednutí s koně, další povel vám umožní pokud nesedíte na koni aby Vás kůň následoval ,povel se ovládá jednou klávesou, po stisknutí přiřazené klávesy se vaše postava přepne do pohledu třetí osoby a ukáže rukou (ukazování k sobě), kůň Vás bude následovat, druhé stisknutí klávesy (ruka bude mávat ze strany na stranu) , kůň zůstane stát. Pozor kůň za Vámi jde s větším odstupem, nejde přímo za Vámi. Další nastavení umožňuje sbírat rostliny přímo z koně a další je inventář. Kůň má svůj vlastní inventář, musíte buď sedět na koni, nebo být v jeho těsné blízkosti a můžete si do jeho inventáře dávat věci ze svého inventáře. Je tam více nastavení, zřejmě si můžete změnit barvu koně atd. bohužel jak jsem psal angličtina mi nejde, takže pokud někdo si dokáže přeložit nastavení, může je sem popsat. Nevím jak to je když už koně vlastníte, domnívám se že si nebudete muset kupovat dalšího, jenom si koupíte ten Nordic horn nebo Imperial horn. Dále nevím jak to řeší koně kterého získáte od Temného bratrstva, tohle nemůžu ozkoušet, protože se hned tak k tomu koni nedostanu. Jestli ho autor nezahrnul do tohoto módu, budete si muset zvolit kterého chcete, já osobně bych chtěl toho koně co už má. Tak nějak mi přirostl k srdci. Pokud může někdo vyzkoušet, jak to je s tím koněm od Temného bratrstva, prosím Vás dopište sem vaší zkušenost.

Přidal SuperHunter dne 02.11.2014 23:01
#2

Mód zahrnuje Shadowmara (Stína) i Frosta (Mráze). Mód má i vlastnost pískání na koně což se dá použít místo té trubky/rohu.

Přidal SeveruS dne 03.11.2014 04:18
#3

Tohle je výborný mód, který už používám tak hrozně dlouho, že si bez něj hru nedokážu ani představit, stejně jako bez SkyUI..... A zhruba od května si jej díky Azarianovi užívám i v češtině..... ;)

http://www.nexusm...ds/53660/?

Upravil/a SeveruS dne 03.11.2014 04:21

Přidal Pavelev dne 03.11.2014 10:27
#4

Díky že jste to sem dopsali. To je bezva že je i čeština.

Přidal Starec dne 03.11.2014 16:16
#5

CZ si na každý mod ktorý je EG môžeš vytvoriť aj sám, dokonca som sem hodil prekladač v SK. Chce to trocha skúsenosti, ale ak si všetko najprv zálohuješ a budeš prekladať, sám prídeš nato kde robíš chyby. Nic moc, urobí to aj 10 ročné decko, veď načo máme Google.