Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
Číst diskuzi
Právě je zde: 2 host(ů)
 Tisk diskuze
Hrozba III.
Sarako
,,Mé meče vede Mefala, mé kroky vede Azura. Nezahazuj svůj život zbytečně!" pronesu mocným hlasem a telekinezí se zaměřím na svůj stříbrný meč, abych jej mohl co možná nejdříve vyslat proti mágovi, přitom budu doufat, že ten prsten, co mi dal Vito, je skutečně artefakt, který mě ochrání v případě, že bych nestihl zablokovat obě mágova kouzla Arminovým mečem. Své obavy na sobě, ale nedám znát.
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
Aurelius
→ Tah 644

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Mága tvá slova nijak nerozhodila. Nerušeně pokračoval v čarování, seslal první kouzlo – ledové. Nastavil jsi Arminův meč a kouzlo se setkalo s opětovným neúspěchem. Mága to zanechalo tentokráte chladným, neboť měl v záloze připravené další kouzlo, které hodlal vzápětí seslat. Neotálel jsi a vrhl za pomoci telekineze svůj stříbrný meč. Ve stejný moment vyvolal i mág své kouzlo. Jednalo se o neviditelnost, přímo před tvýma očima zmizel, ale vzápětí se zasažen tvým vrženým mečem opět zviditelnil. Probodnut padl na kolena a následně se zcela skácel na podlahu.

Legionáři mezitím přemohli zbývající obránce, posledního z obránců bojoval do posledního dechu, přestože mu byla nabídnuta možnost vzdát se.
„Tohle je poslední patro. Pak už vyběhneme přímo na věž.“ oznámil jeden z legionářů, když otřel krvavé ostří o jedno z mrtvých těl. „Císařští mágové to tam zaplavili svými kouzli. Takže nás tam nejspíš čeká pěkná divočina. Pokud se tam vůbec vydáme.“ dodal a podíval se na tebe. Ostatní přeživší legionáři tvé skupiny se mezitím seřadili. Po schodišti přiběhli další.

„Guare...“ odpojil se od skupiny jeden z přibíhajících legionářů v plné zbroji, „Legát Atius vám vzkazuje, že se vojsko od přístavu zjevně dostalo do města. Ale žádné další zprávy nemáme.“ odmlčel se, aby popadl dech, neboť ho rychlý přesun v plné zbroji očividně vyčerpal.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
„Každý máme asi trošku jinou představu o pěkném výletu.“ usmála se Ela, „Ale půjdu s tebou samozřejmě. Když už tu jsem... byla by škoda se tu neporozhlédnout.“ dodala, když jsi se stavěl zpět na nohy. Začal jsi se rozhlížet. Appiovo ležení nebylo jinak extra zajímavé.

Temnou věž, v níž sídlil Appius obklopovala polorozpadlá hradba a několik domků, které jsi měl již prozkoumané během své první obchůdky, kamenné nádvoří bylo zaplněno v pozoru stojícími kostlivci. Aby sis zlepšil výhled odebral jsi se v doprovodu Elanye k nejbližší hradbě, vylezl na ní a rozhlédl se. Spatřil jsi v dálce nějaké nepříliš zajímavé porosty, kamenné stavby, které připomínaly spíše ruiny než cokoliv zajímavého. Teprve až ve velké dály se začalo tyčit cosi co připomínalo, pokud možno nějakou velkou stavbu podobnou chrámu.

„Pustá krajina mrtvých...“ zhodnotila Ela nespokojeně, „Nejspíš to stavení támhle... ale kdoví jestli jen špatně nevidím.“ pokrčila rameny, „Staveb je tu spousta, ale nevypadají prostě nijak zajímavě. Všechno je rozbité, opuštěné a takové monotónní. Vím, že jsme ve sféře mrtvých, ale stejně... Možná jsem si to celé občas v hlavě představovala jinak.“ zamyslela se, „Ale asi bych se šla podívat támhle a nebo vyjít pár schodů ve věži a rozhlédnout se. Třeba z větší výšky uvidíme něco lepšího.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy
 
Sarako
Dojdu k mágovu tělu a s úšklebkem: ,,Říkal jsem ti, že nemáš šanci." z něj vytáhnu svůj meč.

,,Ti nahoře, už nedokáží zastavit postup legie. Sežeň mi osm legionářů v těžké zbroji a čtyři lukostřelce. Potom vzkaž Atiovi, že vyrážím do města." pronesu k nově příchozímu legionáři a pomalu se vydám zpět do patra, kde by se měl nacházet zajatý obránce.
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
Aurelius
→ Tah 645

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Vytáhl jsi z mrtvého mága stříbrný meč, poté jsi vydal legionáři rozkaz. Ihned zastavil další skupinku přibíhajících legionářů v těžkých zbrojích, vyčlenil z nich trojici.
„Vy tři. Zastavte. Budete po ruce Guarovi, budete plnit jeho rozkazy a následovat ho kamkoliv. Jasné?“ promlouval k zastavené trojici legionářů, jednohlasně souhlasili. „A vy dva.“ otočil se k legionářů, kteří se již v patře nacházeli. „Pro vás platí to samé. Jasné.“ nečekal na jejich odpověď a odvrátil od nich zrak, skrze plnou přilbici se podíval na tebe, „Prozatím vám musí stačit těchhle pět. Zbylé sebereme cestou. Půjdu kousek s vámi a pak se od vás oddělím.“

Po těchto slovech ses vydal v doprovodu nově přiřazené pětice o dvě patra níže. Zadržený obránce byl spoután a odveden stranou, aby zbytečně neblokoval cestu přibíhajícím legionářům. Legionář ze skupiny přibíhajících legionářů ihned vyčlenil legionáře ve středních zbrojích, vyzbrojených toulci s šípy a lukem.
„Od teď spadáte pod velení Bílého Guara. Jasné?“ promluvil k zastavené čtveřici.
„Ano. Kvestore Avero.“ přikývl jeden z nich souhlasně.
„Vojsko jsem vám sehnal.“ oznámil následně, „Jestli je to vše půjdu dokončit rozkazy, které jsem obdržel.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
„Každý máme asi trošku jinou představu o pěkném výletu.“ usmála se Ela, „Ale půjdu s tebou samozřejmě. Když už tu jsem... byla by škoda se tu neporozhlédnout.“ dodala, když jsi se stavěl zpět na nohy. Začal jsi se rozhlížet. Appiovo ležení nebylo jinak extra zajímavé.

Temnou věž, v níž sídlil Appius obklopovala polorozpadlá hradba a několik domků, které jsi měl již prozkoumané během své první obchůdky, kamenné nádvoří bylo zaplněno v pozoru stojícími kostlivci. Aby sis zlepšil výhled odebral jsi se v doprovodu Elanye k nejbližší hradbě, vylezl na ní a rozhlédl se. Spatřil jsi v dálce nějaké nepříliš zajímavé porosty, kamenné stavby, které připomínaly spíše ruiny než cokoliv zajímavého. Teprve až ve velké dály se začalo tyčit cosi co připomínalo, pokud možno nějakou velkou stavbu podobnou chrámu.

„Pustá krajina mrtvých...“ zhodnotila Ela nespokojeně, „Nejspíš to stavení támhle... ale kdoví jestli jen špatně nevidím.“ pokrčila rameny, „Staveb je tu spousta, ale nevypadají prostě nijak zajímavě. Všechno je rozbité, opuštěné a takové monotónní. Vím, že jsme ve sféře mrtvých, ale stejně... Možná jsem si to celé občas v hlavě představovala jinak.“ zamyslela se, „Ale asi bych se šla podívat támhle a nebo vyjít pár schodů ve věži a rozhlédnout se. Třeba z větší výšky uvidíme něco lepšího.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy
 
Sarako
,,Výborně." přikývnu kvestorovi Averovi: ,,Kdyby se po mě Legát Atius sháněl, vyrážím do Anvilských ulic.
Potom se podívám na spoutaného obránce: ,,Teď mi řekneš, kde najdu Caesara, nebo kde má alespoň to svoje sídlo, nebo se proletíš dolů z hradby. Rozhodneš-li se chytře, zařídím, aby jsi se vyhnul soudu za zradu císařství a budeš moc jít, kam se ti zlíbí. V opačným případě, tě k tomu soudu budou muset dovlíct, protože budeš mít obě hnáty zlámaný tak, že ti je žádnej felčar nedá dohromady. Tak co, jak ses rozhodl?"

Upravil/a Sarako dne 28.02.2020 00:01
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
scorpioncz
"Jop, pojďme výše. Chci mít tak nějak ucelený přehled o tom, jak to tu vypadá, jak se dostaneme zpět a hlavně kam vyrazíme. A nemysli si, třeba i v těch nejhorších ruinách něco může být. Navíc mne zajímá vcelku i místní flóra ... ono živé fauny tu taky moc nenajdeme že." Odeberu se spolu s Elou nahoru, abych lépe viděl. "Nemáš náhodou papír? Nebo látku? Že bychom si udělali mapku?" Pokud bude mít, uděláme nákres okolí, po zemi se tu určo bude povalovat hromada zuhelnatělých kostí, nebo někde nějaký uhel prostě zkusíme najít. Existuje spousta možností, jak mapku dělat.
http://i.nahraj.to/f/1bbv.jpg
 
Aurelius
→ Tah 646

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
„Bez obav. Vyřídím, pokud to bude nutné.“ ujistil tě kvestor a poté s jedním legionářem v patách vyrazil vykonat své rozkazy.

Jen co zmizel z dohledu spustil jsi na svázaného obránce a požadoval po něm informace. Obránce se svojí odpovědí dlouho neváhal.
„Nemám sebemenší tušení.“ koukl na tebe a poté na nejblíže stojícího legionáře jakoby u něj hledal zastání a ochranu před možným brutálním osudem, „Jsem jen řadový voják, poslouchal jsem rozkazy a nevyzvídal. Přílišná zvídavost by mě mohla přijít draho.“ odvrátil zrak od legionáře zpět na tebe, „Přísahám při Osmičce. Opravdu to nevím!“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
„Tak jo. Pojďme.“ přikývla Ela po tvém souhlasu, sešli jste z hradby a zamířili do Appiovi věže, kterou střežilo nastoupené vojsko nemrtvých. Ani jeden z nich vám nekladl žádný odpor, nijak vás neobtěžoval ani nesledoval vaše kroky. Prošli jste otevřenými dveřmi a začali stoupat po schodišti vzhůru. Cestou jsi požádal altmerku o něco na kreslení. V průběhu stoupání hledala něco, co by ti mohla dát.

„Nepsala jsem ti ve vzkazu, aby ses vybavil?“ zeptala se, když jste se zastavili a ona stále lovila něco na psaní, „Možná tohle by šlo.“ řekla po chvilce a vytáhla utržený kus papíru na kterém z jedné strany bylo cosi napsáno. „Toho si nevšímej. Není to podstatné.“ dodala poté a otočila ti papír v ruce. Písmo, kterým byl krátký několikavětý úryvek napsaný ti přišel povědomý a rozhodně nepatřilo Ele. „A tady máš uhel.“ předala ti malý uhel, kterým pár čas schopen nakreslit budeš.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy
 
Sarako
,,Tak to zkusíme jinak." zamumlám si polohlasně pro sebe.
Podívám se na přítomné legionáře: ,,Je někdo z vás z Anvilského hrabství, nebo nějakou dobu sloužil v Anvilské posádce, nebo má alespoň ponětí, kde najít tu Caesarovu rezidenci?"
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
Aurelius
→ Tah 647

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
S nepořízenou jsi se obrátil na přítomné legionáře, mlčeli a přemýšleli, dokud se jeden z nich nevystoupil ze skupiny a neujal se slova.
„Sloužil jsem v nedaleké pevnosti, ale o dění tady v Anvilu jsem občas něco zaslechl. Caesar prý sídlil v přístavu a většina jeho návštěvníků se s ním setkávala právě tam.“
„To je pravda.“ kývl jiný z legionářů, „Sestřenka říkala, že Caesar vlastní hromadu nemovitostí v Anvilu, ale svoji moc prej soustřeďoval hlavně na přístav. Jenže tam bejt nemůže, když jsme ho napadli jako první. Zbývá město a tech možností je hrozně moc.“ pokrčil rameny.
„Leda jít dům od domu, ale to zabere hrozně moc času.“ ujal se slova první z legionářů.
„To je blbost Mercuro. Jít dům od domu.“ mávl rukou druhý.
„Já vím. Falxi, ale nic lepšího mě nenapadlo.“ přiznal legionář Falx, „Ale já jsem Caesara v životě na vlastní oči neviděl. Nevím, jak vypadá... takže bych ho stejně nepoznal.“
„Je to argonian. Těch tu zas tolik žít nebude... takže se nespleteš.“ odpověděl mu Mercuro, „A jaký je vůbec rozkaz? Máme ho zadržet nebo zabít?“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
„Tak jo. Pojďme.“ přikývla Ela po tvém souhlasu, sešli jste z hradby a zamířili do Appiovi věže, kterou střežilo nastoupené vojsko nemrtvých. Ani jeden z nich vám nekladl žádný odpor, nijak vás neobtěžoval ani nesledoval vaše kroky. Prošli jste otevřenými dveřmi a začali stoupat po schodišti vzhůru. Cestou jsi požádal altmerku o něco na kreslení. V průběhu stoupání hledala něco, co by ti mohla dát.

„Nepsala jsem ti ve vzkazu, aby ses vybavil?“ zeptala se, když jste se zastavili a ona stále lovila něco na psaní, „Možná tohle by šlo.“ řekla po chvilce a vytáhla utržený kus papíru na kterém z jedné strany bylo cosi napsáno. „Toho si nevšímej. Není to podstatné.“ dodala poté a otočila ti papír v ruce. Písmo, kterým byl krátký několikavětý úryvek napsaný ti přišel povědomý a rozhodně nepatřilo Ele. „A tady máš uhel.“ předala ti malý uhel, kterým pár čas schopen nakreslit budeš.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy
 
Sarako
,,Živého, nebo mrtvého. Hlavně nám nesmí pláchnout, jinak se tohle může opakovat znova v nějakým jiným městě a určitě si nikdo z vás nepřeje, aby se to stalo zrovna tam, kde máte někoho z rodiny." odpovím legionáři, zalovím v paměti, a potom jim popíši Caesara barvou šupin (zelený, hnědý, šedý, nebo šedomodrý), tvarem hlavy (s dlouhou, nebo s krátkou tlamou) a jestli má, nebo nemá rohy.
Pak dodám: ,,Vím to, protože jsem s ním měl docela zajímavý rozhovor v přístavním hostinci. Jestli už nemáte žádné dotazy, vyrážíme!" a vyvedu svoji skupinku legionářů dolů z věže, rovnou do ulic města: ,,Legát Atius chce, abychom se postarali o mágy na věži, cestou se ale podíváme do hostinců, případně dobře vypadajících rezidencí."

Upravil/a Sarako dne 04.03.2020 11:47
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
Aurelius
→ Tah 648

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Popsal jsi legionářům Caesara tak jak sis jej pamatoval. Jako argoaniana s tmavě zelenou barvou šupin, které byly kolem očí zbarveny do červena, spoustou rohů a kratší tlamou, výrazným poznávacím znamením byla taktéž jizva, kterou měl u levého oka.

Legionáři na tvůj povel bez jakéhokoliv zdržování vyrazili po schodišti dolů, následovali tě ven z věže a poté směrem hlouběji do města. První z nejbližších domů byl již prohlížen jinou skupinou legionářů, kterým se povedlo ulici získat pod kontrolu. Jediný boj v této ulici se odehrával u chrámu, který střežilo několik obránců. Legionáři je, ale svými počty přečíslili a byla otázka času, než se jim povede všechny udolat. Zbylé menší kamenné domy působily opuštěným dojmem, legionáři do nich nepronikli a dveře byly zabouchány prkny zvenčí.

„Možná všechny občany odvedli do chrámu bohyně Dibelly.“ poznamenal Falx, kterého zaujal boj u chrámu. Pokud budete pokračovat rovně po cestě dorazíte k dalším menším domům, které nemají zatarasené dveře, některé z domů jsou poničené nejspíše důsledkem střel z obléhacích strojů anebo nedávného převratu. Po domech pokračuje cesta k hlavní bráně města a také na náměstí. Naproti hlavní bráně se nachází cech bojovníků a taktéž dávné sídlo cechu mágů, které bylo při tvé poslední návštěvě Anvilu opuštěno a nevyužíváno. U hlavní brány se pravděpodobně bude soustřeďovat další odpor obránců. Neboť už zdálky vidíš postavené dřevěné hradby a zátarasy. Pokud zvolíte cestu směrem dolů narazíte na legionáře bojující u chrámu a také na otevřenou bránu směřující k Anvilskému hradu.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
„Tak jo. Pojďme.“ přikývla Ela po tvém souhlasu, sešli jste z hradby a zamířili do Appiovi věže, kterou střežilo nastoupené vojsko nemrtvých. Ani jeden z nich vám nekladl žádný odpor, nijak vás neobtěžoval ani nesledoval vaše kroky. Prošli jste otevřenými dveřmi a začali stoupat po schodišti vzhůru. Cestou jsi požádal altmerku o něco na kreslení. V průběhu stoupání hledala něco, co by ti mohla dát.

„Nepsala jsem ti ve vzkazu, aby ses vybavil?“ zeptala se, když jste se zastavili a ona stále lovila něco na psaní, „Možná tohle by šlo.“ řekla po chvilce a vytáhla utržený kus papíru na kterém z jedné strany bylo cosi napsáno. „Toho si nevšímej. Není to podstatné.“ dodala poté a otočila ti papír v ruce. Písmo, kterým byl krátký několikavětý úryvek napsaný ti přišel povědomý a rozhodně nepatřilo Ele. „A tady máš uhel.“ předala ti malý uhel, kterým pár čas schopen nakreslit budeš.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy
 
Sarako
,,Vzhůru ke chrámu! Legát Atius si přál zlikvidovat mágy schovávající se na jeho věži, a krom toho tam můžeme natrefit na někoho, kdo by nám mohl říct, kde najdeme toho šupinatýho bastarda." zavelím legionářům a v jejich čele vyrazím na pomoc legionářům bojujícím s obránci před chrámem.
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
scorpioncz
"Díky ... no tak nějak jsem nepředpokládal, že tu budu kreslit mapky." Podotknu a přistoupím k nějakému místu s rozhledem, abych se lépe porozhlédl po okolí a nakreslil nákres oblasti. Poté zkusím najít rozhled na druhou stranu, abych učinil totéž i tam. Nakonec porovnám výsledek s okolím a sám se rozhlédnu, co by vypadalo zajímavě a skvělé k průzkumu.
http://i.nahraj.to/f/1bbv.jpg
 
Aurelius
→ Tah 649

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Zavelel jsi k chrámu, legionáři tě následovali a velmi rychle jste se dostali k bojující přesile. Legionáři zatlačili poslední obránce až téměř k velkým dveřím do chrámu, obklíčili je a udržovali takovou formaci, že kdokoliv nově příchozí neměl šanci připojit se do boje, provizorní barikády vám tak nedělalo žádný problém překonat. Ihned po překonání bariér sis všiml mrtvých těl. Nejednalo se pouze o obránce ve zbrojích městské stráže, Caesarových loajalistů, žoldáků nebo padlých legionářů, ale taktéž o obyčejné občany, kteří se nejspíš chopili zbraní a bránili své domovy. Ranění leželi bokem, opření o dřevěnou bariéru skučící bolestí a rukama držící si krvácející zranění.

Otevřenou branou do města vnikla i další část pěších legionářů a urychleně směřovala k chrámu. Jejich tógy pod zbrojí byly zbarvené černou barvou, a tak se zcela určitě jedná o legionáře pocházející z loďstva pod velením admirála Lania. Nebylo jich však více než dvacet.

Legionáři, kteří se do šarvátky před dveřmi chrámu nepřidali a ani nejevili zájem se do ní, jakkoliv zapojit zůstali s těmito zraněnými. Ať už se jednalo o zraněné z jejich strany nebo nepřátelské hledali řešení, jak jim pomoci. Jeden z těchto legionářů odchytl i váš oddíl.
„Falxi! Ty proradnej krysáku! Sem myslel, že jsi skapal na hradbě.“ zvolal s radostí legionář se zakrvácenou tváří a lehce kulhavou chůzí, většina krve na jeho zbroji a tváři, ale pravděpodobně nepatřila jemu. „Město asi padlo.“ dodal následně a odplivl si, zrak mu sjel na zraněnou ženu, která umírala opřená o bariéru. „Postavili se proti nám i civilisti... ženy, popadly všechno, co měly. Jedna dokonce zabila dva naše chlapy. Loras to odskákal.“ promlouval i nadále ke svému kamarádovi Falxovi. „Kvestorky prorazily za podpory flotily do města druhou branou. Legát Amragor obsadil hrad podle plánu a jeho vojsko už ve městě bojuje. Kupodivu to šlo snáze a lépe, než se čekalo.“ oznámil následně tobě, když mu Falx posunky naznačil, že skupinu vedeš ty. „Takže ty zprávy o městě napěchovaném armádou byly asi pěkný žvásty.“ protočil krátkým legionářským mečem v ruce.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
Přistoupil jsi k místu s rozhledem, vykoukl ven z výklenku a začal malovat vše co jsi viděl. Vhledem k tomu, že jsi nikdy předtím netrénoval malování nebyl tvůj finální výsledek nikterak půvabný pro oko, ale nějakou informační hodnotu zcela určitě má. Spatřil jsi to samé, co předtím, když jsi se prve rozhlížel. Podivnou vztyčenou bariéru v dálce, mnoho mohutných staveb, které provázela zdejší fialová záře a taktéž hrobku s levitujícími světélky. Hrobka je ze všech staveb nejblíže. Krom staveb pokračovalo nejrůznější houští mrtvé flóry, která uvnitř mohla skrývat na dálku skryté poklady.

Přesunul jsi se opatrně na druhou stranu a vykoukl z výklenku na druhý směr. Všiml sis, že v tomto směru se nachází další věž. Dosti podobná té, ve které sídlí Appius. Jediným rozdílem snad bylo, že nebyla obklopena hradbou ani dalšími domky, alespoň z dálky se ti to tak zdálo.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy

Upravil/a Aurelius dne 11.03.2020 17:46
 
Sarako
,,Na hradbách jich bylo dost na to, aby zničili všechny obléhací věže až na jednu, a málem se jim povedlo i odrazit Atiovi legionáře. Krom toho u brány vedoucí pryč z města mají ležení s barikádami, o které se ještě musíme postarat." odvětím legionáři na jeho poznámku.
Potom se slovy: ,,Zastavte útok na chrám a nechte mě projít, dnes už bylo prolito krve víc než dost." přistoupím k legionářům a mocným hlasem pokračuji: ,,Legát Atius si přál, abych se postaral o mágy na chrámové věži. Každý kdo mi bude bránit v postupu v před, jedná v rozporu s rozkazy legáta Atia, a ponese za to následky."
Zatímco dám legionářům čas na to, aby mi uvolnili cestu, pronesu k Falxovi: ,,Falxi, dva muži se mnou, zbytek zatím pomůže raněným."

Upravil/a Sarako dne 10.03.2020 23:44
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
scorpioncz
"Vidíš to houští? Ten mrtvý porost? To bude náš první cíl. Půjdeme tam, poohlédneme se okolo a možná najdeme i nějaké vzorky místních rostlin. Potom bych se vrátil směrem tak nějak, kde je ta hrobka a vrátil se sem. Cestou bychom tu hrobku samozřejmě prošli. To nezní jako špatný nápad že? Tím bych náš průzkum začal." Stručně popíšu plán a pomalu vyrazím dolů z věže, do houštin mrtvého lesa ze země mrtvých.
http://i.nahraj.to/f/1bbv.jpg
 
Aurelius
→ Tah 650

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
„Aha... Někde se to vojsko holt nacházet muselo.“ konstatoval legionář poté co jsi ho seznámil s průběhem obléhání hradeb. „Jistě. Legionáři vám uhnou. Jen v klidu běžte k chrámu, ale nejspíš bude potřeba se skrze dveře prosekat.“ dodal následně a okřikl legionáře, kteří se nacházeli před chrámem, aby ti uvolnili cestu. Falx mezitím na tvůj pokyn povolal dva legionáře ze tvé skupiny.

Legionáři ti mezitím uvolnili cestu k obrovským chrámovým dveřím, které byly zavřené a nejspíš i zatarasené zevnitř. Skupina legionářů v černých tógách se mezitím dostala až k chrámu, kde se na pokyn své důstojnice s plnou přilbou zastavili. Jako by hodlali sledovat své počínání před chrámem. Dvojice legionářů, které Falx ze skupiny vybral došla až k tobě. Zbytek se začal starat o zraněné, kontrolovat závažnost jejich zranění a hledat řešení, jak jim co nejlépe pomoci.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
„Když to tak vidím možná jsem měla zvolit praktičtější roucho.“ poznamenala po tvých slovech Elanya a poukázala na své roucho, které mělo jako většina rouch sukni, která se jí bude pravděpodobně zachytávat o větvičky porostu. „Tak pojďme.“ usmála se a společně jste sešli schodiště dolů, pokračovali kolem nastoupených kostlivců a k bráně z Appiova ležení. Poté jste pokračovali po prašné cestě až ke svému cíli.

Cesta vám ubývala, šli jste svižněji a mlčky. Míjeli jste kameny, různé suché porosty, které ale nebyly ničím zajímavé. Občas jste potkali nějakého mlčky sedícího ducha či skupinku, která mezi sebou rozmlouvala, ale o vás nejevila sebemenší zájem. Na křižovatce jste se vydali opět po prašné cestě a pokračovali jste tak dlouho dokud se před vámi nezačalo vynořovat vámi hledané křovisko.

„Co se asi stalo s Blyšťákem?“ prolomila ticho Ela, „Dlouho jsme o něm neslyšeli ani ho neviděli...“ pokračovala, „Samozřejmě tím neříkám, že mi chybí.“ zdůraznila při pohledu na tebe, aby ti znemožnila jakoukoliv poznámku adresovanou na toto téma.
(s dalším příspěvkem dorazíš ke křovisku, mezitím můžeš volně komunikovat s Elou)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy
 
Sarako
,,Odložte zbraně a zachovejte si své životy. Nechci aby na mých rukách spočinula vaše krev." pronesu, co možná nejpřívětivějším hlasem, ke zbylým obráncům přede dveřmi do chrámu.
Poté o něco zvýším hlas a pokračuji: ,,To samé platí i pro vás uvnitř. Nepřeskakoval jsem hradbu vašeho města jen proto, abych tu opět nastolil pořádek za každou cenu, ale na přání vašeho právoplatného vládce, hraběte Leye Rulla, aby nedošlo ke zbytečným ztrátám na životech obyvatel Anvilu a vydání zločince Caesara spravedlnosti. Jako rytíř její Jasnosti Felisi Demnevanni, mohu zaručit bezpečný odchod z města všem obráncům, kteří se vzdají." a pak dám obráncům chvíli času na rozmyšlenou.
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
scorpioncz
"Vždycky si jí můžeš sundat. Tady okolo stejně budou jen nemrtví a moje pátravé oči." Žertem se zasměju. Po chvilce cesty odpovím na otázku ohledně nemrtvého: "Těžko říct, úplně jsem zapomněl, že tu není. Při troše štěstí na nás nenaběhne a nebude nás chtít sežrat." Poznamenám a budu se dívat po flóře a všech jejích druzích v těchto končinách s úmyslem si od každé vzít alespoň jeden vzorek.
http://i.nahraj.to/f/1bbv.jpg
 
Aurelius
→ Tah 651

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Předstoupil jsi před chrámové dveře a začal promlouvat k lidem uvnitř (obránci před chrámem byli až na výjimky zabiti v boji). Tvůj proslov si vyslechla i příchozí důstojnice v černé tóze, podívala se na přítomné legionáře a způsobenou spoušť.

„Vypadněte! Pravým vládcem je Caesar. To on dostal tohle město ze sraček, do kterých ho uvrhla Rullovic vláda!“ ozvalo se zpoza dveří v doprovodu rány na dveře. Důstojnice v těžké zbroji jen založila ruce, „Neotevřeme, nevzdáme se a nenecháme si srát na hlavu! S Caesarem nás čeká slibná budoucnost! S Rullovcema ne!“ zaznělo znovu s opětovnou ránou na dveře.
„Caesar má zjevně solidní zástup stoupenců.“ konstatovala důstojnice tónem hlasu, který i přesto, že vycházel zpoza uzavřené přilby jasně prozrazoval její Morrowindský původ. Odstoupila stranou a podívala se vzhůru, „Vyrazit dveře by trvalo moc dlouho. Budou masivní, a ještě zpoza druhé strany zatarasené těžkými lavicemi.“ konstatovala následně, „Navrhuji svolat Elbertovi muže, vyšplhají nahoru, rozbijí to sklo nebo co to je a dostanou se ke zvonu. Potom už pro ně bude hračka dostat se dolů a zbavit se odvážlivců na druhé straně.“ podívala se na tebe oční otvory v přilbě.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
„Netvrdím, že bych se jí zbavit nemohla...“ podívala se na tebe při diskuzi o její sukni, „Ale je to roucho Císařských mágů. Toho je škoda se jen tak zbavit, a ještě ho nějakým způsobem úmyslně poškodit.“ odmlčela se, „Ale asi máš pravdu, že bys byl jediný kdo by z toho profitoval.“ koukla opět na tebe, „Možná ještě Appius. Musím se přiznat, že jsem měla docela obavy, když jsi nás tam nechal o samotě. Kdoví co se mu hodilo hlavou, když působí tak živě a tady asi jen tak nějaké povyražení nenajde. Nemít to pouto na nožce věděla bych to.“

Došli jste až k porostu nejpodivnější zdejší flóry, většina byla suchá a nesahala vám ani po pas, ale pokud půjdete hlouběji porost vás postupně přeroste a dostanete se až k mrtvém uschlému lesu. Něco takového jsi z výšky předtím neviděl. Sehnul jsi se k první z rostlin, opatrně utrhl několik vzorků, které jsi uschoval do bezpečí své brašny.

Elanya se mezitím obraně rozhlížela jako by čekala, že se z houštin někdo vyřítí. Když naznala, že něco takového nejspíš nehrozí začala ti pomáhat sbírat vzorky. Pokračovali jste hlouběji do křovinatého porostu a postupně sbírali jeden vzorek za druhým. Zastavil jsi se a už u menšího dolíku v němž se nacházel z kamenů sestavený náhrobní kámen.
„Zatraceně.“ zaklela Elanya opodál, když se zachytla rouchem o jednu z křovin, „Pitomé trny.“ konstatovala a trhla svým rouchem, aby se uvolnila a následně se sehnula a vzala vzorek od trnovatého keře. Porost už byl natolik vysoký, že jí dokázal v přidřepnuté poloze skrýt.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy

Upravil/a Aurelius dne 16.03.2020 22:49
 
Přejít na fórum:
Podobná témata
Diskuze Fórum Odpovězeno Poslední příspěvek
Hrozba • Diskuze Zdejší kobky 313 23.12.2016 21:15
Hrozba • Pilíře Vědění Zdejší kobky 4 15.05.2016 23:33
Hunterovi povídačky, Svazek 1.: Hrozba Onyxu » Skyrim - Váš svět 30 20.10.2012 23:48
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 4084 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 8046 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 5469 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 4645 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 12480 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 7324 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 6398 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 6221 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 7414 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist