Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Thief Loď

Přidal Skritecek dne 21.06.2012 22:27
#20

Uběhla spousta dní, bez různých větších akcí. Armun, nynější už jako plnohodnotný člen cechu, trávil dny cvičením. Armun už uměl zručně zacházet se zbraněmi, bleskurychle nabíjet a střílet z luku, a plížit se neslyšně o hodně líp, a už i vyháčkování ovládá. A stále v brnění cechu zlodějů, s prostým dřevěným lukem, železnou dýkou a mečem s černého kamene

„Armune! Zjistili jsme, že kolem vesničky Goalavar, projíždí vůz se zlatem do menšího města na severu, chci tě na té akci“ řekl Waret, když viděl Armuna procházet v cechu. Vesnička Goalavar se nacházela východně od Nortwindu.
„No to by bylo dobré, ale zatím jsem tu krátce, a nemam tolik zkušeností jako ostatní členové cechu. Proč já?“ Armun na to akci moc chtěl, ale bál se, aby ji nezkazil.
„Musíš si věřit, a pak to zvládneš, kdyby tu byli lepší než, ty vyberu si je. Jen je tu něco jinak, toto je organizovaná akce, takže se budeš řídit pokyny Allys, která bude u tebe. Zítra to probereme podrobněji.“ Armun byl už se nemohl dočkat, zítřejšího dne. Jeho první pořádná akce.
„Dobře všichni poslouchejte mě, de o hodně a nesmíme to zkazit.“ Říkal Waret šesti členům cechu, z čehož tří byli Armun, Allys, a Waret. „Okrást vůz musíme kus za vesničkou a musíme to stihnout, než přijede na blízkost městu“ město leželo na hranicích, tam odsud bude pokračovat vůz do sousední země. „Vůz přepadneme vprostřed cesty u skály, která poslouží jako dobrý úkryt. U vozu bude kočí, a asi přibližně sedm stráží. Nečekejte nějakou past s kameny a s výkřikem přepadnou vůz, jako je to s bandity, my zvolíme postup jiný.“ Všichni pečlivě poslouchali plán, na dřevěném molu. Někteří už si sedli, protože to vypadalo na dlouhé vysvětlování. „No takže… není co vysvětlovat. Dva z nejlepších lukostřelců, si vezmou luky. Na můj pokyn sestřelte stráže, na které víte, že se trefíte. Jestli budou zmateni, palte dál, jestli nás zpozorují, dejte se na útěk nahoru. Až budou utíkat za vámi, my se zálohy přepadneme zbytek. Budete tam poté mít kam se schovat, nebo je oddělejte. Zítra kolem sedmé hodiny tady.“ Armun byl nedočkavý a trochu zklamaný, čekal přesně to, co říkal Lomen, že nebude, nějakou tu past a vpadnutí s pokřikem, ale když se nad tím zamyslel, tuto se mu líbilo víc.

Když se ráno sešli v cechu, zbytek těch, co se nezúčastnili, už byli v plném proudu. Wareti Armun s Allys, nestříleli, ti čekali pod kopcem. „Možná vám přijde divné, že tentokrát nekrademe, ale zabíjíme, ale to se holt stává no, to by jinak nešlo. Jo a prosím koně zkuste ušetřit, oni za to nemůžou.“ Poprosil Waret , jako milovník zvířat, a všichni s tím souhlasili, oni za nic nemohou.
Většina už čekala pod kopcem a vyčkávala na příjezd vozu. Další čekali nad kameny s lukem. „Armune, ty s Allys obejde vůz se zadu a budete nám krýt záda.“ Najednou všichni slyšeli kopyta koní narážející na kamennou cestu a rány pohazujícího se vozu. Vůz táhli dva zdatní, hnědí hřebci. Povoz byl prostý dřevěný s potaženou plachtou. Do výše se tyčila vlajka s královským symbolem. Stráž, co pochodovala kolem, na sobě měla ocelovou těžkou zbroj, a buď obouručný meč, nebo jednoruční.
Vůz se asi bál přepadení bandity, takže stráži bylo nejméně deset. Když to Waret zpozoroval, sebral luk ze zad a přeběhl na druhou stranu se slovy: „Je jich moc, Allys máš to tu na starost.“ Když vůz dojel na jejich úroveň, Waret pokynul rukou, a všichni tři lukostřelci se zvedli zpoza kamenů s nabitými luky, a začali střílet. Všechny tři šípy našly svůj cíl na jednom z mužů. Waret trefil kočího, aby nemohl utéct. Než stráže zpestřili, Waretovo šíp našel ještě jeden cíl.

Tří stráže se rozběhli za lukostřelcemi. Allys dala pokyn a vyrazili za strážemi. Armunovi se povedl útok ze zadu. Další tři už je zpozorovali takže Allys s Awetem museli bojovat. Ale přišlo další překvapení, s vozu vyšlo dalších pět stráží. Armun ihned po jednom hodil dýku, která se zabodla strážnému do hrudi. Ale nebylo času a hned musel mečem bránit sek shora. Armun ukročil vzad a tím zvrátil strážného meč do země. Přišlápl meč, který strážný odmítal pustit, takže ho to povalovalo na zem, ale před dopadem už mu trčel meč ze zad. Allys už bojovala s čtvrtým strážným, a Awetem se ztíží, bránil strážnému. Armun, přispěchal na pomoc, a probodává stráže se zadu. Když se otáčí, zabodává meč do břicha strážnému, který se objevil za ním. Ihned po tom spatří, jak Waret couvá do kopce a přitom střílí po strážném. Dva ze tří už ležel někde na cestě mrtev. Když v tom najednou Waret zakopl o kámen za ním. Armun rychle a surově sejmul Allys luk ze zad, a s toulce ji vytahuje šíp. Allys se mezitím bránila před strážným. Trhnutí luku, ji vyvedlo z míry a strážný měl šanci. Armun šípem zabodl útočícího strážného do místa bez brnění a poté ho ihned vložil do tětivy. Pečlivé míří, a střílí po strážném ve velké vzdálenosti.

Waret střílí po druhé, ale ve zmatku mine, ale další ze dvou zbylých lukostřelců zasahuje a dává se na útěk. Otáčí se a dává se do kopce na útěk. Takhle to opakuje, když konečně asi po třetím pokusu zasahuje strážného. Když opět couvá do prudkého kopce, spatří, jak z povozu vyskakují strážci, a doufal, že si s nimi poradí. Další lukostřelci stále utíkali do kopce a už byli z dohledu. Dále pokračoval nahoru, když vtom najednou mu za nohy zavadí kamen. Spadl přímo na něj, takže se velmi prudce udeřil do páteře. Byla to moc velká bolest na to, aby se dal na útěk, a sil už také neměl mnoho. Shora mu na hlavu začali padat kamení, takže měl okrvácenou tvář, a vyvrácený kotník z pádu. Koukal se do strany, když ho zahalil stín. Stěží s pohmožděnou páteří, se koukne na horu a spatří usmívající ho se strážného. Lomen sklopil hlavu k boku, zavřel oči, a čekal. Cítil na břiše ledové místo, kam dopadne meč. Lomen jen tak leží, a čeká, čeká, a dál čeká na svou smrt. Ale jediné co se stalo, je, že mu do tváře opět svítí světlo, pak slyšel jen velkou ránu. Nevěděl, co se stalo, jen se usmál, zavřel oči a sklonil hlavu na bok, kvůli páteři. Jediné, co si poté pomatuje je, že leží na koni, který cválá cestou k Northwindu.

Šíp letí, Armun stojí se zatajeným dechem. Vše se mu před očima zpomalilo, byla to jediná možnost, jak zachránit svého učitele i kamaráda. Tři vteřiny, mu připadali jako tři minuty. Stojí vprostřed bojiště a čeká, jestli se trefí. Jako mrknutí oka, se vše dalo do normální rychlosti, když šíp probodl strážného. Všichni si hlasitě odechli, ale úleva je přešla, když si vzpomněli na Wareta, všichni tří se vydali do prudkého kopce, kde míjeli mrtvé strážné. Všichni se lekli, když spatřiliWareta, ležícího na zemi, s pokrváceným obličejem. Armun přiložil ucho k hrudi a ujistil ostatní, že dýchá.
„Dýchá, ale něco mu asi, je. Awete, pomoc mi ho převrátit.“ Awet přikročil a pomohl převrátit Lomena. „Stůj!“ vykřikl Armun na Aweta, když spatřil ošklivě prohnutou páteř. Zapískal a z lesa nad kopcem se objevili zbylí dva lukostřelci. Pohybem ruky je pokynul k sobě. „Allys, jdi odpoutat koně, vy mi ho pomozte vzít, ale opatrně.“ Allys mezitím, co nesli Wareta dolů, odpoutala koně a začala vynášet pytle se zlatem z vozu. Jednoho koně naložili zlatem a na druhého položili Wareta.
Tak v půlce cesty se Waret proudil. Chtěl se narovnat, ale Allys, která o něj mezitím pečovala, mu v tom zabránila. „Nezvedej se, máš něco s páteří.“ Wareta při té vzpomínce zamrazilo na zádech. „Co se stalo, myslel jsem, že mě zabije.“ Řekl Waret polohlasem.
„Armun ho trefil, šípem.“
„To mi připomíná Allys, promiň, že jsem ti strhl ten luk a tím tě ohrozil, jen jsem chtě…“
Allys ho zastavila. „To je dobrý, hlavně že Waret žije.“
„Můj dřevěný luk by tam nedostřelil.“
„To mi připomíná…“ řekl Waret polohlasem, „že ti děkuji za záchranu a k tvému „Černému oku“ bych ti chtěl přidat nějaký pořádný luk a dýku.“
„Černé oko?“ tázal se Armun.
„Takhle se pojmenoval tvůj meč. To kvůli rukojeti ve tvaru oka a černé čepele.“
„Jo…Černé oko,… to zní dobře.“
„Teď k tomu ostatnímu, musíš se vloupat do Kaloharského domu, vlastí ho rodina, co vlastní doly. Ukradni tam čtyři zelené safíry, ingot zlata, a okolo tisíc zlatých. Dům se nachází na lesy za Northwindem. Poté si zajdi na více na východ, nachází se tam malý domeček, kde se nachází kovář, je to nejlepší kovář v okolí, dej mu safíry, zlato, a zlatý a řekni, že jsi z cechu zlodějů, on bude vědět.“
Když dojeli do města, zlato se přeneslo do cechu, a Allys zašla s Waretem k doktorovi. Armun se vydal do Kalohorského domu. Cesta lesem proběhla bez potíží. Vyháčkování dveří bylo v pohodě, bohatství se jako vždy schovávali ve druhém patře v ložnicích. A jak se domníval, na komodě byla miska se zelenými safíry. Vybral jich šest, pak v šuplíku našel ingot zlata a vzal si dva. Na nočním stolku popadl váček s penězi a vydal se ven bez komplikací. Po cestě ve váčku napočítal osm set šedesát dva zlatých. Chatka měla rozsáhlou kovárnu. Venku se válely železné a ocelové ingoty. Meče a kůže a všelijaké kovařině potřebné materiály. „Zdravím“ pozdravil slušně Armun. Kovář se zvedl od broušení meče a taky mu dal na pozdrav. „jsem z cechu zlodějů, a posílá mě Lomen, nesu vám tu safíry, zlatý ingoty, a peníze.“
„Ó ano, už sem tě tu čekal. Safírová dýka, a cechovní luk.“
„Tady máte safíry, dva zlaté ingoty a osm set zlatých, snad to ten ingot dodělá.“
„Ano, stav se tu tak za tři dny.“

„Jak to vypadá s Waretem?“ zeptal se Armun Allys v cechu po čtyřech dnech od přepadení.
„Nevím myslela jsem, že ta za ním zajdeš, a vyzvedni od něj prosím klíč od pokladnice, abychom tam mohli dát to zlato.“
„Dobře, a kde je vlastně Bolyen?“
„Bolyen zařizuje něco v Hrodunasu, ve velkém městě na východě u pobřeží.“

„Vidím, že už máš zbraně.“ Prohlásil Waret, když viděl Armuna.
„Ano jsou dost kvalitní, jdu se zeptat, jak se máš, a potřebuju klíč od pokladnice.“
„Jsem rád, že máš pořádné zbraně, tak za dva týdny bych měl být v cechu. Klíč mam v šuplíku, jo a Armune, než se dostavím, ujmi se spolu s Allys vedení cechu.“Armun byl zaskočen a potěšen. Dále si povídal s Waretem a poté se vydal zpět do cechu.

„Chtěl bych obeznámit.“ Řekl Armun na molu, když kolem něho byl celý cech, který ho už dobře znal a i obdivoval. „Že Lomen se zotavuje, takže velení tady mam já s Allys.“ Dostalo se mu pozitivních pokřiků a pochval.


Doufám, že jsem dobře vypočítal počet strážných. Jestli ne prosím opravte mě do komentů.
A čte to vůbec někdo ?
Jestli se líbí, nezapoměňte dát kvalitní příspěvek ;)

Upravil/a Skritecek dne 25.06.2012 15:39