Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Pravidla sekce "Zdejší kobky"

Přidal Whirt dne 19.01.2013 15:42
#1

Prosíme všechny uživatele a návštěvníky této sekce o dodržování následujících pravidel, jenž se týkají tvorby témat, příspěvků apod.
Tato sekce se zabývá hrami typu Dračí Doupě, popřípadě její západní obdobou Dungeons and Dragons

Pravidla jsou platná od 31.10.2012
Aktualizace


1. Tvorba vlastního dobrodružství
1.1 - Každé nově vytvořené dobrodružství musí obsahovat základní informace. Základními informacemi je myšleno následující:
- O čem přibližně dobrodružství bude
- Očekávanou dobu spuštění
- Způsob přihlášky (PM, Diskuze,...)
Pokud tvůrce téma vytvoří bez základních informací, je po něm požadováno téma aktualizovat. Jinak bude dvakrát upozorněn v intervalu jednoho týdne, v případě žádné známky reakce na upozornění bude téma archivováno a později smazáno.
1.2 - Týden před spuštěním by již měl být hráčům nebo případným zájemcům v tématu uveden kompletní systém a důležité informace k tvorbě postavy a hře samotné. Záleží na tvůrci, kolik informací podá ohledně světa do kterého se hráči právě vydávají, avšak by hráči měli mít možnost znát svoji "herní historii" popřípadě si ji mohou se svolením tvůrce sami napsat. (příkladem pro tvůrce může být dobrodružství "Projekt pustina", "Hrozba", nebo "Co tě žere".
1.3 - Příspěvek jenž popisuje tvorbu postavy, rasy, znamení, vlastnosti a jiné důležité atributy by mělo být přehledné a srozumitelné.
1.4 - Ke každému dobrodružství bude vytvořena diskuze do které mohou přispívat i uživatelé, jenž hru nehrají a pouze ji sledují. Je zde povolena konverzace o dění ve hře, nebo názory na zlepšení, nikoliv příspěvky netýkající se hry.
1.5 - Do témata hry samotné je zakázáno psát off-topic příspěvky nebo příspěvky, jenž jsou s hrou úzce spjaty avšak nejsou reakcí postavy na dění ve hře. Na to jsou tu diskuze.


2. Spuštěné dobrodružství
2.1 - Hráči v dobrodružství reagují jako postava. Je zakázáno psát vaše pocity a dojmy o dění přímo do téma hry, ty můžete psát do diskuze nebo do závorky po tom, co zareagujete na vypravěčův příspěvek.
PŘ.: Skryji se za bednu a budu ho pozorně poslouchat. (Přestávám tomu rozumět! Bob mě zradil?)
2.2 - Každý hráč by měl mít vlastní barvu aby hra byla více přehledná - barvy rozdělí vypravěč nebo se na nich hráči sami dohodnou.
2.3 - Pokud bude chtít hráč dostat ocenění za hraní hry (http://skyrim.4fan.cz/infusions/awards/images/awards/dragon1.jpg), musí dát vědět přes soukromou zprávu jednomu z moderátorů (Whirt, Diego, Nagasadow, Mike). Popřípadě může o hráčích dát vědět moderátorům vypravěč tak, že pošle seznam aktivních hráčů.
- To samé platí o ocenění za vyprávění hry - ten kdo vypráví, nechť dá vědět(http://skyrim.4fan.cz/infusions/awards/images/awards/drak_scpecial.png)
2.4 - Pokud hráč delší dobu není aktivní (myšlen např. prošvihnutí pěti her) a nedal nijak vědět, má vypravěč právo ho vyloučit dočasně (nemůže např. následující týden hrát) nebo vyloučit naprosto (jeho postava ve hře zemřela, hráč se již vrátit nemůže)
2.5 - Pokud hráč, nebo vypravěč s něčím nesouhlasí (např. hráč se snaží vypravěče ovlivnit, nebo vypravěč úmyslně a často negativně - nebo i pozitivně - ovlivňuje hráčovo dobrodružství), mají právo se obrátit na administrátora.
2.6 - Hra si může dát značku "Oblíbené" až dosáhne limitu sto popsaných stran, nebo roku nepřerušované aktivity.
2.7 - Zakázano používat v "herním" příspěvku více než tři emotikony.
2.8 - Hráči by měli dodržovat při přímé řeči uvozovky a snažit se psát stylisticky co nejlépe.
2.9 - Pokud je hra více jak šest měsíců neaktivní, bude uzamčená a přesunuta do archivu. Vypravěč může poté moderátory poprosit o její obnovení. Pokud je hra vypravěčem ukončena, je vypravěč povinen informovat jednoho z moderátorů, aby hra byla uzamčena a archivována.


Pravidla se budou postupně aktualizovat podle poznatků a chyb, jenž se během tvorby nebo hraní dopustíte. Zatím není důvod pravidla více rozšiřovat.

- POSLEDNÍ AKTUALIZACE 4. 11. 2013
- POSLEDNÍ AKTUALIZACE 5. 5. 2015

Upravil/a Whirt dne 06.05.2015 00:38