Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Věk Vzestupu

Přidal scorpioncz dne 15.08.2013 22:56
#1

http://i.nahraj.to/f/1jf9.png


Píše se datum 10.června Doby Rovnováhy 573, už se schyluje k večeru, ale ve věžích magií se schyluje k velké akci ... blíží se noc Oka, což je magická noc kdy se spojí oba měsíce a vytvoří na obloze oko. Solinár, zastupující magii světla, bude symbolizovat oční bělmo a Nuitár, zastupující temnou magii, bude symbolizovat oční panenku. I když jsou přípravy v plném proudu a většina noviců pomáhá s výzdobou nebo nějakými jinými stejně důležitými věcmi, utíká jeden velmi schopný novic navštívit arcimága a zeptat se, jestli bude čarovat nějaké ... nádherné kouzlo a jestli by nemohl být nějak nápomocen. Cestou minul pár přátel, kteří se ho zeptali kam běží, ale on jim odpověděl vyhýbavě, nebo si jich nevšímal. Po pár okamžicích se konečně dostal ke dveřím arcimágovi komnaty, zaklepal a po chvíli slyšel, že může vejít. V arcimágově hlase však bylo ... něco jiného, jako obavy, ale novic se tím moc nezabýval a vešel.
Arcimág seděl v pohodlném křesle blízko krbu, jelikož i když byl začátek léta, tak noci byli chladné a v této části Esury i dost nehostinné. Novic vešel, zavřel za sebou dveře a přistoupil k arcimágovi, který seděl otočený k ohni, ten ho pak pobídl aby si sedl. Arcimág Raistlin byl starší muž, měl už stříbřitě bílé vlasy a vrásčitou kůži, ale oči byly překvapivě mladé na to že mu je kolem 100 let. Novic si sednul a uctivě čekal, až se Arcimág zeptá co potřebuje, jenže arcimág se zdál ponořený v myšlenkách, a tak se novic zeptal jestli je všechno v pořádku. Raistlin záhadně odpověděl:,,Vidím temnotu, temnotu která nás zničí pokud něco neuděláme ..." novic se ho po chvíli ustrašeně zeptal:,,Nás? Stane se něco za noci Oka mistře?",,Dnes ještě ne ... a nebude to postihovat jen magii, ale celý známý svět. Ale to není to proč jsi mě navštívil že?"odpověděl arcimág ustaraně. Novic chvíli mlčel, ale pak řekl, že má pravdu, že pravý důvod jeho návštěvy je, že se chtěl zeptat jestli nemůže pomoci s velkým kouzlem za noci Oka, a že neví ... proč mu arcimág tohle všechno řekl. Arcimág se usmál a dodal:,,Protože nám pomůžeš zachránit svět. Oznam ostatním arcimágům ať přijdou ... budeme je potřebovat."
Tou dobou se na ně díval Astinus, kronikář v obrovské Dirimské knihovně, který zapisoval dějiny celé Esury díky magické křišťálové kouli, ve které viděl vše ... co se na světě v tomto okamžiku děje. Zapisoval ze všeho jen poznámky, protože romány by psát nestíhal, ale i poznámky bohatě stačily na zaplnění velkých knih a poloviny knihovny. Po konverzaci arcimága s novicem, se Astinus ještě chvíli díval, a pak napsal do kroniky červeným inkoustem:"10.června-Doby Rovnováhy-okolo šesté hodiny večerní se Arcimágové z věží magií sešli a pomocí kouzel změnili osudy několika osob, ve snaze odvrátit nebezpečí od našeho milovaného světa."


Věk vzestupu je fantasy DrD z mnou vymyšleného světa jménem Esura s velmi rozšířenou magií a snad i zajímavým světem hodným k prozkoumání. Hráči si budou moci zvolit jednu z devíti hratelných ras a ze spíše orientačních zaměření. Hra bude řízená podle vypravěče (neboli mě), což znamená že nebude žádné házení kostkou ani generátor náhodných čísel, ale můžu vám slíbit že se budu snažit boje vést realisticky, což by nemělo vypadat tak, že by vás v nejlepší zbroji ve hře zabili s dřevěnou dýkou nebo něčím podobně slabým, což by se při kostce náhodou mohlo stát. Doufám že se vám nápad líbí a že se zapojíte ;D .


Mapa
Mapy si budete moci zakoupit u kartografa.
Mapa základních lokací

Příklad mapy koupené u kartografa


Rasy
Hratelné

Nehratelné


Cechy a organizace
Jako všude, tak i na Esuře jsou různá uskupení, kulty, cechy i jíné organizace, které mají za úkol všeljaké věci, ať už pomáhat, zabíjet nebo i jíné věci. (tady jsou sepsané jen nějaké organizace, když na nějakou novou ve hře narazíte tak jí sem nejspíš dopíšu)
Cechy a organizace


Prokletí
Druhy prokletí


Snový svět
Snový svět je pro lid Esury něco jako ráj, nebo nebe ... žijí a pocházejí odtamtud bohové a snoví démoni. Podle všeho se tam ještě nikdy nikdo nedostal, jelikož bohové si svá tajemství střeží.

Bohové a snoví démoni
Bohové

Snoví démoni


Magie
Mana ve světě Esury neexistuje, magie souvisí se snovým světem, do kterého se každý mág s vyvoláním jakéhokoliv kouzla více dostává. Pokročilejší mágové se dokáží v normálním světě udržet déle než začátečníci, to že vás pohlcuje snový svět se pozná duševní vyčerpaností po vyvolání nějakých kouzel, když nevěnujete pozornost vyčerpanosti, tak následuje upadnutí do bezvědomí, nebo smrt.
Elementární

Krystalová

Prastará


Polomagie
Polomagie je schopnost, kterou můžou, ale i nemusí mít všichni kdo se nenarodili s darem magie. Jsou to magická slova (která jdou použít po tom, co se tuto schopnost naučíte) typu: ledový šíp (pokryje hrot šípu ledovou vrstvou), ohnivý šíp (zapálí hrot šípu), šoková čepel (po čepeli zbraně budou probíhat elekrické výboje) a podobně. Polomagii možné získat během hraní a sehnávání magických slov bude složitější, než sehnání normálních kouzel.

Ostatní
Časová linie

Ostatní (měna ...)

Přihláška

Co potřebuji do přihlášky


Příklad přihlášky


Pravidla
Kvůli přehlednosti bude každý psát barvou, jakou si vybere. (tedy pokud nebude zabraná, což se snad nestane)
Sprostě mluvit asi můžete, ale v mezích! Ne že každé druhé slovo bude nadávka nebo klení!

Všechny informace se budou po částech doplňovat. (případně se omlouvám za nějaké pravopisné chyby, kdyžtak mě na ně upozorněte a já je opravím)


Některé informace doplním teprve ve chvíli, kdy na ně narazíte přímo ve hře (jako například cechy).


Dizkusi o tomto připravovaném DrD najdete zde - http://skyrim.4fa...ad_id=4358

Upravil/a scorpioncz dne 01.07.2016 18:35