Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
Číst diskuzi
Právě je zde: 1 host(ů)
 Tisk diskuze
Kruhy v obilí a jejich tvorba
Tsunamiplavec
Leneren napsal:
Nechci nic říkat, ale nepatří toto do jiného tématu?
A jinak souhlasím se Shoggotem. Ikdyž je pravda,že jak jsi napsal:Nikdy předtím spolu lidé tolik nespolupracovali na zlepšení podmínek pro všechny a na snaze zajistit štěstí co nejvíce.
Tak stejně s tímto dobrým úsilím narůstá i zločin a další věci, které planetě ani lidstvu neprospívají.

Naopak. Nedávno jsem koukal na nějaké studie a ve skutečnosti s průběhem času se zločinnost snižuje.

Nějaké negativní věci asi rostou, to je logické, ale zrovna zločin to není. Ale takových rostoucích problémů už lidstvo vyřešilo, že bych se toho moc nebál. Myslím si, že lidstvo se bude vyvíjet, dokud nás nevyřadí evoluce nebo vesmír.
http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/5831047_460s.jpg
 
Shoggot
Zdá se nám, že zločinu narůstá, protože nás je víc a víc a víc a víc. Těžko říct, zda globálně zločin narůstá. O mnoho zločinech ani nevíme, neměřila se kriminalita před 200 lety a neměří se globální kriminalita dnes.
Ve středověku i starověku navíc spoustu věcí zločinem nebyly. Cesty byly plné banditů, neexistovalo žádné kriminální vyšetřování ani spravedlivé soudy, věznice pro vězně, zápisy a statistiky, řádná policie...

Pokud hodnotíme modernu, tedy dejme tomu 20. a 21. století, můžeme naopak říct, že za posledních 40 let zločin střídavě klesal a zyvšoval. Je ale třeba faktem, že vraždy a krádeže ve vyspělém světě (kde se to měří) jdou vytrvale dolů a spíše se to zlepšuje.

Spíše je dneska zločin více vidět, protože se více řeší. Ale rozhodně tu máme patologie nové, které je třeba řešit a které předtím nebyly, to ano, s tím souhlasím. Že by však nějak této éře braly markantně úroveň se říci nedá.
http://i.imgur.com/Z1by9.png
 
Lord Rade
Myslím že evoluce nebo vesmír je tou nejvzdálenější možností která nás může zničit. Pořád jsou války a kdyby propukla nedej třetí světová tak by jsme se do tejdne sami zničili.
A populace se nekontrolovaně rozšiřuje. Za nějakých 100 let by tu mohl být snad dvojnásobek lidí jaký je dnes možná i větší. Bude docházet místo, bude se ničit příroda.. prostě se lidé přemnoží a pak nebude ani práce, ani bydlení, ani příroda.. vidím to tragicky tak že je nejpravděpodobnější že se brzy zničíme my sami. Proto i doufám že se setkáme s jinou civilizací která by nám dokázala pomoci.
http://oi59.tinypic.com/2ag3kaf.jpg

"Trolling is the lowest form of wit, but the highest form of intelligence."
 
Tsunamiplavec
Lord Rade napsal:
Myslím že evoluce nebo vesmír je tou nejvzdálenější možností která nás může zničit. Pořád jsou války a kdyby propukla nedej třetí světová tak by jsme se do tejdne sami zničili.
A populace se nekontrolovaně rozšiřuje. Za nějakých 100 let by tu mohl být snad dvojnásobek lidí jaký je dnes možná i větší. Bude docházet místo, bude se ničit příroda.. prostě se lidé přemnoží a pak nebude ani práce, ani bydlení, ani příroda.. vidím to tragicky tak že je nejpravděpodobnější že se brzy zničíme my sami. Proto i doufám že se setkáme s jinou civilizací která by nám dokázala pomoci.

Válka je možný způsob, ale nedokážu si představit válku, která vyhladí opravdu všechny lidi na planetě. Podle mě taková válka nemůže být, protože dojde ke zničení válčících stran dříve než ke zničení všech ostatních.

No a co se týče růstu populace, tak ten je omezen 1) prostorem 2) jídlem

1) Ačkoliv se to nezdá, tak prostoru máme ještě hoooooodně. Například nějaké státy v USA jsou velké jak Německo a nemají ani 10 milionů obyvatel. Celé Rusko je prázdné a vlastně Asie, kde je polovina populace je jedna velká pustina.

2) Jídlo je rozhodně problém. Geneticky upravené rostliny to už řeší a jejich potenciál je ohromný, ale může se stát, že časem bude jídla nedostatek. Jenže v tom momentu přichází evoluce. Nevymřeme všichni, ale pouze ti, na které se nedostane v jídelně. Tudíž počet lidí se zastaví na nějakém čísle.

Myslím tedy, že evoluce a vesmír jsou opravdu jediné zkázy pro lidstvo. A zrovna o vesmíru víme na 100%, že nás jednou zabije.
http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/5831047_460s.jpg
 
Shoggot
S přelidněním máme problémy, to ano a bezesporu. Nicméně věda stále pracuje na řešeních tohoto problému a určitě to půjde vyřešit. Ono by možná i stačilo prostě zvyšovat životní úroveň, jak kdysi poznamenal Gates, protože vysoká natalita je především nezamýšleným důsledkem chudoby a nízké životní úrovně.
http://i.imgur.com/Z1by9.png
 
nagasadowcz
Lidé jsou svině i andělé. Poměr těchto jedinců se ve společnosti podle mě moc nemění. Tak jsem to myslel. Samozřejmě, že na globální úrovní se NÁŠ svět (Evropa atd.) posunul mnohem humánnějším směrem (někdy, myslím, až zbytečně pseudohumánně, ona tvrdá ruka je někdy nejlepší lék), ale lidé jako jedinci... Změnili se prostředky, ale lidé spolu stále na osobní úrovni bojují, stále je nenávist, závist a jiné (samozřejmě zrovna jako láska, přátelství, naděje apod.). Podíváme-li se na stará literární díla, dojdeme k závěru, že se změnili prostředky, ale pohnutky a principy myšlení ne. To nás dělá lidmi a dokud lidmi budeme, změnit se to nemůže. Tohle je vůbec pohled spíše filosofický/náboženský, nikoli exaktní (čož ale koneckonců zas tak není ani sociologie, i když za začátku byly pokusy á la sociální fyzika... zrovna jako u psychologie, nemýlím-li se). Tohle je třeba jedna z věcí, které klasická věda nedovede jasně a striktně uchopit.
Oficiálně jsem Naga, Svatý Sudí, ale říkejte mi Naga Grin
 
Mike
nagasadowcz napsal:
Lidé jsou svině i andělé. Poměr těchto jedinců se ve společnosti podle mě moc nemění. Tak jsem to myslel. Samozřejmě, že na globální úrovní se NÁŠ svět (Evropa atd.) posunul mnohem humánnějším směrem (někdy, myslím, až zbytečně pseudohumánně, ona tvrdá ruka je někdy nejlepší lék), ale lidé jako jedinci... Změnili se prostředky, ale lidé spolu stále na osobní úrovni bojují, stále je nenávist, závist a jiné (samozřejmě zrovna jako láska, přátelství, naděje apod.). Podíváme-li se na stará literární díla, dojdeme k závěru, že se změnili prostředky, ale pohnutky a principy myšlení ne. To nás dělá lidmi a dokud lidmi budeme, změnit se to nemůže. Tohle je vůbec pohled spíše filosofický/náboženský, nikoli exaktní (čož ale koneckonců zas tak není ani sociologie, i když za začátku byly pokusy á la sociální fyzika... zrovna jako u psychologie, nemýlím-li se). Tohle je třeba jedna z věcí, které klasická věda nedovede jasně a striktně uchopit.

Dovolím si glosu: Ano, Evropa se jistě posunula, docela zajímavý fakt, že Evropa je de facto dnešnímu datu nejdelší dobu bez přímého válečného konfliktu od dob II. svět. války. To je velký krok vpřed, na němž má svůj díl nepochybně EU.
http://www.ulozisko.sk/obrazky/662771/jabko.jpg


 
Tsunamiplavec
nagasadowcz napsal:
Lidé jsou svině i andělé. Poměr těchto jedinců se ve společnosti podle mě moc nemění. Tak jsem to myslel. Samozřejmě, že na globální úrovní se NÁŠ svět (Evropa atd.) posunul mnohem humánnějším směrem (někdy, myslím, až zbytečně pseudohumánně, ona tvrdá ruka je někdy nejlepší lék), ale lidé jako jedinci... Změnili se prostředky, ale lidé spolu stále na osobní úrovni bojují, stále je nenávist, závist a jiné (samozřejmě zrovna jako láska, přátelství, naděje apod.). Podíváme-li se na stará literární díla, dojdeme k závěru, že se změnili prostředky, ale pohnutky a principy myšlení ne. To nás dělá lidmi a dokud lidmi budeme, změnit se to nemůže. Tohle je vůbec pohled spíše filosofický/náboženský, nikoli exaktní (čož ale koneckonců zas tak není ani sociologie, i když za začátku byly pokusy á la sociální fyzika... zrovna jako u psychologie, nemýlím-li se). Tohle je třeba jedna z věcí, které klasická věda nedovede jasně a striktně uchopit.

K tomuhle tématu se hezky vyjadřují Sam Harris a Richard Dawkins.

Dala by se udělat úvaha, že v dnešní společnosti přežije pouze ten, kdo spolupracuje s ostatními. Důsledkem přirozeného výběru budou tedy takový lidé mít více potomků a ti budou úspěšnější. Časem se změní i lidský mozek a podobně jako máme dnes mateřský instinkt nebo instinkt sebezáchovy, tak by se u nás mohly rozvinout i další reflexy jako třeba nutnost empatie ve vyhrocených situacích nebo něco podobného...
Samozřejmě konec úvahy je čistě hádání a střela do tmy, ale myslím, že k něčemu takovému by bylo možné dojít.
Upravil/a Tsunamiplavec dne 28.11.2012 18:25
http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/5831047_460s.jpg
 
nagasadowcz
To samé můžeme říct o USA, kazí nám to oběma angažovaní se ve válečných konfliktech mimo naše území. Podívejte se na to ryze "formální a oficiální" optikou - taková Studená válka vlastně vůbec nebyla válka. Válka ve Vietnamu a v Koreji? Familiérní označení, neb válka nebyla nikdy vyhlášena. My si u sebe držíme klid a pokoj, v zahraničí se ale mocnosti kolikrát celkem nestoudně vyřádí. Jakási pokrytecká snaha o charitu a nadaci v tom pak podle mého dělá ještě větší brajgl. Ale to je už úplně jiná debata a nechci to tu přeplácat OT. Takže HOWGH.
Oficiálně jsem Naga, Svatý Sudí, ale říkejte mi Naga Grin
 
Leneren
Aha tak já se tedy omlouvám za svůj chybný dojem.
A jen se chci zeptat.Nebylo by lepší založit na toto specifické téma a vyhnout se spamu?
 
nagasadowcz
Tsunamiplavec napsal:
nagasadowcz napsal:
Lidé jsou svině i andělé. Poměr těchto jedinců se ve společnosti podle mě moc nemění. Tak jsem to myslel. Samozřejmě, že na globální úrovní se NÁŠ svět (Evropa atd.) posunul mnohem humánnějším směrem (někdy, myslím, až zbytečně pseudohumánně, ona tvrdá ruka je někdy nejlepší lék), ale lidé jako jedinci... Změnili se prostředky, ale lidé spolu stále na osobní úrovni bojují, stále je nenávist, závist a jiné (samozřejmě zrovna jako láska, přátelství, naděje apod.). Podíváme-li se na stará literární díla, dojdeme k závěru, že se změnili prostředky, ale pohnutky a principy myšlení ne. To nás dělá lidmi a dokud lidmi budeme, změnit se to nemůže. Tohle je vůbec pohled spíše filosofický/náboženský, nikoli exaktní (čož ale koneckonců zas tak není ani sociologie, i když za začátku byly pokusy á la sociální fyzika... zrovna jako u psychologie, nemýlím-li se). Tohle je třeba jedna z věcí, které klasická věda nedovede jasně a striktně uchopit.

K tomuhle tématu se hezky vyjadřují Sam Harris a Richard Dawkins.

Dala by se udělat úvaha, že v dnešní společnosti přežije pouze ten, kdo spolupracuje s ostatními. Důsledkem přirozeného výběru budou tedy takový lidé mít více potomků a ti budou úspěšnější. Časem se změní i lidský mozek a podobně jako máme dnes mateřský instinkt nebo instinkt sebezáchovy, tak by se u nás mohly rozvinout i další reflexy jako třeba nutnost empatie ve vyhrocených situacích nebo něco podobného...
Samozřejmě konec úvahy je čistě hádání a střela do tmy, ale myslím, že k něčemu takovému by bylo možné dojít.


Celkem Marxistická myšlenka. Ona je sice krásná, ale já tomu zkrátka nevěřím. Minimálně se shodneme, že je-li to budoucnost lidstva, pak nás k tomu čeká ještě velmi, velmi dlouhá cesta.
Oficiálně jsem Naga, Svatý Sudí, ale říkejte mi Naga Grin
 
Tsunamiplavec
nagasadowcz napsal:Celkem Marxistická myšlenka. Ona je sice krásná, ale já tomu zkrátka nevěřím. Minimálně se shodneme, že je-li to budoucnost lidstva, pak nás k tomu čeká ještě velmi, velmi dlouhá cesta.

To rozhodně. Vlastně doteď nevíme, jestli je možné aby se nám morální principy, na kterých nezávisí náš život vryly do našich genů.

U morálních principů vyžadovaných pro přežití to už máme odzkoušené, protože máme přirozenou tendenci si na základní úrovni pomáhat.

Zajímalo by mě ale, jestli někdy bude možné vyvinout se na úroveň kdy nám určité obyčejné slušnosti přijdou přirozené stejně jako sex nebo shánění potravy.

Toto neberte jako názor, ale jako velmi slabě popsanou úvahu.
http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/5831047_460s.jpg
 
Shoggot
Sociologie není exaktní věda, ale je to deskriptivní disciplína. Je ale fakt, že se principy myšlení v lidstvu zkrátka mění. A mění se časem. I z dob starověké literatury se mnohé změnilo.

Však jen, kolik lidí ve vyspělém světě ještě dnes kouká na ženu jako na pouhopouhou věc bez duše, jejíž jediný účel je aby byla vlastněná mužem?
Málokdo. Tehdy? Takřka všichni.
Kolik lidí ještě dnes na základě fyziologických nebo domnělých rozdílů považuje jiné lidi za podlidi nebo méněcenné?
Málokdo. Tehdy? Na tom byly postaveny celé systémy.
Kolik lidí ještě dnes schvaluje pomstu, mučení, zabití, týrání, utlačování, krádež, antisemitismus a další a další věci jako nedílnou součástí života?
Tehdy? Takřka všichni.

Právě si představ, že díky té písemné akumulaci a pocitů a pohnutek a všech věcí se mohlo lidstvo dále zdokonalovat. Musíme vždy stavět na ramenou jiných, jestli chceme pokroku.
A v tom jsme se za ty tisíce let strašně změnili.

A nemění se jen vyspělý svět. I v tom rozvojovém se uchytilo racionální uvažování.

A lidstvo není všude stejné. Jsou kmeny, jehož členové neuznávají matematiku a jejich kulturní myšlení ho není schopné zkousnout. Ani po desetiletích práce nejsou schopni spočítat, že 1+1=2.
A američtí indiáni zase neznali mír. Ne, že by se k němu nikdy nemohli dostat, ale na rozdíl od nás prostě nebyli schopni koncept míru pochopit!

Lidé jsou různí a naše myšlení se vyvíjí strašně rychle a mění. Postavit se dnes nějakému Juliu Superbusovi a vysvětlit mu, že lidé jsou si rovni, že pomsta už není správná, že trest smrti je nemorální a že se musí řídit empatií by bylo na prd.

Nerozuměl by ti. Ale ne jazykově, ale vůbec by tyhle abstraktní myšlenky nemohl zkousnout. Ne proto, že by byl hloupý.
Ale byl prostě z jiné doby a z jiného prostředí a neumí takhle uvažovat.
http://i.imgur.com/Z1by9.png
 
nagasadowcz
@Tsunamiplavec: No, zamyšlení je to jistě pěkné. Thomas Moore by mohl vyprávět Grin
Upravil/a nagasadowcz dne 28.11.2012 18:40
Oficiálně jsem Naga, Svatý Sudí, ale říkejte mi Naga Grin
 
Pipi94
Možná je to mimo téma ale nevadí Smile. Musím vám doporučit nový časopis z redakce Extra publishing, Tajemství vesmíru. Kupuji ho již od prvního čísla a nemůžu si ho vynachválit, je tam i spoustu informací o těchto tématech jako jsou - konec světa 2012, nevysvětlitelné záhady a hlavně vesmír Smile. Určitě si ho kupte a čtěte , stojí pár kaček.
http://skyrim-img.kx.cz/images/187dragonborn_by_pipi94_d.jpg

http://media.psu.com/media/articles/post_nuclear_living_in_fallout3/fallout3_04.jpg

KnightJsem žena!!Knight
 
clown333
Pipi94 napsal:
Možná je to mimo téma ale nevadí Smile. Musím vám doporučit nový časopis z redakce Extra publishing, Tajemství vesmíru. Kupuji ho již od prvního čísla a nemůžu si ho vynachválit, je tam i spoustu informací o těchto tématech jako jsou - konec světa 2012, nevysvětlitelné záhady a hlavně vesmír Smile. Určitě si ho kupte a čtěte , stojí pár kaček.


Tiež je dobrý časopis Enigma.... Hoci ho neodoberám ale ked nemám po škole bus tak zájdem do kauflandu kde si ho čítam Grin
Tajná Jednotka


2.svetová vojna ožíva


The Elder Scrolls Legend:
Light in the Dark


Stopnuté Frown
 
Diego
Dochází mi trpělivost....

Dík Pipi.Wink
 
Shoggot
Sice trochu dražší (100kč), ale výborný časopis vycházející v češtině je i Scientific American. Je tam nesmírně mnoho informací a přispívají do něj opravdové kapacity z celého světa. Ani jejich webové stránky nejsou k zahození.

České vydání se navíc věnuje někdy i úspěchům tuzemských vědců.
http://i.imgur.com/Z1by9.png
 
Pipi94
Ten časopis neznám, ale vypadá dobře.
http://skyrim-img.kx.cz/images/187dragonborn_by_pipi94_d.jpg

http://media.psu.com/media/articles/post_nuclear_living_in_fallout3/fallout3_04.jpg

KnightJsem žena!!Knight
 
Shoggot
Je to nejdéle vydávaný měsíčník ve Spojených státech. Je to stále populárně naučný magazín, ale mezi populárně naučnými magazíny má bezesporu největší světovou úroveň.
Psala do něj řada slavných vědců, jako například Albert Einstein nebo Francis Collins.
http://i.imgur.com/Z1by9.png
 
Přejít na fórum:
Podobná témata
Diskuze Fórum Odpovězeno Poslední příspěvek
Bugy a jejich řešení: Esbern a jiné časté bugy Skyrim - dotazy, návody,.. 431 02.07.2018 22:14
Vaše tvorba Pokec 204 16.10.2015 21:41
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 4084 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 8045 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 5469 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 4645 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 12480 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 7324 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 6398 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 6221 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 7414 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist