Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
Číst diskuzi
Právě je zde: 2 host(ů)
 Tisk diskuze
Hrozba III.
Tondulin
Chvilku se budu vzpamatovávat po náročné noci mimo pohodlí své měkké postýlky a budu dále pozorovat Belwen při lovu.
 
Adrian_S
"Děkuji za radu, cechmistře." ukloním se mu na rozloučenou a než odejdu, dodám, "Nezlamu vás." poté odejdu ven před cech, kde budu vyhledávat Globulla. Až ho najdu, mávnu na něj a po příchodu pronesu, "Vyřízeno. Můžeme se vrátit.".
"Život je jako metal... Je rychlý, tvrdý, ale přesto uvnitř krásný!"

7.9.2014 - Level 12 (Falmer) - Ocenění "Pisálek" & "Pravidelná docházka"

17.11.2014 - Level 25 (Dwarven ballista) - Ocenění "Jarl povídkářů" za rok 2014
7.4.2015 - Level 34 (Boethiah) - Ocenění "Hráč ve zdejších kobkách"

Přečtěte si také moje díla:
Adriho verše
Adriho povídky I - Ruka zloděje
Adriho povídky II - Temná smlouva
Adriho povídky III - Děti Skyrimu
Adriho povídky IV - Prokletí daeder
Adriho povídky V - Osvobození
Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře
Adriho povídky VII - Torna plná cukříku
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej
 
Sarako
Vezmu si klíč od komořího, počkám, až Thera vejde dovnitř a pak se ho zeptám: ,,Bylo by možné připravit pro její jasnost koupel, nebo snad má veškeré služebnictvo přes noc volno?"

Počkám na Sylvestrovu odpověď, poděkuji a položím mu poslední otázku: ,,Komnata lorda Leye je kterým směrem? Rád bych lorda Leye cestou do oné komnaty zastihl, abych mu mohl předat vzkaz, který je určen výhradně jemu. Navíc pro něho mám pár informací, které ho jistě budou zajímat."
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
Aurelius
→ Tah 251.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Adrian_S
Rozloučil jsi se s Cechmistrem a opustil cech mágů. Chvilku trvalo než jsi nalezl profesora Globulla. Postával u jednoho ze stánků a cosi řešil s tlustším, vousatým mágem (graf. vzhled - zde), který mohl být přibližně v jeho věku, možná o trochu mladší. Vypadalo to, že se oba znají už z dávných časů. Když jsi přišel blíže Globullus se pousmál.
„Vyřízeno?“ optal se a když jsi přikývl podíval se na svého kolegu, „Vypadá to, že tě budu muset opustit Balione. To víš povinnosti v Imperial City.“
„Chápu. Imperial City vždycky žilo svým impozantním životem plným intrik a nenávisti.“ přikývl Balion a svůj vrásčitý obličej na směroval k tobě, chvilku si tě prohlížel a pak řekl, „Ty budeš mladý Merle? Nemám pravdu?“ poté se uchechtl, „Samozřejmě, že budeš. Je vidět, že jsi po svém otci. Určité rysy ve tvé tváři to potvrzují.“ dodal sebejistě. „Učil mého syna, proto se s ním znám.“ vysvětlil následně.
„Tady Balion byl Císařkým mágem.“ přispěl k představení mága Globullus.
„Ach ano... 'Byl'.“ pousmál se, „Jmenuji se Balion Christian Talarian.“ představil se nakonec stařec a nabídl ti ruku k potřesení na pozdrav. „V podstatě jsem furt Císařským mágem akorát bez požehnání Nejvyššího.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Převzal jsi klíč, Thera vešla dovnitř a ihned se začala rozhlížet a prohlížet si pokoj ve kterém budete strávit většinu svého volného času v Anvilu. „Služebnictvo je ochotno pro Hraběnku a její rodinu udělat cokoliv a kdykoliv. To však neplatí o nočních přivandrovalcích.“ odsekl Sylvestr, „Jestli je vaše Jasnost tak mocná jak jste říkal jistě si vodu dokáže přičarovat i bez pomoci služebnictva.“ dodal následně.

„Opravdu?“ řekla se zaujetím Sylvestr, „Leyův pokoj se nachází naproti komnatám hraběnky a jejího muže...“ a začal ti vysvětlovat jak se k pokoji dostaneš, „Ještě něco?“ zeptal se, „Pokud ne.“ pokrčila rameny, „Asi nebudeš mít na výběr.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulín
Zatím co jsi se vzpamatovával z tvrdé a nepohodlné postele, kterou ti byla zem, měl jsi možnost sledovat Belwen při lovu ryb. Během lovu si počínala opatrně, vyčkávala a většinu svých pokusů měla úspěšných. Když se otočila a nesla několik ulovených ryb lehce se pousmála, protože si všimla, že ses už konečně probudil. Opatrně položila ulovené ryby na kámen, aby jí nespadly do špinavého písku.
„Mohl bys prosím tě připravit oheň?“ poprosila tě s úsměvem, „Já mezitím připravím snídani... Teda... Pokud jíš ryby?“ zeptala se.

Neodpovězené tahy

Upravil/a Aurelius dne 13.02.2018 22:59
 
Adrian_S
Neotálím a potřesu si s ním rukou, "Těší mě, pane Talariane. Ano, jsem Fallen Merle, můj otec učí zde v cechu magii Obnovy a matka Proměny." usměji se a pustím se jeho ruky, "Jak dlouho jste byl v Císařském městě a za jakým účelem? Kdybych náhodou chtěl odejít nebo by mne už nebylo třeba, rád bych věděl, kam bych se svým talentem mohl zamířit." dodám skromně, hlasivky opět přesunu k chladnému tónu.

Když se na mne Globullus otočí, dodám jen, "Co jsem potřeboval, už mám. Teď bych se rád vrátil zpět na univerzitu. Mám ještě mnoho práce."

Pokud se budeme loučit, opět si potřesu rukou s Talarianem, "Bylo mi potěšením vás poznat, pane. Na shledanou!" a odejdu o kus dál s Globullem, aby nás teleportoval.

"Život je jako metal... Je rychlý, tvrdý, ale přesto uvnitř krásný!"

7.9.2014 - Level 12 (Falmer) - Ocenění "Pisálek" & "Pravidelná docházka"

17.11.2014 - Level 25 (Dwarven ballista) - Ocenění "Jarl povídkářů" za rok 2014
7.4.2015 - Level 34 (Boethiah) - Ocenění "Hráč ve zdejších kobkách"

Přečtěte si také moje díla:
Adriho verše
Adriho povídky I - Ruka zloděje
Adriho povídky II - Temná smlouva
Adriho povídky III - Děti Skyrimu
Adriho povídky IV - Prokletí daeder
Adriho povídky V - Osvobození
Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře
Adriho povídky VII - Torna plná cukříku
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej
 
Tondulin
"Zase práce? Myslel jsem že si třeba ještě chvilku poležím a budu tě sledovat při lovu, celkem hezký výhled po ránu, no ale tak čerstvou rybišku bych si taky dal." Usměju se a pomalu se zvednu na nohy.

"Ehm, já neumím čarovat, takže jestli tě nevzrušuje pohled na imperiála, který se bude snažit rozdělat oheň za pomocí mlácení dvou šutrů o sebe a nakonec se mu to stejně nepovede,
měla by jsi ho rozdělat spíše ty."
Znovu se zasměju a vlastně tedy nebudu dělat nic a počkám až Belwen vše připraví.

Upravil/a Tondulin dne 07.05.2017 22:23
 
Aurelius
→ Tah 252.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Adrian_S
„Dlouho...“ zamyslel se, „Ale služba v řadách Císařských mágů není omezená jen na Cyrodiil nebo Imperial City. Působil jsem mnoho let i v Morrowindu, ale pak jsem se vrátil do Cyrodiilu.“ pokračoval po chvilce a opět se nakrátko zamyslel, „Přes pět let jsem vyučoval na tamní magické Univerzitě, příležitostně se věnoval svým povinnostem Císařského mága.“
„Balion byl také Cyrodiilským Arcimágem.“ doplnil jej Globullus, „Nabízel jsem mu, aby se opět přidal k nám, aby jen tak neseděl doma a neprudil vnoučata.“ dodal se smíchem, „Ale odmítá.“
„No dovol? Já nikoho neprudím. Copak jsem někdy někoho prudil?“ zasmál se Balion, „Já už jsem jen starý téměř bezzubý stařík co občas někoho bouchne holí po zádech, když mě nechce pustit davem k vyhlídnutému stánku. A to také nedělám tak často... Vyšel jsem ze cviku.“ odmlčel se, „Ale jo... Arcimágem jsem byl. Jenže Imperial City je město plné intrik a pokud nejsi za dobře s některým z mocných můžeš očekávat brzký pád. Kdo vůbec dělá teď Arcimága?“
„Dremwus.“ odvětil mu Globullus pohotově a rovněž se uculoval.
„Starej Veverouš, jo?“ zachechtal se Balion, „Toho bych fakt nečekal. Je fakt, že dění na Univerzitě jsem přestal sledovat od svého odchodu, ale Veverouše ve funkci jsem fakt nečekal.“ pokračoval užasle, „To musel Corrientis puknout vzteky, ne?“
„Těžko říct.“ pokrčil rameny Globullus, „Já u jeho zvolení nebyl, ale co jsem slyšel tak ani Corrientis už není Nejvyšší mágem. Údajně odstoupil z funkce a přenechal ji Tarnovi.“
„Stenusovi?“ protočil oči Balion, „Tenhle řiťolezec má, ale nehorázný štěstí. Před lety jsem mu sice vyfoukl funkci Arcimága, ale dal bych ruku do ohně, že to byl právě on kdo se zasloužil o můj pád. A letos se mu jeho řiťolezectví konečně vyplatilo.“ povzdech si, „Kam ten svět spěje. Altmerové nám zakazují koho máme uctívat... Stenus, který byl schopen donést svému nadřízenému i to jakou barvu měl výkal jeho nepřítele během ranní potřeby se rozvaluje v komnatě Nejvyššího mága... Achjo.“ mávl rukou, „Spěcháte? Pozval bych vás ke mně domů. Na skleničku nějakého dobrého vína.“ optal se následně.

„Mladej má za chvilku svoji první přednášku. Takže budeme muset odmítnout.“ odmítl Globullus, „Ale někdy v budoucnu se zastavím, abychom po letech mohli opět hodit řeč.“ zasmál se.
„Však se zastav. Najdeš mě tu v Daggerfallu... Pokud se o mně nedozví Stenus a nepošle za mnou nějaké své 'kamarády' aby mě někam uklidili. Přeci jen bych se mu asi nehodil do krámu, kdybych se opět vrátil na scénu.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Převzal jsi klíč, Thera vešla dovnitř a ihned se začala rozhlížet a prohlížet si pokoj ve kterém budete strávit většinu svého volného času v Anvilu. „Služebnictvo je ochotno pro Hraběnku a její rodinu udělat cokoliv a kdykoliv. To však neplatí o nočních přivandrovalcích.“ odsekl Sylvestr, „Jestli je vaše Jasnost tak mocná jak jste říkal jistě si vodu dokáže přičarovat i bez pomoci služebnictva.“ dodal následně.

„Opravdu?“ řekla se zaujetím Sylvestr, „Leyův pokoj se nachází naproti komnatám hraběnky a jejího muže...“ a začal ti vysvětlovat jak se k pokoji dostaneš, „Ještě něco?“ zeptal se, „Pokud ne.“ pokrčila rameny, „Asi nebudeš mít na výběr.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulín
„Děkuji.“ šibalky se usmála, „Neumíš rozdělat oheň pomocí magie?“ podivila se, upustila od svého plánu věnovat se rybám a přistoupila blíž k tobě, dřepla si. „Je to jednoduché.“ začala a připravila si několik slabších kousků dřeva, rozestavěla je tak, aby připomínaly ohniště. „Musíš dokázat utvořit gesto a říci zaklínadlo. Není to vůbec složité... Myslím.“ řekla nejistě, „Možná to složité je, ale jakmile si to osvojíš tak ti to už tak složité nepřijde. Tak to bývá se vším.“ odmlčela se, „Sleduj.“ chytla tě za jednu z rukou a začala ti prsty tvarovat do správného gesta k vytvoření kouzla, několikrát ti gesto zopakovala i na své ruce. „Vyzkoušej si ho a také zaklínadlo... Nanečisto.“ vybídla tě poté a několikrát ti zopakovala dosti krkolomné zaklínadlo.

Neodpovězené tahy

Upravil/a Aurelius dne 07.05.2017 22:54
 
Adrian_S
"Vy jste byl arcimágem univerzity?" pozastavím se nad onou novinkou, "Jak jste toho dosáhl? Jaké to je, být na takovém místě... mít pod sebou tolik lidí, kteří vědí, jak moc silný jste? A když už jste se jím stal, jaký cíl jste potom měl? Víte, chci si jen představit, jaké má arcimág povinnosti..." otočím se na Globulla, chci znát jeho reakci.

"Rád bych šel na skleničku, ale jak tu mistr pronesl, za pár hodin vyučuji poprvé a rád bych se na ní dostatečně připravil. Musím bohužel odmítnout."

Když mi odpoví na jisté otázky, zeptám se ještě, "A na jakou magii jste byl zaměřený? Vím, že to bude znít divně, ale hodila by se mi každá rada, případně i znalost některého složitého umění..." (přesvědčování)

"Život je jako metal... Je rychlý, tvrdý, ale přesto uvnitř krásný!"

7.9.2014 - Level 12 (Falmer) - Ocenění "Pisálek" & "Pravidelná docházka"

17.11.2014 - Level 25 (Dwarven ballista) - Ocenění "Jarl povídkářů" za rok 2014
7.4.2015 - Level 34 (Boethiah) - Ocenění "Hráč ve zdejších kobkách"

Přečtěte si také moje díla:
Adriho verše
Adriho povídky I - Ruka zloděje
Adriho povídky II - Temná smlouva
Adriho povídky III - Děti Skyrimu
Adriho povídky IV - Prokletí daeder
Adriho povídky V - Osvobození
Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře
Adriho povídky VII - Torna plná cukříku
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej
 
Sarako
,,To je vše, děkuji." pronesu ke komořímu, vejdu do komnaty, zamknu za sebou dveře, sundám si přilbu, položím měchy s krví na postel a podívám se na Theru se slovy: ,,Tak co, nějaký předběžný odhad ohledně nemoci zdejšího hraběte?" přitom si dávám pozor, abych nemluvil moc nahlas ,,Nejsem sice léčitel, ale podle toho, co říkala jeho žena, bych se vsadil, že trpí Těložerem, jako ti žebráci, co umírali, před Kragenmoorskými hradbami, nebo ve stokách. Morrowindští léčitelé tu nemoc nazývají Zhoubou černého srdce, nebo tak nějak, ale na tom teď nesejde. Ty asi recept na lektvar pro léčbu zhoubné nemoci neznáš?"
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
Aurelius
→ Tah 253.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Adrian_S
„Ano byl.“ přikývl na tvoji otázku ohledně Arcimágství, „Jak jsem toho dosáhl? Protože spěcháte řeknu vám zkrácenou verzi. Dřív... Už je to řada let, byl Arcimág volen Císařskými mágy, protože se cech mágů rozpadl v Cyrodiilu tak to převzalo nové uskupení vedené Corrientisem.“ odmlčel se, „Roku 149 byl odvolán tehdejší Arcimág kvůli nějakým neshodám s Corrientisem a také kvůli tomu, že pod jeho vedením klesala prosperita Univerzita a značně se mu ji povedlo zadlužit.“ odmlčel se, „A já jsem byl poté Císařskými mágy zvolen jako nový Arcimág o rok později. Corrientis tak arcimágoval necelý celý rok. Neboť Univerzita nemohla být bez vedení.“ odmlčel se, „Tuším, že se ten Arcimág jmenoval Kouzlotepec. Asi jo... Asi tak nějak.“

„Jaké to je? No... Není to nic snadného. Obzvláště pokud ji dostanete v dosti zbídačeném stavu. Corrientis během svého krátkého dočasného arcimágství sice značnou část dluhu splatil a navrátil Univerzitě částečnou zašlou slávu, ale stále byl přede mnou nelehký úkol.“ odmlčel se, „Také několik členů sboru odešlo, protože nesouhlasilo s mým nástupem. Takže jsem se ihned musel zajímat nejen o řešení finančních problémů, ale také o doplnění profesorského sboru. Pak se musí řešit diplomatické hledisko... Císařští mágové očekávají, že jim půjdeš jako Arcimág na ruku a budeš prosazovat jejich vize a snahu o obnovení cechu mágů. To samé, ale očekává i Císařství a několik vlivných hodnostářů, kteří by rádi Univerzitu měli pod palcem, protože Univerzita je přeci jen střed vědomostí a tajemství.“ nastala krátká pauza, „Pak mezi povinnosti Arcimága patří krom reprezentace Univerzity na důležitých zasedání Císařství i řešení konfliktů na Univerzitě, ale to většinou bývalo povinností zástupce, protože Arcimágové neradi řeší záležitosti, které by mohli ovlivnit názor profesorů na ně samotné.“ opět nastala odmlka, „Já jsem se celé ty své roky snažil snížit dluh, který Kouzlotepec vytvořil a navrátit Univerzitu prestiž. Řekl bych, že jsem byl docela úspěšný v porovnání s těmi co pak přišli po mně.“ odkašlal si, „Sice jsem říkal, že dění na Univerzitě nesleduji, ale pár let po mém 'pádu' jsem situaci ještě nenápadně sledoval, věnoval jí pozornost, ale nakonec jsem nad tím mávl rukou a přestal ji sledovat.“ podíval se na Globulla a zpět na tebe, „Také jsem se snažil udržovat jakou si rovinku ve vztazích. Nechtěl jsem jít přímo na ruku Císařským mágům ani Císařství, ale bohužel finance udělali své a my jich v té době zkrátka moc neměli. Nevím jak se teď finančně daří Univerzitě, ale v té době jsme si příliš dovolovat nemohli.“
„Myslím, že vyhlásit nezávislost v té době by byla docela sebevražda.“ přispěl Globullus, který si vyslechl celý Balionův proslov. Jeho reakce nebyla nijak nezvyklá, zdálo se, že tě pouze považuje za zvědavého.
„To asi ano. Ale jak říkám Univerzita v té době měla dluh, měla malou prestiž a lidé měli stále ještě nedůvěru v mágy. Kvůli vpádu do Zapomnění a hlavně tehdejší kancléř nebyl zrovna přítel mágů, protože jeho žena a dcera se staly obětí krvavého rituálu jedné nekromantské sekty. Takže se proti nám silně ohrazoval.“ odpověděl mu Balion, „Po mém 'pádu' se stal Arcimágem Aurelius Vici, potom Aurelius Arterius a nakonec zase Vici. Pak jsem to přestal sledovat. Už bylo jasné, že se Univerzitu nesnaží ovlivňovat jen Císařští mágové, Císařství, ale dokonce i legie a tamní šlechtické rody. Byla to fraška a jediný kdo trpěl byli studenti a profesorský sbor.“

„Nevadí.“ mávl rukou na skleničku, „Je to škoda, ale jak říkám. Když budete mít cestu opět kolem klidně se zastavte. Já bydlím o uličku dál. Nemůžete můj dům minout... Mám naproti němu takovou hnusnou sochu.“

„V podstatě na všechny. Císařští mágové si zakládali na znalostech všech dostupných škol. Výjimkou byla škola vyvolávání... Ta byla dobrovolná a nesměla hraničit s nekromancií. Musel jsi mít alespoň dva velmistrovské tituly, a zbytek nejlépe mistrovský, ale vzali tě i s učednickými tituly, ale bylo znát, že tě nepovažují za sebe rovného. Císařští mágové se rádi poměřovali cáry papíry nikoliv zkušenostmi.“ odmlčel se, „Teď po tech letech... Abych řekl pravdu bych si musel leccos zopakovat, abych se opět dostal do formy. Ač se to nezná člověk postupem času zapomíná a zejména ty školy magie, které nepoužívá.“ založil si ruce.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Sylvestr se lehce uklonil a zmizel v chodbě. Vešel jsi do komnaty, zavřel za sebou dveře, zamkl a začal si sundávat nepotřebné věci. Thera seděla na židli a žasla nad komnatou a jejím vybavením.
„Nemyslím si.“ zakroutila hlavou, „Podívej se na ten přepych ve kterým žijí. Kde by se tu vzala takováhle nemoc? Mají tu ideální životní podmínky...“ odmlčela se, „A Hraběnka se nezmínila, že by někdy onemocněl někdo jiný. Nemocný byl akorát otec a teď jeho syn. Spíš bych to tipla na nějaké proklatí jak jsi říkal prve ve Valenském lese.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulín
„Děkuji.“ šibalky se usmála, „Neumíš rozdělat oheň pomocí magie?“ podivila se, upustila od svého plánu věnovat se rybám a přistoupila blíž k tobě, dřepla si. „Je to jednoduché.“ začala a připravila si několik slabších kousků dřeva, rozestavěla je tak, aby připomínaly ohniště. „Musíš dokázat utvořit gesto a říci zaklínadlo. Není to vůbec složité... Myslím.“ řekla nejistě, „Možná to složité je, ale jakmile si to osvojíš tak ti to už tak složité nepřijde. Tak to bývá se vším.“ odmlčela se, „Sleduj.“ chytla tě za jednu z rukou a začala ti prsty tvarovat do správného gesta k vytvoření kouzla, několikrát ti gesto zopakovala i na své ruce. „Vyzkoušej si ho a také zaklínadlo... Nanečisto.“ vybídla tě poté a několikrát ti zopakovala dosti krkolomné zaklínadlo.

Neodpovězené tahy
 
Adrian_S
"To zní jako výzva." pronesu k proslovu o arcimágovství, "Stát se tedy tím nejvyšším neznamená "užít si slávu", jak se domnívá každý." otočím se na Globulla.

"A co si myslíte o "nezávislé" univerzitě? Jak jste sám řekl, v té době by to byla sebevražda.." povídám se na Globulla, "Náš arcimág je nejspíše nejodvážnější muž, který se odhodlal něco takového udělat. Víme, že všechny strany, ať už šlechta, císař nebo legie touží mít jeho náklonnost, ale on se obrátil ke všem zády, zatímco jeho předchůdci se přidali k některé straně..." poté dodám víc nadšeně, "Působivé..."

"Trochu mne mrzí, že se nevyučuje "mysticismus". Nemám sice o ní žádné znalosti, ale slyšel jsem jisté poznatky, že něco takového existuje. Ale asi to nebyla zas tak "dobrá škola", že se nevyučuje..." podívám se na Talariana, "Nemám pravdu?"

"Život je jako metal... Je rychlý, tvrdý, ale přesto uvnitř krásný!"

7.9.2014 - Level 12 (Falmer) - Ocenění "Pisálek" & "Pravidelná docházka"

17.11.2014 - Level 25 (Dwarven ballista) - Ocenění "Jarl povídkářů" za rok 2014
7.4.2015 - Level 34 (Boethiah) - Ocenění "Hráč ve zdejších kobkách"

Přečtěte si také moje díla:
Adriho verše
Adriho povídky I - Ruka zloděje
Adriho povídky II - Temná smlouva
Adriho povídky III - Děti Skyrimu
Adriho povídky IV - Prokletí daeder
Adriho povídky V - Osvobození
Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře
Adriho povídky VII - Torna plná cukříku
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej
 
Sarako
,,Možné je všechno a co se magie týče, jsem rád, když se mi povede za pomoci telekineze nic nerozbít, takže v tomhle případě nechám konečné rozhodnutí na tobě. Každopádně už budu muset jít, abych stihl odchytit Leye dřív, než dorazí do své komnaty a uloží se ke spánku, takže mi drž palce. Přinejhorším nás čeká útěk z tohohle hradu, tak se na to připrav." usměji se a dlouze jí políbím, jako by to bylo naposledy. Potom odemknu dveře se slovy: ,,Radši za mnou zamkni." nasadím si přilbu a vydám se k Leyově komnatě, přitom nezapomenu nechat Theře klíč v zámku.
Upravil/a Sarako dne 08.05.2017 14:52
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
Tondulin
"Já a čarovat, zbláznila jsi se?" Najednou zvážním a začnu se modlit k celé Osmičce a mávat kolem sebe rukama ve fanatických náboženských gestech. "Čarování, je akorát tak pro baby, budu ti tedy muset ukázat jak se rozdělává oheň správným způsobem." Chytře pronesu, popadnu dva klacíky a začnu s nimi o sebe třít, dokud nezajiskří a nepodpálí ostatní klacíky.
 
Aurelius
→ Tah 254.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Adrian_S
„Málokdy je něco tak jak se nám na první pohled zdá.“ pousmál se Globullus, „Občas je lepší nedat na první dojem.“ dodal a podíval se na Baliona, který jen přikývl.

„Vnímám to jako šanci. Šanci konečně vyprostit Univerzitu z politických spárů Imperial City a Císařství. Šanci udělat z Cyrodiilské Univerzity to co se povedlo udělat v Ledohradu již před mnoha lety a před tou tragédií. Magie by měla čerpat z vědění, znalostí a ne z politiky a intrik.“ odpověděl ti Globullus, „Bohužel sám moc dobře víš, že díky některým lidem z Císařství to možné není.“ dodal po chvilce, „Lidé jako je Valerius budou vždycky šlapat na nás mágy a snažit se naši moc omezit, protože pro ně představujeme hrozbu.“
„Měl k tomu vhodné podmínky. Válku. Během války se všichni strachují co bude s jejich domovy, financemi a životy. Jen málokdo se v téhle době zabývat tím co se děje na Univerzitě. Nehledě na to, že nás mágy ve válce potřebovali více než kdy předtím. Aldmerský spolek je složen převážně z mágů, jejich válečníci ovládají kdejaké základy... Kdežto naši legionáři? Ovládají jen své meče.“ pokračoval Balion, „Palagán měl naprosto příhodnou dobu k provedení jakýchkoliv změn na Univerzitě. Za mého Arcimágování nic takového nebylo... Jen několik drobných vzpour, které byly potlačeny a nikterak více se o nich nemluvilo.“

„Mysticismus se vyučuje stále, ale pod jiným názvem. Sloužil se s magií Proměny.“ vysvětlil Globullus, „Sice je to trošku omezeno o několik kouzel, ale nedá se říci, že by se nevyučoval.“
„Trošku omezen?“ uchechtl se Balion, „Nevím kdo tak lpěl na téhle změně a omezení vyučování kouzel. Nejspíš ten šašek Vici, protože to byl legionář nikoliv mág.“ v Balionově hlasu bylo znát, že k Vicimu příliš náklonnosti nechoval, „Já jsem byl jedním z těch co vyučovali dlouhá léta mysticismus. Osobně bych celý ten 'zákaz' vyučování této magie považoval za iniciativu Viciho a legie. Protože mysticismus byl jednou z nejklíčovějších škol, které musel Císařský mág ovládat, tahle škola totiž nesdružovala jenom kouzla, ale také poznatky o zajímavých magických jevech a artefaktech.“
„Ve starých spisek ve kterých je vyhláška zakazující výuku mysticismu je skutečně jeho podpis, ale původní vyhláška... Studoval jsem ji, byla v platnosti jen po dobu jeho prvního Arcimágského období. Když došlo k změně Arcimága tak byla vyhláška zrušena jeho nástupcem a následně po necelém roce s návratem Viciho opět obnovena a funguje dodnes.“ vysvětlil Globullus.
„A Veverčák ji nezruší, protože nesnáší Corrienta.“ domyslel si nahlas Balion.
„Asi tak. Ale ta jejich nesnášenlivost je oboustranná.“ přikývl Globullus.
„Bylo by velmi zajímavé kdyby mezi nimi došlo k nějakému poměření sil.“ zamyslel se nahlas Balion, „Zajímalo by mě kdo z nich dvou je mocnější. O tom, že Corrientis je jeden z nejmocnějších mágů současné doby není pochyb, ale Veverčák?“ odmlčel se, „Ten se dokáže také předvést... Když chce.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
„Budu připravena.“ usmála se Thera po polibku, ponechal jsi klíč ve dveřích a opustil místnost. Uslyšel jsi za sebou cvaknutí zámku, nasadil si přilbu a zamířil k Leyově komnatě. Ley byl zrovna na cestě do své komnaty, potkal jsi ho přímo u dveří společně s Kvestorkou, která mu dělala doprovod.
„Caesar podle Kerah ovládl většinu zdejšího podsvětí, možná má pod palcem i některé místní stráže, proto nechala Hraběnka povolat rytíře až z Vysokoskalí. Jestli máte v plánu proti němu nějak výrazně zakročit měla by jste být opatrná.“ upozorňoval ji Ley.
„Nebojte. Pro tohle jsem byla vycvičena.“ usmála se a podívala se na tebe, protože tě spatřila přicházet. I Ley pozvedl hlavu od svazku klíčů ve kterém hledal ten správný.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulín
„To, že můj příbuzný mluví s krysou neznamená, že jsem také šílená.“ odvětila ti pohotově, „Kdyby tě slyšela ta tvoje. Bretonky jsou údajně velmi citlivé k magii.“ dodala Belwen, „Tak se předveď.“ vybídla tě následně a vyčkávala jak založíš oheň. Sebral jsi dva klacíky a začal jimi o sebe třít, ale vůbec se ti nedařilo přimět je založit oheň.

Neodpovězené tahy
 
Adrian_S
"Takže v podstatě má každý student, učící se Proměny, malinkaté znalosti Mysticismu." překřížím si ruce na prsou, "Zvláštní..."

Když spustí ohledně souboje mágů, pronesu, "Za sebe bych si nemohl na žádného vsadit a určit tak vítěze. Ani jednoho neznám tak dobře, abych věděl, jakým způsobem čarují. Spíš by mne překvapilo, kdyby se ti dva zmiňovaní dali dohromady... ale to se asi vážně nestane." podívám se na oba muže, "Vzhledem k tomu, co mi tu říkáte, by nejspíše vypuklo nějaké neštěstí..."

Až mi odpoví Talarian a Globullus, odkašlu si a podám ruku na rozloučenou, "Bylo mi potěšením se s vámi seznámit, pane Talariane. Děkuji za poznatky, možná k vám přijdu na čaj." poté kývnu na Globulla, abychom odešli zpět na univerzitu.

"Život je jako metal... Je rychlý, tvrdý, ale přesto uvnitř krásný!"

7.9.2014 - Level 12 (Falmer) - Ocenění "Pisálek" & "Pravidelná docházka"

17.11.2014 - Level 25 (Dwarven ballista) - Ocenění "Jarl povídkářů" za rok 2014
7.4.2015 - Level 34 (Boethiah) - Ocenění "Hráč ve zdejších kobkách"

Přečtěte si také moje díla:
Adriho verše
Adriho povídky I - Ruka zloděje
Adriho povídky II - Temná smlouva
Adriho povídky III - Děti Skyrimu
Adriho povídky IV - Prokletí daeder
Adriho povídky V - Osvobození
Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře
Adriho povídky VII - Torna plná cukříku
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej
 
Tondulin
"Ty mluvíš jako chodící encyklopedie Belwen, četla jsi knihy o vlastnostech všech ras, nebo jak jsi na to přišla?" Usměju se.
"Kdyby to slyšela ta "moje", asi by nad tím jen mávla rukou, už si dávno zvykla. Uvidíš, že ten oheň, zapálím stačí jen trocha trpělivosti." Odpovím Belwen, i když tomu sám nevěřím a dál se budu snažit rozdělat oheň.
 
Sarako
,,Vaše lordstvo ráčí prominout, ale mám několik informací, které Vás jistě budou zajímat. Udělá si Vaše lordstvo chvilku času na krátký rozhovor mezi čtyřma očima? Ráno už může být pro mnohé pozdě." pronesu a vyčkám, jak bude Ley reagovat.
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
Aurelius
→ Tah 255.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Adrian_S
„To asi ano.“ uchechtl se Talarian, Globullus to nijak nekomentoval. „Samozřejmě, jen přijď! Rád si popovídám, povíš mi co je nového v Cyrodiilu a já ti na oplátku také něco málo povím.“ usmíval se Balion během loučení. Dokončili jste loučení, naposledy si všichni potřásli rukou a poté ses po boku Globulla odebral kousek stranou.

„Povedlo se mi i něco málo nakoupit.“ začal Globullus s úsměvem a poklepal si na svoji brašnu, „Abych z té cesty také něco měl, ale bylo příjemné opět vidět starého přítele.“ pousmál se, „Tak připraven?“ otočil se na tebe a pokynul ti, aby ses chytl hole. (jakmile se chytneš hole budeš přemístěn zpět na Univerzitu)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
„Jestli se to týká Anvilu měl jste to říci před Hraběnkou. To ona zde vládne spolu s mým bratrem... I když je na tom bratr špatně.“ odpověděl ti Ley, „Ale jestli je to skutečně tak nezbytné.“ dodal a pokynul ti, abys vešel do jeho komnaty jakmile ji odemkl. Kvestora se rozloučila a vyrazila svou cestou zpět k povinnostem.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulín
„Nečetla.“ zakroutila se smíchem hlavou, „V cechu nás učili všechny přednosti a slabiny ras, abychom s nimi byli schopní bojovat. Stejně jako nás učili veškeré slabosti a přednosti monster, bestií... a tak dále.“ odmlčela se, „Nerada čtu knihy ve kterých chybí ilustrace a kresby.“ dodala a přesunula se k rybám. Třetím klacíků se ti stále nepovedlo rozdělat oheň.

Neodpovězené tahy
 
Adrian_S
"Připraven." chytnu se hole a nechám se přenést na univerzitu.

Až se teleportujeme, pronesu ke Globullovi, "Vyřešil jsem vše potřebné, co jsem měl na srdci. Rád bych vám poděkoval za uskutečnění této cesty. Moc pro mne znamenala." ukloním se mu, "Když mě teď omluvíte, odeberu se do svého kabinetu a připravím se na přednášku. V každém případě budete mít u mne jistou službu, až přijde ta správná chvíle..."

Než zcela odejdu, zeptám se ho, "Dostanu klíče od této komnaty? A postačí má hůl k teleportaci, nebo musím mít jinou?"

"Život je jako metal... Je rychlý, tvrdý, ale přesto uvnitř krásný!"

7.9.2014 - Level 12 (Falmer) - Ocenění "Pisálek" & "Pravidelná docházka"

17.11.2014 - Level 25 (Dwarven ballista) - Ocenění "Jarl povídkářů" za rok 2014
7.4.2015 - Level 34 (Boethiah) - Ocenění "Hráč ve zdejších kobkách"

Přečtěte si také moje díla:
Adriho verše
Adriho povídky I - Ruka zloděje
Adriho povídky II - Temná smlouva
Adriho povídky III - Děti Skyrimu
Adriho povídky IV - Prokletí daeder
Adriho povídky V - Osvobození
Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře
Adriho povídky VII - Torna plná cukříku
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej
 
Sarako
Vejdu dovnitř, počkám, až Ley zavře dveře a poté spustím: ,,Týká se to nejen Anvilu, ale i přímo Vás. Vím o tom, co se událo na sněmu v Císařském městě. O tom, jak nechal Lucius naložit s Vaší ženou a o Vašem nezdařeném pokusu jí pomoci. O mrtvém muži ve sklepení hostince v chudinské čtvrti Císařského města, který byl dle mého názoru Vaším společníkem. Vím mnohé, protože jsem měl tu možnost Bothiel vyslýchat osobně, a na zbylých událostech onoho dne mám taktéž jistý podíl, takže už asi tušíte, kdo právě stojí před Vámi." sundám si přilbu a pokračuji: ,,To, že jsem Vám v chudinské čtvrti zachránil život, nebyl čin šlechetného hrdiny, ale snaha získat vaši výpověď, která by ukázala Lucia v tom pravém světle. Jenže Nir se v tom všem začal až moc šťourat, a já byl nucen pomoci svým společníkům, jak se říká na vlastní pěst." zhluboka se nadechnu a opět pokračuji: ,,Mám v úmyslu pomoci Vašemu bratrovi a to klidně i zadarmo, protože jeho smrt by jenom posílila Luciův vliv. Přivedl jsem za tímto účelem Theru a vydával jí za vnučku Baladase Demnevanni, ano Theru, kterou jsem za pomoci Bothieliny krve přivedl zpátky k životu, jenže díky tomu, že je z ní teď upírka, jsou její léčitelské schopnosti značně omezeny. Vím, že jsem tím na sebe přivolal hněv celé Osmičky, snad kromě Dibelly, která pro tenhle čim bude mít možná pochopení. Thera je jediná, kdo dokáže Vašemu bratrovi pomoci a její šance na uzdravení vašeho bratra budou vyšší, dokáži-li najít způsob, jak jí zbavit toho upířího prokletí. Proto je teď na Vás, jestli pomůžete psanci, kterému vděčíte život, a jeho přítelkyni, nebo jestli mě vydáte Legii a pomůžete tak Luciovi, který nechal předhodit Vaší ženu Bothiel, aby se nakrmila její krví." pokleknu na jedno koleno, sepnu ruce a se sklopenou hlavou ze sebe dostanu: ,,Ať už se ráčíte rozhodnout jakkoliv, mějte prosím slitování alespoň s Therou. Miluju jí stejně, jako Vy jste miloval svojí ženu, a po tom všem, čím si Thera musela projít nechci, aby se dostala do rukou Corrientisovi, který by jí mučil tak dlouho, než by jí přinutil v zoufalé snaze najít v záblescích Bothieliných vzpomínek vše, co chtěl vědět od Bothiel. Vím, čeho je ten bastard Corrienthis schopný, proto nechci umírat s vědomím, že Theru čeká horší osud, než samotná smrt." přitom budu doufat, že se Ley dokáže vžít do mojí situace, protože si podobnou situací mohl projít docela nedávno na vlastní kůži.
Upravil/a Sarako dne 14.05.2017 01:23
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
Přejít na fórum:
Podobná témata
Diskuze Fórum Odpovězeno Poslední příspěvek
Hrozba • Diskuze Zdejší kobky 313 23.12.2016 21:15
Hrozba • Pilíře Vědění Zdejší kobky 4 15.05.2016 23:33
Hunterovi povídačky, Svazek 1.: Hrozba Onyxu » Skyrim - Váš svět 30 20.10.2012 23:48
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 4084 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 8045 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 5468 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 4645 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 12480 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 7323 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 6398 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 6221 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 7414 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist