Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Anorská plavba

Přidal Aurelius dne 26.12.2012 20:47
#7

Přidávám další část Prologu, doufám že se vám bude líbit :)
___________________________


Prolog - Část druhá

Altmerka se posadila ke stolu, a muž jí podal vak. Ze kterého pohotově vyndala z něj několik flašek medoviny a pak nějaké svitky. "Ještě že mám u sebe, ampulku s jedem. Bude to vypadat jako nehoda." prohlásila a vzala do ruky jednu z lahví, prohlédla si ji, otevřela a nalila do ní jed z malé ampulky. A pak zvolala "A je to Dario, teď stačí když náš drahý, Decimus Arterius pronese přípitek.."

Dario si přisedl na protější židli, a řekl "Pokud by jed selhal, tak mám ještě jeden trumf." altmerka se usmála a řekl "Ten jed zabere, věř mi. Decimus pronese přípitek, stačí ho jen nasměrovat k té správné medovině." Dario schoval ostatní lahve, a pak spolu vyčkávali na příchod Arteria.

Po několika hodinách, zahlédl nervózní Darius dvě osoby. Vstoupili do chrámu, první osoba byl starý muž, měl krátké šedé vlasy a šedou bradku. Na sobě měl černé roucho. Vedle něj stál mladší muž, měl delší černé vlasy a na sobě měl šlechtické šaty. "Arteriusi, konečně." prohlásil nervózně Darious a pak se podíval na mladšího muže "Aurelie, synu. Doufám že jsi připraven?" Aurelius se podíval na Arteriuse a pak zpět na Dariuse "Na co mám být připraven?"

"Na přijetí do bratrstva." řekl Dario,
"Opravdu, otče neděláš si ze mě srandu?!" řekl Aurelius
"Neboj, je to jenom přísaha. Kterou budeš muset odříkat. A pak se staneš čestným členem našeho bratrstva." řekl Arterius aby trochu uklidnil Aureliuse.

Všichni tři přistoupili ke stolu, Darius si sedl opět na proti Sybile. A sledoval jak Aurelius odříkával přísahu.
"Já Aurelius Vici, tímto přísahám věrnost bratrstvů. A velmistrovi Decimovi Arteriovi..." odříkal Aurelius a poklonil se. Arterius sáhl do kapsy a vyndal prsten, na kterým byl vyrytý kříž. Dal ho Aureliovi do dlaně a řekl "Vítej v bratrstvu, Aurelie Vici." Aurelius vstal, a nasadil si prsten. Dario vstal, zatleskal a řekl "Na tento okamžik se musíme napít." a ihned podával Arteriovi otrávenou medovinu, Sybila se upřeně dívala na láhev a v duchu doufala že Arterius bude souhlasit. Ten si prohlédl medovinu, "Konečně jsi koupil nějakou kvalitní Dario, tahle není jako ty patoky co chlastáš doma." řekl a usmál se. Aurelius mu podal několik hrnků a Arterius do nich rozlil medovinu. Dario se podíval na Sybilu, ta mu naznačila ať to nepije.

"Tak, na bratrstvo a na našeho nového člena!" řekl Arterius a napil se. Dario i hned po tom křikl "Aurelie! Nepito!" Aurelius položil hrnek na stůl a nechápavě se podíval na ostatní. Arterius který teprve teď pochopil co se stalo se chytl za krk. Dario upustil hrnek na zem, a stejně tak Sybila. Oba se dívali na Arteriuse který už jen sípal "Proč?!" Darius k němu přistoupil, vytáhl z boty malí nůž a přiložil ho Arteriovi ke krku. A řekl "Ukončím tvé trápení Decime Arterie!" a podřízl ho. Arteriovo tělo dopadlo na kamennou podlahu. Aurelius se nechápavě zeptal "Proč jsi ho zabil otče?!" Dario mu s úsměvem řekl "Jeho rod, vedl toto bratrsvo už moc dlouho... je čas aby to převzal náš rod!"

Tohle byla poslední část Prologu, teď už se můžete těšit na hlavní děj příběhu...