Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Listy v černých deskách

Přidal Mahoney dne 17.04.2012 16:56
#11

Několik dní po vraždě, jsem měl zlé sny a úplně černé svědomí. Věděl jsem že maminka by si to takhle nepřála. Načnul jsem svou první láhev Altského a už už jsem si chtěl nalít do sklenky. "Ale co to dělám, tatínek by to nechtěl" křiknul jsem sám na sebe. I přes to, že už jsem měl dost peněz, jsem šel hledat bylinky pro Andor. Už jsem pro ni hledal půl roku a tak už jsem zjistil kde roste nejlepší papel, kde nejlepší mateřídouška, kde nejšťavnatější kořínky,... . Přinesl jsem ji to na místo jako vždycky, ke kovárně. Její otázka mě zaskočila. "Nechtěl by jsi bydlet u mě?" zeptala se. "Můj nejstarší syn Brith odešel bojovat proti císařství, nenávidímě jejich pravidla.. ale tomu ty ještě nemůžeš rozumět.. uvolnil se tedy jeden pokoj". "To bych moc rád, paní Andor" řekl jsem rychle.

Andor se mi zdála dost mladá, nevím kolik mohlo být jejímu synovi. Rozhodl jsem se tedy zeptat.. "Paní Andor, kolik je tomu vašemu nejstaršímu synovi?" " Bude mu sedmnáct... víš, on je to především syn mého manžela, ovdověl před pěti lety" "To je mi líto" řekl jsem. "Ano.. ale prožíváme krásné manželství, mě v něm nic nechybí, tak až budeš chtít přijít, víš kde bydlím, sejdeš poschodech dolů k příkopu, půjdeš na levo až dojdeš k dřevěnému mostku, ten přejdeš a hned ty dveře za ním jsou naše" pověděla mi z úsměvem. "A to.. můžu tam bydlet zadarmo?" zeptal jsem se opatrně. "No, občas nazbíráš nějaké bylinky, zatím co já budu v chrámu a Hermés, to je můj manžel bude u koní, takže tu třeba poklidíš a tak, tím to hasne" řekla opět z úsměvem. Takže takhle nějak jsem získal bydlení. Andor dva měsíce na to zabili císařští při sběru bylinek, protože jejich syn Brith zabil jejich důstojníka. Brzy měl mít na Samotě veřejnou popravu. Andořin manžel spáchal sebevraždu týden po popravě svého syna. Papíry k domu a jejich veškerý majetek padl do rukou mě.

Dlouho jsem se z toho šoku vzpamatovával a navíc už jsem neměl stálou práci a do armády jsem se přidávat nechtěl, šance že kluk jako já najde práci byla minimální. Brzy mi mělo být čtrnáct let a kterou normální práci takové dítě zastane? No v podstatě žádnou.. uvidíme co se dá dělat..

Upravil/a Mahoney dne 18.04.2012 20:31