Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
Číst diskuzi
Právě je zde: 1 host(ů)
 Tisk diskuze
Hrozba III.
Aurelius
→ Tah 797

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako a Tondulin
@Oba:„Protože vás neučil a nebyl vaším nadřízeným.“ prohlásil Belius pobaveně směrem k Šermíři, „Jinak je to vcelku dost nepříjemný dunmer se kterým není zrovna dvakrát velká sranda… škoda, že nepřijde. Mohli jsme ho zkusit opít…“ zapřemýšlel nahlas a nejspíš zapřemýšlel jaké by to asi bylo.

„Já vám nevím Aedane…“ zakroutila hlavou nesouhlasně baronka, když se Belius odmlčel, „Císařští mágové asi nemají žádný pádný důvod proč v tomhle lhát… Nenapadá mě vůbec nic co by tím sledovali.“
„Také si myslím, že zrovna v tomhle by Císařští mágové nelhali. Lépe řečeno takhle… lhaní by u nich samozřejmě nebylo nic výjimečného, ale proč by si Císařští zadělávali na konflikt s vámi, když teď potřebují mít, pokud možno co nejlepší pověst a získat co nejvíce podpory veřejnosti i rady Starších, aby mohl Tarn prosadit tu svoji reformu?“ přispěla LaRouchová.
„Kdoví.“ pokrčil rameny Belius.

„Nemá ten Tarn manželku?“ zeptala se Adrianna.
„Má. Letu.“ přikývla LaRouchová, „Je dvorní čarodějkou v Cheydinhalu a zároveň členkou Císařských mágů. Ale příliš ji neznám.“
„To nevadí. Jen mi jméno Tarn bylo povědomé nejen v souvislostí s tím Nejvyšším Císařským mágem.“ přikývla Adrianna.
„Ona se dost účastní nejrůznějších čarodějných setkání, sněmech a podobných událostech. Je dost možné, že jste se tam s ní setkala.“
„Asi ano.“ přikývla nanovo, „Ale asi jsem s ní osobně ani nemluvila.“
„Ono není o co stát. Zmíníte se přední o pár nepříliš legálních magických pokusech a za pár dnů vám na dveře zaklepou Císařští mágové.“
„A ta Ravenrinová to je dcera nebo žena Tarnova předchůdce?“ vyptávala se nadále Adrianna, která využívala prostoru, který se jí naskytl.
„Dcera. Jediné dítě, které za svůj dlouhý život doposud zplodil…“ usmála se pobaveně LaRouchová, „Ale upřímně? On ji jen zplodil… žádné otcovské pouto k ní nechová. Myslím si, že víc slz by uronil možná pro Tarna než pro ni. A to je dost smutný.“
„To je…“ přitakal Belius, „Měli jsme ji pozvat. Sice ji neznám, ale pokud ji netáhne na pár století tak bych jí klidně rád poznal.“
„Té je málo. Je to velmi mladá altmerka…“
„To je jedině dobře.“ usmál se Belius, „I když moment… jak moc mladá?“ zarazil se.
„Přibližně ve vašem věku.“
„Aha. To je ideál… ale už je mi to stejně k ničemu.“ posteskl si Belius, „Tak v příštím životě.“
„Její matku snad ani nikdo nikdy neviděl… mezi Císařskými mágy se dokonce jednu dobu říkalo, že je Corrientis natolik mocný, že dokáže stvořit život.“ zasmála se pobaveně LaRouchová, „To je samozřejmě blbost.“ dodala vážně, „Ale kult osobnosti je bohužel budovat musí.“ pokračovala pobaveně.
„Tak to je jasný.“ zazubil se Belius, „Furt to zní líp než kdyby přiznal, že chodí do přístavního bordelu a nepamatuje si se kterou chrápal před devíti měsíci.“
„Myslím, že tahle to zrovna nebylo.“ zakroutila nesouhlasně hlavou LaRouchová, „Ale těch pověstí kolem jeho osoby koloval fakt nespočet. Když jsem nastoupila k Císařským mágům říkalo se, že je prý nepřemožitelný. Také se říkalo například, že je šampionem Cyrodiilu a hrdinou Císařství, protože údajně dokázal zavřít brány Oblivionu… že si potřásl rukou s Martinem Septimem, povečeřel s kancléřem Ocatem, několik desítek let údajně měl vyhrávat turnaje v aréně v Imperial City, několikrát seděl v křesle arcimága… to asi zrovna úplně lež není, ale pak se také proslýchalo, že chtěl aby se Palagán stal Císařským mágem… a to je neskutečná blbost, protože Palagán je na černé listině tak tučně černým písmem, že snad ani Talarianovi nebo Bothiel se taková pocta nedostala.“ zasmála se, „O to komičtější teď je, že to celé převzal Tarn. O tom každý prohlásí, že je idiot… a to je samozřejmě pravda. Ale žádný kult osobnosti se kolem něj nebuduje… A nějak mi přijde, že jsou nyní Císařští mágové možná ještě víc nebezpečnější než pod vedením Corrienta.“
„Když jste altmer co žije klidně několik tisíciletí tak si svůj vlastní životopis můžete vybájit podle svých představ, protože stejně nežije nikdo kdo by vám dosvědčil, že lžete.“ namítl Belius, „Ale teď nechme altmera altmerem... povězte mi prosím.“ obrátil se na Šermíře, „O té nevěstě se kterou jste mi domluvil sňatek. Chci o ní něco vidět před svatbou. Prosím.“ poprosil. zdálo se vám, že za dveřmi slyšíte kroky a následně tlumené hlasy, ale doposud nikdo nezaklepal.

Můžete mezi sebou volně komunikovat bez zásahu vypravěče, můžete vyvíjet i nějakou vzájemnou interakci, pokud v ní není potřeba zásah vypravěče nebo v ní nejsou zainteresovány vypravěčské postavy.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy
 
Tondulin
Budu jen přikyvovat a poslouchat rozhovor, poté co všichni domluví se ozvu a vstanu od stolu. "Byla to zajímavá diskuse, ale budu se znovu muset omluvit, ještě si potřebuji něco zařídit před svatbou. Určitě se s vámi všemi ještě uvidím." Rozloučím se a zamířím zpět k hostinci.
 
Sarako
,,Mladá a pohledná dívka, kterou by bylo škoda držet za zdmi chrámu. I když Vás k ní nepustili, mohl jste jí nechat poslat obrovskou kytici růží, drahé svatební šaty, nebo nějaký drahý šperk, napsat jí báseň, nebo jí zazpívat pod okny. Přestože se jedná čistě o svazek politický, mohl jste v ní vzbudit dojem, že Vám na ní opravdu záleží. Mohla by vám na oplátku poslat třeba medailonek se svým portrétem, nebo v případě zpěvu pod okny jste si jí mohl prohlížet vykloněnou z okna, dokud by Vám stačil dech, nebo dokud by se tam neobjevila Rolstonová. Každopádně, na kytici růží ještě není pozdě." pronesu s úsměvem k Beliovi, a nasadím si přilbu vyčkávajíc, kdo se objeví ve dveřích.
 
Aurelius
→ Tah 798

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako a Tondulin
„To jsem sice mohl… jenže problém tkví v Rolstonové.“ povzdechl si Belius, „Bylo mi rázně řečeno, že se nemám ani pokoušet přibližovat ke své budoucí manželce a mám se samozřejmě vyhýbat obloukem hradu. Ona by mě byla schopná vsadit do žaláře jen, abych něco ‚nepokazil‘.“ pokrčil rameny, „S ní není radno si zahrávat, kdybych poslal dárek byla by ho schopná nechat otestovat nějakým mágem jestli náhodou není potřený jedem, proklet a tak dále…“ pokračoval zatímco Adrianna se pobaveně usmívala a baronka se snažila tvářit vážně. Aedan se mezitím sebral a zamířil ke dveřím, Šermíř si na základě hlasů, které slyšel za dveřmi nasadil svoji přilbu. Aedan došel ke dveřím otevřel a odešel z místnosti.

@Sarako

@Tondulin

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy

Upravil/a Aurelius dne 04.11.2020 23:11
 
Tondulin
Jakmile uvidím aspoň jednu známou tvář z Univerzity pomalu přistoupím k Silverwoodové a spustím. "Zdravím, nechci vás nijak vyrušovat Alawen, ale přijela s vámi na svatbu i Mirabelle?" Po tom co dostanu svojí odpověď poděkuji a půjdu si na pokoj pro svojí společenskou hůl.
 
Sarako
Jakmile vejde Balion do pokoje, vstanu a věnuji mu lehkou poklonu. Jakmile však stanu před baronem Klargem Arteriem, opět pokleknu na jedno koleno, na chvíli sklopím hlavu a poté se podívám na barona: ,,Jsem Bílý Guar, rytíř, Telvannijský mluvčí a osobní strážce Její Jasnosti Felisi Demnevanni, a toto je prosím Carina LaRouchová. Je mí ctí se s Vámi setkat." a počkám, dokud mi nepokyne, abych vstal.
 
Aurelius
→ Tah 799

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Lehkou poklonou jsi se poklonil Balionovi a před Klargem Arteriem následně poklekl a představil sebe i LaRouchovou, která se rovněž uklonila o něco více než předtím baronce.

„Jsem rád, že vás konečně poznávám.“ přivítal tě následně Klargus, „A vás taktéž, paní LaRouchová…“ řekl směrem k LaRouchová, „Balion Talarian, kancléř Tamrielského císařství.“ představil ti starce, který s ním vešel. „Povstaňte a posaďte se. Svatba začne brzy, ale doté doby můžeme v klidu pohovořit a já vám můžu poděkovat za to, že jste mému synovi zajistil vládu nad Chorrolem.“ pokračoval baron. Po jeho slovech jsi vstal, Carina se podívala s úsměvem na Baliona.
„Těší mě. Zvěsti o udaném Bílém Guarovi se zanesly i do Imperial City.“ usmál se Balion, „A tebe Carino velmi rád opět vidím. Už to jsou roky, co jsme se viděli naposled.“
„Také tě ráda vidím.“ přikývla s úsměvem.
„Pojďme zasednout.“ vyzval opět Klargus a zamířil ke zbylým členům své rodiny, nejprve k synovi, kterého objal a poplácal ho po rameni. „Velký den synu, věř mi, že za pár let budeš za tento den děkovat.“ řekl směrem k synovi s vážným výrazem ve tváři a poté poodešel ke své ženě, objali se a navzájem políbili na tvář z obou stran. „Doufám, že byla cesta bez problémů.“
„Byla. Neměj obavy.“ usmála se na něj a následovala ho ke stolu, Klargus se téměř okamžitě usadil do čela stolu.
„Půjdu se podívat po něčem k pití.... už tu sedíme dlouho na suchu.“ usoudila Adrianna a baron jen přikývl, baronka se posadila na své místo.
„Pomůžu ti. Nevíš, kam jsem to všude poschovával.“ zvolal Belius na svoji sestru a následoval ji do vedlejší místnosti. Balion se posadil na Beliovo místo a ty s LaRouchovou na svá místa u stolu.

„Jsem ráda, že jste to stihli.“ konstatovala baronka, když usedla u stolu, „O čem tam důležitém jste museli debatovat?“ zeptala se.
„Mimořádné zasedání…“ přiznal Talarian, „Musel jsem ho svolat, protože o to požádal Morrowindský velvyslanec a přišlo mi důležité reagovat co nejrychleji. Bohužel se to neplánovaně protáhlo…“ povzdechl si, „Omlouvám se baronko.“
„Samozřejmě za to nemůže Balione. Vždyť je to tvá povinnost. Jen jsem chvilku trnula hrůzou, aby Klargus nechyběl na tak velkém dni svého syna.“ pokračovala baronka.
„Trnula jsi zbytečně.“ usmál se Klargus, „Účast byla stejně neskutečně mizerná, chybělo vedení magické Univerzity, které se mělo povinně účastnit. Bohužel… Arcimág údajně spadl ze schodů a jeho zástupce je kdovíkde na expedici. Zaskakovala za ně nějaká ženská a v podstatě jen nahrála Tarnovi, který spustil hotové divadlo, začal obviňovat Univerzitu a žvanit nesmyslné žvásty, které ani trochu nejsou hodny někomu v tak vysoké funkci… Prostě to byla komedie.“ povzdechl si baron, „Větší než obvykle. Vrchní důstojník Nir se zjevně někde ztratil, protože nikdo pořádně asi netuší, kde je.“ pokrčil rameny, „A Valerius zase prudil Gerricka, který ač je to Thalmorský zmetek mluvil vcelku rozumně. Byla to ztráta času.“

Tondulin
„Dobrý den.“ pozdravila tě Silverwoodová, která stála v těsné blízkosti bosmera a rudovlasé ženy. Oba přítomní rovněž slušně pozdravili. „Ano. Přijela.“ přikývla, „Měla by tu někde být.“ rozhlédla se.
„Šla se se sestrou podívat na trh… bude to sotva pár minut co jsme se rozdělili.“ vysvětlil bosmer s poraněnou tváří a pootočil se na Silverwoodovou, která jen přikývla potvrdila jeho slova. Poděkoval jsi a odebral ses k otevřeným dveřím hostince. Cestou jsi minul blonďatou altmerku, která mířila ke skupince, kterou jsi právě opustil.

Vešel jsi dovnitř, uvnitř se nacházelo několik málo hostů, kteří mezi sebou debatovali a smáli se vtipům. Nikoho z nich jsi však neznal. Ze štamgastů jsi také nikoho nepotkal a u jejich stolu seděl jen a pouze černovlasí muž v postupující pleší (graf. vzhled - zde), oblečený do slavnostní Císařské uniformy. Popíjel spokojeně pivo a rozhlížel se po hostinci. Hlahol hostů se snažila přehlušit mlaďoučká bardka. Nezdržoval jsi se příliš dlouho a zamířil nahoru ke svému pokoji. Odemkl jsi a vešel dovnitř. Chvilku jsi přehraboval své věci, dokud jsi nenalezl to, co jsi hledal – vycházkou hůl, kterou ti před nějakým časem darovala Carwen. Po bosmerce nebylo vidu ani slechu, stále se nejspíš nevrátila.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy

Upravil/a Aurelius dne 06.11.2020 00:59
 
Tondulin
"Nebudu se déle zdržovat v hostinci a půjdu ihned vyhledat Mirabelle na tržiště."
 
