Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Kovařina

Přidal dalu78 dne 14.11.2011 14:35
#1

Zdar, ono by bylo úplně nejlepší, kdyby někdo schopný tu tak trochu pro děti a začínající hráče sesumíroval vše, co se již o kovařině ví :D

Přidal BigHarold dne 14.11.2011 14:49
#2

Tak návody na jednotlivé věci se tu objeví až se dostatečně nabaží hraní. jinak takové ty zakladní infa se v tomto topicu objevili.

Přidal dalu78 dne 14.11.2011 15:05
#3

To sice ano, ale jen tak povrchně. Ale asi máš pravdu v tom, že teď jede každý sám na sebe a snaží si užít první okamžiky hry a na nic ostatního nemá čas :)

Přidal Honzas4400 dne 14.11.2011 15:07
#4

Tak abyste věděli pánové, já kvůli vám tu hru i vypínám a čtu a snažim se radit - pro mě ste důležití jako komunita za všechny prachy :)

Přidal Barbar dne 14.11.2011 15:10
#5

Já moc nechápu kde je problém....

1) Kovařinu navýšit? Berte suroviny jako ingoty ocele a železa a kovejte hlavně platové zbroje (hrudníky). Já pravidelně vykupuji všechny ingoty od všech kovářů a nic jiného nedělám (krom šperků).

2)Když vykradete třeba hrad v prvním městě získáte hodně silver ingotů. Až najdete rubíny a další kameny udělejte s nich šperky opět leze to perfektně a navíc na tom vyděláte slušné love, nehledě na to že u každé kovárny je pár volných ingotů které lze ukrást :)

3)Obvykle i když nakoupíte jen na plátové hrudníky s ocele nebo železa a pak je následně prodáte můžete být šul nul ( neprodělat) vše záleží na přesvědčování.

4) Chcete úplně zadarmo? Jděte do divočiny a střílejte vše co se dá. Získáte kůže. S kůže udělejte část popruhů část normál a opět s toho dělejte zbroje poleze to samo.

5) Hledáte rudu? Není problém na mapě je spoustu dolů (označení dva skřížené krumpáče) tam je rudy habaděj. Natěžte a tradá k peci, přetavte a kovejte ( za tavení myslím se nic nezvyšuje )

A levelování? Vyberte si kterým směrem chcete jít jestli lehkýma a nebo těžkýma zbrojemi + asi nejdůležitější je možnost vylepšovat magické zbraně a zbroje ( od 60). Tuhle odbornost považuji za klíčovou:)

poznámka chcete-li maličkosti tak každou zbraň nebo zbroj co budete prodávat ještě vylepšete, taky tím potrénujete.

Přidal Hadrabant dne 14.11.2011 15:51
#6

http://imageshack...ot16t.jpg/

tak taky je galerka par obrazku moji deadricky zbroje :)


jinak co se skilovani kovariny tyce, ja doporucju vyrabet dyky zelezny a pak se po jedny prodavat a budes tim trenovat i presvedcovani

Přidal BigHarold dne 14.11.2011 16:15
#7

No tak já tu zkusím tak nějak sesumírovat co jsem o kovařině zjistil. Určitě na něco zapomenu anebo vynechám ale ono časem bude návod od někoho kdo v tom jede víc než já tak mě neukamenujte :)
O potřebných minerálech psát nebudu poněvadž si nepomatuji jména těch rud z hlavy a jedu jen heavy zbroje tak nevím co je potřeba na ty skleněné a tyspeciální co je v druhé části stromu. Na něj zatím nejsou body abych si to otevřel když to nepotřebuju.

Vyrábět může každý ale do začátku tam kromě kožené, okované a železné zbroje nic není /možná ještě ocelová) další typy zbrojí a zbraní si zpřístupníte k výrobě investovaním talentu. Po z přístupnění dané řady vybavení zároveń získate možnost danou třídu dvakrát vylepšit (je tam psáno pro to co vytvoříte a na nalezené věci jsem to nezkoušel)

Na výrobu a i úpravy jsou potřeba určité materialy. Těmy jsou ingoty daného kovu nebo kůže u kožených věcí. A kožené pásky (ty se dělají z kůže). Vše se dá při troše hledání koupit.základní ingoty a pásky má každá kovář a většina hokynářů. Další možností je si ty mineraly těžit při svých putováních a kůže získávat ze zvířat. Dále se občas nacházejí hotové ingoty v dungeonech.

Takže začneme od začátku.

Kůže a pásky:

Z každého zvířete po jeho zabití můžete vzít ušen s jeho kůží. S ní můsíte přijít ke kožešnickému rámu a po jeho aktivaci si z nich můžete udělat kůže. Podle velikosti daného zvířete z něhož byla získána je i rozdílny počet kůží. Z lišky,vlka,jelena atd získáte jednu kůži z jedné ušně. Z větších zvířat jako je sob, šavlozubý tygr atd získate 2 kůže z jedné ušně.A z velkých zvířad jako je medvěd, mamut tak získáte 4. To kolik z nich je vám i ukazuje číslo v závorce při jejich zpracování.
Poté co máte zpracovanou kůži ji můžete použít rovnou k výrobě kožené zbroje a nebo okované. A nebo ji můžete použít k výrobě kožených pásku. Ty se delají také na rámu a z jedné kůže uděláte 4 pásky. Ty se používaji v podstatě na všechny výrobky zbrojí a zbraní .

Rudy a ingoty

Jak jsem psal výše tak se dají rudy těžit a nebo kupovat. Ingoty se dají najít,kupovat/ukrást nebo si je uděláte.
k těžbě rudy je potřeba sebou nosit krumpáč. Rudné žíly se nacházejí převážne v dolech ale můžete na ně narazit i podél svahu hor nebo přímo v horách a nebo i u břehů řek které protékají skalnatým podložím. Poznáte je tak že mají trochu jinou barvu kamene a v něm jsou barevné žilky.
Pro těžbu stačí přijít k dané rudné žíle a pomoci tlačítka (defaultne E) začít kopat. Každych zhruba 10-20 vteřin se vám napíše co jste vytěžili (daná ruda a občas nejaky ten drahý kámen). Po vytěžení rudné žíly budete informování že je vytěžená a už nepůjde použit. Osobně jsem se nezkoušel vracet na místa kde sem těžil takže nevím zda se časem obnoví jako u rostlin nebo z nich jde těžit jen jednu. Minimálně ze začátku budete nejčasteji narážet na žily železa.
Poté co máte natěženou nějakou rudu musíte ke slévarně která není všude.Například je v Bílém Průsmyku hned u kováře za branou nebo ve Větrném Žlebu. Ale třeba v Riffenu jsem si ji nevšiml.
Poté co zaktivujete slévarnu (velka černá věc kopulovitéo tvaru) tak se vám objeví soupis všech ingotů a ty co můžete vyrobit jsou zvýrazněny. Na některé stačí mit jen jeden kus rudy např železo a na některé jsou potřeba dva kusy rudy např. zlato. Na některé je potřeba dvou druhu rudy např ocel potřebuje železo a korund. A pak je ještě ingot trpasličíh kovu a na něj potřebujete kusy trpasličích strojů které můžete najít a porazit v trpasličích ruinach (Dwemerske).

Výroba

Když už máte připravené/zakoupené ingoty tak se můžete přesunout k výhni a tam začít vyrábět.Po aktivaci výhně se vám ukáže co vše umíte vyrábět a po otevření danné třídy se z celého soupisu se vám zvýrazní na co máte material. Případně dole uprostřed je jaký je potřeba. To je stejné u všech činnosti v kovářství. No a po potvrzení výrobku se vyrobí.
Vyrábět jdou i šperky a na ně je potřeba zlatý nebo stříbrný ingot a vzácný kámen. Nedělají nic ale dají se posléze očarovat pokuď to umíte.

Vylepšování

Všechny obyčejné věci jdou vylepšit i ty co najdete a chcete je používat. Ale vámi vyrobené můžete vylepšovat dvakrát ( nevím jak je to pokuď můžete dělat např trpasličí a najdete ji).
Na vylepšování zbraní se používa brusné kolo to se nachazí v každe kovárně a občas i ve vesnicích a na vylepšení zbrojí a štítu se používá stůl. Oboje se dělá stejně tak to nebudu dělit.
Pokud příjdete k zařízení na vylepšení a aktivujete ho objeví se soupis vaší výbavy a vše zvýrazněné můžete vylešit. Na to potřebujete mít materiály. Určitý počet ingotů a pásků. Pokud to není zvýrazněné tak buď to už vylepšené je (poznáte podle přívlasktu v závorce za předmětem) nebo nemáte materiály a nebo to je očarovaná/magická věc a nemáte na to perk v kovářství který to umožní.
Vylepšováním zbraní se zvedá její poškození jenž udělíte nepřátelům a u zbrojí se zvedá jejích obrané číslo.

To je zatím vše co mě tak nějak napadá nebo na co jsem přišel a vzpoměl si.


EDIT: Tohle budu průběžne doplňovat i třeba o seznam jaké rudy na jaké ingoty nebo jaké ingoty na jaký druh (ocel,trpaslici) věcí. Aby se to případně dalo použít do sekce povolání/návody

Upravil/a BigHarold dne 14.11.2011 17:33

Přidal Honzas4400 dne 14.11.2011 16:27
#8

Hadrabant napsal:
http://imageshack...ot16t.jpg/

tak taky je galerka par obrazku moji deadricky zbroje :)

jinak co se skilovani kovariny tyce, ja doporucju vyrabet dyky zelezny a pak se po jedny prodavat a budes tim trenovat i presvedcovani


WOOW!!! Tak ta je úplně masivně super!
Taky přidám obrázek mé zbroje, je docela dobrá na to co to je :D

http://cloud.stea...1AF8AE897/ (Vlevo je můj kůň a vpravo skvělej mág-pomocník, skolí i draka sám :P)

+ Vlkodlačí scéna (Nejedná se o spoiler)(Ale musíte mít silnej žaludek...)
http://cloud.stea...81C1AF410/

18+ !!

Upravil/a Honzas4400 dne 14.11.2011 16:27

Přidal Eges dne 14.11.2011 20:23
#9

Hadrabant napsal:
nejsnazsi je kupovat zelezne ingoty a kuze a nasledne vyrabet zelezne dyky - levne a rychle a pokud ty dyky pak budes prodavat po jednej tak si vytrenujes i presvedcovani

Ja sem takhle pres ty dyky a zbroje co sem pouzival dotah kovarinu na 100 :)


taky sem to takhle vyskilloval, trvalo to asi 2 hodinky...nejsem si jistej, ale na skill 100 je treba vyrobit tak 350 tech dyk

Přidal Rufu dne 16.11.2011 09:34
#10

Jakým způsobem překovám zbroj 2x?Mám kováře levou linii talentů -ocelová zbroj ,skleněná zbroj, takže mohu překovávat2x.Úroveň asi 73.
Vyrobím zbroj,na ponku překovám.A víc mi to nejde.Kamarád má přitom stejnou zbroj překovanou,protože má např základ 46,překovaný 60 a podruhý 90. a já jen těch 60.

Přidal Aelf dne 16.11.2011 21:38
#11

http://www.uesp.n...m:Smithing

Přidal Agrael dne 17.11.2011 01:40
#12

Hodí se k něčemu dwemerská ozubená kolečka a další dwemerské krámy ? Přetavit to bohužel nejde a já pobral vše co nebylo přišroubované. :D

Přidal kinetik dne 17.11.2011 02:06
#13

Agrael napsal:
Hodí se k něčemu dwemerská ozubená kolečka a další dwemerské krámy ? Přetavit to bohužel nejde a já pobral vše co nebylo přišroubované. :D


Hele, to by me taky zajimalo. Zatim sem na nic neprisel, maximalne tak na policky v baracku :D :D

Přidal Jecman dne 17.11.2011 02:09
#14

z těch "krámů"-> kolečka, páky, sloupky atd se dělaj dwemerský ingoty (cihla trpaslišího kovu)

Přidal Ambushc dne 17.11.2011 03:58
#15

moje dračí zbroj :) http://skyrim-img.kx.cz/images/389dra_zbroj_Ambushc.jpg

Přidal dalu78 dne 17.11.2011 08:15
#16

Zdar,

zasekl jsem se u výroby kožešinové helmy. Poradí někdo, kde a z čeho se dá udělat? Kožená helma není problém, ale kožešinová ano :)

Díky za rady

Přidal Ambushc dne 17.11.2011 11:06
#17

dalu78 napsal:
Zdar,

zasekl jsem se u výroby kožešinové helmy. Poradí někdo, kde a z čeho se dá udělat? Kožená helma není problém, ale kožešinová ano :)

Díky za radyNa kožešinovou helmu musíš mít myslím kůže nezpracované a pak kožené proužky zřejmě a můžeš jí vyrobit v jakékoliv kovárně ale já celou kovařinu udělal v bílém průsmyku za branou u tý ženský :)))

Přidal Agrael dne 17.11.2011 13:16
#18

Jecman: Kolečka, páky, gyroskop, kousky kovu, příbory - nejdou přetavit hodí se to vůbec k něčemu ?

Přidal Ambushc dne 17.11.2011 13:19
#19

Moje vykované zbroje [img]http://skyrim-img.kx.cz/images/609moje_zbroje_Ebony_Drag.jpg[/img]

Vlevo Ebonitová, Na sobě mám Dračí a v pravo Daedrická :))))

Přidal dalu78 dne 17.11.2011 14:06
#20

Ambushc napsal:
dalu78 napsal:
Zdar,

zasekl jsem se u výroby kožešinové helmy. Poradí někdo, kde a z čeho se dá udělat? Kožená helma není problém, ale kožešinová ano :)

Díky za radyNa kožešinovou helmu musíš mít myslím kůže nezpracované a pak kožené proužky zřejmě a můžeš jí vyrobit v jakékoliv kovárně ale já celou kovařinu udělal v bílém průsmyku za branou u tý ženský :)))


myslím, zřejmě ... hezké slova, ale nezpracované kožešiny z vlka mám, kožené prožky z kůže mám taky - to není problém - problém je ten, že mi kovárna vůbec nenabízí možnost udělat kožešinové věci. Můžu dělat věci usňové, kožené, železne, ocelové, ... a mnoj´ho jiných - ale kožešinové prostě NE. Ty v navídce prostě nejsou. Musím mít nějaký lvl kovařiny nebo kožešinové věci se dělají někde jinde?