Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Věk Vzestupu

Přidal scorpioncz dne 27.06.2016 21:31
#1317

Adrian_S:
I přes mírně krvácející šrám, tvé noze nic strašného není. Po důkladném prohlédnutí jsi se ujistil, že bude stačit ránu jen něčím obvázat a přinejlepším vyčistit. Po obhlédnutí sebe jsi ještě zkontroloval Veskima, který vypadá úplně v pořádku, ale hned k tobě došel aby se podíval co se ti stalo. "Jsi v pořádku? Málem tě zalehl!" Poznamenal Veskim a při pohledu na tvojí nohu se zamračil. Pomohl ti se zvednout a v tu chvíli jsi spatřil sedícího rytíře, který se snažil bojovat se zamrzlým zajícem. Panicky na vás zakřičel, aby jste Ledokaza zastřelili! Nedařilo se mu ho ani dostat z hlavy pryč. Viděl jsi jak se ho snažil marně chytat, protože mu rukavice sklouzávali po ledové schránce. Urychleně jsi ve snaze pomoct, vyčaroval šipku, která ti okamžitě vyletěla z ruky.

Krystalová šipka vletěla zajíci mezi jeho největší ledové pláty na hlavě a těle, čímž mu oddělila hlavu od trupu. Byla to docela šťastná střela, hnedka za zaječím krkem má rytíř jeho vlastní. Hlava s tělem Ledokaza se svezly po chitinovém plátování až na zem, kde se hlava ještě kousek odkutálela k noze vlka. Byl to docela nechutný pohled, ale nikde nebyla vidět jejich krev, pouze pod rytířem je vidět několik kapek ze zranění na hlavě. Vidíš čtveřici hlubokých krvácejících škrábanců na pravé straně hlavy a malé místo, kde ho králík doslova skalpoval. Přešel jsi k němu a chytl ho za skládaný hrudní plát a začal mu vyřizovat svoji podmínku. Mezitím sis všiml ještě několika škrábanců na krku a na temeni hlavy, zajíc mu předtím dal opravdu co proto. Rytíř se zašklebil a vymanil se z tvého sevření s rychlostí kočky, ale víceméně souhlasil. Hned na to se malátně zvedl a začal kontrolovat svůj stav. Na zem mu také ukáplo dalších pár kapiček krve z ran na hlavě.

Po svém zkontrolování vám sdělil, že se blízko nachází vchod do jeskyně, o které jsi zatím neměl možnost slyšet. Nejprve tě napadlo, jestli nemluví o té, ze které jste vyšli i vy, ale podle popisu to musela být zcela jiná. Hned po promluvení se otočil a vytáhl stejnou mapu, jako máš ty. Jelikož je to mapa celé části kontinentu, tak ti přišlo dost divné, že hledá zrovna na ní. Mapa není vůbec detailní a nějaké náhodné jeskyně tam zakreslené určitě nejsou. Nakonec mapu uklidil a sehl se meč, který následně zasunul do pochvy. Jen co tak učinil, okamžitě se vydal pryč, křikl jsi na něj, ale on jen křikl nazpět, "Rychle, nechceme skončit jako on." a ukázal na rozsápanou mrtvolu koně. Z rozsápaného krku předtím vytekla kaluž krve, která se vpila do okolního sněhu a pomalu zamrzává. Kromě sedla sis všiml i brašny zavěšené na sedle, na druhé straně koně, která je pod tělem určitě musí být i druhá brašna. Veskim do téhle chvíle jen postával stranou a nedůvěřivě sledoval rytíře v chitinu. Když jsi na něj promluvil, tak ti zachmuřeně odpověděl, "Jen aby, jeskyně se mi nezdá jako moc přátelské místo ... podle jeho slov se tam nejspíš objevil stejně jako my. Vzpomeň si, jak nás přišel navštívit ten muž z kamene. Doufám že nás tam nečeká nic podobného ... Ale asi lepší než se přimotat do další šarvátky s těmito, tvory stvořené ledem. V životě jsem nic podobného neviděl." Otočil ses znovu na rytíře a v jeho šlépějích jsi spatřil občasné rudé kapky, ale nezdálo se, že by s tím rytíř zatím něco dělal.


Matthew:
V panice jsi zakřičel na jedinou možnou pomoc v okolí. Zkroutil jsi ruce k hlavě v pokusu nějak setřást Ledokaza, ale ruce v rukavicích ti jen neškodně sjížděli po Ledokazově ledovém krunýři. Držel se až moc pevně, a pro tebe až moc bolestivě. Po vytrhnutí chomáče tvých vlasů jsi v jeho stisku cítil, jak se připravuje k dalšímu kousanci, který by dost dobře mohl projít i tvojí lebkou. To jsi naštěstí stihl zastavit silným, slepě vedeným úderem, kterým jsi zajíce rozhodil tak, až málem spadl. Pro tvojí smůlu se ještě stihl zachytit a útočit dál. To ti přivodilo další bolestné šrámy na krku a temeni hlavy, které nejsou až tak hluboké, jelikož zajíc neměl svojí rychlost skoku. Vzápětí jsi uslyšel svištivý zvuk a zajíc bezvládně narazil do tvého krku a hlava se mu oddělila od těla. Obě části Ledokaza se svezli po tvé zbroji na zem, kde se hlava ještě kus odkutálela.

Když jsi viděl, že nebezpečí ustalo, oddechl sis. Uvědomil sis ale také spoustu dalších, nepříjemnějších věcí. Z ran na hlavě celkem slušně krvácíš, a to nepočítám nepříjemně pálivou bolest ve škrábancích a kousanci. Zrovna ti odkápla kapička krve, když tě mladší xarasian chytl za hrudní plát a začal na tebe mluvit. Výrazně vnímáš jeho fialové ruce a jeho pomalý hlas, jelikož na tebe stále působí prsten posilující reflexy. Odpověděl jsi a nakonec se pokusil zvednout. Ještě při vrávoravém zvedání jsi se musel chytnout za hruď. Těžko říct, co se ti po úderu vlčího Ledokaza stalo, ale pěkně tě to bolí. Tím jsi také prakticky završil i svojí prohlídku, v hlavě cítíš tepání svojí krve, která ti pomalu uniká ze čtyř hlubokých škrábanců a kousanců od zajíce a mnoha dalších zranění. Možná máš štěstí, že nevidíš co všechno ti útok na hlavu způsobil. Jedno je ale jisté, obličej přežil bez újmy.

Po úspěšném zvednutí a kontrole jsi se zmínil o jeskyni, kde jsi potkal bandity a vytáhl svojí jedinou mapu. Mapa je bohužel moc stručná na to, aby jsi na ní mohl jeskyni najít, jestli je vůbec zmapovaná. Naštěstí si pamatuješ přibližný směr, takže ti nedělalo problém se podle vysokých okolních hor přibližně zorientovat. Při prohlížení mapy a okolních hor jsi měl docela problém zaostřit na názvy měst, možná to dělá všudypřítomné šero představující účinek prstenu, nebo bolesti hlavy a s ní spojená ztráta krve. To zapříčinilo, že po schování mapy a vyražení směrem k jeskyni, jsi se začal spíše malátně kolébat dopředu, přičemž ty rány a hruď tě začaly bolet ještě více. Odhaduješ, že do jeskyně by trvalo normální chůzí cestování přibližně dva tahy, cestu v tomto stavu si odhadovat netroufáš. Meč jsi našel velmi rychle, byl nedaleko mrtvoly koně, takže sis ho hned zandal zpět do pochvy. Potom co sis všiml, že se xarasiané opožďují ještě více než ty, tak jsi je upozornil ukázáním na mrtvého koně. Samotná mrtvola vypadá dost zbídačeně, pod roztrhaným krkem zvířete se nachází velká krvavá kaluž, která ještě nestihla zamrznout. Na sedle sis všiml ještě vaku, který jsi ještě neměl možnost prohledat po krádeži koně. Momentálně by jsi se dostal pouze k jednomu ze dvojice vaků, jelikož druhý leží pod tělem koně.


Aurelius:
"Dobře ... ty lektvary many a jedy chcete taktéž malé? Nebo budete chtít klasický objem?" odmlčela se a zpod pultu vytáhla dvě menší lahvičky, skoro by se dalo říci spíše zkumavky, plné rudozelené tekutiny. "Jedů tu máme na výběr spoustu, budete to muset konkretizovat. Vidím, že sebou máte meč, potřebujete jed jako nátěr na ostří? Také chcete aby účinkoval co nejdřív, nebo slabý jed co účinkuje dlouhodobě? Jen je prosím vás nepoužívejte v okolí téhle osady, ať to chcete pro cokoliv." Zeptala se obchodnice a vyšla zpoza pultu k místu, kde jsi předtím viděl jedy a ostatní barevné lektvary. Prodavačka se ani na důvod proč sháníš jedy nezeptala, nejspíš o tom raději vědět nic nechce. Zajímají jí pouze specifikace pro výběr jedu.


Upravil/a scorpioncz dne 27.06.2016 21:32