Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: The Elder Scrolls Novel: Infernal City Česky

Přidal Scarcz dne 26.09.2011 20:27
#79

Glim doufal, že břicho nestvůry bude měkčí. Zhoupl se na jedné ruce a druhou se pokusil zaseknout do břicha příšery, ale najednou ho prudká rána ploutví odhodila zpět. Příšera se ve vodě prudce zmítala a snažila se Glima zbavit. Ten cítil, že už se dlouho nedrží.
Glim využil prudkého škubnutí příšery, zasekl jí drápy do břicha a prudce trhnul. Cítil jak drápy trhá tenkou kůži a voda se zabrvila krví. Prudce se od příšery odrazil a dostal se do bezoečné vzdálenosti od stále se zmítající příšery, která si ho nyní již nevšímala.
Pak si vzpoměl na Werta a potopil se hlouběji o nějakých 15 metrů, kde na dně ležel Wert. Měl zavřené oči a pomalu oddechoval.
Glim si ho hodil na záda a zamířil k hladině, cítil jak se muž na jeho ramenech třese a viděl že hladina je ještě daleko.
Zabral ze všech sil a prudce se vynořil. Pustil Werta, ale stále ho přidržoval, aby se udržel na hladině. Wert prudce otevřel oči a začal se dávit.
„Mám tě vzít zpět pod hladinu?“ zeptal se Glim nejistě.
Wert neznatelně zavrtěl hlavou a po chvilce popadl dech.
Glim chytil Werta a doplaval s ním na mělčinu, kde se již mohl postavit a Wert se o něj mohl opřít.
„To byl Řezub, běžně neútočí,“ začal vysvětlovat Wert. „Něčím jsi ho musel vyprovokovat, možná tě považoval za vetřelce, přeci jenom tu jsi nový.“
Pak se podíval na Glima. „Díky, asi jsi mě zachránil život, nevím jestli bych to zvládl včas na hladinu.“
„Vypadal jsi, že i tak jsem to skoro nestihl.“
„To bylo jen přechodné stádium, kdy nejsem schopný dýchat pod vodou, ale nedokážu ani vdechovat vzduch.“
„To zní dost nepříjemně, musí přeci existovat nějaký lepší způsob.“
„Když sem někdy přijdou páni ze zhora jen tak si zaplavat, mají lepší výbavu, ne jako my, ale my jsme levní, rychle se rodíme. V tomhle máš zatím výhodu.“
„Zatím?“
„No, jímka tě zatím nezná a Ingenium taky ne, ale předpokládám, že se brzo objěví více takových jako jsi ty. A až se to stane, tak budeš i ty levný.“