Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Kovařina

Přidal BigHarold dne 14.11.2011 16:15
#27

No tak já tu zkusím tak nějak sesumírovat co jsem o kovařině zjistil. Určitě na něco zapomenu anebo vynechám ale ono časem bude návod od někoho kdo v tom jede víc než já tak mě neukamenujte :)
O potřebných minerálech psát nebudu poněvadž si nepomatuji jména těch rud z hlavy a jedu jen heavy zbroje tak nevím co je potřeba na ty skleněné a tyspeciální co je v druhé části stromu. Na něj zatím nejsou body abych si to otevřel když to nepotřebuju.

Vyrábět může každý ale do začátku tam kromě kožené, okované a železné zbroje nic není /možná ještě ocelová) další typy zbrojí a zbraní si zpřístupníte k výrobě investovaním talentu. Po z přístupnění dané řady vybavení zároveń získate možnost danou třídu dvakrát vylepšit (je tam psáno pro to co vytvoříte a na nalezené věci jsem to nezkoušel)

Na výrobu a i úpravy jsou potřeba určité materialy. Těmy jsou ingoty daného kovu nebo kůže u kožených věcí. A kožené pásky (ty se dělají z kůže). Vše se dá při troše hledání koupit.základní ingoty a pásky má každá kovář a většina hokynářů. Další možností je si ty mineraly těžit při svých putováních a kůže získávat ze zvířat. Dále se občas nacházejí hotové ingoty v dungeonech.

Takže začneme od začátku.

Kůže a pásky:

Z každého zvířete po jeho zabití můžete vzít ušen s jeho kůží. S ní můsíte přijít ke kožešnickému rámu a po jeho aktivaci si z nich můžete udělat kůže. Podle velikosti daného zvířete z něhož byla získána je i rozdílny počet kůží. Z lišky,vlka,jelena atd získáte jednu kůži z jedné ušně. Z větších zvířat jako je sob, šavlozubý tygr atd získate 2 kůže z jedné ušně.A z velkých zvířad jako je medvěd, mamut tak získáte 4. To kolik z nich je vám i ukazuje číslo v závorce při jejich zpracování.
Poté co máte zpracovanou kůži ji můžete použít rovnou k výrobě kožené zbroje a nebo okované. A nebo ji můžete použít k výrobě kožených pásku. Ty se delají také na rámu a z jedné kůže uděláte 4 pásky. Ty se používaji v podstatě na všechny výrobky zbrojí a zbraní .

Rudy a ingoty

Jak jsem psal výše tak se dají rudy těžit a nebo kupovat. Ingoty se dají najít,kupovat/ukrást nebo si je uděláte.
k těžbě rudy je potřeba sebou nosit krumpáč. Rudné žíly se nacházejí převážne v dolech ale můžete na ně narazit i podél svahu hor nebo přímo v horách a nebo i u břehů řek které protékají skalnatým podložím. Poznáte je tak že mají trochu jinou barvu kamene a v něm jsou barevné žilky.
Pro těžbu stačí přijít k dané rudné žíle a pomoci tlačítka (defaultne E) začít kopat. Každych zhruba 10-20 vteřin se vám napíše co jste vytěžili (daná ruda a občas nejaky ten drahý kámen). Po vytěžení rudné žíly budete informování že je vytěžená a už nepůjde použit. Osobně jsem se nezkoušel vracet na místa kde sem těžil takže nevím zda se časem obnoví jako u rostlin nebo z nich jde těžit jen jednu. Minimálně ze začátku budete nejčasteji narážet na žily železa.
Poté co máte natěženou nějakou rudu musíte ke slévarně která není všude.Například je v Bílém Průsmyku hned u kováře za branou nebo ve Větrném Žlebu. Ale třeba v Riffenu jsem si ji nevšiml.
Poté co zaktivujete slévarnu (velka černá věc kopulovitéo tvaru) tak se vám objeví soupis všech ingotů a ty co můžete vyrobit jsou zvýrazněny. Na některé stačí mit jen jeden kus rudy např železo a na některé jsou potřeba dva kusy rudy např. zlato. Na některé je potřeba dvou druhu rudy např ocel potřebuje železo a korund. A pak je ještě ingot trpasličíh kovu a na něj potřebujete kusy trpasličích strojů které můžete najít a porazit v trpasličích ruinach (Dwemerske).

Výroba

Když už máte připravené/zakoupené ingoty tak se můžete přesunout k výhni a tam začít vyrábět.Po aktivaci výhně se vám ukáže co vše umíte vyrábět a po otevření danné třídy se z celého soupisu se vám zvýrazní na co máte material. Případně dole uprostřed je jaký je potřeba. To je stejné u všech činnosti v kovářství. No a po potvrzení výrobku se vyrobí.
Vyrábět jdou i šperky a na ně je potřeba zlatý nebo stříbrný ingot a vzácný kámen. Nedělají nic ale dají se posléze očarovat pokuď to umíte.

Vylepšování

Všechny obyčejné věci jdou vylepšit i ty co najdete a chcete je používat. Ale vámi vyrobené můžete vylepšovat dvakrát ( nevím jak je to pokuď můžete dělat např trpasličí a najdete ji).
Na vylepšování zbraní se používa brusné kolo to se nachazí v každe kovárně a občas i ve vesnicích a na vylepšení zbrojí a štítu se používá stůl. Oboje se dělá stejně tak to nebudu dělit.
Pokud příjdete k zařízení na vylepšení a aktivujete ho objeví se soupis vaší výbavy a vše zvýrazněné můžete vylešit. Na to potřebujete mít materiály. Určitý počet ingotů a pásků. Pokud to není zvýrazněné tak buď to už vylepšené je (poznáte podle přívlasktu v závorce za předmětem) nebo nemáte materiály a nebo to je očarovaná/magická věc a nemáte na to perk v kovářství který to umožní.
Vylepšováním zbraní se zvedá její poškození jenž udělíte nepřátelům a u zbrojí se zvedá jejích obrané číslo.

To je zatím vše co mě tak nějak napadá nebo na co jsem přišel a vzpoměl si.


EDIT: Tohle budu průběžne doplňovat i třeba o seznam jaké rudy na jaké ingoty nebo jaké ingoty na jaký druh (ocel,trpaslici) věcí. Aby se to případně dalo použít do sekce povolání/návody

Upravil/a BigHarold dne 14.11.2011 17:33