Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Vězení... Zapomnění... A jiné starosti...

Přidal BadWolf dne 10.04.2012 09:00
#15

Nový díl :)

Zápisek druhý, druhá část


Když jsem vyšel ven bylo už pět hodin a slunce začalo zapadat. Rozhodl jsem se že se proběhnu po okolí. Potkal jsem chlápka jménem Vodunius Nuccius, div se mi nevybrečel na rameni, jak vypadal smutně. Doběhl jsem na to místo kde jsem zabil toho kraba a zkoušel namíchat pár lektvarů. Vytvořil jsem několik jedů. Ostatní na mě asi budou naštvaní, smíchal jsem většinu jídla a je z toho jen jeden lektvar obnovení výdrže.

Chtěl jsem přeplavat na protější břeh. Ale jen co jsem vlezl do vody, přepadly mě tři Řeznice (Ryby zabijačky či Vraždomilky, chcete-li), jedna malá a dvě velké. Mají bolestivé kousnutí. Naštěstí měli nevýhodu že byly na mělčině a tak jsem je snadno udolal svým novým kopím. Z jedné padlo i pár šupin jakožto ingrediencí. Ve vodě mě přepadly další ale už s nimi mám zkušenosti.

Pod vodou jsem našel nějaké světélkující řasy, bohužel byly moc silné a nedaly se utrhnout. Byla tam i perlorodka ale žádná perla v ní nebyla. A málem jsem se utopil. Konečně jsem doplaval kam jsem chtěl. Posbíral jsem nějaké Holubinky a Kazisvětníky. Zaútočil na mě další krab. Štěstí že je tu tak slabá zvěř... Za pár kameny bylo přísad opravdu požehnaně. Našel jsem taky Čepírník.

Pak jsem potkal divné stvoření. Podle per co měl na ocase, odhaduji že to je Útesový létavec. Zkusím ho nakreslit... Málem mě zabil... Přeplaval jsem na další ostrůvek. Byla tu hrobka. Rozhodl jsem se, že se radši vrátím. Sbíral jsem ještě pár hub. Napadl mě další krab. Hned vedle něj bylo nějaké zvířátko, které bylo pasivní. Omylem jsem do něj ale bodl. Div mě nezabil, dokázal totiž paralyzovat a dělal to dost často...

Byl to Pavoukovec (Jeden z těch co se jedí). Má bílé broučí tělo a nohy. Je celý takový broukovitý, akorát trochu protáhlý. Maso z něj nebylo, tak jsem ho aspoň rozdrtil. Zaútočili na mě další Řeznice. To mi nemůžou dát chvíli pokoj?! Polomrtvý jsem ale narazil na tělo. Podle dokladů které měl to byl Processus Vitellius, výběrčí daní. Buď vybíral daně těm potvorám Řeznicím, nebo byl zavražděn. Tím jsem si jist. Jako tím druhým jsem si jist.

Svléknul jsem ho (Přísahám že nejsem nekrofil!). Měl solidní oblečení a 200 zlatých!!!! Musel jsem běžet do města, už muselo být 11 hodin v noci. Byl jsem unavený a k tomu jsem musel zabít něco, co vypadalo trochu jako červ. Neměl jsem čas, strčil jsem to do brašny (tu jsem si koupil a další našel u těla). Běžel jsem do Seyda Neen, polomrtvý. Vběhl jsem do kanceláře abych řekl o vraždě.

Socucius Ergalla se divil, jak to, že nejsem na cestě do Balmory. Vysvětlil jsem mu, co jsem našel. Zeptal se mě jestli měl Processus Vitellius nějaké daně. Dal jsem mu je, konec konců by mě prokoukl, měšec jsem totiž měl v ruce - hned vedle toho červa co jsem ho právě vytáhl abych se zeptal co to je. Je to Kwamí larva. Hurá! Ale prozkoumám ji později. Teď mám najít vraha a dostanu za to 500 zlatých. Fíha...

Fargoth mi řekl že moc krvácím. No, to je asi pravda. Mám najít léčitele. Hehe, a kde asi. Ale taky mi pověděl že toho výběrčího znala strážkyně majáku. Ach... Jmenuje se Thavere Vedrano a měla s ním... románek. Divná. Kdo by se pachtil s výběrčím daní? Byla strašně hysterická, radši jsem ji ani neposlouchal. Zaslechl jsem něco o jejím prstenu a jméno nějakého Dunmera. Za chvíli vyběhl nahoru na římsu majáky, musím přece ještě vyřešit to s Fargothem.

Právě včas. Fargoth se zrovna plížil ke svému úkrytu. On i Hrisskar (ten co mi to zadal) jsou idioti - Fargoth se plížil s pochodní a tak hlasitě hekal, že bych ho vysledoval až do Akaviru i poslepu. Skrýš měl v dutém pahorku uprostřed bažinatého jezírky. Měl tam paklíč, 300 zlatých a svůj prsten. Dorazil jsem do Arrillova obchůdku. Hrisskarovy jsem dal peníze a on mi dal jsem mu ty 300. On mi dal 100 zlatých a můžu si nechat to ostatní co jsem tam našel. Fajn.

Našel jsem Dreranu a všechno ji vylíčil. Drerana se na mě přísně dívala. Byla naštvaná, a nelíbilo se jí co jsem všechno udělal. Jest spal opilý na stole. Naštěstí sám. Rozhodl jsem se vyspat. Ve městě ale u nebyla volná postel, tak jsem šel do divočiny. Obtěžoval mě krab, tak jsem ho uvařil a snědl. Spal jsem 9 hodin a vyspal jsem se krásně. Začíná nový den.