Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Vězení... Zapomnění... A jiné starosti...

Přidal BadWolf dne 07.04.2012 17:15
#9

Druhá část. Je to pořád úplný začátek, ale vzhledem k tomu že moje postava, Vadran Lleshred (já :)) si toho myslí hodně, tak toho je hodně. Aktualizoval jsem blog, ale ještě není aktualizovaný :) - Admin zrovna není online - a na něm jsem napsal že bude nová část - to je tahle. Aby jste v tom neměli zmatek :) A nezapomeňte: NEJSEM BŮH!

Zápisek první, druhá část


Oslnilo mě to.
Bylo to oslnivé světlo. Tedy hlavně oproti pochmurnému svitu svící v lodi. Byla trochu mlha takže jsem moc daleko neviděl. Přistáli jsme u nějaké vesnice s císařským slohem. Ten se sem ale moc nehodil - byli tu veliké stromy, tropické rostliny a spoustu bažin. Voda byla špinavá a půda vlhká. Nicméně mě zaujalo něco jiného. Vypadalo to jako obrovský hmyz, trochu jako blecha. Bylo to obrovské, větší než všechny budovy v osadě. I Jest na to koukal, ale Drerana to nejspíš znala.

Strážný, redguard, nás však pobídl a neměli jsme proto čas pořádně si to prohlédnout. Otočili jsme se doleva a tam bylo molo. Stál na něm další strážný, tento však měl pořádnou uniformu Legie. Na rozdíl od ostatních měl přátelský výraz. To mě trochu uklidnilo. Zeptal se nás odkud jsme. Já jsem mu řekl popravdě, že pocházím z Colovie, ze Skingradu, jestli se nepletu (vyvanula mi na mysl nějaká Praha). Jest je taky z Cyrodiilu - z Imperial City. Drerana řekla že je z Narsisu - to je město jihozápadně od Mournholdu, hlavního města Morrowindu.

Strážný měl dojem, že sem skvěle zapadneme. O tom docela pochybuji. Nejen že já nezapadnu nikam, navíc Dunmeři z Morrowindu nesnáší cizince. Šli jsme za ním a vešli do budovy. Místnost byla spoře osvětlena několika svícemi. Stálo tu několik polic a naproti nám byl stůl s různými psacími potřebami a tak. Na zdech vysely tapisérie zobrazující Strážná znamení. A koberec - to byl luxus. Pravděpodobně to museli být nějací služebníci Císaře, když měli takovou bohatou... kancelář? Zamkli za námi a muž, co stál u stolu, nám pokynul abychom se posadili.

Řekl že nás očekávali. Propustí nás (to jsem si oddechl), ale musí o nás udělat nějaké to papírování. Ptal se nás na naše povololání, specializaci. Spíše ale chtěl vědět pomocí jakých dovedností si poradíme v divočině. Celé to znělo nějak divně. Začal Jest.

Řekl že je Cestovatel A'Tu. Kdo to má být nemám ponětí. Ten Císařský o nich ale už slyšel, takže přešel k jeho dovednostem. Jest mu to celé vylíčil. Jako zbraně používá dlouhé čepele ovšem zná i nějaká útočná kouzla. Nosí lehké brnění a štíty. Je velmi dobrý řečník (toho jsem si všiml hned). To bylo to hlavní, to v čem vynikal. Nebylo to ovšem vše. Zaobíral se i pár "vedlejšimi" dovednostmi. Uměl si opravit zbraně a zbroj a v případě nutnosti odemknout zámek (tato informace přišla Císařskému podezřelá). Byl dobrý běžec a překvapivě ovládal další školy kouzel, jmenovitě Proměny a Očarovávání. To se určitě hodí. Byl zaměřený spíše na boj, měl sílu a neskutečné štěstí - tak to sám řekl.

Pak přišla na řadu Drerana. Prozradila že je mágyně. Císařskému to evidentě stačilo, ale Drerana trvala na tom že to vyjmenuje stejně jako Jest (kterého nejspíš doopravdy nesnáší). To se ovšem hodilo mně, jelikož jsem tu jaksi cizí, a o schopnostech mágů zde moc nevím. Takže Dreraniny nejsilnější schopnosti, resp. kouzelné školy které nejlíp ovládá jsou: Ničení (to jí jde hrůzostrašně), Mysticismus (taky jí jde velmi dobře), Proměny, Iluze a Obnova. Mimo jiné uměla vcelku slušně používat dýky, krátké meče, wakizashi (myslím že se to tak jmenuje) a tak. Zbytek škol kouzel už jí nešel tak dobře. Byly to Vyvolávání, Očarování a Alchymie. Nenosila žádnou zbroj ale uměla se vyhýbat ranám. Té dovednosti říkala Boj beze zbroje.

Pak se Cisařský optal mě. Nevěděl jsem co říct. V čem vynikám? První mi na mysl vyvanulo takovéto kapsářství a plížení. Vždyť jsem jednou jednomu kamarádovy ukradl skoro všechen obsah jeho lavice a ani si toho nevšiml. Bohužel jak já mluvím pro sebe, tak jsem to plížení řekl nahlas. Císařský si to zapsal s podezřelým pohledem. Ale napadlo mě něco, co mi jde ještě líp - lukostřelba. Stříléní z luku mi vždy šlo, byl jsem v tom nejlepší v okolí. Teda myslím. Kromě toho Plížení mi pak jde ještě Mysticismus. Vždy mě bavilo číst si ty staré zaprášené knihy a myslím že možná umím nějaké to kouzlo. A pokud by došlo k boji na blízko...

Umím se ohánět kopím, to jo, a ten Boj beze zbroje, neboli uhýbání mi taky jde. No, a co potom? Asi lehká zbroj, bojovat v ní umím. Dále mi docela šla škola kouzel Ničení. Trochu méně mi jde Akrobacie. A nejméně mi jde z těch věcí kterými se zaobírám Alchymie a Vyvolávání - ale přeci to trochu ovládám. Mám silnou vůli a jsem inteligentí, o tom však ostatní pochybovali. Císařský chtěl vědět jméno a nějaké drobnosti o mém povolání. Nikdy jsem neřekl že to je povolání. Nicméně jsem si vymyslel a namluvil mu že jsem jeden z "Kchra", kteří dřív žily v Pustinách, ale teď tam žádný není kvůli zvýšené Císařské aktivitě, že jsme dobří v zlodějině a takové bláboly.

Pak se ptal kdy jsme se narodily, a pod jakým znamením. Přesné datumy si už nepamatuji, ale pamatuji si měsíce. Jest se narodil běhěm měsíce Krbec (či Ohniště?), pod znamením Dámy. Drerana se narodila během Slunečního Úsvitu, neboli Úsvitníku, a to je na neby znamení Milenky. A já? Já jsem se narodil... v Květnu? Ale takový měsíc neexistuje... No, nejblíž ke Květnu mi sedí Druhá Setba, Druhosev a to na nebi svítí hvězdy Stínu.

Císařský to všechno sepsal na listiny. Ty nám dal s tím že je máme donést nějakému kapitánu Graviovy. Přečetl jsem si listinu. Stálo na ní mé jméno, rasa, "povolání" a znamení. Též tam byl podpis toho Císařského (jmenuje se Socucius Ergalla), datum (16. Sklizníka, 3E427) a místo (Daňová Kancelář Seyda Neen). Takže už vím že jsem v Seyda Neen. Co ale na tom dokumentu bylo zvláštní, bylo, že příkaz k mému propuštění vydal Císař Uriel Septim VII. Cože?
To je konec (se spoilerem, no). Přikládám obrázek - výhled z lodi. Hraji s menší grafickou předělávkou, to jen aby jste se nedivili ;):
http://cloud.stea...D8FE24B9F/

Upravil/a BadWolf dne 07.04.2012 18:01