Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
Číst diskuzi
Právě je zde: 2 host(ů)
 Tisk diskuze
Hrozba III.
Sarako
Pobídnu koně směrem k lesu k místu, odkud přilétly šípy, připraven zasadit smrtelnou ránu prvnímu zbojníkovi, kterého uvidím (nebude-li lesní terén sjízdný, u prvních stromů seskočím z koně a vyrazím do lesa po svých).
 
Fiky
"Hmm... transmutácia rudy hovoríte.... Znie to veľmi zaujímavo aj keď alchýmia nie je mojím odborom. Ale pokiaľ ide o opustené bane, je viac než pravdepodobné že budú niečím obývané. V prípade medveďa, alebo trolla si poradiť viem ale proti niekoľko násobnej presile v podobe zbojníkov nie som presvedčený o tom že by som to zvládol sám. Keby som si pri takých prácach najal povedzme ďalších dvoch chlapov, zaplatili by ste aj ich? Najskôr by som si vždy urobil prieskum toho miesta a zhodnotil situáciu ale nikdy sa nepúšťam do zbytočne veľkého rizika, takže záleží od vás na koľko si budete danú surovinu ceniť."
 
Aurelius
→ Tah 504

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
Otevřel jsi okno a převzal od ptáčka srolovaný papírek, ptáček působil klidně a vůbec se tě nebál. Dokonce zůstal i poté co splnil svůj úkol, zaujatě na tebe hleděl, zatímco jsi roloval papírek a sám pro sebe si četl jeho obsah:

Vzkaz

Písmo bylo napsáno velmi drobně až ti činilo chvílemi problém jej rozluštit a přečíst, ale není divu. Nacpat tak dlouhý text na tak malý srolovaný kousek papíru chce dozajista trochu tréninku. Ptáček na tebe po přečtení znovu koukl, vydal zvuk a podrbal se pod křídly. Laurana sebou opět trošku zavrtěla na posteli, ale stejně jako předtím ani teď nejevila známky probuzení.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Pobídl jsi koně, vjel do lesa a uháněl směrem k lukostřelcům, napočítal jsi minimálně tři, všichni byli vybaveni i pro boj nablízko. Všichni tři stihli vystřelit před tvým a Janovým příjezdem. Mečem jsi prudce švihl a pokusil se zasadit smrtelný úder, povedlo se. Zbrojnoš se skácel mrtev k zemi, ale druhý již stihl zareagovat a sehnul se. Čímž tvému úderu unikl. Ihned zahodil luk a vytáhl kladivo. Třetí zbrojnoš čelil Janovi, který rovněž minul, neboť třetí zbrojnoš měl nejvíce času se připravit. Tasil meč a vzdoroval jízdnímu legionáři dlouho a statečně. Přesto však padl k zemi, nebyl mrtev, ale vážně zraněn.

Tvůj protivník se mezitím rozmáchl několikrát kladivem, zatímco při střelbě z luku měl nejspíš jistou mušku nyní tak jistě nepůsobil a zdatným bojovníkem pro kontaktní boj určitě nebyl, využil jsi své výhody z hřbetu koně a jeho údery odrazil. Odhodlaně bojoval dál.

Do jednoho ze stromů po tvé levici se zabodl šíp, patřící dalšímu lukostřelci. Dobře maskovanému v době útoku skrytému mezi hustším porostem, teprve až nyní vylezl z úkrytu v doprovodu dalšího společníka.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fiky
Stařec o tvých slovech přemýšlel, mnul si bradu a chvilku hleděl do zdi. „Chápu… Jít samotný do dolu ve kterém může číhat cokoliv je vskutku nebezpečný počin.“ zhodnotil následně, „Samozřejmě, že bych v tomto případě zvedl odměnu, abych vás mohl zaplatit. Koneckonců by mě to vyšlo stále levněji než rudu dovážet odjinud, protože ceny nejsou v dnešní době zrovna nejvýhodnější.“ pokračoval a zhodnocoval, „Sehnat v tomhle zapadákově schopné chlapy co se nebojí tmy nebo nějaké havěti bude obtížné.“ odmlčel se krátce a změnil polohu na židli, nejspíš kvůli bolavým zádům nedokázal dlouze sedět v jedné poloze, „Mohl byste zkusit místodržícího… Určitě by měl o důl zájem a také by vám zaplatil, kdybyste důl vyčistil a přenechal mu ho a nebo mě napadá ještě jedna možnost. Občas do našeho hostince zavítá dvojice starších rytířů, kteří zastupují cech, který kdysi sloužil Bravislkým hrabatům. Dnes už nemají žádný pořádný majetek a nejspíš ani cíl. Žijí kdesi v odloučení, ale kde přesně to netuším.“ pokrčil rameny, „Třeba by vám mohli pomoci s vyčištěním dolu, ale musel byste je najít.“ podrbal se na bradě, „A něco mi říká, že jestli někdo bude vědět kde je hledat bude to Gerta, která obsluhuje v hospodě. Té nic neunikne a dává se do rozhovoru s každým pocestným co překročí práh.“

„A průzkum místa samozřejmě provést můžete. Nenutím vás hned souhlasit s mojí pracovní nabídkou.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SuperHunter
„Vím. Byla jste přiotrávena nějakým... nevím čím, nějakým sajrajtem.“ přikývl Ma’Riar, „Léčitelky se o vás poměrně dobře postaraly, dobré lektvary vás zbavily možné otravy a teď jste v pořádku za což jsem rád.“ pokračoval, „Myslím, že velitel má své metody. A teď pod nátlakem lady nejspíš přitvrdí. Bude muset.“ podrbal se za krkem, „Lady je pěkně podrážděná, utrpěla porážku a vypadá to s naším snažením tady v Hammerfellu dost bledě.“ zatvářil se znepokojeně, „Takže to s námi nevypadá dobře. Nebudu vám lhát.“ nastala dlouhá pauza. Ampulka má v sobě tobě neznámou tekutinu. Nevíš, jaké vlastnosti by mohla mít.

„Přeložení? Záleží na vás.“ promluvil opět, „Lord Grayiare si vaši přítomnost nijak násilně nevyžádal. Můžete se svobodně rozhodnout, ale na vašem místě bych se nechala převelet.“ ztišil hlas, „Protože tady v Hammerfellu je náš vliv podle mého názoru stracen, lord Gerrick doteď nedorazil. Lady utrpěla porážku a mnoho dalších věcí hovoří v náš prospěch. Podle mě je naše snažení tady ztracené.... Takže pokud chcete, aby vaše kariéra někam spěla... být vámi přijmu lordovu nabídku a vyrazím za ním.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy
 
scorpioncz
Hned po přečtení lusknu prsty a papírek se rozplyne v plameni. Kývnu ptákoj a zavřu okno s tím, že podle vzkazu není potřeba odpovídat. Zamyslím se, že vlastně ani nevím bez čeho bych se snad neměl obejít ... meč si vezmu, sváču taky, nic víc asi potřebovat stejně nebudu. Potom půjdu jemně probudit Lauranu abychom šli na snídani, což následně také provedem.
http://i.nahraj.to/f/1bbv.jpg
 
Fiky
"Urobíme to takto. Túto možnosť si nechám ešte otvorenú, na prieskum tej bane sa vydám najskôr v nasledujúcich dňoch. Za miestnym panovníkom mám v pláne vyraziť hneď od vás kvôli nejakej ďalšej práci, takže pred ním môžem skúsiť spomenúť tú baňu a možno by sme sa mohli dopracovať k nejakej výhodnej dohode pre obe strany. A keď sme už pri tom. Čo všetko mi viete povedať o tomto vládcovi? Tak isto ma trochu zaujíma tá situácia s dvorným čarodejom zapleteným o údajného spiknutia, máte prosím nejaké informácie, ktoré by pre mňa mohli byť užitočné ?"
 
Sarako
Mečem provedu výpad proti blízkému zbojníkovi s kladivem. Až padne k zemi, vyrazím v sedle proti těm dvěma zbývajícím.
 
Aurelius
→ Tah 505

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
Lusknul jsi prsty, papírek se v plamenu změnil na popel. Kývl jsi na ptáka, který se otočil a odletěl neznámo kam. Zavřel jsi okno a po krátkém přemýšlení probudil Lauranu. Rozespale na tebe zamžourala cosi nezřetelného zamumlala a s nechutí vylezla z postele, nejraději by ještě pokračovala v nerušeném spánku.

Sáhla do zásuvky a vytáhla hřeben společně s líčidly a dalšími ženskými potřebami pro zkrášlení. Příprava jí však netrvala příliš dlouho, během několika minut byla připravená i oblečená do šedivých šatů. Chvilku pokukovala po malé Merril, rozmlouvala s ní a následně ti dala pokyn, abyste se společně přesunuli dolů.

„Další příjemná snídaně s Klargem Arteriem…“ řekla s povzdechem, když jsi zavřel dveře do pokoje a následoval manželku ke schodišti. „Nemohu se dočkat až to tu bude fungovat jako dřív… Jestli někdy vůbec.“
Následně se odmlčela, protože jste byli již na konci schodů a směřovali chodbou do společné komnaty – jídelny. Uvnitř bylo vše připravené, talíře rozmístěny přesně podle počtu. Většina obývajících vilu byla již přítomna, chyběla pouze Lyra. Serana seděla v rouchu vedle Flavia, který vypadal velmi spokojeně. Kdo však spokojený nebyl byl Belius, který s podloženou hlavou seděl naproti nim a hleděl do prázdného talíře. Scipio rovněž neměl nejlepší náladu, vypadal jako by celou noc probděl. Tentokráte však k prázdným talířům přibyl pohárek s již rozlitým vínem.
„Dobré ráno.“ popřála Laurana a usedla na vaše místo. Všichni přítomní vám popřáli dobré ráno a Klargus spokojeně vydal pokyn k servírování snídaně. Služebná začala po talířích nosit připravené jídlo, nejprve obsloužila Scipia a Klarga, následně tebe a Lauranu, následovala Serana s Flaviem a úplně nakonec Belia a malou opičku, poté se odebrala zpět do kuchyně.

„Dobrou chuť. Dnes je to možná naposled co snídáme v takovéto sestavě.“ popřál Klargus, „A proto je to vhodná příležitost jak zapít všechny naše současné úspěchy a připít si na naše budoucí společné úspěchy. Na úspěchy našich dvou rodů, na úspěchy a zdraví mladého páru, který stvrdí naše spojenectví sňatkem, na Beliův sňatek, který se stane prostředkem k ochraně a posílení zájmů našich rodin a také na mě.“ dotkl se rukou své hrudi, „Jakožto nového opatrovníka a poručníka mladého Aldarila.“ zakončil Klargus a popadl pohárek s vínem. „Připijme si tedy a pusťme se do jídla!“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Provedl jsi výpad, který byl na poslední chvíli odražen. Zbojník s kladivem se nehodlal vzdát, a proto jsi po chvilce bránění úder zopakoval. Tentokráte se povedl. Probodl jsi protivníka a ten se v bolesti skácel k zemi.

Pobídl jsi koně a vyrazil proti dalším nepřátelům. Lukostřelci urychleně vypálili šípů, kolik jen svedli, většina minula, neboť ani pořádně nezamířili. Jeden se přesto trefil, zasáhl Janova koně. Kůň se vzepjal a shodil legionáře k zemi. Tvůj kůň poté zneklidněl, ale dovezl tě až k protivníkům. Oba odhodili luk a tasili zbraně. Jeden uskočil, když jsi projížděl a druhý přidřepl a kryl se mečem. Nestačilo to. Část ostří tvého meče ho poranila, ale nezabila. Ihned poté vstal a byl připraven k boji. V jeho volné ruce sevřené do magického gesta se zablesklo několik menších blesků, které nejspíš hodlal v nejbližším momentě seslat.

Druhý zbojník se dal mezitím na útěk, utíkal směrem k cestě – k místu kde bojoval legát Amragor a zbytek zbrojnošů.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fiky
„Dobrá. Jednejte, jak myslíte.“ usmál se stařec, „Pokud výsledkem vaší práce bude ruda budu velmi spokojen.“ pokyvoval hlavou až do chvíle, než jsi se zeptal na zdejšího vládce. Stařec dobu mlčel, nejspíš váhal, jak zvolit správná slova.

„Zdejší vládce… Je velmi mladý a nezkušený.“ začal opatrně, „Podle mého názoru dává až příliš velkou volnost svým poradcům a až příliš naslouchá jejich slovům… I když se nejspíš zdatně snaží, aby to veřejnost nevěděla.“ odmlčel se, „Ovšem nezkušenost mu lze prominout. Ujal se vlády příliš mladý.“ následovala dlouhá pauza. „O dvorní čarodějce vám toho příliš neřeknu. Nemotám se do zdejších intrik… protože by to vyvolávalo nežádoucí pozornost a já potřebuji klid na svou práci a výzkum.“


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SuperHunter
„Vím. Byla jste přiotrávena nějakým... nevím čím, nějakým sajrajtem.“ přikývl Ma’Riar, „Léčitelky se o vás poměrně dobře postaraly, dobré lektvary vás zbavily možné otravy a teď jste v pořádku za což jsem rád.“ pokračoval, „Myslím, že velitel má své metody. A teď pod nátlakem lady nejspíš přitvrdí. Bude muset.“ podrbal se za krkem, „Lady je pěkně podrážděná, utrpěla porážku a vypadá to s naším snažením tady v Hammerfellu dost bledě.“ zatvářil se znepokojeně, „Takže to s námi nevypadá dobře. Nebudu vám lhát.“ nastala dlouhá pauza. Ampulka má v sobě tobě neznámou tekutinu. Nevíš, jaké vlastnosti by mohla mít.

„Přeložení? Záleží na vás.“ promluvil opět, „Lord Grayiare si vaši přítomnost nijak násilně nevyžádal. Můžete se svobodně rozhodnout, ale na vašem místě bych se nechala převelet.“ ztišil hlas, „Protože tady v Hammerfellu je náš vliv podle mého názoru stracen, lord Gerrick doteď nedorazil. Lady utrpěla porážku a mnoho dalších věcí hovoří v náš prospěch. Podle mě je naše snažení tady ztracené.... Takže pokud chcete, aby vaše kariéra někam spěla... být vámi přijmu lordovu nabídku a vyrazím za ním.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy
 
Fiky
S Aureliusom sa rozlúčim a poďakujem za rozhovor, a vydám sa smerom k sídlu panovníka. Strážnym pred bránou poviem, že prichádzam so záujmom o voľné miesto dvorného čarodeja, a tiež sa ich rovno opýtam za kým mám ísť aby som sa o tomto poste dozvedel čo najviac.
 
Sarako
Se slovy: ,,Chcípni ty zmetku!" opět zaútočím, přitom tasím levačkou arminův meč, pro případnou obranu proti bleskovému kouzlu.
 
scorpioncz
"Takže už žádné vstávání brzy na snídani? To si zaslouží hned druhý přípitek potom! ... Jenom žertuju, na zdraví!" Připiji si, i když alkohol po ránu neni moc skvělý nápad a s Lauranou se pustíme do snídaně.
http://i.nahraj.to/f/1bbv.jpg
 
Aurelius
→ Tah 506

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
Klargus se na tebe přísně podíval, ale tvá slova přešel a nijak nekomentoval. Připili jste si následně se pustili do jídla. Po celou dobu snídaně panovalo nezvyklé ticho, Klargus sem tam přejel všechny přítomné pohledem, občas se jeho pohled s někým setkal, ale nikdy tím dotyčným nebyl Belius. Belius seděl a mlčky jedl, svému otci za celou dobu snídaně do tváře nepohlédl. Když dojedl svou porci, otřel si ústa a promnul si zápěstí odsunul se od stolu.
„Když dovolíte… Půjdu plnit své povinnosti.“ sdělil jako omluvu, že opouští stůl a teprve tehdy krátce pohlédl do očí svého otce. Klargus, ale nijak nereagoval. Ostatní se s Beliem rozloučili pozdravem a přáním skvělého a úspěšného dne. S poděkováním pak Belius opustil vilu. U stolu opět zavládlo ticho.

Stejně jako Laurana už jsi dojedl a teď jen dopíjíš poslední zbytky vína ve tvém pohárku. Ostatní rovněž dojídají nebo mají snědeno.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Zaútočil jsi, a přitom vytasil druhý meč – Arminův meč – který pohltil bleskové kouzlo seslané zbojníkem do svého ostří a přeměnil jej na energii, kterou by po úderu vypustil. K přemožení zbojníkem ti, ale stačil obyčejný meč. Po sérii rychlých úderů, které se zběsile snažil odrážet učinil chybu a skočil s rozseknutou tváří zabořenou do hlíny. Legionář byl mezitím vláčen zraněným koněm, který se po zablesknutí ještě více splašil hlouběji do lesa až do chvíle, než se mu povedlo vyprostit nohu. Skončil v jednom z příkopů, ze kterého se v doprovodu bolestivého hekání a nadávání snažil vylézt.

Boj na cestě již taktéž spěje do konce. Zbrojnoši, kteří se dali na ústup skrz les byly dohnáni a zabiti jízdními legionáři, aniž by stihli uradit pár metrů. Zbylé nejspíš udolali zbrojnoši na cestě a nyní už jen čekali na shromáždění a součet ztrát.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fiky
Rozloučil jsi se starcem, nechal se vyprovodit z domu a následně zamířil k sídlu zdejšího pána. Stráž v kožené zbroji ti nedělal problémy, když jsi sdělil důvod návštěvy a pokynul ti ať vejdeš.
„Nejlépe uděláte, když se zeptáte místodržícího.“ odpověděl ti na otázku koho se bude nejlepší zeptat na práci dvorního mága.
Vešel jsi tak do podlouhlejší místnosti, která se v mnohém podobala síním Skyrimských jarlů.

Stěny však nebyly zdobeny trofejemi mrtvých zvířat ani kožešinami, ale malbami a starými zbraněmi. Nad trůnem, který byl momentálně prázdný se nacházel největší obraz v celé místnosti. Byl na něm vyobrazen starší muž s rodinou, nejspíš předchozí pán s ženou, dcerou a synem.

„Jdete za místodržícím?“ promluvila k tobě mladá černovlasá služebná, která zrovna vynášela těžké vědro s vodou pryč z jedné z bočních místností. „Jestli ano…“ odložila vědro a otřela čelo „Chvilku tu počkejte. Dojdu pro něj...“ otočila se chtěla vykročit do jiné z bočním místní, ale zarazila se. Na patě se otočila a zeptala se: „Jak se vlastně jmenujete a s čím jdete za naším pánem? Nejspíš to bude chtít vědět, aby mohl zvážit, jestli vás přijme nebo ne.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SuperHunter
„Vím. Byla jste přiotrávena nějakým... nevím čím, nějakým sajrajtem.“ přikývl Ma’Riar, „Léčitelky se o vás poměrně dobře postaraly, dobré lektvary vás zbavily možné otravy a teď jste v pořádku za což jsem rád.“ pokračoval, „Myslím, že velitel má své metody. A teď pod nátlakem lady nejspíš přitvrdí. Bude muset.“ podrbal se za krkem, „Lady je pěkně podrážděná, utrpěla porážku a vypadá to s naším snažením tady v Hammerfellu dost bledě.“ zatvářil se znepokojeně, „Takže to s námi nevypadá dobře. Nebudu vám lhát.“ nastala dlouhá pauza. Ampulka má v sobě tobě neznámou tekutinu. Nevíš, jaké vlastnosti by mohla mít.

„Přeložení? Záleží na vás.“ promluvil opět, „Lord Grayiare si vaši přítomnost nijak násilně nevyžádal. Můžete se svobodně rozhodnout, ale na vašem místě bych se nechala převelet.“ ztišil hlas, „Protože tady v Hammerfellu je náš vliv podle mého názoru stracen, lord Gerrick doteď nedorazil. Lady utrpěla porážku a mnoho dalších věcí hovoří v náš prospěch. Podle mě je naše snažení tady ztracené.... Takže pokud chcete, aby vaše kariéra někam spěla... být vámi přijmu lordovu nabídku a vyrazím za ním.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy
 
Sarako
Ve snaze nepokazit iluzi šlechetného hrdiny v sobě potlačím nutkání okamžitého obírání mrtvých, seskočím z koně a půjdu pomoci zraněnému legionáři.
 
Přejít na fórum:
Podobná témata
Diskuze Fórum Odpovězeno Poslední příspěvek
Hrozba • Diskuze Zdejší kobky 313 23.12.2016 21:15
Hrozba • Pilíře Vědění Zdejší kobky 4 15.05.2016 23:33
Hunterovi povídačky, Svazek 1.: Hrozba Onyxu » Skyrim - Váš svět 30 20.10.2012 23:48
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 291 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 2290 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 1729 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 1569 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 6974 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 3706 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 3185 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 3242 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 3890 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist