Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
Číst diskuzi
Právě je zde: 2 host(ů)
 Tisk diskuze
Hrozba III.
Aurelius
→ Tah 869

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako a Tondulin
@Tondulin: „Prozatím jo. Potom přijde Rolstonka a beztak nás vykopne. Musíme využít situace, dokud je kdovíkde s mým otcem.“ zasmál se Belius, „Musíš si užívat té svobody, nesleduje tě ostřížím zrakem a nečeká až uděláš nějakou chybu. Prostě klídeček…“ užíval si ten pocit, Flavius se jen usmíval. Natočil sis pivo a postavil se vedle dvojice. „Ale můžu.“ nesouhlasil Belius, „Sice jsem se oženil, ale stále můžu dívat po okolí… ale máš pravdu. Mirabelle je hodně pěkná, taková klidná a věrná.“ pokyvoval hlavou, „Oproti tomu ledová královna Silverwoodová je nesmírně chladná, není špatná po té vzhledové stránce, ale prostě je taková chladná, přísná a zásadová. Chudák Benoch skončí pod pantoflem.“ zasmál se následně a upil trochu piva, „Selenu moc neznám, ale asi bude taky fajn. Ale nevím no… není to úplně můj typ, který bych vyhledával. Koho tam máme dál?“ zavzpomínal, „No prostě ta… ta Fairwen, vůbec se staříkovi Balionovi nedivím, že se s ní dal do rozhovoru.“ konstatoval na závěr.
„Už spolu jdou i tančit.“ usmál se Flavius, když se dvojice vzdálila od ostatních a pustila se do tančení ploužáku.
„Ale zase taková Edwin.“ zauvažoval Belius, „Ta byla možná hezčí než Mirabelle… nic ve zlém Aedane.“ usmál se, „Ale vrtalo mi vždycky hlavou jak si vlastně sbalil.“
„Normálně.“ odvětil mu Flavius a zamířil si dotočit pivo, „Vzpomeň si jak jsi ty balil Světlanu. To byla taky komedie.“
„Náhodou to byl sofistikovaný plán.“ zdůraznil Belius, „Sice jsem neplánoval, že ji Vlk nějakým způsobem málem přizabije, ale nebýt toho neměl bych o ní možnost pečovat… a najít si k ní cestu.“ zavzpomínal, „Sice jsem pak měl onu nehodu kdy mě málem zabil zatracený upír v rouchu Císařských mágů, musel jsem pít nějaký kejdy co mi vařila místo čaje… eh… To byl humus, ale… to se starala o na o mě. Uvědomil jsem si přitom spoustu věcí.“ přiznal Belius a nakrátko sklopil hlavu, „Jenže… otec rozhodl jinak.“

@Sarako: „Aha.“ usmála se, „To jste ho v každém případě našel.“ kývla hlavou, „Vlastně můžu rovnou, teď hned. Jestli se vám to hodí.“ navrhla poté a upila trochu vína, „Akorát budeme potřebovat nějakou místnost kde budeme mít soukromý.“ přimhouřila oči, „Zkusíme komnatu dvorního čaroděje. Tam nikdo nebude a nejspíš se tam ani po nás shánět nikdo nebude, protože tu žádný dvorní čaroděj formálně zatím ani není.“ usmála se, „Takže jestli nemáte nic proti… můžeme se do toho pustit hned.“

Aedan je momentálně zaneprázdněn rozhovorem s Beliem a Flaviem, ke kterým se přesunul krátce po opuštění Adrianny. Klargus s Rolstonovou doposud nedorazili a jejich místo u stolu je stále obsazené postarším mužem v Císařské uniformě a altmerským chlapcem. Baronka pak tančí s Chocholkou.

@Oba: Do hodovní síně se navrátila Brumská hraběnka v doprovodu kvestorky Angely, obě zůstaly stát kousek ode dveří a rozhlížely se všemi směry.

Mapa situace:


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


SuperHunter
„Je to jednoduché.“ usmál se, „Dovnitř nesmíte se zbraněmi, vyhazovači vás odzbrojí hned u vstupu a dohadovat se s nimi nemá smysl. A jestliže propašuje, byť jen malý nožík a pak vás uvnitř někdo z těchhle chlápků nachytá můžete si být jista, že už vás dovnitř nikdy nepustí. Naštěstí… ochranu tohohle podniku zajišťují jen hromotluci, který to umí jen s pěstmi nebo nějakým tupým klackem. Takže nějaká vyšší magie je nad jejich chápání.“ zasmál se, „Naštěstí máme uvnitř našeho člověka. Ženskou, která si dala práci a Civella sledovala uvnitř. Veškerý svůj čas tráví v soukromém salónku nebo pokoji, který se nachází v horním patře. Tam podle ní mohou jen věrní zákazníci, přátelé majitele nebo pracháči… však víte… to si přeberte podle sebe.“ odmlčel se nakrátko, „To je právě první z problémů. Dovnitř se dostanete, ale nedostanete se do toho horního patra. Vchod na schodiště je totiž dobře střežen, ale o to méně kvůli soukromí klientů je stáží nahoře na chodbě mezi jednotlivými pokoji. Toho jde využít.“ opět se krátce odmlčel, „Napadají mě dvě varianty jak se dostat dovnitř. Buď využijeme Felaru, má přistup do horního patra a může vám otevřít okno do jednoho z volných pokojů, vyšplhala byste nahoru, proplížila se kolem stráží v patře a pronikla do pokoje ve kterém bude Civello a pak už vykonáte to co po vás lord Gerrick chtěl.“ nadechl, „Ale tohle bude chtít docela velkou zdatnost ve šplhání.“ poměřil si tě pohledem, „Nevím jak moc dobře jste pro tohle vycvičena.“ (tvá postava není vycvičena pro lezení po stěnách domů nebo celkově pro vykonávaní náročnějších akrobatických kousků ve vyšších výškách, o úspěchu a neúspěchu pak může rozhodovat kostka) „Když bude mít Civello dveře zamčené i to je možnost… pak vám pro tyhle účely dám k dispozici Zeniru, khajiitku, která se vyzná v zámcích a je obratnou zlodějkou. Její služby nám pomohli už několikrát. Také je tu možnost jít napřímo, zaplatit si nějaké to speciální členství a díky němu se dostat nahoru a pak se v nestřeženou chvilku prosmýknout do pokoje Civella. V tom vám opět může pomoci Zenira, které otevřete okno a ona si už poradí. Jenže jste žena…“ pousmál se, „A podnik, který navštěvuje Civello obsluhuje především mužskou klientelu. Nebo byste mohla zkusit najmout nějaké rváče z ulice, aby udělali rozruch a až je půjdou bouchači spacifikovat vy byste se prosmýkla nahoru a opět… nějakým způsobem otevřela okno Zeniře a společně se dostali k Civellovi.“ koukl na tebe, „To jsou mé představy jak to možná šlo řešit, ale klidně si místo můžete obhlédnout sama a vymyslet lepší plán.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy
 
Sarako
,,Výborně, můžeme vyrazit." nabídnu Adrianě rámě a vydám se s ní ke komnatě dvorního čaroděje.

,,Na to, že se Belius svatby obával, jí zatím zvládá velmi dobře." prohodím cestou k Adrianě ,,Jaký si myslíte, že z něj bude Hrabě? Je to Váš bratr a z toho soudím, že ho znáte lépe než já."

Upravil/a Sarako dne 04.02.2021 13:29
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
Tondulin
"Nevýhoda vašich šlechtických titulů pánové, nikdy nepoznáte, jaké to je mít volnost prostého lidu." Zasměju se a napiju se z korbelu. "Ale nevěsil bych hlavu příteli, jsi přece jen pán tohohle města. Třeba vám to s tou mladou holčinou bude klapat, a když ne, může z toho být takový ten formální vztah, jen tak na oko."
 
Aurelius
→ Tah 870

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Adrianna tvé nabídnuté rámě přijala, společně jste obešli kolem stolu a opustili hodovní síň, Adrianna tě pak směřovala ke komnatě dvorního čaroděje. Klíče od dveří si od nikoho vypůjčovat nemusela, měla je u sebe. Jen co jste došli ke dveřím vytáhla klíč a odemkla dveře. Vešli jste dovnitř. Místnost byla potemnělá, závěsy u oken byly zatažené. Adrianna se pustila tvého rámě, mávla rukou a vyvolala pětici světelných svící, které se postupně rozmístily po místnosti.

Veškeré vybavení, které patřilo předchozí dvorní čarodějce bylo poklizené, některý nábytek a aparáty přikrytý tmavou látko. Odhalen zůstal pouze pracovní stolek, na němž byly pozůstatky nedávné činnosti, malý kotlík a též v kovovém držáku upevněná lahvička s tmavě hnědým obsahem.

Zavřela dveře a klíč zastrčil zevnitř. Dveře však nezamkla.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulin
„Třeba jo…“ poznamenal Belius, „Třeba jo.“ zopakoval.
„Ber to pozitivně Belie.“ usmál se Flavius, když si otřel ústa, „Kdyby sis vzal tu Světlanu… to je v podstatě Škorpiasova teta, ne?“
Belius přikývl.
„Mno… Tak bychom působili jako docela zvrácená rodinka nemyslíš?“ podíval se na Belia, který jen pokrčil rameny, „Já si beru tvoji sestřenici, ty sis vzal tetu mého švagra… To je taková zvláštní, ne?“
„No…“ zakroutil hlavou Belius, „Teoreticky vzato… Zvrácený je jen tvůj vztah se Seranou, protože já sice nejsem znalec rodokmenů, ale mám takový pocit, že Seraně a Artovi v těle kolovala krev Viciovců. Takže… každopádně…“ poplácal Flavia po rameni, „Ber to pozitivně Flavie, nanejvýš celou tu dobu randíš se svojí tetou, sestřenkou nebo kdoví co to pro tebe je, ale výhodou je… že je už je to bezpochyby přes mrtě kolen.“ napil se piva, Flavius jen zůstal zírat a přemýšlel nad Beliovými slovy. „Proč tu vlastně nemáš ani sestru? Myslím, že jsem ji pozval spolu se Škorpiasem.“ ujal se opět slova Belius.
„No… Lyra na tom není příliš dobře, Scipio i Laurana o ní mají strach.“
„Aha.“ přikývl Belius, „Hmm… že bych šel vytáhnout De Peyranku k tanci?“ zauvažoval na hlas, „Starej tu není…“

Mapa situace:


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


SuperHunter
„Je to jednoduché.“ usmál se, „Dovnitř nesmíte se zbraněmi, vyhazovači vás odzbrojí hned u vstupu a dohadovat se s nimi nemá smysl. A jestliže propašuje, byť jen malý nožík a pak vás uvnitř někdo z těchhle chlápků nachytá můžete si být jista, že už vás dovnitř nikdy nepustí. Naštěstí… ochranu tohohle podniku zajišťují jen hromotluci, který to umí jen s pěstmi nebo nějakým tupým klackem. Takže nějaká vyšší magie je nad jejich chápání.“ zasmál se, „Naštěstí máme uvnitř našeho člověka. Ženskou, která si dala práci a Civella sledovala uvnitř. Veškerý svůj čas tráví v soukromém salónku nebo pokoji, který se nachází v horním patře. Tam podle ní mohou jen věrní zákazníci, přátelé majitele nebo pracháči… však víte… to si přeberte podle sebe.“ odmlčel se nakrátko, „To je právě první z problémů. Dovnitř se dostanete, ale nedostanete se do toho horního patra. Vchod na schodiště je totiž dobře střežen, ale o to méně kvůli soukromí klientů je stáží nahoře na chodbě mezi jednotlivými pokoji. Toho jde využít.“ opět se krátce odmlčel, „Napadají mě dvě varianty jak se dostat dovnitř. Buď využijeme Felaru, má přistup do horního patra a může vám otevřít okno do jednoho z volných pokojů, vyšplhala byste nahoru, proplížila se kolem stráží v patře a pronikla do pokoje ve kterém bude Civello a pak už vykonáte to co po vás lord Gerrick chtěl.“ nadechl, „Ale tohle bude chtít docela velkou zdatnost ve šplhání.“ poměřil si tě pohledem, „Nevím jak moc dobře jste pro tohle vycvičena.“ (tvá postava není vycvičena pro lezení po stěnách domů nebo celkově pro vykonávaní náročnějších akrobatických kousků ve vyšších výškách, o úspěchu a neúspěchu pak může rozhodovat kostka) „Když bude mít Civello dveře zamčené i to je možnost… pak vám pro tyhle účely dám k dispozici Zeniru, khajiitku, která se vyzná v zámcích a je obratnou zlodějkou. Její služby nám pomohli už několikrát. Také je tu možnost jít napřímo, zaplatit si nějaké to speciální členství a díky němu se dostat nahoru a pak se v nestřeženou chvilku prosmýknout do pokoje Civella. V tom vám opět může pomoci Zenira, které otevřete okno a ona si už poradí. Jenže jste žena…“ pousmál se, „A podnik, který navštěvuje Civello obsluhuje především mužskou klientelu. Nebo byste mohla zkusit najmout nějaké rváče z ulice, aby udělali rozruch a až je půjdou bouchači spacifikovat vy byste se prosmýkla nahoru a opět… nějakým způsobem otevřela okno Zeniře a společně se dostali k Civellovi.“ koukl na tebe, „To jsou mé představy jak to možná šlo řešit, ale klidně si místo můžete obhlédnout sama a vymyslet lepší plán.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy
 
Sarako
Zamknu dveře, sejmu si přilbu a s úsměvem pronesu: ,,Jistota je jistota. Kdyby sem někdo vtrhl, nejspíš by Vám má přítomnost způsobila jen velké množství problémů." poté si sundám rukavice a kroužkovou zbroj, aby se mi mě mohla Adriana prohlédnout, zjistit případná zranění a doporučit nějakou léčbu, bude-li nutná.
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
Tondulin
Jen se budu culit nad jejich konverzací o příbuzenských vztazích a zatím nebudu nijak přispívat do diskuze.
 
Aurelius
→ Tah 871

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Zamkl jsi pro jistotu dveře, Adrianna nijak překvapeně nereagovala. „Jak jste se mě ptal jestli bude Belius dobrý hrabě… Věřím, že ano.“ uchopila nádobku s lektvarem, „Sice bude potřebovat obzvlášť teď při začátcích velkou oporu a rady zkušených, ale myslím si, že to zvládne... Vypracuje se a bude z něj dobrý hrabě a později i král.“ Postupně sis začal sundávat části zbroje. „Věřím tomu… I když možná spousta našich nepřátel i přátel je v tomhle směru pesimistická.“ navrátila nádobku s lektvarem na původní místo, aniž by s lektvarem uvnitř nějak manipulovala nebo cokoliv přidávala.

„Dáváte přednost konzervativní léčbě… nebo raději léčení za pomoci magie?“ zeptala se, když se otočila „Nejde si samozřejmě vybrat pokaždé, ale už jsem se bohužel setkala s lidmi, kteří naprosto odmítali, aby jejich tělo ovlivňovala nějaká magie. Asi měli pocit, že je skrze léčivé kouzlo dokáži nějak ovládnout nebo nevím co…“ usmála se s pokrčením ramen, „To je samozřejmě nesmysl… Ale raději se ptám ať předejdu nějakému… konfliktu. Zároveň nepoužiji žádné kouzlo, které by způsobilo proniknutí do vaší mysli, neukradnu vám žádné vzpomínky ani je nepozměním.“ ujistila tě následně, „Zapomněla jsem na něco?“ povzdechla si a zamyslela se, „Myslím, že ne.“ zakroutila hlavou.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulin
Zatímco ses culil nad rozhovorem Belia a Flavia, vrátila se do hodovní síně Rolstonová společně s baronem Klargem Arteriem. Zatímco tančící si jich vůbec nevšímali, Chocholka ihned vynechal taneční krok a baronka, která tuto náhodou chybu neočekávala se málem přerazila. Belia Chocholkova neobratnost pobavila, když však zjistil, že pramení z příchodu Rolstonové a Klarga rázem mu úsměv ze tváře mizel. Natočil se stranou a urychleně sunul nedopité pivo stranou od sebe.
„Co blbneš?“ zasmál se Flavius.
„Otec a Rolstonová, otec je v pohodě, ale jakmile nás zmerčí Rolstonka bude zle.“ pronesl zděšeně Belius, „Si vyslechnu, že tu popíjím a manželka sedí u stolku sama.“ mávl rukou.
„Však je to pravda. Chlastáš a nevěnuješ se ženě.“ konstatoval s úsměvem Flavius, Belius jen zakroutil hlavu a nadále dělal, že zde vůbec není. Jeho hra na schovávanou však nevyšla. Zatímco Klargus téměř okamžitě kráčel za Chocholkou, který se zrovna omlouval baronce za nevydařený tanečný pohyb, Rolstonová kráčela rovnou za vámi.

„Kampak, kampak? Chocholko?“ usmál se Klargus, když došel ke své ženě a zastihl argoniana na odchodu. Argonian se pomalu natočil k baronovi s nevinným výrazem tváři.
„Jen jsme tančili.“ ujišťoval ho vzápětí argonian.
„Jistě.“ přikývl Klargus, podíval se na baronku, která nic nenamítala. Zastavil se až u Chocholky, „Povídej Chocholko. Budu k tobě milosrdný…“ nadechl se ke slovu a popadl argoniana přátelsky kolem krku, „Budeš spravovat zdejší finance.“ oznámil mu, „Ale jestli zjistím, že jediná mince zmizela tvýma šupinatýma rukama do tvé kapsy, pak si pamatuj, že špatně skončíš.“ zdůraznil a pustil ho, „Nezachrání tě Belius, nezachrání tě ani nějaké tvé podíly v obchodních společnostech. Nechám tě polapit jako zvěř a vycpat jako trofej, kterou pověsím nad bránu jako odstrašující příklad. Jasné?“
„Jistě. Děkuji… děkuji barone.“ kýval hlavou Chocholka, „Mo… mohu už jít?“
„Samozřejmě.“ potvrdil mu chladně a nevraživě Klargus, přičemž argonian se co nejuctivěji poděkoval, uklonil se urychleně zamířil zpátky ke stolu. „Zatančíme si drahá?“ otočil se ke své ženě baron, baronka jen s úsměvem přikývla a započali tanec společně s dalšími na nově hranou pomalou píseň.

Rolstonová mezitím došla až k vám. Flavius poklidně upíjel pivo, Belius dělal, že není přítomnem. Blondýnka si vás všechny tři změřila pohledem, ohlédla se po baronovi a následně se podívala na Belia, který uhýbal pohledem a dělal, že je nesmírně zaujatý výzdobou síně.
„Copak kujete za pikle?“ pronesla klidným hlasem.
„Popíjíme.“ přikývl Flavius, „A klábosíme nad životem.“
„Aha.“ kývla hlavou, „V tom případě vám nebude vadit, když si vypůjčím Aedana?“ koukla na Belia, který se teprve teď otočil.
„Asi ne.“ usmál se Flavius, „Nebo jo Belie?“
„Samozřejmě, že nám to bude vadit.“ zdůraznil Belius, „Co mu vlastně chceš? Teď je volná zábava, užíváme si a on je můj svědek… nemůžeš mi ho jen tak odvést.“
„Neodvedu.“ zamítla Rolstonová s úsměvem, „Chci si s ním zatančit.“

Mapa situace:


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


SuperHunter
„Je to jednoduché.“ usmál se, „Dovnitř nesmíte se zbraněmi, vyhazovači vás odzbrojí hned u vstupu a dohadovat se s nimi nemá smysl. A jestliže propašuje, byť jen malý nožík a pak vás uvnitř někdo z těchhle chlápků nachytá můžete si být jista, že už vás dovnitř nikdy nepustí. Naštěstí… ochranu tohohle podniku zajišťují jen hromotluci, který to umí jen s pěstmi nebo nějakým tupým klackem. Takže nějaká vyšší magie je nad jejich chápání.“ zasmál se, „Naštěstí máme uvnitř našeho člověka. Ženskou, která si dala práci a Civella sledovala uvnitř. Veškerý svůj čas tráví v soukromém salónku nebo pokoji, který se nachází v horním patře. Tam podle ní mohou jen věrní zákazníci, přátelé majitele nebo pracháči… však víte… to si přeberte podle sebe.“ odmlčel se nakrátko, „To je právě první z problémů. Dovnitř se dostanete, ale nedostanete se do toho horního patra. Vchod na schodiště je totiž dobře střežen, ale o to méně kvůli soukromí klientů je stáží nahoře na chodbě mezi jednotlivými pokoji. Toho jde využít.“ opět se krátce odmlčel, „Napadají mě dvě varianty jak se dostat dovnitř. Buď využijeme Felaru, má přistup do horního patra a může vám otevřít okno do jednoho z volných pokojů, vyšplhala byste nahoru, proplížila se kolem stráží v patře a pronikla do pokoje ve kterém bude Civello a pak už vykonáte to co po vás lord Gerrick chtěl.“ nadechl, „Ale tohle bude chtít docela velkou zdatnost ve šplhání.“ poměřil si tě pohledem, „Nevím jak moc dobře jste pro tohle vycvičena.“ (tvá postava není vycvičena pro lezení po stěnách domů nebo celkově pro vykonávaní náročnějších akrobatických kousků ve vyšších výškách, o úspěchu a neúspěchu pak může rozhodovat kostka) „Když bude mít Civello dveře zamčené i to je možnost… pak vám pro tyhle účely dám k dispozici Zeniru, khajiitku, která se vyzná v zámcích a je obratnou zlodějkou. Její služby nám pomohli už několikrát. Také je tu možnost jít napřímo, zaplatit si nějaké to speciální členství a díky němu se dostat nahoru a pak se v nestřeženou chvilku prosmýknout do pokoje Civella. V tom vám opět může pomoci Zenira, které otevřete okno a ona si už poradí. Jenže jste žena…“ pousmál se, „A podnik, který navštěvuje Civello obsluhuje především mužskou klientelu. Nebo byste mohla zkusit najmout nějaké rváče z ulice, aby udělali rozruch a až je půjdou bouchači spacifikovat vy byste se prosmýkla nahoru a opět… nějakým způsobem otevřela okno Zeniře a společně se dostali k Civellovi.“ koukl na tebe, „To jsou mé představy jak to možná šlo řešit, ale klidně si místo můžete obhlédnout sama a vymyslet lepší plán.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy
 
Tondulin
Když uslyším co po mně Rolstonová chce, div nevyprsknu pivo na zem. "Tedy...já... jaksi..... tudíž..... chtěl jsem si jít zaplavat.... do řeky." Budu ve své podnapilosti hledat nějakou výmluvu a přitom koukat po nějakém záchranném lanu od Belia. Když ale uvidíme, že je Rolstonová neústupná jako obvykle nakonec svolím k dalšímu tanci. Jakmile začneme tancovat, budu na ní spíš trochu podezřívavě hledět a čekat jakou žádost nebo pokyn má pro mě tentokrát.
 
Sarako
,,Dám přednost magii. Kdejaký lektvar mohu sehnat i v městské apotéce, nebo se ho mohu za pomoci nějakého receptu umíchat sám." odvětím s úsměvem ,,Krom toho, máte naprostou pravdu. To oči jsou bránou do mysli druhých, takže pokud si přitom nebudeme příliš dlouho hledět do očí, tak se o své myšlenky bát nemusím." a vyčkám až se dá Adriana do čarování.
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
Aurelius
→ Tah 872

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
„Správná volba.“ usmála se Adrianna, „Můžu vás ujistit, že nejsem zběhlá v tomhle typu magie… Ano… trošku jsem s ní experimentovala, ale jen čistě ze zvědavosti.“ přiznala s úsměvem a přišla blíž k tobě, „Máte poraněný bok.“ konstatovala již od pohledu, rukou jej opatrně ohmatala a následně vyvolala kouzlo ze školy magie Obnovy, které na tebe seslala. Nepocítil jsi žádnou změnu, žádnou úlevu ani bolest. Adrianna jen kývla hlavou, „Naštěstí to není tolik vážné… Ale mám takový pocit, že byste se měl šetřit.“ řekla a přerušila kouzlo, „Všeobecně zranění směřující na bok mohou být dost nebezpečná, mohou způsobit nějaké vnitřní krvácení, poranit žebra nebo nějaké jiné orgány.“ vysvětlovala, „Léčivé lektvary sice dokáží pomoci, ale převážně od bolesti spíše uleví a mnohdy mohou navodit pocit, že je vše v pořádku… přičemž s nějakým druhem třeba vnitřním poraněním si úplně dokonale poradit nedokážou… pokud teda nejde o nějaký specifický léčivý lektvar něco tak něco.“ pokračovala v monologu, vzdálila se a ztichla. Zagestikulovala prsty, za soustředila se a vzápětí seslala na tvé tělo první kouzlo, pocítil jsi nepříjemné zabolení v boku, které vzápětí nahradilo podivné šimrání a následně úleva. „Skoro hotovo.“ usmála se Adrianna, „Ani to moc nebolelo, že? Teď přijde ta horší část… záda.“ povzdechla si, „Tohle bude mnohem nepříjemnější.“ upozornila tě těsně předtím než ti položila ruku na záda a vyřkla obdobné zaklínadlo jako předtím, tentokráte jsi pocítil chvilkové zabolení ve všech obratlích a následnou úlevu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulin
„Nežvaňte nesmysli Aedane.“ zpražila tě Rolstonová, když jsi marně hledal nějakou vhodnou výmluvu jak se z tance vyvléct. Následně tě chytla za ruku a vedla tě na volnější místo, aby vám nikdo nepřekážel v tanci. Belius, který byl stejně jako ty překvapený z jejího požadavku nyní procitl a zachichotal se až neuvěřitelně podivným způsobem.

„Určitě vám neušlo, že z vás bude zejména díky vašemu přátelství s Beliem nový velitel ozbrojených sil Chorrolu.“ zahájila s tebou tiše rozhovor během tance, zatímco si ji probodával podezřívavým pohledem. „Budete mít pod sebou nejen městskou stráž, kterou budete muset svým způsobem obnovit možná restrukturalizovat, ale s tím si jistě poradíte.“ odmlčela se a oplatila ti tvůj pohled přísným, „Baron vás shledal vhodným, sledoval vaše chování a dospěl k názoru, že Belius rozhodl moudře. Osobně bych vás samozřejmě raději podrobila nějaké důkladnější zkoušce, ale bohužel to není v mé moci. Samozřejmě k tomu přispělo i to, že jste uposlechl mé rady a řídil jste se jimi. Poklekl jste před baronem, když to bylo vhodné a vzdal mu úctu. Nechal jste baronku kráčet od oltáře samotnou…“ odmlčela se opět nakrátko, ploužili jste po parketu. Všiml sis, že jsi upoutal pozornost nejenom Benocha se Silverwoodovu, ale i Mirabelle, která se tvým směrem chvilku podívala, ale vzápětí jí Selena cosi řekla a Mirabelle jí s úsměvem věnovala veškerou pozornost. „Plánuji odjet s baronem a baronkou. S dnešním dnem v podstatě končí jakékoliv možnosti jak nějakým způsobem ovlivňovat dění v tomhle městě… Ale pro vás ne.“ promluvila opět Rolstonová, „Jde o to, že část rytířů tu zůstane, budou nápomocni s obnovou hrabství a zřizování pořádku. Sice bude veřejně prezentováno, že jste vy jejich velitel, ale nebude to tak. Primárně zůstane v čele rytířů někdo, kdo má přímé závazky v Shornhelmském království a ten bude posuzovat jestli rozkazy, které vydáváte rytířům nejsou nějak v rozporu s královstvím, kterému zaslíbili službu.“ podívala se na tebe, „Kdybych tu zůstala… byla bych v jejich čele nejspíš já, ale protože odjíždím je tu možnost, že místo připadne mému ‚nástupci‘, kterého už baron vybral.“ koukla se na tebe, přičemž jste se vzdálili dál od tančící dvojice baron-baronka. „Doporučuji vám, abyste zítra během první ustavovací rady hrabství navrhl do čela rytířů Tilbauta, když přesvědčíte Belia a Chocholku jsem si jista, že máte šanci návrh prosadit. Sice v tomhle směru nemáte pravomoc… nějak zasahovat zrovna do tohohle jmenování, ale na té radě bude přítomen jak baron, tak baronka. Baron bude nejspíš proti, ohradí se, že nemáte žádné právo o něčem takovém jednat natož hlasovat… možná to smete i ze stolu, ale konečné slovo má baronka. Ona je dědičkou Shornhelmu, její slovo má v tomhle směru větší váhu. Pokud uvidí, že její syn a jeho přátelé to vidí stejně… vyjde vám vstříc.“ odmlčela se, „Věřte mi. Tilbaut je pro Belia mnohem snesitelnější varianta než ten, kdo přijde po mně.“

Mapa situace:


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


SuperHunter
„Je to jednoduché.“ usmál se, „Dovnitř nesmíte se zbraněmi, vyhazovači vás odzbrojí hned u vstupu a dohadovat se s nimi nemá smysl. A jestliže propašuje, byť jen malý nožík a pak vás uvnitř někdo z těchhle chlápků nachytá můžete si být jista, že už vás dovnitř nikdy nepustí. Naštěstí… ochranu tohohle podniku zajišťují jen hromotluci, který to umí jen s pěstmi nebo nějakým tupým klackem. Takže nějaká vyšší magie je nad jejich chápání.“ zasmál se, „Naštěstí máme uvnitř našeho člověka. Ženskou, která si dala práci a Civella sledovala uvnitř. Veškerý svůj čas tráví v soukromém salónku nebo pokoji, který se nachází v horním patře. Tam podle ní mohou jen věrní zákazníci, přátelé majitele nebo pracháči… však víte… to si přeberte podle sebe.“ odmlčel se nakrátko, „To je právě první z problémů. Dovnitř se dostanete, ale nedostanete se do toho horního patra. Vchod na schodiště je totiž dobře střežen, ale o to méně kvůli soukromí klientů je stáží nahoře na chodbě mezi jednotlivými pokoji. Toho jde využít.“ opět se krátce odmlčel, „Napadají mě dvě varianty jak se dostat dovnitř. Buď využijeme Felaru, má přistup do horního patra a může vám otevřít okno do jednoho z volných pokojů, vyšplhala byste nahoru, proplížila se kolem stráží v patře a pronikla do pokoje ve kterém bude Civello a pak už vykonáte to co po vás lord Gerrick chtěl.“ nadechl, „Ale tohle bude chtít docela velkou zdatnost ve šplhání.“ poměřil si tě pohledem, „Nevím jak moc dobře jste pro tohle vycvičena.“ (tvá postava není vycvičena pro lezení po stěnách domů nebo celkově pro vykonávaní náročnějších akrobatických kousků ve vyšších výškách, o úspěchu a neúspěchu pak může rozhodovat kostka) „Když bude mít Civello dveře zamčené i to je možnost… pak vám pro tyhle účely dám k dispozici Zeniru, khajiitku, která se vyzná v zámcích a je obratnou zlodějkou. Její služby nám pomohli už několikrát. Také je tu možnost jít napřímo, zaplatit si nějaké to speciální členství a díky němu se dostat nahoru a pak se v nestřeženou chvilku prosmýknout do pokoje Civella. V tom vám opět může pomoci Zenira, které otevřete okno a ona si už poradí. Jenže jste žena…“ pousmál se, „A podnik, který navštěvuje Civello obsluhuje především mužskou klientelu. Nebo byste mohla zkusit najmout nějaké rváče z ulice, aby udělali rozruch a až je půjdou bouchači spacifikovat vy byste se prosmýkla nahoru a opět… nějakým způsobem otevřela okno Zeniře a společně se dostali k Civellovi.“ koukl na tebe, „To jsou mé představy jak to možná šlo řešit, ale klidně si místo můžete obhlédnout sama a vymyslet lepší plán.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy
 
SuperHunter
"Ten nápad s najmutím pár pobudů se mi zamlouvá... je blízko toho bordelu nějaká krčma kde by se dali nějaká podobná individua najít a nebo budu muset sehnat někoho na ulic? Každopádně k tomu budu nejspíš potřebovat nějaký skromný kapitál abych je přesvědčila že jim to za to stojí..." podívám se Stormia, jestli bude nějak reagovat na mou poslední poznámku, "Kdy by se tahle akce uskutečnila?" zeptám se na konec.
Upravil/a SuperHunter dne 04.04.2021 13:19
 
Tondulin
"To jsou zajímavé informace, už jsem doufal, že se vám třeba jen líbím." Přiblble se usměju, jak mám ve zvyku, zatímco se budeme pomalu houpat do rytmu hudby. "Co, že si děláte vůbec starost o to, aby byl náš Belius spokojen? Myslel jsem, že se příliš nemusíte a vůbec neměla by jste spíše ctít vůli barona? Jen mě zajímá, co z toho, že bude v čele rytířů Tilbaut, vytěží tady slečna Rolstonová?" Lehce falešně se usměji a budu sledovat reakci Rolstonové (jestli nějak neznervózní, neuhne pohledem atd.)
 
Sarako
,,Šetřit se?" zasměji se ,,V tomhle týdnu jsem dopadl Bothiel, uprchl z císařského vězení, zachránil přítele ze zajetí císařských mágů, zvítězil dvě bitvy a zachránil životy Leye Rulla a profesorky Sarricové. Když to srovnám s hledáním klíčů a diplomatickou misí, kterou mě pověřil Váš otec, tak bych si v posledních dnech mohl trochu odpočinout." a dál budu vyčkávat, jestli bude Adriana pokračovat s léčbou, nebo mi řekne, že je s ní hotova.
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
Aurelius
→ Tah 873

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
„Na takové dobrodružství jsou ještě vaše zranění relativně dobrá.“ konstatovala překvapeně, „Hotovo… Můžete se obléci. Zkuste se dnes a ideálně ještě zítra šetřit, vyhnout se zbytečným úderům do léčeného boku a tahání něčeho těžkého. Kouzlo sice napravilo vše poraněné, urychlilo regeneraci, ale je dobré to nepřehnat.“ poodstoupila stranou, aby ses mohl opět obléci. „Mimochodem… Když už jste v tom plnění nejrůznějších úkolů pro mého otce…“ usmála se, „Nechcete také splnit jeden pro mě? Není to nic těžkého ani nic nebezpečného… Možná to pro vás bude docela i hračka.“ zeptala se a bylo na ní patrné, že doufá v kladnou odpověď.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulin
„Zas tolik si nefanděte. Rozhodně nejste můj typ.“ odmítla Rolstonová tvoji poznámku bez sebemenšího zaváhání, „Má loajalita rodu Arteriů je neochvějná. Nemějte obavy.“ dodala stejným tónem hlasu bez jediné známky nervozity, očima tě bedlivě sledovala a vůbec s nimi ani nakrátko neuhnula. „Je to doporučení, zařiďte se podle sebe a svého nejlepšího uvážení.“ pokračovala během tance a stále neměnila tón hlasu ani nepůsobila nejistě nebo nervózně, „Nevytěžím z toho nic. Těžit z toho můžete jen vy a Chorrol… a můžete mít dobrý pocit z toho, že dost možná zabráníte tomu, aby v čele Shornhelmských rytířů stál někdo, kdo v Shornhelmské armádě nikdy nebojoval.“

Mapa situace:


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


SuperHunter
„Těch tam je.“ zasmál se Stormio, „Je to přístavní čtvrť. Motá se tam kdejaký pobuda… od otrhaných žebráků, opilců po kdejakou pochybnou námořnickou chásku. Nějaké finance samozřejmě dostanete… To se nemusíte bát.“ usmál se, „Čím dříve tím lépe. Civell tam dochází pravidelně, předpokládáme, že i dnes tam bude vysedávat. Je na vás kdy to provedete.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy
 
Sarako
,,Bude mi potěšením baroneso. O jaký úkol se jedná?" usměji se na Adrianu a začnu se oblékat.
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
Tondulin
"Jen těžko se mi věří, že by jste měla takovou snahu o dobro Chorrolu, budu k vám upřímný, jelikož vy jste také. Je mi celkem jedno, kdo bude ve velení těch naleštěných panáčků. Beru to jako nutné zlo, které musím vytrpět, ale o žádné vřelé vztahy se pokoušet ani nehodlám."
 
Aurelius
→ Tah 874

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
„Opravdu? Skvěle.“ zazněla slova s velkou úlevou, „Nebude to nic složitého.“ ujistila tě nanovo, „Potřebovala bych získat jeden určitý spis s výzkumem o kterém jeden z jeho autorů, arcimág Benoch tvrdí, že neexistuje… ale já bohužel vím, že alespoň jeden spis unikl zničení, když byl výzkum Císařskými mágy před lety zaříznut. A také vím, že lže, když tvrdí, že výzkum se nikdy nedostal do finále a nepřinesl kýžený výsledek. Existenci spisu i skutečnost, že ten výzkum byl úspěšně dokončen a Císařští mágové ho tak nejspíš zařízli těsně předtím, než měly být výsledky výzkumu veřejně publikovány mám potvrzenou od svého zesnulého bratrance.“ odmlčela se, „Který v dopisu jenž mi byl předán po jeho smrti tvrdí, že byl velmistr Globullus jako jeden z mágů, který se na onom výzkumu před lety podílel schopen provést kompletní proceduru a získat kýžený výsledek. Před nedávnem… Prý tomu byl téměř svědkem. A je vyloučeno, aby Globullus znal postup nazpaměť… ať už kvůli tomu, že rozhodně nejde o něco, co by dělal pravidelně ale hlavně kvůli tomu, že zkrátka ten spis je jasně zmíněn v onom dopisu.“ odmlčela se, „Mluvila jsem s Benochem ještě jednou… Byla jsem neodbytná a nakonec přislíbil, že se po spisu podívá, ale zjevně to zůstalo jen u slov. Přijde mi, že se mi celý den spíš vyhýbá, uhýbá pohledem a snaží se nezůstávat sám. Myslíte si, že byste byl schopen z něj nějak ten dopis dostat?“ zeptala se, „Samozřejmě nechci, abyste mu nějak ubližovat… to rozhodně vůbec. Spíš jsem si říkala, že by se vůči vám mohl cítit zavázán, když jste mu zachránil jednu z profesorek a mohl by vůči vám být vstřícnější.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulin
„No jak myslíte.“ pousmála se Rolstonová po tvé odpovědi, tanec pokračoval i nadále, ale blondýnka již nemluvila. Pouze se nechala vést v rytmu písně.

Mapa situace:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


SuperHunter
„Těch tam je.“ zasmál se Stormio, „Je to přístavní čtvrť. Motá se tam kdejaký pobuda… od otrhaných žebráků, opilců po kdejakou pochybnou námořnickou chásku. Nějaké finance samozřejmě dostanete… To se nemusíte bát.“ usmál se, „Čím dříve tím lépe. Civell tam dochází pravidelně, předpokládáme, že i dnes tam bude vysedávat. Je na vás kdy to provedete.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy

Upravil/a Aurelius dne 11.02.2021 01:28
 
Tondulin
Jelikož se náš hovor ustálil, předvedu aspoň svoje taneční umění a ještě to na pár minut "rozpálíme" s Rolstonovou na parketě. Jen co dohraje písnička, nabídnu jí rámě a půjdu jí doprovodit k jejímu místu, cestou ještě načnu novou konverzaci.

"Necítím vůči vám nějakou zášť slečno Rolstonová, abyste to nechápala špatně. Jen mi není úplně příjemná všechna ta vaše Shornhelmská předpisovost a strojenost. Belius se možná někdy chová infantilně a nehodně svého postavení, ale třeba díky tomu bude o to lepší a spravedlivější vládce, má přece jen o dost blíže ke strastem obyčejného člověka, než většina vládců. Je možné, že bychom to tady bez dozoru celé srovnali se zemí, ale třeba naše netradiční mladá vláda dá tomuto městu zcela jiný šmrnc .Možná by jste nám měli dát šanci a nemuseli by jste se nás snažit držet na obojku jak psy, přemýšlela jste o tom? A s tímto moudrem se loučím, hodně štěstí Enriquette."

Věnuji nakonec přeci jen Rolstonové upřímný úsměv a odeberu se za Annou, Carwen nebo Mirabelle (zrovna k té co bude vypadat nejmíň zaneprázdněně okolím.)
 
Sarako
,,No, nemyslím si, že bych se s Benochem rozumně domluvil." odvětím Adrianě ,,S ohledem na anomálie, které padli do hledáčku Císařských mágů, nedávám naději tomu, že by Benoch pustil ven některý ze zakázaných výzkumů. A co se záchrany oné profesorky týče, univerzita nedávno poskytla azyl jedné mé přítelkyni, krátce poté, co jsem jí dostal z Císařského vězení, takže mi univerzita žel Osmičce nijak zavázána není. Až budu zítra v Císařském městě, pokusím se sejít přímo s Globulem nebo Palagánem, protože s nimi se dá vést rozumnější řeč, než s Benochem." nasadím si přilbu, odemknu dveře a opět se podívám na Adrianu: ,,Mohu Vás doprovodit zpět, nebo hodláte ještě chvíli setrvat zde?"
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
Aurelius
→ Tah 875

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako a Tondulin
@Sarako: „Aha…“ povzdechla si, „S Globullem asi moc štěstí mít nebude, protože na Univerzitě vůbec není, je kdesi na expedici.“ pokrčila rameny, „A poslední účastník výzkumu je bohužel již nějaký čas po smrti.“ nasadil sis přilbu a pomalu se odebral ke dveřím, „Jedinou variantou je Benoch… Když se vám nezadaří tak to klidně pusťte z hlavy.“ řekla a následovala tě ke dveřím, odemkl jsi, „Půjdu s vámi. Musím ještě něco dořešit s Aedanem.“ vyšel jsi ven, Adrianna popadla klíč, vytáhla jej a zamkla. Následně tě následovala do hodovní síně, kde se i nadále tančilo. Nyní však v mnohem menším počtu, pomalá hudba dohrála a hudebníci se rozhodli po dlouhém hraní dopřát si krátkou pauzu.

„Páni… Tohle jsem opravdu nečekala.“ usmála se Adrianna, když spatřila, jak Aedan za rámě odvádí Rolstonovou na její místo u stolu, zjevně spolu tančili.

@Aedan: Píseň dohrála, hudebníci si chtěli odpočnout, a tak vyhlásili pauzu. Nabídl jsi Rolstonové rámě a vedl jsi směrem k jejímu místu.

„Nejsme přátelé. Nemusíte mi vysvětlovat své pohnutky a pocity.“ zakroutila hlavou, „Ani vás nikdo nechce držet na obojku jako psa. Chtěla jsem vám dát pouze doporučení… radu, která vám mohla v ledasčem pomoci. Jestli ji využijete nebo nevyužijete je čistě jen a pouze na vás.“ řekla, když se zastavila půl cesty od jejího místa, „Také se s vámi loučím a doufám, že se až se v budoucnu setkáme bude to již pod jiným příjmením.“ usmála se upřímně a odebrala se ke svému místu sama. Ohlédl ses po hodovní síni.

@Oba: Kancléř Talarian, který zrovna dotančil s profesorkou Spellorovou se společně s ní odebral k nejbližšímu stolu s pochutinami a v průběhu volby pokrmu o čemsi diskutovali. Admirál oproti tomu zamířil se svojí taneční partnerkou ke stolu, zpět za de Peyranovou. Baron s baronkou rovněž dotančili, oba se odebrali ke svému místu u stolu, které však bylo obsazeno postarším Císařským důstojníkem a menším altmerským chlapcem.

Čarodějové a čarodějky se drželi pospolu, debatovali a popíjeli přitom alkohol. Benoch se krátce zaměřil na příchozího Bílého Guara a Adriannu, pozornost ji však příliš dlouho nevěnoval, protože poté nejspíš navrhl Silverwoodové, aby se šli projít. Adrianna mezitím mávla na Aedana, když ho opustila Rolstonová.

Belius s Flaviem i nadále okupovali místo poblíž sudu s pivem, dopřávali si alkoholu a pozorovali své okolí, zatímco se bavili. Když se rozpustilo tančení navrátil se k nim i Chocholka.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SuperHunter
„Těch tam je.“ zasmál se Stormio, „Je to přístavní čtvrť. Motá se tam kdejaký pobuda… od otrhaných žebráků, opilců po kdejakou pochybnou námořnickou chásku. Nějaké finance samozřejmě dostanete… To se nemusíte bát.“ usmál se, „Čím dříve tím lépe. Civell tam dochází pravidelně, předpokládáme, že i dnes tam bude vysedávat. Je na vás kdy to provedete.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy
 
Přejít na fórum:
Podobná témata
Diskuze Fórum Odpovězeno Poslední příspěvek
Hrozba • Diskuze Zdejší kobky 313 23.12.2016 21:15
Hrozba • Pilíře Vědění Zdejší kobky 4 15.05.2016 23:33
Hunterovi povídačky, Svazek 1.: Hrozba Onyxu » Skyrim - Váš svět 30 20.10.2012 23:48
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 4082 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 8039 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 5464 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 4642 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 12475 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 7320 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 6396 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 6217 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 7409 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist