Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
Číst diskuzi
Právě je zde: 1 host(ů)
 Tisk diskuze
Rady a tipy pro čtenáře a spisovatele.
Diego
Rozhodl jsem využít mého starého tématu(Nová povídka/ky), pro jeho novou funkci.

Chtěl bych, aby tohle téma sloužil k radám, popř. otázkám pro spisovatele a čtenáře. Protože já a určitě ostatní autoři občas třeba potřebují radu nebo jen inspiraci.
Toto téma může sloužit klidně i jako diskuze o některém z příběhů.

Pokud máte otázky nebo jen tip/radu pro spisovatele některého z příběhů, pište je sem, aby samotná témata povídek byla přehlednější. Ale záleží i na autorovi, jestli bude chtít tento topic využívat. Není to povinné.

Kdo má otázku nebo tip může radit/ ptát se:
Upravil/a Diego dne 22.12.2012 18:03
 
nagasadowcz
BOHOVÉ!!!! KOUZLO VÁNOC, KOUZLO VÁNOC, KOUZLO VÁNOC!!!! Dobře, měl bych se uklidnit. zkrátka - HODNOCENÍ PŘÍSPĚVKŮ ZASE FUNGUJE, TEĎ JSEM SI TOHO VŠIML V TOMHLE VLÁKNĚ! Smile

Jinak hezký topic, Diego Smile

EDIT: Hmm, tak ne. V Nekonečné to nefunguje. Ale tady mi to šlo... Podivné Grin
Upravil/a nagasadowcz dne 22.12.2012 19:09
Oficiálně jsem Naga, Svatý Sudí, ale říkejte mi Naga Grin
 
Ligos
Tak nějak nevím, co přesně od tohoto příspěvku očekávat, ale až sem někdo něco napíše, třeba se chytím a něco napíšu taky! Smile
Upravil/a Ligos dne 22.12.2012 20:24
-KRLEŠ-

Skyrimský průvodce:
 
Diego
Ligos napsal:
Tak nějak nevím, co přesně od tohoto příspěvku očekávat, ale až sem někdo něco napíše, třeba se chytím a něco napíšu taky! Smile
Je to jen kvůli tomu, pokud budeš chtít jakožto autor poradit, ostatní pisálci ti zde mohou poradit.
Čtenáři se zde mohou vyptávat též.

Je to kvůli přehlednosti v našich příbězích. Není to povinné, ale já to využiji rád.
 
DragonOzzy
Ozzy gonna help.
Ozzy je daedrickým princem cynismu, metalu, černého humoru a psaní kravin.

Jeho síla roste čtením a komentováním jeho děl.

ALDUINŮV SYN, POVINNÁ ČETBA PRO KAŽDÉHO, KDO NECHCE BÝT CHUDÝ, MÁLO VLIVNÝ, NEBO JINAK CELOSVĚTOVĚ ZBYTEČNÝ
http://cabadaj.hostuju.cz/Stahuj.htm
 
DragonOzzy
Vzhledem k tomu že každý jsme jiný, tak nemusíte veškeré rady ode mne brát vážně, tohle je jednoduše návod jak to dělám já:

Lekce I:
Chci vůbec psát?

Do psaní byste se neměli nutit, psaní není jako šití. Není to tak že si sednete k počítači a řeknete: "TEĎ MUSÍM NĚCO NAPSAT!!!" Musí vás "chytnout múza a to si pište že múza útočí naprosto kdykoliv. Pište tudíž jen v případě, že máte v hlavě nějaký nápad a MÁTE HO DOTAŽENÝ DO KONCE, jinak se totiž zaseknete v půlce příběhu a to dokáže nas*at.
Příklady, jak vidět inspiraci:
- Finální scéna Alduinova syna, kde Alex zapíná Lauře amulet kolem krku mne napadla, když jsem své holce zapínal řetízek, který jsem ji koupil k nározkám. Ten den mne také nutila dívat se na Twinlight (která já nesnáším ale ona miluje) a při tom řekla: "Buď můj Edward" což já v Alduinově synovi přetransformoval na "Staň se mým císařem"
- To že Alex bude ve finálním díle nadávat, že skončil v Markathu (bo jak se to píše) a těží tam rudu mne napadlo v létě na brigádě když jsem 8 hodin kopal krumpáčem kořeny.
- Pokaždé když hrajete nějaký quest, díváte se na film atd. tak ještě než film skončí, zkuste si domyslet konec, nebo si v nějaké scéně řeknete: "Co kdyby to dopadlo jinak?" Taktéž hodně pomáhá číst si popisy nebo informace o filmech, které jste nikdy neviděli. Představíte si totiž často příběh, který je však oproti tomu co bylo ve filmu úplně jiný. A tím pádem ho můžete použít.

Dále hodně pomáhá si před samotným psaním pokusit SEPSAT SI OSNOVU DĚJE. Čili, abyste měli alespoň základní představu jak děj ukončíte. U Pirátů ze Skyrimu jsem to neudělal a dopadlo to tak, že je to spíš parodie na Skyrim a ostatní povídky jiných autorů, páč jsem prostě a jednoduše začal, aniž bych domyslel děj. A to není radno dělat...
Zároveň sepsáním osnovy zjistíte, zda ten příběh opravdu odpovídá tomu, co jste chtěli vytvořit. Možná si pak uvědomíte, že jste sepsali totální hovadinu, ale tam uvnitř v hlavě pořád máte to, co jste chtěli dostat ven na papír/obrazovku, ale prostě se tomu ven ještě nechce a chce to přeformulovat. Proto si dobře rozmyslete každý zvrat v ději.
Khanův Návrat jsem začal psát celý od začátku jen proto, že jsem si v 7. kapitole uvědomil fakt, že mě samotného to nebaví (tudíž čtenáře už rozhodně ne), příběh je nepřehledný a má plno zbytečných postav a co víc, sám nevím jak to ukončit. Tudíž dlouho trvalo, než jsem domyslel novou, snad lepší verzi.
Ozzy je daedrickým princem cynismu, metalu, černého humoru a psaní kravin.

Jeho síla roste čtením a komentováním jeho děl.

ALDUINŮV SYN, POVINNÁ ČETBA PRO KAŽDÉHO, KDO NECHCE BÝT CHUDÝ, MÁLO VLIVNÝ, NEBO JINAK CELOSVĚTOVĚ ZBYTEČNÝ
http://cabadaj.hostuju.cz/Stahuj.htm
 
Ligos
No, tak já si nedělám osnovu děje, ale mám speciální notýsek, kam si zapisuju důležité údaje, jako jsou jména postav, ke kterým se budu chtít ještě vrátit, kdo má jaké předměty, kdo co udělal, atp...
A když mě něco napadne, hned si to zapíšu. Během psaní to pak můžu, nebo nemusím využít...

Vzhledem k tomu, že moji povídku nemůžu z pochopitelných důvodů plánovat moc dopředu, je tohle jediný způsob, jak udržet děj na uzdě... Smile
-KRLEŠ-

Skyrimský průvodce:
 
DragonOzzy
Ligos napsal:
No, tak já si nedělám osnovu děje, ale mám speciální notýsek, kam si zapisuju důležité údaje, jako jsou jména postav, ke kterým se budu chtít ještě vrátit, kdo má jaké předměty, kdo co udělal, atp...
A když mě něco napadne, hned si to zapíšu. Během psaní to pak můžu, nebo nemusím využít...

Vzhledem k tomu, že moji povídku nemůžu z pochopitelných důvodů plánovat moc dopředu, je tohle jediný způsob, jak udržet děj na uzdě... Smile


Podívka typu Amonius plánovat moc nejde no, tam musí mít člověk naprosto flexibilní fantasii a improvizaci, ale to ti jak vidím nedělá problém Smile
Ozzy je daedrickým princem cynismu, metalu, černého humoru a psaní kravin.

Jeho síla roste čtením a komentováním jeho děl.

ALDUINŮV SYN, POVINNÁ ČETBA PRO KAŽDÉHO, KDO NECHCE BÝT CHUDÝ, MÁLO VLIVNÝ, NEBO JINAK CELOSVĚTOVĚ ZBYTEČNÝ
http://cabadaj.hostuju.cz/Stahuj.htm
 
nagasadowcz
1) Ani do šití byste se neměli nutit!

2) Když se tu objeví někdo, kdo má děvče, vypadá to skoro divně... Geeks Grin

3) Moje rada, která je dle mé zkušenosti nad zlato: Méně je více. Je fajn něco hezky popsat a ukázat pár krásných obratů nebo i novotvarů. Ale probohy nepřeplácejte to! Snažit se za každou cenu ukázat, že vy psát umíte fakt dobře, z vás většinou udělá autora nepřehledného, zmateného dílka. A taky - začněte na něčem kratším. Romány na první pokus většinou nekončívají nejlíp. Nemluvě o tom, že vás to může odradit.

A to nejdůležitější - pište, pište, pište. Nejen příběhy. A když píšete, VŽDYCKY si to po sobě VŠECHNO PŘEČTĚTE a upravte to tak, aby to bylo co nejsrozumitelnější, slohově vybroušené a BEZ CHYB. Ať je to komentář, dopis kamarádovi, dopis rodičům, dopis Vargu Vikernesovi nebo dopis vládě, článek do novin, na fórum, či pro časopis, recenze na hru, divadelní hru, televizní soutěž, film, seriál, restauraci nebo past na myši - PIŠTE HEZKY.

Howgh Smile
Upravil/a nagasadowcz dne 12.02.2013 22:08
Oficiálně jsem Naga, Svatý Sudí, ale říkejte mi Naga Grin
 
Ligos
DragonOzzy: Díky, ale hlavně jsem chtěl vypíchnout ten notes. Skutečně je dobré mít ho všude sebou. Dám totiž příklad z mýho života:

Jel jsem vlakem, "něco" jsem viděl za oknem, co mě fakt zaujalo a říkám si: "Hele, to bych mohl použít do povídky!" Jenže - než jsem se dostal domů, úplně jsem na to zapomněl. "Co jsem to tam chtěl dát?" říkal jsem si naštvaně. Proto ten notýsek Grin
Upravil/a Ligos dne 22.12.2012 21:50
-KRLEŠ-

Skyrimský průvodce:
 
Diego
Já si naštěstí zatím nic nemusím zapisovat, jelikož to nezapomínám. Což mám štěstí.Grin
 
nagasadowcz
Počkej si, to přijde s věkem Grin
Oficiálně jsem Naga, Svatý Sudí, ale říkejte mi Naga Grin
 
Diego
Jednu radu bych měl, nikdy, ale nikdy nespěchejte s psaním svého díla. Ze zkušenosti vím, že se to nevyplácí a nedopadá to dobře. Dílo je pak nedotažené, nedává moc smysl nebo je v něm "cítit" spěch. A to se nevyplácí.


Naga: Dobrá staříku!Grin
 
Merundin Thuri
Teď něco ode mě jakožto začínajícího spisovatele, je sice hezký vědět konec, ale musíte vědět jak se k němu dostat, nemůžete si říct, tak skončí to vyhlazením lidstva, ale co skončí? Co to bude? Do toho jsem se málem zamotal já, ale naštěstí jsem se chytl Hobita a to mě vytáhlo.
Akathosh je vládcem bohů, ale já su čarovny.
Přízrak Noci- moje povídka o Thalmorském vrahovi http://www.skyrim...ad_id=3723



http://www.nodiatis.com/pub/6.jpg
 
clown333
ešte sa pridám k Ozzymu .... dobré je spraviť si osnovu postáv (tých najhlavnejších) ich fyzické zdatnosti, ich charakter a pod. ... toď zatiaľ vše...
Tajná Jednotka


2.svetová vojna ožíva


The Elder Scrolls Legend:
Light in the Dark


Stopnuté Frown
 
EldeR
Já osobně něco napíšu a pak si to druhej den po sobě přečtu. Většinou pak popravuju spoustu krkolomných slovních spojení a změním pár věcí tak, aby to celé dávalo smysl. Nemá cenu něco šít horkou jehlou.
Upravil/a EldeR dne 23.12.2012 21:08
.

Reverzní upír (Vampire Reverse)
diagnosed by Whirt



Povídky


 
koniaash
Hlkavně, když se člověk rozhgodne psát měl by si na to vyšetřit čas a říct si, že aspoň něco napíše třeba plácnu každou středu... já to tak nedělám a podle toho taky Koniaashovy zápisky ( ano, ta morová jáma hrubek a překlepů ) vypadaj
Španělskou inkvizici nikdo nikdy nečeká!!! K naší výzbroji patří tak rozmanité prvky, jako je strach,
překvapení, brutální efektivita, téměř fanatická oddanost papeži a pěkné červené mundúry!
 
Asiel z Ponurvalu
Jedna rada pro pisálky od čtenáře fanfiction: Nedělejte ze svých hrdinů dokonalé všeuměly. Vaši hrdinové by měli být něčím zajímaví, ale měli by mít také nějaké slabé stránky jako každý jiný člověk. ...Aneb smrt Mary Sue!!! Grin Tož tak.
Nejsem nerozumný. Jen nemám ten samý rozum jako vy.
http://img716.imageshack.us/img716/3849/b37z.jpg
 
milfein
No, já už ani psát nebudu, psal jsem skutečný příběh o mý postavě ze Skyrimu a neuchytnul se. :-( Takže to vzdávám.
https://lh3.googleusercontent.com/-g4t_oUEzmE0/UMJDgpQ7nJI/AAAAAAAABaI/tmg3kIXqjmk/s1280/2012-11-23_00002.jpg
Neboj se neznámých věcí, ale vyhledávej je a snaž se je pochopit, protože každá nová zkušenost je víc, než hora zlata!
 
Chell
ja napríklad dialógi robím tak že s ich najpr poviem hrajúc za obidve strany. pokial mám priestor snažím sa do toho absolútne vžiť čiže nie len hovorím ten dialóg ale aj gestikulujem etc. (potom to aj tak dopadá Grin kade chodím tade šepkám vymyslené dialógi )
SOM DIEVČA!! A AK TO NIEKOMU EŠTE RAZ UNIKNE TAK BUDETE LUTOVAŤ!!

Uctievam mopidu daedrickú pani spamerstva.

Zoznámte sa: Alex<3 Mercer, najcharizmatickejší vírus pod virtuálnym slnkom...
http://fc05.deviantart.net/fs71/i/2011/123/9/7/alex_mercer_by_ravenmadwolf-d3fi3ra.jpg
na to že je v podsate mŕtvy vyzerá podozrivo dobre, nemyslíte? Grin
 
Přejít na fórum:
Podobná témata
Diskuze Fórum Odpovězeno Poslední příspěvek
Chcete si postaviť vlastny dom, upraviť, zmeniť okolie-rady, návody, výuka. Skyrim - modifikace 9 21.10.2016 15:53
Cestina + DLC rady Skyrim - dotazy, návody,.. 6 18.10.2014 17:00
Nevím si rady Archív zodpovězených dotazů 4 18.07.2014 10:40
pomalý načtení inventáře Archív zodpovězených dotazů 27 08.03.2014 13:45
Skyrim Dawnguard: bugy, problémy, rady.... Skyrim - modifikace a DLC - technické problémy 846 20.11.2012 17:22
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 4084 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 8045 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 5468 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 4645 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 12480 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 7323 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 6398 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 6221 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 7414 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist