Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Anorská plavba

Přidal Aurelius dne 25.12.2012 23:52
#1

Tak, jsem se rozhodl napsat příběh. A vyzkoušet jak mi půjde, i když psaní mi moc nejde. Tak jsem si řekl že za zkoušku nic nedám a začal jsem psát tento příběh.

Pokud se vám bude líbit, budu přispívat podle času. Jinak, ten Prolog je trochu delší ale všechny nejasnosti z něho budou vysvětleny v průběhu příběhu.

______________________________________


Prolog, část první

Starý chrám zřel prázdnotou, už dlouhých deset let zde nebyla žádná bohoslužba ani chrám nenavštívil nikdo živí. Obrovské dřevené dveře byly schnilé, a bylo zázrakem že se ještě nerozpadly. Po stěnách a stropech vyseli pavučiny s odpornými pavouky. A oltář který byl uprostřed podlouhlého kameného stolu byl zničený. Kus stropu byl probořený, a silně do chrámu zatékalo. Kapky deště dopadaly na zem.
Náhle se otevřeli dveře, s hlasitým zaskřípáním a zapraskáním se otevřeli a do temného chrámu vniklo mírné světlo. Ozvalo se zakašlání, starší muž vešel do vnitř. Měl krátké šedé vlasy a krátký plnovous. Na sobě měl černý hábit, v pravé ruce svíral meč. Vedle něj stála mladá altmerka, měl dlouhé hnědé vlasy a ten samí černý hábit. Akorát měla kápě přetažené přes obličej.

"Tak to je ten slavný chrám?" prohlásil muž, a sáhl do vaku co ležel na zemi a vyndal louč. Altmerka ji pomocí kouzla zapálila a vešla sní do temného chrámu. A pak řekla "Ano, je to on... jsme tu správně." muž si oddechl, a sebral vak a pomalu zamířil za ní. "Podívej se, po celích deseti letech jsme první kdo tu teď stojí." řekla altmerka a zapálila louč na stěně. "A ještě víc, jsme tu dříve něž Arterius." uchechtl se muž, a hodil vak na stůl. Altmerka mezitím prošla celou místnost a zapálila louče. Chrám byl konečně plný světla.

Muž, si prohlížel kamenný stůl. Byl podlouhlý a kolem něj byly těžké kamenné židle na kterých kdysi seděli jeho přátelé. Pak se podíval na strop, kterým do chrámu zatékalo, a řekl "Budeto chtít všechno opravit." altmerka, která zrovna očistila starý oltář mu pohotovně odpověděla "Jen co se zbavíme, Arteriuse.." muž si povzdech a řekl "Máš pravdu, už je příliš starý na to aby vedl naše bratrstvo. Jenže on se své hodnosti jen tak nevzdá." altmerka se usmála a řekla "Kdo říká že se jen tak vzdá své pozice... prostě mu k odstoupení z pozice trochu pomůžeme!"

Doufám že se vám tato část aspoň trochu líbila, za případné chyby se omlouvám. Ale i kritiku uslyším rád protože jinak se nebudu mít v čem zdokonalovat :)

Upravil/a Aurelius dne 22.12.2014 20:17