Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: The Elder Scrolls Novel: Infernal City Česky

Přidal Scarcz dne 03.07.2011 18:42
#72

Slyřina předešlá skupina čítala šest kuchařů, nová skupina se skládala z kuchařů osmi a s Annaïg a Slyr jich bylo deset.
Tentokrát naštěstí proběhlo přebrání relativně v klidu a za chvíli už Slyr nahnala všechny do práce
a začala zjišťovat jakékoliv informace o jejich novém pánovi a jeho chutích. Jednu z mála věcí co zjistila bylo, že dnes u něj bude večeřet ještě jeden pán o kterém již nevědeli zhola nic.
„Co mu chutnalo posledně?“ zeptala se Slyr Minn, bývalé zástupkyně Oorola.
„Vývar z kusů jednoho zvířete a rostliny, které přinesly sběrači,“ odpověděla pohotově Minn.
„Takže věci z venku.“
„Můžeš je nějak popsat?“ zeptala se jí Annaïg.
„Můžu vám je ukázat,“ řekla Minn a zašla za porcovací pult.
„To je ježek a ta rostlina je Eukalipt,“ řekla Annaïg poté co rozmělnila několik listů rostliny mezi prsty.
„Ale když je použijeme znovu, tak nás postihne stejný osud jako Oorola.“
„Myslíš že tohle byl důvod Gholovi nespokojenosti?“ zeptala se Slyr. „Jak jste to jídlo připravovali?“
„Opekli jsme kosti toho zvířete a dostaly z nich kostní dřeň, pak jsme to nechali napařit v páře z toho – eh- aukaliptu?“
„To nezní moc chutně,“ poznamenala Annaïg.
Slyr protočila oči v sloup. „Tak ještě jednou, ale už to nebudu opakovat, takže poslouchej dobře. My, otroci, služebníci, farmáři a další obyčejní obyvatelé se živýme běžnými věcmi, ale nejvyšší vládci města žijí z různých duchovních esencí, destilátů a par. Mezi námi a vládcema je ale i vrstva nižších pánů, kteří také musí jíst běžné potraviny, ale protože se chtějí stát vládci, a to se povede jen málokomu, předstírají že musí jíst i duchovní esence, vůně, likéry a plyny. Z normálního jídla pak mají rádi různé vývari, kostní dřeně a želatiny. To ti prozatím musí stačit, později ti to dovysvětlím, teď se musíme dát do vaření,“ skončila Slyr a otočila se na Minn. „Co ještě víš o jeho chutích?“
Nakonec uvařili večeři o třech chodech. První byla pěna z jedné Umbrielské ryby, pak následovaly delikátní krystaly, které připomínaly sněhové vločky a byly vyrobeny z cukru a dalších dvanácti přísad, které se rozpouštěli na jazyku. Na závěr uvařili vývar ze šestnácti druhů bylin, včetně eukalyptu. Vývar měl aroma všech bylin, ale neměl skoro žádnou chuť.
Když služebníci jídlo odnesli, Slyr s Annaïg vše uklidily a připravily na další den, pak se vydaly do noclehárny. Cestou je ale zastavila Qijne.
„Nudilo ho to,“ řelka suše. „Znovu ho to nudilo, udělejte s tím něco.“ Otočila se a odešla.
„Jsme mrtvý,“ řelka potichu Slyr. „Už teď jsme mrtvý.“
Když Annaïg ulehla na svoji rohož, měla závratě a drkotala zuby, pravděpodobně to byl důsledek práce s tolika různými chemikáliemi a dýchání různých výparů.
Po třech hodinách, kdy nemohla usnout náhle pocítila na hrudi svůj amulet.