Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Vězení... Zapomnění... A jiné starosti...

Přidal BadWolf dne 06.04.2012 19:32
#1

Jak si někteří jistě všimli už nepíšu o Ma'Jutsovy. Jeden z důvodů je že se to celé trochu *******, další též proto že Skyrim už mě nebaví a nyní zase hraji Morrowind. Ale psát chci dál takže jsem se rozhodl že budu psát o Morrowindu. Předem se omlouvám jestli nějak moc vadí že to je v Skyrim - Váš svět. Budu psát o postavě jménem Vadran Lleshred. Jsem to já :). Přesněji je to moje nová Morrowindská postava, udělaná podle mě - a v průběhu se bude rozhodovat tak, jak bych se skutečně rozhodoval já.
Samozřejmě tyhle zápisky budou obsahovat spoilery - především pro ty co Morrowind ještě nehráli. Zatím nebudou moc velké, tohle je jen začátek ale dřív nebo později načnu nějakou linii. Proto více než hodně (protože je tu skvělá hra) doporučuji zahrát si Morrowind. Samozřejmě, nemusíte ho hrát, ale pak neříkejte, že jsem vás nevaroval.
Omluvte také mou gramatiku, je mi 14 a tohle mi vůbec nejde. Musím se učit a tak nebudu psát tak často, ale snad by mohl být jeden díl za den. Kritiku přijímám - tedy nekritizujte již řečenou gramatiku, já vím že je špatná. Tady už můžete číst:

Zápisek první, první část


Probudil jsem se.
Co to mělo znamenat? Jsem Vadran Lleshred, Dunmer. Ale... je to divné. Zdá se mi jako by tohle nebylo opravdové. Jako bych původně byl někdo jiný, ale jen vzhledem. Jako bych byl někde jinde. Pamatuji si divné názvy. Čechy, Země, fast-food, škola, biologie, Tolkien, RPG, počítač. Ale... takové věci neexistují. Ne, musel jsem si to vymyslet.
Nejsem žádný "čech", jsem Dunmer, Temný Elf z Colovie v Cyrodiilu. Ale jestli opravdu jsem z Colovie, jak to že si z ní nic nepamatuji. Nepamatuji si svoje rodiče. Vím o Morrowidnu, Cyrodiilu, Skyrimu a tak dále. Ovšem jestli mě vezli z Císařského vězení - co je to Císařství? Ale přes to se přenesu. Snad...

Chvíli jsem přemýšlel o snu, co se mi zdál. Viděl jsem nějaké písečné bouře ženoucí se po pustinách a nějaké písmo. Mluvila tam nějaká žena, ale co říkala si nepamatuji. Možná že říkala že mě vzali z Císařského vězení, to by vysvětlovalo, jak jsem to věděl. Pak se obraz změnil - viděl jsem loď na klidném nočním moři. Měsíc se skláněl nad obzorem. Slyšel jsem divné zvuky. A pak někdo mluvil. Říkal: "Probuď se. Probuď se!" Pak jsem se probudil.

V mžiku jsem se rozhlédl kolem. Byl jsem v podpalubí nějaké lodi. Nebylo to pohodlné. Ležel jsem opřen o nějakou bednu. Přede mnou ležel obličejem dolů Dunmer. Vpravo ode mě spala na pytlech Dunmerka. Dunmer vstával a Dunmerka se probouzela. Ten, co mě probouzel byl též Dunmer. Všichni jsme byli Dunmeři a jak se to zdá také vězni.
Následoval rozhovor. Kupodivu jsem si ho celý zamapatoval. Dunmer, co mě probouzel říkal:
"Vstávejte všichni. Probuď se ty. A jak se vlastně jmenuješ?" Otázka byla míněna na mě.
"Já... Já jsem Vadran Lleshred..." řekl jsem ještě celý rozrušený.
"A já Jest" řekl Dunmer přede mnou co už vstal. "A tohle je Drerana Vehvard." - ukázal na Dunmerku, která se právě probudila a podle jejího výrazu jsem usoudil, že nechtěla být jmenována.
Dunmer co nás vzbudil nám odpověděl. "Mě můžete říkat Jiub." Řekl to všem. Ale pak jsem ho zaujal já. Podíval jsem se mu do tváře. Měl zrzavé obočí ale měl plešatou hlavu. Přes čelo, pravé oko a až na bradu měl velkou jizvu. V uších měl zlaté kroužky.

Promluvil, dívajíce se na mě.
"No, dokonce ani ta bouře minulé noci tě nedokázala probudit. Zaslechl jsem, jak se baví o tom, že už jsme dopluli k Morrowindu. Určitě nás nechají jít."
"To je dobře." řekl Jest s optimistickým úsměvem ve tváři. Jest vypadá skoro jako já. "Všechny rád poznávám, jak jsem už řekl jmenuji se Jest."
"No, já tebe asi taky." odpověděl jsem. "Jestli teda z toho vyvázneme živí."
"Ty jseš Vadran, že jo? Myslím že z toho určitě vyvázneme a..."
"Zklapni!" Přerušila ho Drerana. Vypadá docela pohledně, mladá stejně jako já, má bílé vlasy. "Prostě ZKLAPNI! A už nechci vidět ten tvůj přiblblý úsměv. Ty si mě dostal do téhle šlamastiky, ty si to odskáčeš! Jen počke..."
Nedořekla, protože jí Jiub zacpal ústa.
"Dobře, kamaráde." usmál se Jest. Ale Jiub ho přerušil:
"Ticho, tady jde stráž." A opravdu. Když jsme ztichli, byly slyšet kroky těžkých bot. Přišel strážný.
"Tak tady vysedáváte. Pojďte se mnou." štěkl a ukázal na mě, Jesta a Dreranu. Jiub tu asi měl zůstat.

Šli jsme za strážným. V tomto podpalubí byla spousta beden, houpacích síťí a pytlů. V jednom rohu jsem viděl lebku a Drerana šlápla na kost. Přešli jsme na druhý konec - asi na záď - a po schůdcích vyšli na další patro. Otočili jsme se a šli směrem na příď. Na přídi měli strážní pokoj. Byla tam nějaká žena. Ale tam jsme nešli. Asi v polovině trupu lodi byli schody a poklop na palubu. Strážný se zastavil a štěkl na nás.
"Běžte na palubu a snažte se chovat tak, že vaše civilizovanost je možná!"
Uposlechli jsme a vyšli na palubu.


Konec první části. A tady jsou nějaké screeny postav:
Já - Vadran Lleshred:
http://cloud.stea...351D62143/
Jest:
http://cloud.stea...774D87B1E/
Drerana Vehvard:
http://cloud.stea...B604BFE8B/

Upravil/a BadWolf dne 30.06.2012 23:57