Sarako
,,Mohl bych s Vámi hovořit mezi čtyřma očima barone?" zeptám se Klarguse.

Bude-li souhlasit, půjdu s ním stranou, abych se mu mohl představit bez přilby, stejně jako zbytku jeho rodiny, včetně ostatních detailů, které jeho rodina zaslechla při mém rozhovoru s Aedanem a vyčkám, jak bude Klargus reagovat.
 
Aurelius
→ Tah 800

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
„Samozřejmě.“ přikývl baron a vstal od stolu, „Půjdeme asi nahoru. At se nemusí stěhovat ostatní.“ řekl následně a zamířil ke schodišti, které vyšel vzhůru, následoval jsi ho. „Ještě jsem neměl možnost si tenhle dům pořádně prohlédnout, viděl jsem jen nákresy a dostal krátký podpis, když jsem ho nechal koupit pro naše účely.“ vysvětlil cestou, když nakrátko zaváhal které z trojice dveří vybrat. Nakonec, ale zamířil ke dveřím úplně na konci chodby, otevřel je a vešel dovnitř. Následoval jsi ho dovnitř a zavřel za sebou dveře.

Místnost, do které jste vešli byla obdélníková, vybavena starým nábytkem (šatní skříně, komody a noční stolky) a starou manželkou postelí, která byla pečlivě ustlaná. Okna byla otevřená, aby do místnosti pronikal čerství vzduch.
„Dobré.“ konstatoval Klargus spokojeně, když se rozhlédl po místnosti. „Sednout si tu sice nemůžeme, ale na to bude čas později.“ dodal a vyčkal až předložíš vše co máš na srdci.

Sundal si přilbu a začal se představovat stejným způsobem jako předtím před rodinou Arteriů dole ve společenské místnosti. Klargus působil překvapeně, ale zároveň nepříliš nadšeně neboť se zjevně dozvěděl něco, co by raději nevěděl.
„Jsem vám vděčný za to, že jste pro rod Arteriů získal Chorrol.“ začal pozvolna a prošel se po místnosti, „A samozřejmě se vám za to nějakým způsobem odměním, protože Arteriové si spojenců váží a umí jejich úsilí velmi dobře ocenit.“ kývl hlavou a pootočil se, „Nicméně přilbu raději noste na hlavě i nadále… sice jsou mezi hosty vesměs příznivci rodu Arteriů a odpůrci Valeriovců, ale každé sympatie mají své meze.“ dodal následně, „A nedělám si iluze, že Valerius nebo některý jiný nepřítel sem nastrčí nějakého špeha.“

„Současnou prioritou je řádný a bezpečný svatební obřad, potom uzavření stabilního spojenectví s Brumou, nějakou dohodu s nimi už samozřejmě máme z dávných časů, ale chce ji posílit o něco stabilního a výhodného pro obě strany. Následně musíme pomoci vládnoucímu páru vybrat vhodné kandidáty do rady hrabství, pomoci jim určit kdo co má spravovat, kdo bude stát v čele armády, pokladnice… dvorního čarodějku si Belius vydupal tam s ním v tomhle směru nehnu. Nicméně zbytek jsme schopni ovlivnit a já budu rád, když mi u toho budete nápomocen. Pokud dojde k převážení vah na stranu Arteriů můžete si být jist, že pak je velmi reálné, že se tu dočkáte pomoci kdykoliv bude třeba. Samozřejmě pokud to nebude v rozporu s přesvědčením našeho rodu. Máme určité tradice, které ctíme.“ představil Klargus své potenciální plány.

Nejsem si jistý, jaká konkrétní témata z tvého rozhovoru s Aedanem chceš Klargovi říci. Na rozdíl od baronky nebo Belia má Klargus poněkud víc vyhrazené názory a jeho slovo má v rodě Arteriů nejvyšší váhu. Tak nevím jestli mu některé věci chceš raději zatajit nebo naopak zdůraznit.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulin
Bez dalšího zdržování jsi pokoj opustil, zamkl za sebou dveře a zamířil po schodišti pryč z hostince, při odchodu jsi opět míjel Silverwoodovou a její diskutující skupinku, tentokrát chyběla rudovlasá žena, kterou nahradila blonďatá altmerka. Pokračoval jsi dál na ulici a poté rovnou na tržiště.

Tržiště sčítalo hned několik stánků s nejrůznějším zbožím, včetně khajiitů, kteří si zde otevřeli asi největší ze stánků a nabízeli nejrůznější zboží. Malá koťátka se hodila kolem vozu a když hrozilo, že se zatoulají mezi proudící návštěvníky trhu okřikla je stará khajiitka. Obchodníci u svých stánků nabízeli nejrůznější zboží, oděvy, nářadí, šperky, dekorace, kořalky a jiný různé látky, knihy a mnoho dalšího. Chyběli pouze obchodníci zastupující kováře a zbrojíře. Uprostřed pod velkým stromem postávala pětice hudebníků, která hrála na své nástroje a zpívala oslavné písničky. Zbrojnoši, rytíři i legionáři byli rozmístěni tak, aby pokryli co největší oblast a měli přehled o dění. Snažil ses hledat mezi davem lidí Mirabelle, ale prozatím bezvýsledně. Začal jsi se prodírat mezi davy, postupně pokračoval od jednoho stánku k dalšímu a pátral po Mirabelle. Počet stánků se pomalu tenčil a počet lidí, na tržišti se vůbec netenčil. Teprve až téměř u předposledního stánku jsi spatřil ženu, která ti připomínala Mirabelle. Společnost jí dělala lesní elfka, nejspíše sestra bosmera, který dělal společnost Silverwoodové. Obě na sobě měly elegantní modré šaty a diskutovaly nad zbožím stánku u něhož zrovna stály, stánek obsluhovala starší žena, nejspíše nordka spolu se svým mužem, který seděl opodál na malé židličce a pletl z proutků. Dvojice nabízela krom proutěných výrobků (košů, nejrůznějších okrasných prvků, postaviček) také ušité dětské šatečky a dřevěné hračky. Lesní elfka zrovna ukazovala Mirabelle jedny bleděmodré šatičky, přičemž musela říci něco vtipného, protože Mirabelle jen zakroutila hlavou a rozesmála se.

Mirabelle (graf. vzhled - zde) ti od vašeho poslední setkání přijde jiná, přijde ti velmi pohublá, má mnohonásobně kratší vlasy a také při svém zkrášlování použila více zkrášlovacích prostředků, než u ní bylo obvykle zvykem (stále to působí decentně, ale vzhledem k charakteru a způsobu oblékání Mirabelle to může pro někoho kdo ji zná delší dobu působit trošku nezvykle). Bosmerka má oproti Mirabelle delší světlehnědé vlasy a zjizvenou část tváře, zdá se na oko v této části obličeje vůbec nevidí. (graf. vzhled - zde)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy
 
Tondulin
"Mirabelle." Pronesu nahlas a hned potom co se otočí, jí věnuji dlouhé objetí. Pak už se od ní urychleně odtáhnu. "Slyšel jsem, že tě Palagán s morrowindským rytířem museli zachraňovat ze zajetí, co tě to proboha napadlo, míchat se do politiky a bojů. Slíbila jsi, že na sebe budeš dávat pozor." Pronesu spíše vyčítavým tónem. "Kdo ti to udělal?" Ještě vyrchlím druhou otázku, jen co uvidím, že je Mirabelle ve více zuboženém stavu než obvykle.
Upravil/a Tondulin dne 07.11.2020 15:49
 
Sarako
,,S bezpečností se mnou můžete počítat. Rád bych si od Vás nechal vystavit dekret, opravňující mě, jako Bílého Guara, nosit zbraně a možnost zasahovat do bezpečnosti, nebude-li to v rozporu s rozkazy od velitelky Rolstonové. Uskutečnění tohoto sňatku a posílení pozice Vašeho rodu, oslabí pozici Lucia Valeria, někoho, kdo ze mě udělal psance. Proto je v mém zájmu vynaložit maximum úsilí, aby se to povedlo." pronesu ke Klargovi, zhluboka se nadechnu a pokračuji: ,,Co se vlády v Chorrolu týče, vrátil bych pozici správce do rukou Delmuse Helbona. Vždy se snažil jednat v zájmu města a mohu se za něho zaručit. Také bych Vás rád požádal o nějakou dobrou pozici pro Carinu LaRoucheovou, ať už tady v Chorrolu, nebo ve Vysokoskalí. Bez její pomoci by byla Cyrodiilská magická univerzita o jednu profesorku chudší, a já bych nezískal dostateční informace pro naplánování vítězné strategie k poražení Caesarových rebelů." na chvíli se odmlčím a dodám: ,,Tu přilbu si hodlám ponechat, do té doby, než se mi povede očistit mé jméno. Nerad bych jakkoliv pošpinil jméno Vašeho rodu a navíc by toho mohl generál Valerius zneužít. Nejspíš by si v tom našel záminku pro neuznání mnou navrženého sňatku a s dostatečným počtem legionářů před hradbami města a hrozbou útoku, by se dožadoval zrušení sňatku. Jak je to s Rolstonovou, která by ráda viděla mou tvář a s Balionem? Kdyby viděli mou tvář, máte jistotu, že neudělají nic, co vedlo k mému vydání Luciovi, nebo Císařským mágům?"
 
Aurelius
→ Tah 801

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Klargus tě nechal domluvit, teprve až když jsi zcela domluvil zamyslel se a po krátkém přemýšlení začal zodpovídat tvé otázky. „Začnu Balionem a Rolstonovou. Oběma maximálně důvěřuji. Rolstonová je loajální rodu Arteriů a Shornhelmskému království, nevydala by vás Valeriovi ani Císařským mágům. Maximálně by konfrontovala mě v souvislosti s vaší identitou a chtěl znát můj názor a zeptala se na nějaký postup. Jí můžete tvář ukázat.“ odmlčel se, „Balionovi tvář ukázat můžete také, ale možná bude v jeho případě lepší ho nechat v nevědomosti. On by samozřejmě Valeriovi nebo Tarnovi nic neřekl, ale oba mu jdou po krku a bude lepší, když v tomhle směru nebude muset lhát až ho budou grilovat na radě Starších kvůli kdečemu. Zejména Tarn se chopí kdejaké příležitosti, jak Balionovi zavařit nebo ještě lépe se ho zbavit. Před lety se mu to úspěšně povedlo… musíme doufat, že teď se mu to tentokrát nepovede, protože Balion je zárukou, že kdejaké ztřeštěné návrhy téhle dvojice radou Starších tak snadno neprojdou.“ opět udělal krátkou pauzu a prošel se nanovo po místnosti, „S dekretem běžte za Rolstonovou, oba má tohle na starosti. Já tu nemám pečetidlo, brk, papír… prostě tu nemám nic po ruce a upřímně se mi to sepisovat nechce.“ reagoval na vypsání dekretu, „Ona vám ho určitě vypíše. Možná bude trvat na ukázání tváře, protože lidem bez tváře se dekrety nevypisují, ale jak jsem říkal, Rolstonové můžete důvěřovat.“ následovala odmlka, „Delmus Helbone zůstane komořím a poradcem hraběte v jeho případě by se nic změnit výrazně nemělo. Rolstonová si spolupráci s ním chválí... není důvod ho vyměňovat obzvlášť, když mu zdejší lidé věří, znají ho a může být oporou pro mladou hraběnku a jak říkáte snaží se jednat v zájmu hrabství. Co s LaRouchovou?“ zamyslel se, „Dvorní čarodějku z ní neudělám, Belius má nějakou svoji kandidátku a je v tomhle případě dost neoblomný. Ale možná bych pro ni měl jiné uplatnění. Předevčírem jsem měl schůzku s arcimágem, vzešla z toho dohoda o výraznější vzájemné spolupráci a jedním z bodů, které jsem Univerzitě nabídl bylo založení jejich pobočky tady ve městě. Využili bychom k tomu staré sídlo cechu mágů a zdejší pobočka by vychovávala primárně bojové mágy a válečné léčitele. Něco podobného, co funguje u nás v provincii.“ vysvětloval, „Univerzita je ochotna poskytnout profesory, kteří budou pendlovat mezi Imperial City a Chorrolem, ale příliš sem nechtějí strkat někoho natrvalo, někoho kdo povede pobočku bude se starat o její propagaci, dohlížet na její chod a samozřejmě veškeré další náležitosti.“ shrnul, „Jestliže se domníváte, že je LaRouchová vhodnou kandidátkou můžeme ji postavit do čela zakládající se pobočky ať se realizuje a dokáže nám své kvality. Já alespoň pro tyhle účely nebudu muset využít arcilektorku nebo svoji dceru. Nic jiného jí, ale momentálně nabídnout nemůžu.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulin
Nahlas jsi řekl Mirabellino jméno, žena se otočila, neboť tě slyšela a začala se rozhlížet kolem sebe. Nemeškal jsi a dříve, než tě stačila spatřit ses k ní prodral a věnoval jí dlouhé objetí.
„Aedane…“ stihla ze sebe překvapeně vydat, zářila upřímnou radostí a nechala se dlouze objímat až do chvíle, než jsi se odtáhl. Bosmerka raději po vašem vášnivém shledání ustoupila o pár kroků nazpět. „Ani nevíš jak jsem strašně moc ráda, že tě vidím.“ ignorovala tvá slova a otázku, „Strašně moc.“ řekla s upřímným úsměvem a ještě jednou ti vpadla do náručí. „Bylo to strašné… prosím… nenuť mě o tom mluvit.“ vrátila se k tvé otázce zatímco měla položenou hlavu na tvá hrudi. (neušlo ti, že Mirabelle líčením zakrývá i jednu ze svých větších jizviček na tváři, malé škrábance a oděrky na těle se skrýt nepokusila, přesto jsou na jejím těle vidět až z velmi velké blízkosti)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy
 
Tondulin
"Mirabelle... já..." Zaseknu se v řeči po tom co se ke mně přivine a dám jí lehkou pusu na čelo. "Dobře, dneska je svatba, asi by nebylo šťastné to z tebe páčit. Ale později mi to řekneš, musím to vědět. Celkově toho asi máme spoustu o čem si promluvit, ale to až budeme někde o samotě." Odpovím a pustím ji z náručí. "Takže, co tu vlastně nakupujete dámy?" Usměju se a zapojím i Mirabellinu kolegyni do rozhovoru, aby si nepřipadala, jakože překáží.
 
Sarako
,,To už se dohodněte s ní." odvětím s úsměvem ,,Já se neprodleně vydám za Rolstonovou, a až budu mít ten dekret, udělám vše, co bude v mých silách, abych zajistil bezpečí novomanželů. Zatím na shledanou." nasadím si přilbu a vydám se pryč z pokoje, ale ve dveřích se ještě zastavím a podívám se na barona: ,,Možná bych věděl i o někom na místo velitele stráží. Jmenuje se Aedan, byl jedním z obránců univerzity, když jí Luciovi legionáři napadli a Váš syn Belius ho zná z dob, kdy byli v legii." věnuji ještě baronovi lehkou úklonu a půjdu dolů, kde Carině naznačím, aby tu počkala na Klarguse, rozloučím se s přítomnými a vyrazím k hradu najít Rolstonovou.
 
Aurelius
→ Tah 802

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
„Dohodnu.“ kývl hlavou hlavou Klargus, „S arcimágem budu mluvit ještě dnes a to nejenom kvůli téhle pobočce.“ s nasazenou přilbou ses odebral pryč z pokoje, otevřel jsi dveře a otočil se zpět na Klarga. „Aedana zvážím, slyšel jsem o něm nejenom od svého syna, ale i od svého zesnulého synovce. Nějaký názor na něj jsem si už udělal. Předpokládám, že bude dnes dělat svědka Beliovi, dám si na něj pozor a uvidím.“ řekl nakonec. Opustil jsi pokoj a zamířil chodbou ke schodišti, sešel jsi schodiště.

Belius, Adrianna, baronka, LaRouchová i Balion mezi sebou diskutovali. LaRouchová debatovala hlavně s Balionem a Adrianna zase střídavě s baronkou a Beliem. Když jsi zamířil k odchodu křikl na tebe Balion.
„Počkejte!“ zvolal a přerušil diskuzi s LaRouchovou, která jen pohodila hlavou, když Balion horlivě vstal, abys mu netekl ven, „Potřebuji s vámi mluvit.“ pokračoval vzápětí do šel až k tobě. Klargus došel ke schodišti. „Jestli jste z Morrowindu měl bych pro vás nějaké informace, které by vás mohli zajímat.“ řekl následně a podíval se na Klarga, který zrovna sešel schodiště. Klargus jen přikývl a zamířil ke své rodince. Balion se otočil zpět na tebe, „Samozřejmě pokud o ně máte zájem.“ zeptal se.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulin
Políbil jsi jí na čelo, Mirabelle se pousmála a když jsi jí pustil z náruče a otočil se na Mirabellinu kolegyni, „Dobře.“ řekla stroze a ještě jednou se na tebe spokojeně podívala předtím než se i ona otočila směrem k bosmerce, „Oh… To je Selena, sestra Benocha.“ vysvětlila a následně ti představila bosmerku. „Je to moje dlouholetá kamarádka.“ dodala, „Seleno to je Aedan.“
„Já vím.“ přikývla s úsměvem Selena, „Pochopila jsem.“ zasmála se, „Vybíráme tu obleček pro malé děťátko… které sice ještě není, ale mohlo by být.“ vysvětlila následně.
„Přemýšleli jsme co dát Beliovi jako svatební dar a nakonec jsme se rozhodli, že bychom mu mohli dát něco takového. Trošku ho popíchnout a poškádlit.“ usmála se Mirabelle, která kolegyni doplnila, „Ale teď, když tu jsi nám můžeš pomoci lépe vybrat.“ dodala a poukázala na velké množství hraček i šatiček pro děti.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy
 
Tondulin
"Těší mě Seleno." Usměji se. "Mno nevím nevím, jestli dáš Beliovi dětské šatičky, bude tě nenávidět, hlavně se moc do té svatby nehrne, nevím jestli nepředháníš. Ale pokud si z něj chceš udělat srandu, tak je to určitě dobrý dárek, ani nevím co jiného mu dát. Myslím že mu nic neschází." Usměju se a kouknu se jestli nebude mezi oblečky něco opravdu bizarního s křiklavými barvami. Jestli tam bude něco opravdu příšerného tak to doporučím Mirabelle ke koupi.

"Jdu Beliovi za svědka, tak snad nic nezmrvím. Proslovy před bojem k legionářům mi sice jdou, ale svatba to je úplně něco jiného. Jsem z toho docela nervózní."
 
Sarako
,,Zajisté, vše co se týká mé země je pro mne velice důležité." přikývnu Balionovi ,,Snad se ty šupinatý potvory neodhodlali k dalšímu útoku? Nenapínejte mě, příteli."
 
Aurelius
→ Tah 803

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
„O tom se ke mně nic nedostalo.“ pokrčil rameny Balion, když jsi zmínil možný útok argonianů, „Dnes ráno jsem musel svolat mimořádné zasedání rady Starších, ale o tom jste už slyšel při našem příchodu. Co jste, ale neslyšel bylo konkrétní téma.“ povzdechl si, „Předevčírem – myslím, že tam stálo předevčírem, došlo k podle svědků k zničení pobočky Morag Tong. Podle svědků k tomu došlo uprostřed noci a budova se podle jejich slov zapsaných v písemnosti co mi přišla pod ruku změnila zničeno nic v hořící trosky. Údajně šlo o náhlou změnu, žádná postupná destrukce, ale přímý přechod ze stojící budovy na trosky v plamenech.“ nadechl a odmlčel se, „Mohu vám k tomu říci víc, protože jsme to projednávali na radě Starších na základě žádosti velvyslance Morrowindu, Ethala… Jestli vás to zajímá můžu s vámi projít detaily, podle slov velvyslance to s Morrowindem dost zamávalo. Ale raději bych se na to posadil… přeci jen už nejsem nejmladší a dlouhé stání mi nedělá příliš dobře.“ navrhl následně.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulin
„On to přežije.“ mávla rukou Mirabelle, „Je to přeci srandista.“ dodala a naklonila se nad nabízeného zboží, „Mě zaujaly tyhle.“ vzala do ruky bleděmodré šatičky, „Selenu zase tamty.“ ukázala na červenozelené šatičky. Zahleděl jsi se do nabídky, většinou převažovaly jednobarevné oblečky, nalezl jsi i pár dvoubarevných, pestrobarevný obleček jsi našel pouze jeden, jednalo se o podivnou kombinaci čtveřice barev, modré, zelené, červené a bílé.
„Mohla bych vzít nějaký obleček pro bratra.“ poznamenala nahlas Selena, Mirabelle na ní pobaveně koukla, „Třeba něco zplodí.“ pokrčila rameny, „Co ty víš.“ zasmála se.
„Třeba jo, ale pochybuji, že do toho půjdou takhle hopem. Vždyť se dali dohromady teprve nedávno, ne?“
„To sice jo, ale ty dva po sobě nenápadně pokukovali odjakživa. Zas tak velké překvapení to není.“ řekla Selena a nakonec šatičky, které držela v ruce zakoupila a nechala si je zabalit.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy
 
Tondulin
"Alawen má přítele? Žijeme to ve fakt divném světě, to vám tedy povím." Zasměju se a budu připraven uhnout případnému plácnutí či nakopnutí ze strany Mirabelle, kdyby chtěla bránit svojí dobrou kamarádku. "Vezmi ty co jsi chtěla, nic lepšího tu asi není Miri." ukážu na ty bleděmodré a případně je i zaplatím pokud by Mirabelle neměla zlaťáky.

"Mimochodem, už jsem oficiálně zpátky v Cyrodillu, naše mise skončila... bohužel tedy neúspěšně, ale už bych neměl nikam utéct na další rok."
Usměju se na ni.

Upravil/a Tondulin dne 10.11.2020 00:30
 
Přejít na fórum:
Podobná témata
Diskuze Fórum Odpovězeno Poslední příspěvek
Hrozba • Diskuze Zdejší kobky 313 23.12.2016 21:15
Hrozba • Pilíře Vědění Zdejší kobky 4 15.05.2016 23:33
Hunterovi povídačky, Svazek 1.: Hrozba Onyxu » Skyrim - Váš svět 30 20.10.2012 23:48
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 2060 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 5235 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 3368 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 2819 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 9452 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 5219 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 4521 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 4508 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 5419 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist