Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Falkreath - zeman

Přidal Gik dne 16.10.2014 21:28
#1

Zdravíčko...po delší době jsem se zase po hlavě pustil do Skyrimu a mám tu první z mnoha problémů, bugů, které se mi nepodařili vyřešit.
Když už jsem to zase nainstaloval, tak jsem rovnou přikoupil všecky ty tři DLCčka. Dawnguard, Hearthfire a Dragonborn (a hned jsem k nim nainstaloval i neoficilní patche). Celkem mě překvapilo, jak to hru rozšířilo i přes to, že jsem se ještě do žádného úkolu spojeného s uvedenýma DLCčkama nepustil.
Chtěl jsem si tedy jako první zkusit postavit domek ve Falkreathu. K tomu je potřeba, abych se stal zemanem. Tedy jdu za jarlem Siddgeirem, donesu mu tu Černošípkovic medovinu, co po mě chce a pak by mi u něj měl vyskočit dialog, jestli nechce helfnout ještě s něčím (tak nějak, jak je to tady http://bit.ly/1w9...). Ale já tam ten dialog prostě nemám! Splnil jsem všechny questy pro všechny NPC ve městě, ale pořád nic. Hledanej taky nejsem. Dokázal by někdo poradit?

Přidal MightRider dne 17.10.2014 07:42
#2

Příště se lépe podívej po fóru ;).

http://skyrim.4fa...ad_id=4830

Je tam vše. Jeden spolufóran měl podobný problém, když ti něco bude nejasné, tak sem napiš.

Přidal Starec dne 17.10.2014 10:30
#3

Ak ti nezaberie odporúčanie od @MightRider tak skús si v zložke Herní Data odškrtnúť neoficilní patche pre Hearthfire. Tie neoficilní patche nie vždy robia dobrotu. Mne tiež sa niekedy stalo, že ak som mal neoficilní patche aktivovaný, neobjavili sa mi niektoré dialógy, predmety či osoby. Dobre je ich mať nainštalované, ale aktivovať ich len ak sa objaví dáky bug a potom ich vypnúť. Netvrdím, že je to určite pre každého riešenie, ale ja to tak robím a som s tým spokojný.
PS: Niekedy sa stáva, že sa neobjaví kurier zo správou od jarla, tak stačí za ním skočiť a dať sa z ním do rozhovoru. Základ aby si dostal možnosť si kúpiť pozemok je pobiť banditov, nestačí byť len zemanom.

Upravil/a Starec dne 17.10.2014 10:36

Přidal strigon dne 17.10.2014 11:59
#4

Ahoj,

píšeš: "Chtěl jsem si tedy jako první zkusit postavit domek...". Nevím jak daleko jsi na tom s úrovní, ale nemýlím-li se, na stavbu domku musíš mít alespoň úroveň 10.

Přidal Gik dne 17.10.2014 17:58
#5

Tak jsem to všechno pročetl, pozkoušel a...:
- odškrknout neoficiální patche v Launcheru nepomohlo
- jsem víc, než level 10 :)
- ani jeden quest ze skupiny "Vzácné dárky" momentálě nemám v deníku
- Nenja, jarlův kumpán, nabízí pouze nekonečné úkoly typu: sundej draka, natluč obrovi, tedy nic, co by řešilo problém
- toho Frantu z obrázku jsem taky nezabíjel, zatím tam obchází http://bit.ly/1Cw...
- třeba v Jitřence, kde zemanem jsem, mi Jarl nabízí stavební plácek ke koupi, takže v samotném Hearthfiru asi problém nebude

Neoficiální patche mi opravily skoro všechny buglé qesty, co jsem měl v deníku. Bylo jich asi šest. Zbůstal mi tam jen jeden buglý a to Najdi výtisk knihy Děti nebes. Knihu jsem náhodně našel u Esberna v Krysí díře, ale úkol se mi neaktualizoval. Už ani nevím, kdo mi ho zadal, jestli ten ork z Arkánea...Nepovedlo se mi to dokončit ani přes konzoli, ale možná jsem psal špatný příkaz. Ovšem nezdá se mi, že tenhle úkol by to nějak mohl blokovat.

Zbylé questy, co mám aktuálně v deníku:
- někde na začátku linie za Temné Bratrstvo, konkrétně Narušení Bezpečnosti
- Zajdi do Talosovy svatyně, to tam mám už nějak od začátku, Markarth jsem ještě nedělal
- Strážci úsvitu - Promluv si se Strážci úsvitu
- Dragonborn - Přečti si rozkazy kultistů (jak říkám, DLCčka jsem ještě nezačal)
- v linii Imperial Army / Stormcloaks jsem se tentokrát přidal k Říši, v deníku mám zrovna úkol Zpráva pro Bílý průsmyk

Myslíte, že by to mohl třeba blokovat jeden z výše uvedených questů?
Jestli ne, asi mi nezbude nic jiného, než zkusit zase obcházet přes konzoli pomocí toho příkazu od MightRidera setstage Favor258 20 :|.

