Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: The Elder Scrolls Novel: Infernal City Česky

Přidal Scarcz dne 31.05.2011 19:03
#65

Qijne je vedla dál do kuchyně. Procházeli kolem hadů, kteří naráželi do své klece, dokud neumřeli horkem a šli kolem velkých kotlů, ze kterých byla cítit směs pórku, lékořice, vařící se krve a melasy.
Po asi stovce kroků se díry změnily ve stoly s mnohem upravenějším náčiním. Leželo tu vybavení vyrobené z čistého skla a železa. Většina z nich byla určená k destilaci, ostatní byly různé měřící přístroje a kvasící kádě. Podél zdi byli velké nádoby, ve kterých se připravovaly a kvasily tuny surovin.
Ten pohled vyrážel dech a tak i Annaïg na chvíli zapomněla na jejich situaci, ale pak spatřila něco co jí vše rychle připomnělo. Místností byl natažen jeden z těch kabelů, zatím nejtlustší co viděla. Pulsoval perleťovým světlem duší a životní energií obyvatel Lilmothu. Procházel sérií skleněných obojků, které byly naplněny kapalinami, nebo barevnými plyny. Z kabelu pak vedly tenčí trubky a pokračovaly do něčeho, co mohla být kondenzační komora.
Annaïg cítila jak se jí do očí derou slzy, ale snažila se je potlačit.
Poprvé od doby co vstoupili do kuchyně, Qijne promluvila.
„Vidím, že se ti má kuchyně líbí.“
Annaïg se sevřelo hrdlo, ale pak se nadechla a cítila jak jí zaplňuje neznámý pocit. Pohlédla Qijne přímo do očí.
„Je to úžasné,“ souhlasila. „ale většině těch věcí nerozumím.“
„Ty opravdu nevíš mnoho o Umbrielu, viď?“
„Vím pouze to, že vraždí lidi.“
„Vraždí? To je zvláštní slovo.“
„Ale je správné. Proč to Umbriel dělá?“
„Jaká nevýznamná otázka.“ Usmála se Qijne a rukou zvedla Annaïg hlavu. „Povím ti teď to co potřebuješ vědět. Věnuj mi veškerou svou pozornost a buď ráda za to co máš a budeš se tu mít dobře, jinak tě čeká jáma. Rozumíš?“
„Rozumím.“