Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
Číst diskuzi
Právě je zde: 1 host(ů)
 Tisk diskuze
Denník Temného dieťaťa
hRDLA
?

https://s25.postimg.org/o42h2pf5b/ezgif_2_11ca8ddcc3.gif
 
Chell
tak tento koment som nepochopila GrinxDxDGrin
SOM DIEVČA!! A AK TO NIEKOMU EŠTE RAZ UNIKNE TAK BUDETE LUTOVAŤ!!

Uctievam mopidu daedrickú pani spamerstva.

Zoznámte sa: Alex<3 Mercer, najcharizmatickejší vírus pod virtuálnym slnkom...
http://fc05.deviantart.net/fs71/i/2011/123/9/7/alex_mercer_by_ravenmadwolf-d3fi3ra.jpg
na to že je v podsate mŕtvy vyzerá podozrivo dobre, nemyslíte? Grin
 
hRDLA
Chell napsal:
tak tento koment som nepochopila GrinxDxDGrin


Já jen, že když jsem to psal, tak si tam měla jen:

asi na písaní toho príbehu začínam byť závislá. tu máte další diel a nasledujúci je už v polovici.

Kapitola 7: starý priaťeľ.

https://s25.postimg.org/o42h2pf5b/ezgif_2_11ca8ddcc3.gif
 
Chell
hej ale do 5 sek som to opravila *.*
SOM DIEVČA!! A AK TO NIEKOMU EŠTE RAZ UNIKNE TAK BUDETE LUTOVAŤ!!

Uctievam mopidu daedrickú pani spamerstva.

Zoznámte sa: Alex<3 Mercer, najcharizmatickejší vírus pod virtuálnym slnkom...
http://fc05.deviantart.net/fs71/i/2011/123/9/7/alex_mercer_by_ravenmadwolf-d3fi3ra.jpg
na to že je v podsate mŕtvy vyzerá podozrivo dobre, nemyslíte? Grin
 
Chell
nie nebudem spoilerovať xD proste si to prečítajte a ak sa páčilo okomentuje

kapitola 8: volanie krvi


Konečne som doletela do Veterného Žľabu. Na moje veľké prekvapenie tam nesnežilo.
Zakrúžila som hľadajúc miesto k pristátiu. Niekoľko strážnych síce vytiahlo luky, ale stačilo letmé pohladenie myšlienkou a už na fakte že im nad hlavami krúži obrovská čierna dračica nevideli nič zvláštne.

„Si v tom čoraz lepšia.“ Ozval sa kyr.
„To hovoríš zakaždým.“
„Pretože zakaždým ovládneš viac a viac ľudí.“

Pristála som pre krčmou a premenila sa späť do ľudskej podoby. Akonáhle som zmizla v najbližšom tieni pustila som všetkých ľudí späť k vlastnej vôli. Čas nájsť toho chlapca.

Jeho dom so našla rýchlo. Ani spletitosť uličiek Veterného Žľabu nemohla zmiasť môj orientačný zmysel. Samozrejme že som nepoužila dvere. Namiesto toho som sa vyšvihla na okno a nakukla som do vnútra.

Skutočne tam bola rozložená čierna svätosť. Prekvapene som nadvihla obočie. Úprimne povedané som si nemyslela že decko bude mať žalúdok na čiernu svätosť.

„No človek sa stále učí. A mutant tiež.“ Zamrmlala som a začala skúmať otvárací mechanizmus okna.

Nič som však nevyskúmala lebo v tej chvíli do miestnosti vstúpila Khajiitka. Nemusím dúfam zdôrazňovať že tá z Helgenu.

Sledovala som ako sa rozpráva s tým chlapcom a príma zákazku. MOJU zákazku. Mala som sto chutí tam vletieť a jedného z nich zaškrtiť, ale ovládla som sa.

Khajiitka odišla s podrobnými informáciami o cieli a ja som si uvedomila že mám otvorené ústa.

S počuteľným zaklapnutím som ich zavrela, vyšvihla sa na strechu a znova sa premenila. Tento raz som sa už nepokúsila ovládať mysle strážnych. Jednak som to nepotrebovala a jednak som na to musela byť kľudná. Všetok kľud som však spotrebovala na to aby som vo vzduchu neposkakovala.

Zamierila som do Riftenu a vzala na vedomie nepríjemnú skutočnosť že svitá. Zazívala som. No čo, Khajiitka do Riftenu aj tak cez deň nedôjde a len pár mávnutí krídel odo mňa som cítila slovo moci.

Doletela som tam a s prekvapením skonštatovala že nikde v okolí nelieta žiadny drak. Pokrčila by som plecami, ale to sa neznášalo s lietaním.

Pristála som. Ani som sa nepremenila. Schúlila som sa do klbka, zakryla som si hlavu krídlami a zaspala som.

Prebudila som sa až pri západe slnka. Bez žmurknutia som sa dívala ako krvavo červený kotúč klesá. Zvysoka som pri tom ignorovala bytosť za mnou.

Prehovoril prvý. „Tak sa konečne stretávame.“
„Už sme sa raz stretli.“ Odvetila som bleskovo.
„To už je dávno.“ Odmlčal sa.
Nič som nepovedala. Ani som sa nepohla.
„Zmenila si sa.“ Pokračoval.

Až teraz som sa otočila a postavila sa zoči-voči Alduinovi.
„Musela som sa. Ináč by som dopadla ako tí ostatní, kôli ktorým teraz lietaš po celom Skyrime a prebúdzaš ich zo spánku smrti!“ Vypálila som naňho nahnevane.
„To je pravda. Musela si sa prispôsobiť. Potlačiť svoju dračiu krv. Ale tomu je teraz koniec! Vrátil som sa! A ty môžeš dať znovu priechod svojej dračej krvi! Postaviť sa po mojom boku proti ľuďom ktorých tak nenávidíš. Ako dcéra mojej krvi, ktorej meno bude budiť strach v ľudských srdciach! Odteraz až na veky!“
„Ako vieš že sa mi život medzi ľuďmi nezapáčil? Správaš sa ako keby bolo isté že sa k tebe pridám!“ znovu som samu otočila chrbtom.
„Viem že sa ti život medzi ľuďmi nezapáčil pretože už aj ja som si to skúsil.“ Zreval. Nikdy by som si nemyslela že tento rev ovláda ešte niekto iní okrem mňa a Kyra.

Prudko som sa znovu otočila a z myšlienok mi ušiel neaktikulovatelní pazvuk. Alduin tam stál premenený do ľudskej podoby. Ale to ma neprekvapilo tak ako jeho výzor.

Bledá pleť čierne vlasy... kľudne by to mohla byť dospelá verzia Kyraela, keby nie tých očí, stále rovnako červených ako v dračej podobe.
„A ešte pre jeden dôvod.“ Ozval sa kyr, „A totižto preto lebo ja nikdy nedospejem.“
„Isteže nie, Peter pan.“ Povedala som ironicky
Zavrčal a stiahol sa z mojej mysle.

„Viem že si medzi ľuďmi strávila viac času ako ja. Možno si si medzi nimi našla aj niekoľkých na ktorých ti záleží. Ale k ľudstvu ako takému stále cítiš nenávisť a nesnaž sa ma presvedčiť že nie.“ Pokračoval Alduin.
„Nesnažím.“ Premenila som sa aj ja.
„Tak poď so mnou! Poď som mnou a spoločne s ľudstva vymlátime tú krutosť, bezcitnosť a egoizmus, rozvinutý počas našej neprítomnosti!“
„Hovorí o drakoch, alebo o ľuďoch?“ otravoval kyr.
„A čo Paarthurnax? Drak ktorý ma učil, ktorý sa o mňa staral, zatiaľ čo ty si sa motal v prúdoch času!“ pokračovala som v rozhovore blokujúc Kyrove poznámky.
„Nemotal som sa tam dobrovoľne! A okrem toho ako je to už dávno čo si ho naposledy videla?“
„To je náhodou pravda! Vždy keď mu treba niečo oznámiť letím tam ja! Kyr opäť prenikol za moju obranu.
„Sklapni!“ zjačala som, napoly na Kyraela a napoly na Alduina a otočila som sa mu chrbtom.

Sklapli. Obaja.

Zhlboka som sa nadýchla. Čo je to naposledy čo ma takto niečo vytočilo? Storočia? Tisícročia?

„Možno máš pravdu. Možno, že ten nepokoj ktorý cítim už od nepamäti je skutočne volanie krvi.“ Otočila som sa späť k Alduinovi.
„Ale... uvedomuješ si že všetko čo si mi tu nakecal o ľuďoch, hovoria ľudia o drakoch? A že ani fakt že s paarthurnaxom som sa nevidela už dobre dlho, nezmení nič na tom že ma naučil všetko čo viem! Pridám sa k tebe až mi dokážeš že za prvé: vo mne skutočne vidíš dcéru tvojej krvi a nielen niečo čo ti umožní vzbudzovať v ľuďoch ešte väčšiu hrôzu, a za druhé: že ľudia skutočne sú taký akých si mi ich tu vykreslil. Až tieto podmienky splníš svet nás konečne spozná ako otca a dcéru! Ale nie skôr.“
S týmito slovami som sa znova premenila a odpichla som sa z okraja útesu. Nabrala som smer riften a neobzrela som sa až kým som nezačula že Alduin odlieta.
„Chell?“ ozval sa kyr.
„Čo je?“
„Nebude ti vadiť ak sa na niečo spýtam?“
Ten môj výbuch ho musel riadne vystrašiť.
„Pýtaj sa.“
„Čo myslel tým „dcéra mojej krvi“?“
Povzdychla som si.
„Nikdy som ti o tom nehovorila?“
„Nie.“
Znova som si povzdychla.

„Keď zo mňa draky spravili to čo som dnes, museli ma spútať s nejakým drakom putom krvi. Je to prastarý rituál, hovorí sa, že pochádza ešte z čias pred Alduinom. Čím silnejšia je krv tým silnejší je jej potomok.“ Neveselo som sa zaškerila. „Neuvedomili si že až na spôsob akým sa dostala do žíl je táto krv rovnaká ako každá iná- zaväzujúca.“
„Odmietla si bojovať proti svojmu otcovi?“
„Ušla som k nemu.“
„Čože?!“
„O tom ti porozprávam inokedy.“

„Ale no tak!“
„Nie. Kde je tá Khajiitka?“
„Za chvíľu je v Riftene. Rozmýšľala si nad tým že sa pokúsiš zistiť jej meno?“
„Nie.“
„Ja áno.“
„A?“
„Larlia. To nieje veľmi Khajiitske meno nezdá sa ti?“
„Nie nieje.“
Potom som už letela mlčky.
SOM DIEVČA!! A AK TO NIEKOMU EŠTE RAZ UNIKNE TAK BUDETE LUTOVAŤ!!

Uctievam mopidu daedrickú pani spamerstva.

Zoznámte sa: Alex<3 Mercer, najcharizmatickejší vírus pod virtuálnym slnkom...
http://fc05.deviantart.net/fs71/i/2011/123/9/7/alex_mercer_by_ravenmadwolf-d3fi3ra.jpg
na to že je v podsate mŕtvy vyzerá podozrivo dobre, nemyslíte? Grin
 
Mopidu
Tak to je kruťárna (a dobře, poslechnu tvůj podpis [hRDLo cos to tu rozpoutal za magořinu! Grin ])
https://s10.postimg.org/i9098u5a1/glit.gif
 
Chell
vrelí súhlas hRDLA nikdy nemal začínať so šialenstvom.
SOM DIEVČA!! A AK TO NIEKOMU EŠTE RAZ UNIKNE TAK BUDETE LUTOVAŤ!!

Uctievam mopidu daedrickú pani spamerstva.

Zoznámte sa: Alex<3 Mercer, najcharizmatickejší vírus pod virtuálnym slnkom...
http://fc05.deviantart.net/fs71/i/2011/123/9/7/alex_mercer_by_ravenmadwolf-d3fi3ra.jpg
na to že je v podsate mŕtvy vyzerá podozrivo dobre, nemyslíte? Grin
 
Aster
To nevadí aspoň neni nuda.A jestli vám to nedošlo tak všechny posedlosti (krom kopce) rozpoutal hRDLA Grin
 
Chell
hej počúvajte ja by som len chcela vedieť ako to sem mám dávať či menej na jeden príspevok a častejšie alebo po kapitolách ako do teraz?
SOM DIEVČA!! A AK TO NIEKOMU EŠTE RAZ UNIKNE TAK BUDETE LUTOVAŤ!!

Uctievam mopidu daedrickú pani spamerstva.

Zoznámte sa: Alex<3 Mercer, najcharizmatickejší vírus pod virtuálnym slnkom...
http://fc05.deviantart.net/fs71/i/2011/123/9/7/alex_mercer_by_ravenmadwolf-d3fi3ra.jpg
na to že je v podsate mŕtvy vyzerá podozrivo dobre, nemyslíte? Grin
 
Chell
neviem ako nazvať túto kapitolu takže môžte písať návrhy.

kapitola 9:LOCKUP FAILED

Keď som dorazila do Riftenu obloha už bola úplne temná takže na nenápadné pristátie som potrebovala ovládnuť len hŕstku myslí.

Premenila som sa a vybrala som sa k sirotinci. Aj tu som sa vyšvihla do okna a pohodlne som sa usadila na parapete.

Izbou sa pohyboval tmaví tieň. Musela som Khajiitke priznať že sa vie zakrádať. Keby som nevedela že tam je možno by som ju ani nezaregistrovala.

Na odhalenej čepeli sa odrazil svit mesiaca a potom sa dýka prudko vrhla dole a zaborila sa až po rukoväť do krku postavy ležiacej na posteli. Vydesený výkrik zanikol v smrteľnom chrapote.

Khajiitka skúsene z dýky striasla krv a potom ju utrela do cípu prikrývky. Musela som uznať že vôbec nevyzerá ako keby práve niekoho zavraždila. Aj tí najšikovnejší nováčikovia sa zvykli s prvých zákazok vracať s rukávmi od krvi. Ona však na sebe nemala ani kvapku.

Keď podišla k oknu, na jeden bláznivý okamih som si pomyslela že ho použije na cestu von, ale ona si len zobrala mešec položený na parapete. Keď si ho priviazala k opasku naposledy sa rozhliadla po izbe, potichučky otvorila dvere a vykradla sa von.

Zoskočila som z parapetu. Ešte stále som nevedela čo si mám o Larlii myslieť. Vyzerá to tak že sa z nej čo skoro stane moja temná sestra ale čo jej osud drakorodenej? Až teraz my začalo dochádzať že som sa rozhodla. Pokiaľ sa Alduinovy podarí splniť moje podmienky postavím sa na jeho stranu a tým pádom aj proti drakorodenej. A čo sa stane ak sa mu ich splniť nepodarí?

„Na tvojom mieste by som nad tým nerozmýšľal.“ vyhlásil Kyr „Ešte stále ta tu môžu lokalizovať Biele Plášte a v tom prípade by sa otázka na koho stranu sa pridáš stala úplne bezvýznamná. To by si chcela?“
„Pri všetkých daedrách v oblivione len to nie!!“
„Ježišikriste Chell!! Tebe už vážne začína tento svet liezť na mozog!! Normálne ľutujem, že ťa prijal! Teraz tu trčíme už bohvie ako dlho a ty sa navyše správaš ako keby rozhodnutie na koho stranu sa pridáš ovplyvní celé mutiverzum!!“
„A ja normálne ľutujem, že nikdy nemám nervy ti ten notebook cez portál nadobro strčiť do aperture! Lebo tebe počítače na mozog nelezú oni sú už dávno na jeho vrcholku a opekajú si tam špekačky!!“
„To nieje pravda!!“
„Je!“
„Nieje!“

Takto sme sa vadili celý čas čo som letela do svätyne aby som informovala Astrid o novom možnom prírastku do našej rodiny.

Kyr mal však pravdu. Ak sa Alduinovi podarí splniť moje podmienky, tak sa k nemu pridám. Ak sa mu to nepodarí, tak zostanem navždy medzi dvoma tábormi. Vzhľadom na to množstvo zničených svetov ktoré som už videla by mi na osude jedného nemalo záležať. Ale mne na ňom záleží, lebo toto je po dlhom čase konečne svet do ktorého aj patrím nielen v ňom existujem.

Vykašlúc sa na opatrnosť som pristála priamo pred svätyňou, vkĺzla dovnútra a zoskákala po schodoch.
Astrid sa tentoraz opierala o zárubňu dverí. Keď som zoskočila z posledných troch schodov naraz a bezpečne som pristála usmiala sa.
„Chlieb bol dobrý?“
„Výborný.“ Odvetila som s úškrnom.
„Ako dopadla zákazka?“
„Neočakávane.“ Pohodovo som sa oprela o stôl a pustila sa do vysvetlovania.
Keď som skončila Astrid roztržito prikývla a spýtala sa ma či neviem kde je.
„Mieri do Bieleho priesmyku.“ Odpovedala som jej jednou z mála informácii ktoré sa mi podarilo z Lariinej mysli vydolovať. Zvláštne odkedy som sa dozvedela jej meno jej myseľ sa síce len trochu ale predsa vyjasnila.

