Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Listy v černých deskách

Přidal Mahoney dne 17.04.2012 17:22
#12

Protože mi bylo teprve čtrnáct, patřila mi jen určitá část domu. Zbytek patřil městu Riften a já ho měl dostat až po šestnáctém roce života. Rozhodl jsem se že si koupím luk a v noci půjdu na lov. Tak jsem také udělal. Protože jsem neměl moc peněz, lepší luk, než ten úplně obyčejný a 50 šípů jsem si dopřát nemohl, ale to mi nevadilo, byla to má vůbec první opravdová zbraň. Když zapadlo slunce a na nebi se rozzářilo mnoho hvězd, opustil jsem bezpečné hradby Riftenu a vydal se na lov.

Musel jsem být už dobrých pár kilometrů od města, když jsem uslyšel medvědí řev. Běžel jsem na místo kde byl slyšet nejvíc a viděl jsem jak se obrovský medvěd snaží dostat díry pod skálou. Medvědí maso i kožešina byla drahá a lidé jako byl obchodník se smíšeným zbožím z Riftenu za něj dokázal zaplatit. Vytáhl jsem šíp a natáhoval luk. Vedle, úplně. Zkusil jsem to znovu a trefil jsem medvěda do boku. Kromě toho že zařval nedával žádnou bolest najevo. Provedl jsem ještě dva pěkné zásahy a medvěd se složil. Přistoupil jsem blíž a v díře do které jsem se chtěl dostat bylo malé vlčí mládě. Měl sklopený ocas i uši, a mě bylo také do pláče když jsem vedle něj viděl jeho mrtvou matku. Vzal jsem mládě do ruky a strčil ho pod kabát. Třásl se zimou chudáček. Vzal jsem ho sebou ke mně domů a na opuštěnou postel jsem ho položil. Po chvíli přemýšlení jsem ho pojmenoval Ron.

Měl světle šedou srst a já si v tu chvíli uvědomil že z nás budou nerozluční kamarádi. Byl jsem na sebe hrdý, nahradil jsem mu roli matky a staral se o něj. Ron usnul po chvíli kolíbání v mé náruči. I přes to, že jsem ho večer uložil do jiné postele, v noci nejspíš přišel ke mně a ráno jsme se probudili spolu. Uvědomil jsem si že jsem dobrý člověk. Ron potřeboval mě a já zas jeho. Hned další den jsme začali obstarávat potravu jak pro mě, tak pro Rona. Obchodník který vykupoval kožešiny mi dal dvacet zlatých potom, co jsem ho informoval o zkoleném medvědím kolosovi. Já si koupil několik rohlíků a knim pár koleček šunky. S potravou pro Rona už to ale bylo těžší. Měl bych se zeptat u nějakého obchodníka, ten by snad mohl vědět co takové vlče potřebuje.

Upravil/a Mahoney dne 18.04.2012 20:32