Bestiář - Síťovec
Přidal/a Maiq the Liar dne 13. August 2016 13:39:10
"Síťovci" jsou impozantně velké vznášející se kreatury, s dlouhými chapadly a velkou hlavou. Jejich původní domovinou byla provincie Morrowind, kde se hojně množily. Síťovci byli v minulých dobách používáni pro farmářské práce, snadno se ochočovali.

Dnes je lze vidět v jižní části Solstheimu, od výbuchu Rudé Hory sem zamířili a přežívali podobným způsobem, jako kdysi v minulosti. Však v této době se nedají ochočit. Jsou často 2-3 ve skupince, někdy je možno narazit na osamoceného jedince. Stát v jejich blízkosti není jenom nebezepčné, ale něco fascinujícího. Z velkých hlav se ozývá jakési "mručení", kterým se dorozumívají.

Síťovci jsou nekonfliktní, ovšem pokud se je pokusíte ulovit, vězte, že budete mít velké potíže. Většinou neútočí sám jedinec, ale celá skupinka, jejich první útok bývá kriticky. Útočí svými chapadly, které dávají bleskové zranění.

Jen ti nejodvážnější lovci si troufnou jít na Síťovčí očko, nejsilnějšího člena ze Síťovců. Ale, pokud se vám povede ulovit jednoho z nich, nebo i snad celý houf, vězte, že vaše snažení nebylo marné. Z jejich těl můžete získat kůži, která se dá použít v kovářstí a také rosol, jako přísadu pro alchymii.

Síťovců jsou celkem tři druhy, tato tabulka vám prozradí jejich parametry.


NázevLevelZdravíManaStaminaDušeIDSchopnosti/Dovednosti
Mladý síťovec
25
430
0
130
Obyčejná
xx02857F
Odolnost proti bleskům (50%)
Jiskřivý dotek
Chůze po vodě
Dospělý síťovec
36
908
0
267
Velká
xx02857E
Odolnost proti bleskům (50%)
Jiskřivý dotek
Chůze po vodě
Síťovčí očko
40
1055
0
280
Obří
xx01B649
Odolnost proti bleskům (50%)
Jiskřivý dotek
Chůze po vodě