Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Dwemerské výzkumy - Soutěž

Přidal BadWolf dne 29.06.2012 00:51
#1

Haha. Právě jste narazili na příspěvek, jenž vás unudí k smrti. Musíte ho totiž přečíst celý :D!

Jde o hru. Asi před pár měsíci jsem ji vymyslel a když tak koukám na Mopidu (a přitom čekám kdy jí rupnou nervy a dá mi to číslo :D) tak mě napadá, že byste si to někdo možná zahrál. A co jde? Stanete se archeology!

Nejdřív musím říct to, co vás možná odradí (kromě toho sáhodlouhého papírování ). Život archeologů je těžký, pořád zkoumají a nemají tolik času na svůj výzkum a svět k nim není příliš milostivý. Můžete to přijmout nebo ne, záleží na vás. Ve hře/soutěži jsou tudíž dvě ligy. První je Normální, kdy můžete hrát jak chcete. Ta končí ve chvíli kdy vás zabije něco původem Dwemerského (past, stroj) nebo falmerského (falmeři ale i chaurové [Nesnáším ty Chaury, jsou to grázlové!]). Druhá je Bez Světla (obrazně), kdy musíte hrát na nejtěžší obtížnost a pokud již jednou zemřete, jste GAME OVER. Druhou ligu můžete zkombinovat s Life, Wild Life od Mopidu. Až budete sdělovat své skóre musíte udat ligu.

Tak, a teď o co jde. Zkráceně bude hromadit Dwemerské harampádí, budete ho skladovat doma a budete si hrát s Dwemerskými hračkami (tzv. To, co normálně dělám ). Budete získávat body. Kdo bude mít nejvíce bodů, vyhraje.
Ovšem není to tak jednoduché. Věci musíte také zkoumat, a to že takových ozubených koleček budete mít tisíc vám zase tolik nepomůže. Takže tady píšu za co dostanete body, a nějaká další pravidla:

(Můžete hrát s jakoukoli postavou. Pokud ovšem budete hrát s postavou v již rozehrané hře, počítáte si body jen od doby kdy jste začali, ruiny musíte projít znovu, předměty znovu získat atd.)

Dwemerské výzkumné body:
RUINY:
Objevení ruiny - 7 bodů
- Počítá se pokud najdete nějakou ruinu (a budete mít na mapě tu bílou značku). Ovšem, nějaké ruiny jsou například uvnitř jeskyní a na mapě se vám nezobrazí. Za ty dostane body též.
Prozkoumání ruiny (sekce ruiny) - 12 bodů
- V podstatě to samé. Dostane za každý průlez sekcí ruiny kterou už jste objevili. Sekce ruiny je ta část kde se můžete pohybovat "svobodně" a kdykoli projít místnostmi. Pokud projdete dveřmi a objeví se vám loadovací obrazovka, znamená to, že jste opustili sekci, popřípadě vešli do sekce.
[P.S.: Markarth se taky počítá jako ruina. Jako sekce v Markarthu se ovšem počítají pouze interiéry Jarlova sídla (Podzemní hláska) a další sekce do kterých se dostanete přes toto sídlo. Váš dům v Markarthu se nepočítá, ovšem pokud se vyspíte někde v Markarthu v posteli dostanete titul "Bolavá záda". V počítání bodů má hráč, který má pod názvem své ligy uvedenou "Bolavá záda", přednost před tím, který to tam nemá.]
BOJE:
Nejen výzkum vám dává vědomosti ohledně Dwemerech. Boj s jejich stroji vám také ukáže něco z jejich umění, zjistíte jak se to hýbalo a kde to má slabinu. Níže najdete počet bodů za zabitý stroj. Ovšem napoprvé si určitě nevšimnete všeho. To znamená, že při dalším boji si přičtete stejný počet bodů, protože jste toho více zjistili. Body můžete dostat ovšem jen tolikrát, kolikrát je napsáno u nepřítele za písmenem "x".
Dwemerský pavouk - 3 x4 bodů.
Dwemerská koule (sphere) - 6 x9 bodů.
Dwemerský setník (centurion) - 12 x12 bodů.
PASTI:

Pasti jsou nepříjemné, když už vás nezraní, tak vás akorát otravují. Správný archeolog by je ale měl prozkoumat. I pár minut výzkumu mu něco ukáže. Naneštěstí, abyste mohli past prozkoumat, musíte ji nejen spustit, ale zároveň se jí zasáhnout.
Dwemerská plamenometná past - 3 body
Dwemerská past s tyčemi - 4 body
Jedná se o tu vzácnou past, kterou když spustíte, tak do vás mechanismus praští několika tyčemi.
Dwemerská past s rotujícími čepelemi (teď jsem si vybavil rotujícího Esberna a Delfínu :D) - 5 bodů.
Dwemerská pístová past - 3 body.
Je to taková ta past co vás pístem shodí dolů
MECHANISMY:
Páka - 1 bod
Za samotné zatáhnutí za páku nic nedáš, a překvapivě něco získáš. Dovíš se, že ta páka něco dělá, a že tahat za páky je strašná legrace. Dávej si ale pozor aby tě to nezabilo(Jak říká ministerstvo zdravotnictví: "Tahání za páky škodí zdraví!". Tak, a teď v tom hledejte můj další dvojsmysl :D).
Dwemerská observatoř (ty 2 věci se zrcadly, jedna jak je v ní Elder Scroll a druhá v Mzulftu, kde se zjistilo, že tolik lidí jsou idioti a nedokážou přijít na to, co mají dělat.) - 15 bodů.
Dwemerská sféra naladění (taková ta věc, co vám otevře přístup například do Černoty/Blackreach) - 7 bodů.
Dwemerský Lexikon (ten co potřebujete k získáni Elder Scrollu) - 10 bodů (jsou za jeho aktivaci!).
Dwemerský lexikon (s runami) (ten, jak je sním ten jeden úkol, nebudu radit. prostě je to ten druhý, s červenými runami) - 5 bodů/10 bodů/30 bodů (body jsou postupně za přenos lexikonu uvnitř ruiny a sledování projekce/za aktivaci/za bonus který poté dostanete (nějaké starobylé znalosti myslím).
Jiný mechanismus který jsem nejmenoval - 4 body (bez hádání, je to univerzální číslo, je jak za nějaké projití labyrintem tak za nějakou ultra těžkou hádanku. holt to není moc bodů, asi jsme moc zapomnětliví)
PŘEDMĚTY:

U předmětů jsou uvedena dvě čísla. První je za sebrání a zběhlé prozkoumání předmětu. Druhé (za dvojtečkou) je za výzkum předmětu. Pořádný výzkum lze dělat jen v domě, a navíc tam musíte zkoumat předmět dohromady dva dny! Je ale možno zkoumat více předmětů najednou.
Některé předměty jsou poměrně různorodé. U takových předmětů můžete zkoumat i jiný než vámi prvně sebraný kus a přinese vám to ovoce (Tedy obrazně. Jediný exemplář Dwemerské ovocné továrny byl zničen během druhé Války s Melkorem. Ten exemplář zničil někdo kdo pěkně řval. Podle nejnovějších výzkumů to byl Dovahkiin neboli Drakorozený. Kolik že se vás to hlásilo, že jste Drakorození právě vy ?). U takových předmětů vám druhé sebrání nepomůže, ovšem další výzkum ano. Kolikrát můžete zkoumat další exemplář aby to pro vás mělo užitek je uvedeno za písmenem "k".

[P.S.: Názvy jsou česky, ale měli byste pochopit o jakou věc jde.]
Ingot Dwemerského kovu - 1 : 2
Ohnutý kousek Dwemerského kovu - 1 : 2
Malý Dwemerský plát - 2 : 2
Pevné Dwemerské železo (jak je to ultra těžký a je z toho spousta ingotů) - 2 : 1
Velká Dwemerská podpora - 1 : 1
Velká ozdobná Dwemerská podpora - 2 : 1
Dwemerské ozubené kolečko (se zuby) - 2 : 1 k5
Dwmerské kolečko (bez zubů) - 2 : 1 k5
Dwemerská vidlička - 1 : 1
Dwemerský nůž - 1 : 1
Dwemerský šálek - 1 : 1
Dwemerský hrnek - 1 : 1
Dwemerská mísa (kamenná) - 1 : 1
Dwemerská mísa - 1 : 1
Dwemerský talíř - 1 : 1
Dwemerská pánev - 1 : 1
Dwemerská páka - 1 : 2
Dwemerský gyroskop - 2 : 3 k2
Ozdobný kousek Dwemerského kovu - 2 : 1
Srdce setníka - 6 : 12 k6
Malý bonus pro ty, co si rádi zdobí domy
Calcemovy knihy (je tam uveden jako autor) - 2 : 1
Ostatní knihy o Dwemerech - 1 : 1
Kniha o Dwemerském právu (není to dobrá kniha) - 0 : 1
Nějaké jiné zápisky o výzkumu Dwemerů - 4 : 0
U zbraní či zbrojí se výzkum dá provádět pokud brnění nosíte aspoň tři dny na sobě. Za každou zbraň nebo brnění dostane tolik bodů kolik je polovina váhy předmětu (zaokrouhleno dolů, ovšem vždy minimálně 1).
U brnění a zbraní není žádné "jednorázové bodování", předmět musíte zkoumat/nosit.


Tak! To je konec!

Pokud máte nějaký dotaz, ptejte se!

Upravil/a BadWolf dne 29.06.2012 11:48