Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
Číst diskuzi
Právě je zde: 2 host(ů)
 Tisk diskuze
Hrozba III.
Sarako
Vylíčím Delmusovi průběh porady s diplomatkou, legátem a s hraběnkou a pak potichu pokračuji: ,,Delmusi, nutně potřebuji tvou pomoc. Potřebuji vědět, kde by se na Chorrolském panství našla nějaká menší Mefalina svatyně, nebo kde se v Jeralských horách nachází svatyně Herma Mory. Budu k tobě upřimný, znáš mě jako Marca Scinia a Její Jasnost Felisa Demnevanni není nikdo jiný, než Thera. Od chvíle, kdy mi zemřela v náručích, jako by se pro mě celý svět zahalil do temnoty. Udělal jsem spoustu špatných věcí a ... " pohledem se ujistím, zda-li není někdo příliš blízko: ,, ... a za pomoci Bothieliny krve jsem jí přivedl zpět k životu. Musím najít způsob, jak zbavit Theru toho upířího prokletí, a jestli Mefala bude vědět o léčiteli, který by jí dokázal pomoci, budu potřebovat značné množství peněz, z oné částky, co jsem ti přenechal v Imperial city, dejme tomu jedenáct, nebo dvanáct tisíc, zbytek si můžeš nechat." na chvíli se odmlčím a poté zašeptám: ,,Prosím, pomoz mi jí zachránit." přitom budu doufat, že si Delmus dobře uvědomuje, že je na živu (a nejspíš získá své místo komořího zpět) jen díky mě a Theře.
Upravil/a Sarako dne 24.09.2018 23:22
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
SuperHunter
"Co se právě stalo?" zašeptám.
 
Aurelius
→ Tah 457

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
„Takže vládu nad Chorrolem převezme rod Arteriů.“ konstatoval po tvém výkladu Delmus nepříliš nadšeným tónem, „Chorrol si polepší to ano, ale spolu s tím přijde mnoho problémů. Když jsem naposled viděl Anitu... už to bude několik let zpět jednalo se o velmi ustrašenou, důvěřivou holčinu, o které bych si nikdy nemyslel, že by mohla stanout v čele hrabství. Možná jí léta a nepřízeň osudu změnila, zocelila, ale nemyslím si. Snad ten její muž bude alespoň dobrý vůdce.“ dodal, ale nakonec mávl rukou „Nikdo snad nemůže být horší než Gilfre a ten její upíří komoří.“

„No...“ promnul si bradu, „Nemyslím, že tu žije někdo kdo by uctíval Mefalu.“ pokrčil rameny, „Uctívání daeder je nezákonné a riskne si to jen pár odvážlivců. Opravdu nevím... V tomhle pomoc nedokážu.“ kroutil hlavou. Dopověděl jsi mu zbytek, opět se zamyslel a přemýšlel.

„S penězi bude problém...“ povzdech si nahlas a chytl se za hlavu, „Když jsem přišel o funkci byl mi zabaven veškerý majetek, veškeré finance a cokoliv co bylo aspoň trošku cenné. Regentka nebo její nový komoří. Těžko říct kdo vlastně za tím vším stál.“ pokrčil rameny v doprovodu ztrápené tváře, „Myslím, že si teď můžeme odpustit nějaké lži o situaci města předtím i teď. Město bylo zadlužené, jakmile se vlády ujala Regentka, žila rozhazovačně a finance nastřádané pro různé účely velmi rychle mizely. Já jako komoří jsem je musel nenápadně ukrývat stranou, abych aspoň nějak dokázal vyplácet městskou stráž, musel jsem dělat hromadu věcí, aby město působilo na veřejnosti velmi silně a stabilně. Teď už je město velmi hodně zadlužené, peníze si Regentka půjčovala, kde se jen dalo, výhodnost úroků nebrala příliš v potaz. Zabaven byl majetek i nižším šlechticům žijícím ve městě, ale o tom se veřejně nemluvilo. Ke mně se to dostalo snad jen díky několika přátelům u městské stráže.“ zakončil monolog dlouhou pauzou, „Na tvém místě bych hledal pomoc u mágů. Nejspíš na magické univerzitě buď v Ledohradu nebo v Imperial City... Ale možná spíš Ledohrad. Ten je odloučený od všech politických intrik a nejsou tak pod dohledem Císařství... Takže se tam určitě věnují i nějakým zajímavějším aspektům magie, ale těžko říct. Nejsem mág.“ pokrčil rameny, „Rozhodně bych ale začal tam. Hledat pomoc u daeder všinou přináší nebezpečné oběti.“ opět se odmlčel, „Vlastně... Vlastně tam mám i jednoho známého. Nebo úplně ne známého, ale kdysi sem dorazil jeden z tamních profesorů. Poskytli jsme mu relativně dobré zacházení a vyšli mu všemožně vstříc takže bych předpokládal, že máme nárok na nějakou menší laskavost, kterou bys mohl využít. Jmenoval se... Faven Releth nebo Favel Releth? “ přimhouřil oko, „Jedno z těch jmen bude správné, ale příjmení je správné určitě.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SuperHunter
„Nomádi. Přišli osvobodit vesničany anebo pobít všechny bez smilování.“ šeptla tiše Prastará, „Někteří nomádi bojují přímo za Hammerfell, jiní jen sami pro sebe, loupí a vraždí. Znásilňují...“ dodala tiše, „Dým by je měl odradit od prohledávání domu, ale když dokáží projít písečnou bouří těžko říct... Jestli nějak nevyzrají i nad dýmem.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BadWolf
Amelie se otočila, když sis začal zkoušet jednotlivé části oděvu. Navlékl jsi se do kabátu, byl ti. Pohyblivost v něm nebyla nejhorší, ale taktéž ani nejlepší. Přesto by měl na účely večerní oslavy bohatě vystačit.
„Uvidíme. Zkoušejte a až budete připraven řekněte.“ řekla veselým tónem hlasu a pokračovala v hledění z okna díky čemuž k tobě byla otočená zády.

Opatrně jsi se začal soukat do kalhot. Problém skutečně nastal v pase a také s jejich délkou, která nebyla vhodná.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy
 
Sarako
,,Zato na Morrowindu vyměnily oltáře Svaté trojice za Azuřin, Boethin a Mefalin." zaoponuji Delmusovi odledně jeho výroku o uctívání daeder a nechám ho pokračovat.

,,Profesor Releth, to si budu pamatovat." potichu odvětím Demusovi poté, co domluví ,,Děkuji ti Delmusi, není někde na hradě obraz ledohradské univerzity? Thera by využít teleportace, a ušetřit nám tak docela dlouho cestu."
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
BadWolf
"No, tohle asi nepůjde, jsem na to moc velkej." řeknu a opatrně si zase vysvlíknu kalhoty aniž bych je poškodil. "Takže nějaký nápady?"
XVI...............................................................[Dcery Nebes]
The Sassy Master, Melon Lord!

http://i.imgur.com/SNisYpc.gif

That's all I got. It's pretty much my whole identity. BW, the meat and sarcasm guy.

http://i.imgur.com/UAsbdCU.jpg
 
Tondulin
"Sojka rozumí." Uvědoměle přikývnu, zasalutuji Tarlowovi na odchod a vyjdu před hospodu za mými přáteli, doufajíc že mezitím ork nenapáchal moc velké civilní škody.
 
SuperHunter
"Co ostatní?" zašeptám.
 
Aurelius
→ Tah 458

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
„Ano... Morrowind učinil změny, ale my žijeme zde v Cyrodiilu a musíme vnímat jeho zákony a řídit se jimi. Takový už je život.“ lehce se pousmál, když jsi mu zaoponoval.

„Jeden tu byl. Zachycoval pohled na Univerzitu před tím celým kolapsem nebo jak tomu říkají... Vím, že byl vcelku dost cenný, protože ho namaloval významný malíř a na rámečku se nešetřilo.“ promluvil po chvilce přemýšlení, „Jestli ho regentka neprodala určitě ještě stále visí na stěně. Chceš tam za vést?“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SuperHunter
„Ostatní? Ostatní nás trápit nemusí.“ řekla tiše Prastará. Nad hlavou jsi zaslechla zvuk, který prozrazoval otevření dveří a následné kroky, které byly tlumené. Mohly tak patřit válečníkovi z řad vašeho vojska, protože kovová bota by byla jistě mnohem hlučnější.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BadWolf
Opatrně jsi vylezl z kalhot a promluvil k Amelii. „Můžeme zkusit jiné, ale asi nebudou o moc větší.“ pokrčila rameny aniž by se otočila, „Nebo můžeme zkusit ten tvůj nápad se sukní. V krajním případě bych mohla zkusit něco ušít, ale to bych asi nestihla... Ne to bych asi nestihla, a hlavně by to nevypadala dostatečně honosně, aby sis to mohl obléknout.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulín
„Tak odchod.“ mávl Tarlow s povzdechnutím a zakroucením hlavou, když jsi se loučil. Opustil jsi hostinec, ve kterém probíhala oslava a zamířil ke svým spojencům. Už z dálky sis všiml, že oba postávají téměř na stejném místě a pravděpodobně nezpůsobili žádné velké škody. Garmin si hrál si hrál s kamenem, který pomocí magie ovládal. Ork oproti tomu očima poměřoval každého kdo kolem něj jen prošel a občas výhružně upozornil na svoji zbraň.

Když jsi došel až k nim, zahodil Garmin kamínek a s neutrálním výrazem na tváři hodlal cosi říci.
„Konečně. Už mě svrbí prsty... Chci někomu rozbít lebku. Pojďme už.“ řekl odhodlaně ork, který tak přerušil bosmera v jeho snaze promluvit.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy
 
Sarako
Jako odpověď pouze přikývnu hlavou a budu následovat Delmuse k místu, kde by se měl obraz nacházet. Cestou se v myšlenkách spojím s Therou a vylíčím jí setkání s Delmusem, i výsledek poválečné porady o osudu města.
Upravil/a Sarako dne 29.09.2018 12:04
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
scorpioncz
"No taky jsem s tím počítal, už jsem připraven." Usměju se. "Chceš pomoct s oblékáním? Pár rukou navíc se vždycky hodí." Zeptám se laškovně.
http://i.nahraj.to/f/1bbv.jpg
 
SuperHunter
Budu zticha a pokusím de nevydat jakýkoliv zvuk.
Upravil/a SuperHunter dne 30.09.2018 19:24
 
Tondulin
"Neboj tam kam míříme si užiješ až moc srandy. Mám ty informace co jsme potřebovali, teď tu bude zase prácička pro vás moji milý společníci. Musíte sehnat koně nebo vůz, nezbývá nám už moc času nazbyt."
Upravil/a Tondulin dne 30.09.2018 19:29
 
Aurelius
→ Tah 459
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
„Ale jistě.“ šibalsky se usmála a když jste vylezli z postele začala hledat vhodné šaty ve skříni. „Které si mám vzít? Modré nebo raději tyhle červené?“ zeptala se střídavě před sebou ukázala dvojici šatů. Obě šaty působily nově, červené měly větší výstřih a také kratší sukni, ale nebylo to nic vyzývavého či nemravného. Kdežto modré byly mnohem více decentní a sukně byla rovněž delší na ramenou nebylo ani zlatavé zdobení. „Ta které?“ optala se znovu s úsměvem na tváři.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Následoval jsi Delmuse a přitom se spojil v myšlenkách s Therou a sdělil jí vše potřebné. Delmus tě vedl po schodišti až do chodby ve které předtím probíhala bitva, pokračovali jste dál až do jednoho z pokojů. Dveře byly otevřené a vám se tak povedlo dostat do komnaty jedné z dvorních dam. Její mrtvé tělo jste našli pohozené na posteli. Delmus ti ukázal obraz, který vysel nad krbem a následně se odebral prohlédnout mrtvé tělo.

Obraz skutečně vypodobňoval Ledohrad v nejvyšších dnech slávy. Město honosící se magickou Univerzitou a značnou prosperitou.

„Dnes budu u tebe a pak to spolu celé probereme. Kde jsi teď? Našli jste ten obraz? Mně se povedlo taktéž něco zajímavého najít.“ zazněl ti v hlavě Theřin hlas.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SuperHunter
Zůstala jsi zticha a vyčkávala co se bude dít. Tlumené kroky nebezpečně pochodovaly nad tebou. Osoba nad vámi cosi shodila na zem a následně začala jiné místo přehrabovat. Cosi padalo na zem a řinčelo.
„Nikdo tu není!“ ozval se hrubý mužský hlas, „Ani nic cenného.“ zaznělo již tišeji s lehce podrážděným tónem, „Vůbec nic.“ následovalo ticho, které porušilo až zaklínadlo, ohnivé zaklínadlo. Bylo jasné, že muž má v plánu celou chatrč podpálit.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BadWolf
Opatrně jsi vylezl z kalhot a promluvil k Amelii. „Můžeme zkusit jiné, ale asi nebudou o moc větší.“ pokrčila rameny aniž by se otočila, „Nebo můžeme zkusit ten tvůj nápad se sukní. V krajním případě bych mohla zkusit něco ušít, ale to bych asi nestihla... Ne to bych asi nestihla, a hlavně by to nevypadala dostatečně honosně, aby sis to mohl obléknout.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulín
„Vůz? Prostě někoho sejmeme a vůz si vezmeme není třeba nic řešit.“ prohlásil odhodlaně Ork, ale Garmin do zarazil.
„Ne. Nemůžeme si dovolit nikoho zabít.“ kroutil hlavou, „Nemáme peníze. Nemáme nic, čím bychom koupili koně. Musíme se zamyslet...“
„Zamordujeme stájníka.“ pronesl Ork a podíval se na Garmina, který jeho slova nekomentoval. „Omráčíme. Sebereme koně a hotovo. Moc velké drama z toho nebude.“ spráskl ruce, „Osobně bych ho zamordoval, aby nemohl zazpívat, ale jestli si Garmine myslíš, že vymyslíš lepší plán...“
„Nechte to na mně.“ řekl aniž by přednesl svůj plán.
„Máš plán?“
„Mám. Teda pokud Aedan nedá přednost tvému. Pokud chcete, abych koně obstaral já tak buďte za deset minut nastoupený před městem.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Neodpovězené tahy
 
SuperHunter
Podívám se nervózně a tázavě na Prastarou.
 
Sarako
V myšlenkách popíši Theře cestu do komnaty dvorní dámy, potom ponesu k Delmusovi: ,,Za chvíli sem přijde i ona." a vyčkávajíc Theřina příchodu se po komnatě trochu porozhlédnu.
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
Tondulin
"Uvidíme co zmůžou ty jeho čáry máry." Usměju se na orka a počkáme na Garmina kousek of města.
 
scorpioncz
"Ať by sis vzala kterékoliv, vždycky budeš úchvatná. Ty červené ti ale budou určitě naprosto dokonale slušet." S mrknutím se zasměju.
http://i.nahraj.to/f/1bbv.jpg
 
Aurelius
→ Tah 460
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
„Jsi milý. Takže červené...“ popadla šaty s úsměvem a druhé vrátila do skříně. Začala se převlékat a následně šněrovat šněrování, dívala se přitom do zrcadla. „Hotovo. Jak vypadám?“ optala se a otočila se kolem tebe v nových červených šatech, které jí náramně slušely. „Ou... Málem bych zapomněla.“ řekla tiše a rychlým krokem obešla postel, vytáhla jednu ze zásuvek nočního stolku a otevřela menší truhličku ze které vyndala váš prsten, nasadila si jej na prst a spokojeně se usmála. „Teď je to kompletní. Můžeme? Malou ještě můžeme chvilku nechat spát ať se v klidu nasnídáme.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Delmus jen přikývl. Prohlížel si mrtvé tělo dvorní dámy, kterou velmi dobře znal. Měla bodnou ránu na levém boku a značně potrhané noční šaty. Podle vzhledu a zápachu lze usoudit, že tu leží již několikátý den.

„Kdo mohl něco takového udělat?“ povzdech si hlasitě Delmus, „Byla ještě příliš mladá, aby jí stihl takový hnusný osud... Vždyť byla věrnou služebnou regetky.“ pokračoval smutným tónem a hleděl přitom na mrtvé tělo.

Krom obyčejného nábytku, skříně, stolku s židlemi a pracovního stolku zde nic cenného nebylo. Malá knihovnička umístěná na poličce nad postelí obsahovala samé nezajímavé a nepopulární tituly a skříň krom ženských šatů uvnitř žádné cennosti neměla.

„Myslíš, že to udělali žoldáci?“ zeptal se Delmus nakonec, zrovna když vešla Thera do komnaty a začala se rozhlížet. „Legionáři nebo zbrojnoši z ostatních podpůrných sil by něco takového snad neudělali, ne?“ Thera mrtvému tělu příliš pozornosti nevěnovala spíše se zaměřila na obraz.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SuperHunter
Prastará ti gestem naznačila, abys byla ticho. Opatrně pozvedla ruku v již tak stísněném prostoru a namířila ji na válečníka, který hodlal celou chatrč podpálit. Tiše vyřkla zaklínadlo, které bylo tobě zcela neznámé. Ozvalo se cvaknutí. Jako by jakási truhla odemkla svůj zámek. Válečník se zastavil, rozhlédl se znovu a udělal několik bloudivých kroků po místnosti.

„Copak je to?“ ozval se hlas doplněný nadějí. „Pročpak jsem si tě předtím nevšiml?“ pokračoval záhadným tónem neboť jsi ze své pozice neviděla co muž činí v jiné části místnosti. Ozvalo se opětovné cvaknutí a následné zasténání bolestí. Válečník dopadl silně na podlahu a s čímsi zápasil. Zdálo se však, že svůj zápas velmi rychle prohrál.
„Lez. Rychle...“ šeptla Prastará a gestem ti pokynula ať lezeš nahoru.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BadWolf
Opatrně jsi vylezl z kalhot a promluvil k Amelii. „Můžeme zkusit jiné, ale asi nebudou o moc větší.“ pokrčila rameny aniž by se otočila, „Nebo můžeme zkusit ten tvůj nápad se sukní. V krajním případě bych mohla zkusit něco ušít, ale to bych asi nestihla... Ne to bych asi nestihla, a hlavně by to nevypadala dostatečně honosně, aby sis to mohl obléknout.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulín
Ork se omezil na nicneříkající zamručení, popadl zbraň a následoval tě pryč z města. Cestou jste míjeli nejen místní, ale i místní armádu včetně zlatavých válečníků Aldmerského spolku, kterých tu dnes bylo požehnaně. Dav na náměstí, kde se ještě před nějakým časem odehrála poprava se již vylidnil a zůstala jen mrtvá těla s katem, který je postupně začal nakládat na připravený vůz. Otevřenou branou jste opustili město bez sebemenšího problému. Kdežto nově příchozí poutníci a návštěvníci museli čelit hromadě nemilým a zdlouhavým otázkám.

Ušli jste několik kroků, když jste se zastavili a začali vyčkávat na Garmina. Netrvalo to příliš dlouho a Garmin dorazil s trojicí koní. Každému z vás dal po jednom koni.
„Šlo to i bez krveprolití.“ usmál se spokojeně.
Ork jen hlasitě zamručel: „Měkoto.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Neodpovězené tahy
 
scorpioncz
"Jasně pojďme. Ať na nás nemusí moc dlouho čekat." Usměju se a krátce ji políbím. Poté vyrazíme na snídani vstříc tomu oznámení.
http://i.nahraj.to/f/1bbv.jpg
 
Sarako
,,Buď žoldáci, nebo viděla něco, co neměla ... a nebo obojí." odvětím Delmusovi a poté se v myšlenkách obrátím k Theře: ,,Našla jsi tam nějaké informace o Temném bratrstvu, abychom mohli opustit Cyrodiil, aniž by jsme se museli obávat toho, že za námi Mefala někoho pošle? V opačném případě budu muset vyškemrat od Cariel trochu krve z toho upířího komořího."
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
Přejít na fórum:
Podobná témata
Diskuze Fórum Odpovězeno Poslední příspěvek
Hrozba • Diskuze Zdejší kobky 313 23.12.2016 21:15
Hrozba • Pilíře Vědění Zdejší kobky 4 15.05.2016 23:33
Hunterovi povídačky, Svazek 1.: Hrozba Onyxu » Skyrim - Váš svět 30 20.10.2012 23:48
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 4084 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 8045 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 5468 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 4644 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 12479 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 7323 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 6398 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 6220 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 7413 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist