Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Znovunalezení společníka - Dawnguard

Přidal strigon dne 07.07.2014 22:06
#1

Zdravím, prosím o radu. Dělám quest hledání Aurielova luku. Během hledání a návštěv 5 svatyň jsem někde stratil společnici - Seranu. Při teleportu mezi svatyněma, znovunahrání uložené pozice se bohužel neobjeví. Nyní mám za úkol dostat se do Vnitřní svatyně. Na Youtube jsem někde našel příkaz "prid <RefID>" a "moveto player", tedy nalézt postavu a přivolat ji. Ok, funguje, Serana se skutečně objeví vedle mé postavy, ovšem nejde za mnou dál. Jen stojí na místě, má svou nabídku dialogů, mohu s ní měnit věci, ale nenásleduje mě. Poradí někdo?

PS: Hru mám přes Steam, Legendary edition bez jakýchkoli modifikací a úprav.

Přidal Pavelev dne 02.10.2014 16:53
#2

Ahoj.
Nevím jestli ti to pomůže ale skus se za Seranu postavit, za ní ne před ní a počkej, jestli se nedá do pohybu. Měl jsem problém při qvestu kdy v Jitřence kde jsem pomáhal zničit lebku snů. Tak když jsme se dostali k té neproniknutelné bariéře a měli jsme jít do knihovny, tak se ten kněz nechtěl pohnout z místa, jenom popoběhl kousek do schodů a zůstal stát a bez něho ta knihovna nešla otevřít. Nejprve jsem to řešil tím, že jsem na něj zaútočil a počkal, až na mě začne utočit a běžet za mnou. Utekl jsem ven, pak se vrátil a on stál u dveří. Které odemkl a už na mě neútočil. Pak jsem přišel na to, že se musím postavit za něj a počkat až půjde sám nahoru po schodech. Pokud jsem vyběhl předním tak prostě stá a nešel dál. Asi ti tohle nijak nepomůže, ale za zkoušku nic nedáš.

Nebo je tu ještě možnost, než ji přivoláš pomocí konzole, pokud je někde poblíž hospoda, nebo se můžeš vrátit domu tak běž do hospody a nebo domů a tam by se mohla objevit. Alespoň mě to takhle fungovalo s Barabasem když se ztratil. Teda nemá potuchy o čem píšeš, já jsem se ještě takhle daleko nedostal ale je to jen taková rada z nouze.

Upravil/a Pavelev dne 02.10.2014 17:02

Přidal SuperHunter dne 02.10.2014 18:08
#3

Zkus jí přes dialog menu říct ať někam de. Myslím že to je možnost "Můžu tě o něco požádat ?"
Pak bych ještě zkusil poslat jí domů jestli je tam ta možnost. Dawnguard sem ještě nedohrál tak nemám tušení.

Upravil/a SuperHunter dne 02.10.2014 21:05

Přidal SeveruS dne 02.10.2014 20:43
#4

Máš save před tím než jsi použil konzoli?
Pokud ano, zkus nejprve obrácený postup a napiš:

player.moveto xx002b74 ( předpokládám, že víš co zadat místo xx )

Měl by ses objevit Ty u ní.
Pokud ji na místě kde se ocitneš nenajdeš, tak zatím nevím jak poradit, protože nejlepší rada, je to cos už udělal: "resetovat" postavu a přivolat ji k sobě. Ale zdá se, že jí ten reset asi neprospěl... Zkus tedy nejdřív se spíše přesunout Ty k ní, ještě před resetem, pokud můžeš...
Jinak úplně nejlepší by podle mne bylo, načíst save z doby, kdy se Ti ještě neztratila, možná nejlépe před spuštěním questu, odehrát jej znovu a Seranu si důkladně hlídat. Máš nějaký takový save? Možná nemusí být ani tak starý jak navrhuji, možná by postačilo, kdyby byl "pevný", ne auto, ne quick. Z toho cos napsal, jsem nepoznal, jaké znovunačtení Ti nepomohlo......

Upravil/a SeveruS dne 02.10.2014 21:05

Přidal strigon dne 14.10.2014 12:22
#5

Pánové, děkuji za rady!

Už jsem ve hře dál. Předchozí uloženou pozici, z které by se dalo hrát znovu jsem měl bohužel poměrně dlouho před, takže tahle varianta nepřicházela v úvahu (nemám na to nervy).

Zmiňovanou oblast jsem musel fakticky dokončit přes konzoli pomocí příkazů SetStage... na splnění jednotlivých částí úkolu (vč. zabití Vyrthura a získání Aurielova luku). Serana se sice částečně po některých příkazech "chytla", šla se mnou, ovšem konverzace jakou měla začít nenastala (ať rozhovor před Vyrthurem nebo potom s Geleborem při předání luku). Se hrou jinak nemám problém, ale v tomhle místě očividně měla svoje dny.

Něco veselého na závěr: krátce po splnění úkolu a cestě zpět jsem nechtíc spadl někam do vodopádu, v tu chvíli slyším Seranu volat něco ve smyslu: "Říkala jsem ti, ať tam nelezeš" a od té by je zase všechno v pořádku :)