Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Thief Loď

Přidal Skritecek dne 24.06.2012 19:19
#30

Waret se měl zotavovat ještě dva dny. Škrábance od kamenů nebyly nic, vyvrknutý kotník, nebylo také nic vážného, ale pád páteří na kámen, už bylo něco jiného. Zablokovaly se mu asi dva obratle, a po bolestném narovnávání, už to byl pouze odpočinek.
Armun s Allys, za něj zaskakovali v cechu. Možná s jen díky pomoci Allys, ale Armunovi se vedlo dobře. Menší akce zvládal, ale to, co přišlo později toho dne, bylo nad jeho síly. Bylo časně ráno, když se Armun procházel po cechu, a pozoroval cech, za ním zaběhl někdo cizí, někdo koho neviděl, neznal, ani neslyšel.
„Zdravím, kde je prosímWaret?“ ptal se udýchaný mužíček.
„Zpomal, zpomal, kdo jsi, co tu chceš, a proč chceš Wareta?“
„Já jsem cechovní posel, přináším zprávy z měst, kde má vaše společnost zvědy, a mám tu něco velmi důležitého. Takže potřebuju vědě, kde jeWaret, jak říkám je to důležité.“
„Waret, tu není, já jsem jeho zástupce. Tak mi to dej, já se o zbytek postarám.“ Posel Armunovi předal dopis, kývnul mu na pozdrav a tentokrát už normální chůzí, šel nazpět.
Byla to normální nažloutlá obálka bez nějaké adresy nebo popisu. Pouze dýky, na které stála černá vrána, vrána s vražednýma červenýma očima, dýka jak ze samé temnoty a vše zahaleno ve stínu, vlastně to zahrnovalo vše, čemu se věnoval.

„Allys! Allys!“ křičel Armun a rozběhl se za ní.
„Přišel tady nějaký dopis, je prý moc důležitý a je proWareta, nic na něm není jen tento znak. Nevím, co by to mohlo být ty jo?“
„No tak to je dost důležitý, ten znak patří paní Darkness. Je to bohyně loupeží, vražd a stínů. Ten znak odpovídá za vše. Když je to tak důležitý, tak to bychom se na to mohli, kouknou.“

Zdravím Warete, po dlouhém pátrání, a dozvídaní, přicházím s výsledkem. Z města Wenstly, vyjíždí loď ze zlatem do Golimundu. Bude tam okolo dvaceti strážných, základní posádka činní asi tak deset nevycvičených námořníků. Nejlépe by bylo, kdyby, jste se schovali ve spižírně na lodi, a napadli ji ze vnitř před řekou Horus. Po ní plout Golimundem pak do Corundasu a do Northwindu, Kousek před Northwindem zastavit a přenést zlato přes starý vchod. Loď vyjíždí za tři dny. Ještě pošli někoho, komu věříš pro lodní mapy do Urubu, tam mají ty nejlepší, abychom nenarazili na nějaké útesy. Já na vás počkám ve Wenstly.
Bolyen

V levém dolním rohu se opět nacházel znak bohyně Darkness. Řeka Horus vedla sousední zemí na severu a poté vedla do Corundasu, a tam odsuď přes celý Corundas až do jižního moře. Northwind se nacházel kousek pod hranicemi Golimundu a Corundasu. Jejich země-Corundas byla nejjižnějším bodem kontinentu. Armun pocházel z jižního Corundasu z malého městečka. Země měla tři velká města Northwind, Wenstly a Forus.
„No… tento dopis počká až na Bolyena.“
„To nemůžeme, loď vyjíždí za tři dny, Bolyena pouští až za dva dny, zajdu tam s tím.“
„Dobře, ale až potom, teď pojď semnou.“

Allys vedla Armuna na severozápad k hoře. Hora zabírala polovinu západních hranic. Cesta nebyla vyznačena, ale různé znaky tam byly, jak zářezy na stromech a vyšlapaná pěšina. Když prorazili les, Armun viděl jen kameny. Allys ho zavedla kolem výběžku skály a ze západní strany, do toho výběžku byl chodba, ale asi za tři kroky zas končila. „Pozor na hlavu.“ Řekla Allys když se shýbala, aby odhrnula kameny a plazila se pod skálou. Nyní se nacházeli ve velké pochodněmi osvětlené místnosti. Na konci chodby se nacházely dva sloupy, na kterých seděli kamenné vrány s červenýma očima. Mezi sloupy se nacházela socha Darkness, temné paní. Darkness byla znázorňována jako lítající elfka. Byla bos a jednu nohu měla ohnutou v kolenu. Celá zahalena v černém plášti. U boku měla zachytnutý plášť za dýkou. Roztažené ruce. Na jedné měla černého havrana, a na druhé něco jako záři, ale je to socha, takže stála na špičce nohy a zachytnutá za zadní stěnu skály a v ruce neměla nic. Obličej měla zahalený v kapuce a z ní trčeli elfý uši.
„Toto je bohyně Darkness, každého, aspoň trochu významného člena cechu sem vezmeme, a tys přeci zachránil Waretovi život, tak proč tě sem nevzít. My se k bohyni nemodlíme, my vezmeme ukradený zlaťák, pokapeme ho svou krví a hodíme do misky. Jdeš do toho? Prý to nosí štěstí, ale já nevím, mě to moc nepřineslo.“
„Proč ne.“ Odpověděl Armun a začal hledat zlaťáky.
„A máš u sebe ukradený zlaťák? Musí být ukradený.“
Armun se na Allys podíval, usmál se a řekl: „Já u sebe jiný nenosím.“ I Armun Jako zloděj nikdy nenechal váček s penězi jen tak na stole. Vytáhl zlaťák a dýku. Dýkou se řízl do dlaně a v prstech začal převalovat zlaťák. Poté ho hodil celý od krve do misky.

„Zdravím Warete,“když Waret uslyšel pozdrav, cuknul s sebou leknutím. „Co ty tady Armune, přece jsem, nejdeš tak viď?“
„Nejdu, nesu tady naléhavou zprávu od Bolyena.“ Když si Waret všiml krve na dopise, koukl se na Armunovo ruku. „Co si dělal s tou rukou?“ Armun se očividně řízl víc, než měl v úmyslu. „Ale to nic není, Allys mi ukázala svatyni Darkness.“
„Pšš, o Darkness radši moc nemluv, nevím, jestli by mě tu chtěli, kdyby zjistili, že patřím do cechu zlodějů. Sestro! Prosím zavažte tady kamarádovi ruku.“ Armunovi ruku vzali i něčím, proti zánětu, protože řekl, že se řízl o drát. Kdyby řekl, že se schválně řízl, aby poctil bohyni temna, asi by to nebylo dobrý.
Když se Armun vrátil k Waretovi, už měl dopis přečtený.
„Mě pustí až za dva dny, to bychom nestihli. Zorganizuj tu akci a pak se vydej pro ty lodní mapy, jsou velice důležité. Pro akci uděláš víc, než kdyby si byl přímo na ní. S mapami se vydáš do města, které je na sever od Wenstly. Tam čekej na loď s obchodními plachtami, to budeme my, musíme sundat ty královský. A řekni Allys ať povede cestu do Wenstly. Já se k nim pak přidám.“ Když Armun odcházel, křikl na něj ještěWaret.
„Je to na tobě Armune, Věřím ti.“


Od teď už budou díly kratší a častější.
Edit: Už mi leze krkem jméno "Lomen" takže kdyby jste věděli nějaké dobré (nejlépe vymyšlené) jméno, tak piště mě, nebo do komentů.
Zde mapa země http://imageshack...001bm.jpg/
Jestli se líbí, nezapomeňte na Kvalitní příspěvek

Upravil/a Skritecek dne 25.06.2012 15:51