Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Věk Vzestupu

Přidal scorpioncz dne 29.05.2016 12:52
#1309

Adrian_S:
Veskim se na tebe podíval, ale nakonec se za tebe urychleně přesunul. Začal jsi vytvářet co největší krystalovou šipku, ale Ledokaz se stále pomalu s vražedným výrazem přibližoval. Již ses začínal pomalu dostávat do stresu, když jsi pronesl svoji větu. Možná tě bohové vyslyšeli, nebo také možná ne, ale rytíř oblečený v chitinové zbroji náhle začal jednat. Tím, že se ti zdály jeho pohyby rychlejší, jsi si teď jistý. Rozeběhl se totiž k Ledokazovi, ale jeho běh byl mnohem rychlejší, než by dokázal normální člověk. Bleskurychle se dostal k boku Ledokaza a napřáhl se k sečnému úderu vůči jeho zadní noze. To, jak se vzápětí ukázalo, byla chyba. Ledokaz si ho stihl všimnout, přičemž otočil hlavu a ocasem odhodil rytíře dobrý metr daleko. U normálního vlka by rána ocasem nic moc nezpůsobila, ale u Ledokazského vlka je ocas spíše podobný velké ledové palici, než chlupaté oháňce. Na druhou stranu se ti rytířův neúspěch hodil. Díky němu jsi dokázal dokončit co největší krystalovou šipku, jaká je v tvých schopnostech. Krystal je velký přibližně jako tvoje sepjaté ruce a hodně tě vysílila. Pro větší krystaly, které můžeš vrhat, je nutné se naučit jiné kouzlo. Cítíš slabé tepání krve proudící v žilách na spánku, ale stále jsi ještě schopný nějaké další kouzlo vyvolat. Navíc díky zdržení, jaké rytíř způsobil, máš ještě dostatek času zaměřit se na Ledokaza a připravit se k protiúderu.

Ledokaz krátce zasyčel a rozeběhl se na přímo na vás. Zaujal jsi lepší postoj, a když se ohromný vlk přiblížil, byl jsi připraven. Když běžel, uviděl jsi jeho drápy prodloužené o ledové ostny, které vypadají mnohem nebezpečněji než samotné vlčí drápy. Ledokaz zasekl svoje vražedné nástroje do země a odrazil se s úmyslem zabodnout je přímo do tvého srdce a svými čelistmi ti rozsápat krk. V tu chvíli jsi vypustil svoje kouzlo, které vletělo netvorovi přímo do rozevřené tlamy. Ledokazova hlava se rozletěla na kusy, rozsévajíc okolo sebe kusy kostí, masa a ledu. To však nebylo vše, tělo vlka se vlivem setrvačnosti neslo kus k tobě a jelikož jsi již nestihl uskočit, tak do tebe silně vrazilo, přičemž ti jeho drápy sjely po stehně. Zavrávoral jsi a ucítil štípavou bolest ve stehenním svalu levé nohy, která tě donutila si hned sednout. Skoro hned se mírně utlumila mrazem z okolí, ale stále je to bolestivá záležitost. Aby toho nebylo dost, uslyšel jsi zakřičení, jehož původce kvůli tělu Ledokaza nevidíš, ale odhaduješ že jde o člověka v chitinu.


Matthew:
Vyběhl jsi s mečem v ruce za Ledokazem, který je stejně jako vše v okolí zpomalený. Ledokaz teď vypadá ještě strašidelněji, než normálně. Jeho obrysy vidíš rozmazaně a za všemi jeho pohyby se táhne stinná mlha, navíc mu jeho modře svítící oči dodávají démonický výjev. Doběhnout ho nedělalo vůbec žádný problém, jelikož ani neběžel. Zaměřil ses na jeho pravou zadní nohu, ale při tvém napřáhnutí se Ledokaz zastavil a trhl hlavou. Zahlédl jsi pouze jeho modré oči, které se po tobě chtivě zadívaly. I s tvým prstenem bylo již příliš pozdě na to, aby jsi mohl uhnout nečekanému výpadu, který tě praštil do boku a odhodil dobrý metr od vlka. Brnění většinu nárazu vstřebalo a odpružilo, ale i přes to budeš mít na levé ruce a na levé části hrudního koše pohmožděniny. Záhy jsi zjistil co ti je způsobilo, byl to vlkův ocas. Normálně by se ti nic velkého stát nemohlo, ale Ledokazův ocas se podobá spíše ledové palici než huňatému ocasu a Ledokaz si toho je vědom. Než jsi stihl něco podniknout, Ledokaz na tebe rychle zasyčel a rozeběhl se přímo na dvojici xarasianů.

Starší xarasian se schoval za mladšího, nejspíš je unavený po seslání drtivého kouzla. Mladší začal v rukou vyčarovávat nějaký kámen či krystal, který docela pěkně nabýval na velikosti. Viděl jsi, jak vlk bleskově zrychlil a dokonce i přes zpomalovací účinky prstenu se ti zdálo, že strašně rychle vyskočil a s rozevřenou tlamou a roztaženými drápy se snášel na xarasiany. V tu chvíli však mladší mág vypustil svoje kamenné kouzlo, které má jako vše co vidíš, kvůli prstenu stinný nádech. Kámen vystřelil z jeho rukou a vlétl Ledokazovi přímo do rozevřeného chřtánu. Uslyšel jsi křupnutí a pak už jen viděl kusy Ledokazovi hlavy, ledu a kostí rozlétávat se po okolí. Vlk se v posmrtném škubu ještě ve vzduchu stočil na bok, ale setrvačností letěl dál a jeho tělo dopadlo na xarasiana. Přes jeho spadlé tělo bohužel nevidíš co se děje s xarasiany dál. Všechno se událo dost rychle, když se najednou na nebi objevila tlumená záře, která padá pomalu k zemi. Uvědomil sis, že místo dopadu, musí být momentální bojiště s Ledokazy, jelikož se nalézá přímo za osadou. Sledování objektu ti však přerušil nenadálý útok. Ještě než ses zvedl, ti na hlavu zezadu skočil Ledokazský zajíc, jakožto poslední nepřítel v oblasti. Krvelačně ti sjel drápy po hlavě a čtveřicí ledových zubů se zakousl do tvých vlasů. Potom trhl a část ti jich vyškubl. Bolestivě jsi zakřičel, když ti drápy sklouzly po hlavě a snažíš se zajíce shodit. Prsten je stále aktivní, takže je vše zpomalené, ale na druhou stranu ti škrábající ledové drápy působily bolest o to déle, o co prsten zrychluje tvoje reflexy.


Aurelius:
"Á, takže další dobrodruh tedy? Máme tu několik druhů, léčivých elixírů. Většinou se liší pouze podle velikosti lahvičky. Také tu jsou lektvary na léčení zranění, nemocí nebo dokonce přímo popálenin a podobných nepříjemností. Obecné lektvary na léčení nejsou tak účinné jako ty, které jsou přímo na něco zaměřeny. Na druhou stranu zase lektvar proti popáleninám bude jen slabě hojit kupříkladu řezné rány ... ale to již zcela jistě víte, vypadáte jako čaroděj." Usmála se alchymistka a ještě dodala, "Ceny se liší podle velikosti lahviček, malé prodávám za 25 stříbrných, normální za 50 a velké za 80 stříbrných. Lektvary many stojí stejně jako lektvary na léčení, sice jsou ingredience dražší, ale cenu mám stejnou. Pokud máte nějaké již použité lahvičky, tak mi je můžete předat a dám vám slevu!"

Mezitím co se obchodnice vykecávala, jsi se porozhlížel po barevných lektvarech. Z dálky jsi zahlédl několik zajímavých lahviček, které na sobě mají značku lebky s překříženými hnáty, což značí jedy. Na dalších vidíš i značky ohně, ledu nebo dokonce i kamenů. Mimo jedy a nebezpečné látky jsi zahlédl lahvičky se značkami štítů, očí a dalších podobných znaků. Na popisky a názvy bohužel nedohlédneš, buďto jsou překryté dalšími lahvičkami, nebo jsou moc malé. Obchodnice nakonec při pohledu na tvoje pokukování po lektvarech s povzdechem dodala, "Posloucháte mě vůbec?"