Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Listy v černých deskách

Přidal Mahoney dne 17.04.2012 19:43
#14

Nedalo mi to a hned další den jsem se šel zeptat ke včele. Mezitím na mě ale zavolal chlápek sedící úplně v rohu. "Nechceš si vydělat?" zeptal se. "To bych moc rád, pane" řekl jsem. "Dám ti sto zlatejch, když mi přineseš nátepníky z támhletoho stánku." "To pro vás bohužel nemohu udělat pane, nejsem žádný zloděj" odpověděl jsem tak, jak jsem si myslel, že by bylo správné.

Chlap si jenom objednal další pivo a nechal mě jít svou cestou. "Mohl bych u vás pracovat?" zeptal jsem se hospodské. "Teď bohužel nemám žádnou práci, přijď jindy" odbyla mě. Vyšel jsem ven a všiml jsem si že chlap co mi nabízel práci tam už neseděl. Venku jsem si prohlížel zboží ve stáncích a najednou se ozval jeden Khajiit "Můj kouzelný prsten, kde je? Kdo mi ho vzal?" křičel po všech. "To byl on, ukázal na mě nord od kterého jsem nepříjmul obchod." Všichni se na mě podívali a už ke mně mířil strážný. "Ukaž kapsy" křikl po mě. Podíval jsem se a ten prsten tam opravdu byl. "Špinavej kapsář!" křikl strážný. "To jsem já nebyl, to ten chlap, nastražil to na mě!" křičel jsem. "A teď tu o červené karkulce" smál se strážný. "Jdeme za Riftenským Jarlem!" křkl. Vedl mě za límec až do hradu a tam semnou chtěl třísknout na zem, což se mu nepovedlo, protože jsem se udržel na nohou. "Je to kapsář pane" řekl strážný. "Ach tak" řekl Jarl "Co stebou provedeme.. už vím! Tady pod zámkem, ve sklepení máme problémy s kolčeváky, to jsou takové obrovské krysy. Po tobě se chce aby jsi je šel pozabíjet, tak si pospěš". řekl jarl. "Počkejte! On to nebyl!" vběhl někdo do místnosti. "To ten chlap, co to na něj svedl, strčil mu ten prsten do kapsy!" "To ovšem mnění celou situaci" zamračil se Jarl.
"Běž chlapče a tady máš jako odškodnění" podal mi hnědý měšec. "Nashledanou a děkuji" řekl jsem na rozloučenou. "A neboj, o toho co tě chtěl nařknout už bude postaráno" křikl ještě zamnou. Tak přeci jen ještě existuje spravedlnost, myslil jsem si. Procházel jsem kolem paní Černošípkové která zrovna dávala příkazy svému psu. "Sedni!" zavelela a ten pes opravdu sednul! "To musím naučit Rona" řekl jsem si při představě jak by to asi vypadalo. Celý večer jsem ho trénoval ale nic se zatím nenaučil. Uvidímě později..

Upravil/a Mahoney dne 18.04.2012 20:33