Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Co tě žere?

Přidal Lord Rade dne 13.09.2012 22:08
#1

Utajit se nedá vše a tak první média, mluvila o šílených lidech už v roce 2012. Články a televize často hlásali o brutálních útocích, kdy velmi agresivní člověk zaútočil na druhého a ošklivě ho pokousal. Tenkrát se to zametlo pod koberec s tím, že za to můžou jen drogy a alkohol. Jenže pravda byla jinde.

Moment, kdy se vše vymklo z rukou, přišel tak nečekaně a rychle, že šance na záchranu pro prostý lid byly nulové. Dospělo to až k bodu, kdy zakázali lidem vycházet ven. Samozřejmě, že neudali ty pravé důvody. Obyčejní lidé neměli ponětí o nákaze, dokud nebyli nakaženi oni sami, nebo někdo z jejich blízkých. Do té doby si mysleli, že nejde o nic vážného a stejně jako všechny ostatní nemoci, které se šířili v minulosti, se jich týkat nebudou.

Vláda se snažila do poslední chvíle vše zatajit a nakažené se snažila izolovat, tedy spíše likvidovat. Nemohlo to, ale trvat navěky. Nakažených bylo stále víc a naděje na likvidaci viru klesala. Lidí s vysokými horečkami přibývalo, a když se první z nich dožadovali pomoci, už o nich nikdo nikdy neslyšel. S přehříváním těla se lidem začalo i špatně dýchat a stěžovali si na bolesti hlavy. Později v neléčitelné fázi nastoupilo vypadávání vlasů a problémy se srdcem. Nakonec křeče a opakující se infarkty. Jediné vysvobození před utrpením bylo včasné očkování, které ale bylo velmi náročné na výrobu a čas. Dostalo se jen na pár vyvolených a mocných lidí, kteří byli předem informováni. Ostatní byli ponecháni osudu.

Dnes je 11. září. Roku 2020. Svět jaký jsme kdy znali, už přestal existovat. Skupiny kočovných lidí vyhledávají to, co ze světa zbylo a čelí hordám šílených nepřemýšlejících lidí, aby zůstali naživu do dalšího rána. Ty jsi jedním z nich a tvůj boj o přežití začíná.

____________________________________________________________________________________________________Zasvěcení do hraní.

1) Jedno samé povolání si smí zvolit jen jeden člověk! (Na výběr je jich hodně, tak si určitě vyberete, a pokud ne mohu udělit výjimku.)
2) Každý má rozdílné dovednosti a věci, které na začátku vlastní.
3) Každá postava mimo policistu, vojáka a člena zásahové jednotky vlastní na začátku batoh. (Objem 20 l)
4) Ti, kteří nemají na začátku svou zbraň, nebo batoh si je mohou obstarat později.
5) Většina hráčů může získat zbraň. Ale jsou i zbraně, které smí vlastnit pouze určití lidé.
6) Abys přežil, musíš kromě jiného jíst, pít a spát na bezpečném místě.
7) Vaše skupina musí hlasovat o vůdci skupiny. Jednou na začátku a pak, kdykoliv to bude zapotřebí. Vůdce má hlavní slovo.
8) Morálka: Pokud jsi hladový, dehydratovaný, zraněný, došly ti náboje, nevyspalý, nebo zemřel někdo z tvé skupiny ztrácíš morálku a veškeré tvé schopnosti jsou sníženy. Může ti je obnovit psychiatr nebo kněz. Jestli jsi zraněný, tak lékař. Pokud nikoho takového v týmu nemáš, musíš se najíst, napít, vyspat nebo udělat jinou činnost, která by tě povzbudila.
9) Smlouvání: Obchodovat lze mezi hráči či náhodně potkanými výměnným obchodem.
-Koupit lze téměř cokoli od jídla a pití až po náboje a zbraně.
-Ve hře nejsou žádné peníze, které by měly cenu.
-Injekce s lékem jsou obzvlášť vzácné.
-Náboje mají také svou cenu.
-Jiné vzácné předměty lze volně nalézt.
10)Pozor - Novinka! Štěstí = procentuální šance na úspěch v dané vlastnosti či dovednosti. Výsledek se dozvím pomocí virtuální kostky. Hra tak bude mnohem napínavější.
11)Pozor - Novinka! Panika = ztráta štěstí o 20% ze všech vlastností či dovedností. Panika nastává v době, kdy je hráč závažně zraněn, nakažen, obklíčen či se nachází v jiné vypjaté situaci. (Panikou netrpí Nebojsové).

Pravidla:

1) Nepište sem dotazy, připomínky, věci mimo vaši současnou hru a nepište nic, pokud se nejdříve nezeptám. Pište mi do zpráv, nebo sem: http://skyrim.4fa...d_id=3553. Veškerý spam bude smazán. Je to kvůli přehlednosti.
2) Každý z vás si vybere jednu barvu, kterou bude psát své odpovědi.
3) Hrát se bude kdykoliv, kdy vám odepíšu.
4) Snažte se psát Česky/Slovensky. Pokud uvidím časté používání zkratek jako například OMG, LOL, WTF a velké množství smajlíků, nebo vulgarit = budete ze hry odstraněni. Snažte se, co nejlépe popsat činnost, kterou se chystáte provést. Je to moje a vaše hra a tím, že byste hraní nebrali vážně a psali hlouposti, byste všem akorát škodili.
5) Nepoužívat citace
6) Každý tým má vymezený čas po který může hrát. Většinou jeden týden.
7) Statistiky jsem ve hře příliš neuplatňoval a tak je odteď definitivně mažu. Teď tedy záleží jen na strategii, povolání, vybavení a štěstí (viz. 10. bod u zasvěcení do hraní).

Rady:
1) U sebe máte věci, dle povolání a toho co jste si zvolili na začátku. A zbylé věci budete kupovat, nacházet a vyměňovat. Takže si je někam zapisujte, abyste se zbytečně neptali, co máte u sebe.
2) Po vybrání charakteru si smíte zvolit vlastní vzhled, popřípadě jméno a poslat mi ho do zpráv.
3) Máte možnost komunikovat se členy vašeho týmu, ale pouze pokud se chcete dohodnout na taktice, obchodech, věcech ohledně vaší skupiny a ostatních věcí, co do hraní patří. Nelze se bavit o počasí a údalostech mimo hru. Tyto komunikace, provádějte klidně beze mě. Ale snažte se psát rozumně viz. 4. pravidlo a nekonzervujte dlouze.

____________________________________________________________________________________________________

Co jsi zač?

Voják/Vojačka: Jdi zabíjet, pro dobro vlasti! Máš přesnou mušku. Tvá výstroj dodá odolnost, ale zpomaluje tě. Vlastníš neprůstřelnou vestu, helmu s nočním viděním, dva výbušné granáty a zbraň podle typu, který si později vybereš.

Policista/Policistka: Pomáhat a chránit. Pokud máš právě pistoli, přičítá se k ní bonus 3 k přesnosti. Tvé vnímání ti dovoluje docela dobře nacházet úkryty či věci. Vlastníš služební pistoli, policejní obušek a pouta.

Zásahová jednotka: K typu zbrani, který si zvolíš na začátku hry, se přičte bonus 2 k přesnosti. Tvá výzbroj tě zpomaluje. Vlastníš neprůstřelnou vestu, helmu, tři kouřové granáty a zbraň podle typu, který si vybereš.

Doktor/Doktorka: Závisí na tobě životy ostatních. Lze ošetřit své, nebo přítelovo zranění. Dokážeš identifikovat nakaženého. Vlastníš kufřík první pomoci, malý nůž, který lze použít i jako zbraň a tři injekce s lékem, proti infekci. Ve spolupráci s Biologem dokážeš i ty vyrobit jednu další injekci denně.

Psychiatr/Psycholožka: Dej pozor na naše mozky! Udržuješ svou hlavu chladnou. A tak se nenecháš, tak snadno vyděsit. Lze také uklidňovat přítele v případě paniky. I tuhle práci někdo dělat musí.

Student/Studentka: Jsi mozek. Už od mala z tebe rodiče chtěli mít presidenta, jenže to je ti dnes na nic. Ale pokud jsi ve skupině, dokážeš se občas od někoho něco málo přiučit a to se hodí. Navíc vlastníš větší batoh než ostatní. (30 l)

Biolog/Bioložka: Ty jsi biolog? Řekni nám všem, co o tom viru víš! Dokážeš identifikovat nakaženého. Vlastníš přenosný výzkumný kufřík, injekci s lékem proti infekci a jednu další dokážeš denně vyrobit.

Herec/Herečka: Před nákazou jsi byl slavný herec a lidé si tě proto pamatují, alespoň ti živí. Dokážeš jim nalhat téměř cokoliv a máš o něco levnější ceny u obchodníků. Nějak ses dostal k léku proti infekci a tak jsi před ní jako jeden z mála ochráněn. Ovšem zcela v bezpečí nejsi.

Atlet/Atletka: Protože jsi na sobě tvrdě makal, máš vynikající kondičku. Dokážeš běžet rychlostí blesku a tvoje výdrž je vynikající. Kdyby každý věděl, že se z lidí stane šílená zvěř, tak by to dělal taky.

Silák/Panícovypadájakomuž: Jsi typ člověka, který na sobě v posilovnách maká, tak tvrdě, že vypadáš skoro jako vlašský ořech. Tvoje síla je neuvěřitelná. Můžeš si sebou navíc nést obrovské množství zbytečných i potřebných věcí. (Batoh 50 l) Beze zbraně a se zbraní nablízko dokážeš nepřátelům drtit lebky. Nevýhoda je ta, že ti tvé tělo nedovolí rychle běžet a zpomaluje tě. To je síla.

Ajťák: Pan za monitorem. To co umíš, spočívá v práci s počítačem. Dokážeš vše od namalování obrázku až po nabourání do téměř každého systému. Ale bez oné kouzelné bedny nezmůžeš nic.

Automechanik: V autech se vyznáš. Umíš opravit téměř každé vozidlo. Zdokonalit ho o nějaký ten kulomet. A odjet s ním. Vlastníš kufřík s nářadím a klíč na matice jako zbraň.

Střelec z kuše: Volný čas jsi trávil střelbou do terče. A tak preferuješ svou kuši před ostatními zbraněmi. Jsi jediný, kdo ji umí používat. Střílíš s ní s naprostou přesností, ale s ostatními typy zbraní jsi dvakrát, tak slabší. Vlastníš kuši a 30 šípů.

Golfista: Máš mistrovký švih! Svou golfovou holí dokážeš způsobit o 3 body větší poškození než ostatní. K jiným tupým zbraním nablízko se ti přičítá bonus k Síle 2. Začínáš se svou oblíbenou golfovou holí.

Baseballista: Se svou pálkou a ostatními tupými zbraněmi nablízko způsobuješ maximální možné poškození. Navíc díky častému tréninku jsi vytrvalý běžec. Začínáš se svou šťastnou pálkou.

Prodavač/ka z Army Shopu: Ve zbraních se vyznáš. Ke každé střelné zbrani se ti přičítá bonus k přesnosti 1, ale u zbraní nablízko máš ztrátu -2. Vlastníš kufřík se sadou na výrobu nábojů a revolver s třemi zásobníky po šesti nábojích. Denně dokážeš vyrobit maximálně dalších 9 nábojů do svého revolveru, nebo několik málo nábojů pro ostatní zbraně.

Obchodník/Obchodnice: Dokážeš přesvědčovat lidi, a tak nakoupíš více za méně. Vlastníš dvojhlavňovou brokovnici, s kterou jsi chránil svůj obchod a 14 nábojů. Pokud ji máš v ruce přičítá se ti bonus 2 k přesnosti.

Uprchlý vězeň: Kdysi jsi byl obávaný vrah a bankovní lupič. Proto umíš dobře zacházet se zbraněmi, docela slušně utíkat a vrtat se v zámkách. Navíc vlastníš svůj šťastný bojový nůž, který jsi vrážel obětím do zad.

Řezník: Před katastrofou jsi zpracovával dobytek. Dnes jsou zdravá zvířata vzácná, ale tvé zkušenosti s noži, sekáčky a podobnými zbraněmi se ti budou určitě hodit. Rozdáváš s nimi maximální možné poškození. Začínáš s řeznickým nožem a sekáčkem na maso.

Dřevorubec: Jsi silný, chlupatý a zarostlý muž. Tvá výdrž a síla je velká. Jako jediný vlastníš motorovou pilu.

Zámečník: Poměrně nudná práce, ale měls jí rád. S tvými znalostmi dokážeš překonat každý zámek i u těch nejnedobytnějších dveří. Vlastníš zámečnické potřeby, šperháky a šroubovák, který lze využít jako zbraň.

Hasič: Zachraňovals a ještě budeš muset zachraňovat životy ostatních. Máš dobrou výdrž, morálku, odolnost a vnímání, proto se dobře orientuješ v budovách a dokážeš nacházet snadněji únikové cesty. Začínáš s hasičskou sekerou.

Cvičitel psů: Jednoduše ses věnoval psům, tak moc, že téměř umíš jejich řeč. Psi na tebe neútočí a mohou se k tobě dokonce i přidat.

Kutil: Jsi jako MacGyver. Dokážeš ze všeho vyrobit něco. Nosíš s sebou své nářadí, se kterým umíš vyrobit cokoliv od důmyslné pasti až po nějaké zlepšováky. Jako zbraň ti slouží vrtačka.

Myslivec: I když tvá práce „lesního muže“ ztratila smysl, dokážeš využít své schopnosti jinak. S brokovnicemi a odstřelovacími puškami jsi lepší o 2 body k přesnosti. Vlastníš 2 pasti na medvědy, lovecký nůž a starou Winchesterovku s plným zásobníkem.

Kněz: I přes to všechno jsi dokázal zachovat svou víru. Lidé s tebou ve skupině se cítí bezpečněji. Bohužel nevyznáváš sílu zbraní a tak věříš, že jedinou tvou ochranou je Bůh. Možná na tom něco pravdy bude… a pokud ne jsi ztracený.

_____________________________________________________________________________________________________

Začátek
Po tom, co sis vybral charakter, zvol u vybraných 3 otázek jednu odpověď, která se ti bude nejvíce líbit.

1 - A) Pouze pro vojáky a S.W.A.T. : S jakým typem zbraní chceš začít? Přesnou zbraň si můžeš zvolit sám, ale musím ti ji schválit.
a) Pistole a 4 zásobníky - 60% šance na zásah do černého s veškerými pistolemi
b) Samopal a 2 zásobníky - 60% šance na zásah do černého s veškerými samopaly
c) Bojový nůž a 3 další vrhací nože - 60% šance na zásah do černého s veškerými noži
d) Odstřelovací puška a 1 zásobník - 60% šance na zásah do černého s veškerými odstřelovacími puškami
e) Brokovnice a 2 zásobníky - 60% šance na zásah do černého s veškerými brokovnicemi

1 - B) Pro ostatní: Vyber si něco do kapes na cestu.
a) Zubní kartáček a pasta
b) Kapesní nožík
c) Prázdný deníček a propiska
d) Hodinky, mobil, peněženka
e) Svačina a voda
f) Baterka
g) Lahev vodky
h) Kuchyňský nůž na maso

2) Vyber si jednu výhodu. Zvolené písmeno nelze opakovat v následující otázce.
a) Jestřábí zrak – Je pro tebe snadnější najít munici či ostatní drobné věci po kterých toužíš. (10% šance na nalezení požadovaného malého předmětu.)
b) Turista – Všude se touláš se svým velkým batohem a tak na cestách pobereš víc suvenýrů. (Navýšení kapacity batohu o 10l.)
c) Trpaslík – Jsi sice prcek a někomu to může přijít k smíchu, ale ty jsi ten, který se směje, když ti to zachrání kůži. (60% šance na minutí kulky, která proti tobě míří.)
d) Hyperaktivní – Protože jsi dítě z divokých vajec, tak nevydržíš dlouho na jednom místě. (60% šance na únik protivníkovi.)
e) Nebojsa – Jsi statečný a ničeho se jen tak nezalekneš. (V obzvláště těžkých situacích si zachováváš chladnou hlavu a tak se ti nesníží schopnost štěstí o 20% jako ostatním.)
f) Kecal – Jsi tak umluvený, že lidem pomalu lezeš na nervy, ale svým umem dokážeš snadněji manipulovat s lidmi a máš lepší ceny u obchodníků. (60% šance na přesvědčení + o 20% výhodnější obchodovnání. Ovšem jsou tací, kteří tvé výřečnosti neuvěří.)
g) Fešák – Jé! Ty máš nový účes! (Opačné pohlaví je k tobě povolnější. Máš u nich 70% šanci na úspěch v konverzaci - Jsou však tací, kteří tvé hladké tvářičce odolají.)
h) Pružný – Se svou ohebností se dokážeš vymanit z téměř kažného nežádaného objetí. (60% šance na únik ze spárů nakaženého.)

3) Vyber si jednu slabinu. Nelze zvolit v otázce stejné písmeno jako v té hořejší.
a) Slepec – Bohužel jsi někde ztratil brýle a tak je pro tebe náročnější hledat munici a ostatní drobné věci. (Nenajdeš žádnou malou věc, co by sis přál.)
b) Troškař – Nosit nějaké velké věci je pro tebe zbytečné. Vlastníš pouze malou brašnu podobné té, kterou nosíval Indian Jones. (Vlastníš 5l brašnu pouze na malé věci.)
c) Velikán – Jsi velký hoch/slečna a tak trpíš tím, že tě nepřátelé snadněji zasáhnou. (Šance, že se vyhneš kulce je snížena na 40%)
d) Lenoch – Jsi líný a běh pro tebe představuje nesnesitelnou námahu. (Šance na útěk protivníkovi je snížená na 40%)
e) Strašpytel – Nemůžeš si prostě zvyknout na to, že se z lidí stali nemyslící bytosti. (V těžkých situacích panikaříš a tím pádem se ti všechny dovednosti snižují o dalších 20%)
f) Mlčelivý – Moc toho nenamluvíš a proto tě lidé neberou vážně a obchodníci tě přechytračí. (Šance na přesvědčení osoby je snížena na 40% + obchodníci tě ošidí o 20% férové ceny.)
g) Monstrum – Ehm... mluvím s vámi, nebo s vaším zadkem? (Odpuzuješ opačné pohlaví. Šance na úspěch je u nich snížena na 30%)
h) Špekoun – Každý nakažený o tobě říká, že jsi k nakousnutí. (Šance na únik ze spárů nakaženého je snížena na 40%)


Diskuze, Statistiky, rekordy a NPC postavy si můžete prohlédnout zde: http://skyrim.4fa...post_66198

Upravil/a Lord Rade dne 07.02.2014 22:11