Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Vězení... Zapomnění... A jiné starosti...

Přidal BadWolf dne 09.04.2012 19:28
#13

Ztihl jsem to! Ale asi tu bude více chyb, píšu to během hraní a tak jsem to trochu uspěchal.

Zápisek druhý, první část


Rozhodli jsme se že se rozdělíme. Jest chtěl promluvit s občany, Drerana se porozhlédnout z nedalekého majáku do kraje. S lidmi nevycházím a proto jsem se rozhodl že půjdu s Dreranou. Maják byl nedaleko, ovšem půda byla bahenitá. Zahlédl jsem shluk chatrčí z dřeva a bláta. Do majáku jsme se však nedostali, nějaká Dunmerka nás tam nechtěla pustit. Proto jsme začli prozkoumávat terén.

Je tu všude bahno, bažiny, bahno a... byliny! Alchymie, to je moje! Sice ji tolik neumím (nesnášel jsem moji učitelku, chtěla jenom teorii) ale mám rád sbírání ingrediencí a následné experimenty... Drerana nad smradlavými houbami ohrnovala nos. Ale já vše čile sbíral. Naštěstí se trochu vyznám v těchto rostlinách, učil jsem se exotické rostliny. Náhoda že zrovna ty Vvardenfellské.

No, nasbíral jsem hodně kusů houby Holubinky zářivé - co vím tak jeden z jejích efektů je dýchání pod vodou - a taky hodně houby Výtrusnice nafialovělé - ta, při správném smíchání a destilaci, propůčuje efekt chození po vodě. Našel jsem jedovaté houby Kazisvětník - vysává rychlost - a Diviš lesní - vysává štěstí - které rostou na stromech. A pak mám několik kapradin, kališníků, lišejníků, vřesu a tak.

Drerana byla někde opodál, když jsem zakopl o kámen. Ale nebyl to kámen, byl to krab. Krabové tady jsou jiní než v Cyrodiilu, tady mají krátké nohy, žádná klepeta, jen obrovská kusadla a krunýř větší než trup dospělého muže. Chtěl na mě zaútočit, naštěstí jsem rychle zareagoval a Ohnivým kousnutím ho "kousl". Prostě pohořel. Drerana právě doběhla ke mě. Pochválila mě za kouzlo.

Požádal jsem ji o dýku. To co jsem udělal se jí vůbec nelíbilo. Začal jsem kraba prostě kuchat. I krabí maso je ingredience. Už vím proč není tak dobrá v alchymii - narozdíl ode mě, teorie jí jde, ale ingredience musela používat jen ty trvanlivé ze školních zásob. Poté co jsem chvíli drápal dolejší pancíř, jsem konečně kraba "otevřel" a začal vykuchávat.

Nasbíral jsem ještě několik bylin a šel mezi chatrče. Drerana se šla vyzvracet. Potkal jsem dvě Dunmerky. A to byl propadák. Komunikování s lidmi mi vůbec nejde. Jednoduše to zkončilo tak že jedna mě nesnášela a druhá (ta hezčí) mě zabíjela už jenom pohledem... radši jsem šel zkoumat zdejší alkohol co jsem měl sebou. První je Flin a řekl bych že je to jenom přejmenované (drahé) Císařské pití. Ala jak se jmenuje už nevím. Druhý byl Hlavobol, a ten bych asi nepil.

Rozhodl jsem se jít do obchůdky, kde by měl být ten Altmer jak o něm mluvil Fargoth. Určitě už mu to řekl, poněvadž na "ulici" už nebyl. Drerana mě dohnala a přidal se k nám Jest. U lidí měl větší úspěch a dvoum ženským - Altmerce a té pěkné (čarodějnici) Dunmerce co jsem ji potkal - už dokázal pobláznit hlavu. Naopak Fargotha pěkně naštval. A taky jsem se dozvěděl že Jest je ...ehm, biseuxuální... Nebudu spát poblíž něho.

Po cestě jsem ještě naštval tu Jestovu Altmerku, která trvala na tom abychom byli seznámeni.Nesnáší mě, jako ostatní. Koukám, ještě dobře že jsem pomohl Fargtohovy. Už bylo okolo čtvrté a tak jsem sněd jeden chléb. Došli jsme do obchodu. Arrille mě pěkně uvítal a chvíli jsme mluvili. Pak jsme šli obchodovat. K Jestově nespokojení jsme se rozhodli prodat obě kořalky. Prodali jsme tu veteš a prodal jsem nějaké ty ingredience. Cenu jsem usmlouval na nějakých 297 zlatých.

Drerana si za svá kouzla koupila nějaká kouzla. My s Jestem jsme si koupili Chitinové brnění (Hádejte z čeho je chitin - z brouků! Tady je vše z brouků!). Jest si koupil solidní dlouhý meč, a já železné kopí, chitinový luk a 100 chitinových šípů. A ještě hmoždíř s tloukem. Zbytek peněz jsem se rozhodl prozatím ušetřit. Pak jsem šli nahoru, obchod má nahoře něco jako kavárnu - moment, co to je kavárna? - kde jsou všichni kteří v osadě něco znamenají.

Potkal jsem tam Redguardku Elone, cestovatelku, a konečně nějaká žena se kterou si rozumím. Popsala mi cestu do Balmory. Vlastně si myslím že si od naší známosti slibuje nějak hodně. Nechci ji zklamat, ale nevím... No rozhodně je pěkná... a cestovatelka... No, uvidím co budu dělat dnes v noci.

Přerušil mě nějaký legionář či strážný, Hrisskar Plochá-noha. Prý prohrál při nějakém hazardu prachy a potřebuje ty co mu dluží Fargoth. Měl jsem najít nějaký jeho úkryt. Nechtěl jsem to udělat, ale copak můžete odporovat strážnému? Měl jsem Fargotha v noci sledovat za majáku. To bude dlouhá noc...