Jenom rekapitulace toho, o co mi vlatně jde: Ve Falkreathu mi jarl Siddgeir po donešení Černošípkovic medoviny nenabídne dialog vedoucí k titulu zemana ani k vymlácení banditů, tedy ke koupi pozemku.

Upravil/a Gik dne 17.10.2014 18:00

Přidal MightRider dne 17.10.2014 19:04
#6

Snad jediný quest, co by to mohlo blokovat, je občanská válka. Ale nemyslím si, že by to bylo moc pravděpodobné.

+ nezapomínej, že za dobytí pevnosti Neugrad ti Dengeir ze Stuhnu nabídne zemanství. Ale to se tebe netýká, ty sloužíš legii. (jen tak offtopic, koho máš radši, Impérium nebo Stormcloaky? Nerozepisuj důvody, jen napiš koho, na filozofii o důvodech je jiné vlákno)

Nejspíš ti nezbývá nic jiného, než to zkusit tou konzolí :(.

S těmi bugy je to nanic. Někomu to neudělá vůbec, někomu zřídka, někomu trochu víc a někdo má hru tak zabugovanou, že se nedá hrát,

Řekl bych, že nejzabugovanější úkoly z TES V komplet jsou: Krev na ledu (vraždění lidí ve Větrném Žlebu) a hlavně quest s Miraakem. Ten jsme tu měli už hodněkrát. No a teď zas 2x tohle.
Hodně lidí si na zabugovanost Skyrimu stěžuje, ale pro mě to stále zůstává nejlepší hrou.... Bugy, nebugy.

Přidal Gik dne 17.10.2014 19:40
#7

...Stormcloak

Abych taky nebyl úplně OT:
Když jsem šel po vězni, co zabil tu malou holku (vlkodlak), naháněl jsem ho v jedné větší jeskyni přeměněného za vlkodlaka...Udělal jsem to fištrónsky tak, že jsem mu řekl, že jsem na jeho straně a on že OK (úkol, abych zabil jeho se zrušil a naskočil úkol zabít lovce vlkodlaků) a tak jdeme pobít zbylé lovce v jeskyni. No a jak se ke mě otočil zády, tak jsem ho kuchnul (srabské, já vím, ale nedalo mi to :D). Naskočilo mě, že úkol zabít vlkodlaka je splněn, ale tak nějak nevím, jestli jsem tím něco nenarušil, jestli s tímto způsobem hra taky počítala. Nepamatuju si, jestli to mělo ještě nějak dál pokračovat, u mě se teď nic dalšího nědělo.
Snad jsem to tak nějak srozumitelně popsal, tenhle způsob vysvětlování mi moc nejde ^^.

A jestě jedna věc mě teď probleskla hlavou. Někdo z Falkreathu se zmiňoval o vykopaném hrobu na tom jejich hřbitůvku. Já tam nic takového nemám, ale myslím, že když jsem to hrál poprvé, tak jsem to nějak řešil, jestli si to s něčím nepletu...žádné NPC ve městě mi už ale qest ani nové dialogy nenabízí, tak teď nevím.

Přidal MightRider dne 17.10.2014 19:48
#8

To už s tím nemá co do činění. Použij konzoli a už se tím netrap. Pokud samozřejmě patříš k těm, co konzoli používají jen když opravdu musí a ztratí chuť k hraní, budeš to snášet těžce.

Jinak je to vysvětlení v pořádku. Když já kolikrát někomu něco vysvětluju, tak na mě civí s otevřenou pusou...

Přidal SeveruS dne 18.10.2014 17:51
#9

Helvardova smrt má vliv jen na koupi pozemku.... Jarl je naštvanej, musíš mu konzolí zvednout náladu....... Tobě se ale nedaří stát se Zemanem..... Mrkni pro jistotu ještě zda jsou naživu kovář Lod a farmář Mathies, smrt některého z těchto dvou může bránit tomu aby ses stal Zemanem Falkreathu..... Obvykle umírají při útoku draka, nebo upírů...
Vypadá to, že se bez konzole stejně neobejdeš..... : o (

Přidal Gik dne 18.10.2014 19:54
#10

Takže jsem dokončil úkolovou linii za Legii a už mám ve Falkreathu pozemek a jsem i zeman :D. No to by mě teda nenapdlo. Děkuji všem, co mi pomohli a byli ochotni mi pomoci ;)