Astrid sa nespýtala odkiaľ to viem. Už dávnejšie prišla na to že sa neoplatí sa ma pýtať na moje zdroje.
Namiesto toho aj ona podišla k mape a ráznym ťahom zápästia zabodla jednu z dýk do znaku Bieleho Priesmyku.

Zobrala si z police masku a vybrala sa k východu. Vo dverách sa ešte otočila a oznámila mi-
„Mimochodom Dalk a Babeta sa už vrátili. Sú dole a mám pocit že Dalk sa nevie dočkať až ti porozpráva o svojej zákazke.“

Usmiala som sa. Ja Dalk a Babeta sme boli najmladšie vyzerajúc členovia Temného bratstva. ale zatiaľ čo ja a Babeta sme boli v skutočnosti v našej rodine najstaršie- ja vďaka mojej dračej krvi a Babeta vďaka upírovi ktorý ju pohryzol keď mala ešte len dvanásť- Dalk mal skutočne toľko rokov na koľko vyzeral čo bolo niečo okolo šestnásť.

Zišla som dole. Ocitla som sa vo veľkej prírodnej sieni zariadenej niekoľkými cvičnými terčmi, brúskou a stojanmi v ktorých nonstop horeli ohne. Z nejakého dôvodu tu bola aj dračia stena. Keď som sem prišla prvý krát dosť ma to prekvapilo o to viac že o nej nikdo v postate nič nevedel a nikto sa o nej ani nič nepokúšal zistiť.

Okamžite ako som vošla sa všetky plamene, ktoré doteraz disciplinovane horeli vo svojich stojanoch sa vystreli a začali ma búrlivo vítať. Ukľudnila som ich niekoľkými slovami dračieho jazyka a vybrala som sa hľadať Dalka. Babeta mi o svojej zákazke porozpráva až keď prídu ostatní, ale Dalk bol ešte nováčik a o dobre spravenej zákazke dokázal rozprávať znova a znova, až kým sa mu neminulo obecenstvo.
Doteraz si pamätám ako som ho opitého vyťahovala z krčmy v ktorej sa rozhodol rozhulákať kde zohnal toľko peňazí aby si mohol dovoliť nalievať sa celý večer pravým angoriánskym. Musela som ho do svätyne odniesť v dračej podobe. Našťastie v dobe keď som sa uchýlila k tomuto drastickému opatreniu bol Dalk už dávno mimo realitu. Aj tak som sa mu po tomto dobrodružstve radšej chvíľu vyhýbala.

Tá dnešná zákazka sa mu však- napriek Astridinmu presvedčeniu- zrejme nepodarila tak ako by si predstavoval, takže som sa úlohy rozprávača zhostila ja a medzi tým som sa ho nenápadne snažila presvedčiť aby sa rozrozprával. Bez telepatie to bolo ťažké ale nechcela som telepatiu používať na tých niekoľko ľudí ktorý mi veria.

Našťastie pre mňa Dalk bol ukecanec od prírody, takže netrvalo dlho a už mi- naširoko rozhadzujúc rukami- vyrozprával o fiasku na ktorý sa premenila jeho posledná zákazka, o nutnosti zabiť troch ďalších ľudí aby sa dostal k cieľu a o šialenej naháňačke ktorou to napriek všetkej opatrnosti vyvrcholilo.
„Proste a jednoducho- katastrofa.“ Dokončil svoje rozprávanie.
„Ani nie.“ Upokojila som ho. „Každý niekedy robíme chyby a niekedy to vypáli aj horšie ako táto tvoja.“
„aj ty si už niekedy zvorala zákazku tak ako ja teraz?“
„Aj horšie.“ Zachmúrila som sa pri tej spomienke.
„Ako horšie?“
„Tak že do mesta sme vošli traja a vyšla som z neho len ja!“ odsekla som.
„ah. Prepáč.“ Odpovedal kajúcne Dalk.
„to nič. Pozri aj ten najlepší assassin určité percento zákazok zvorá. Záleží len na tom koľko ich spravil dobre. A ty si ich spravil dobre viac než dosť.“
„Díky, Chell. Mimochodom pozri čo som našiel. Nechceš?“ spýtal sa a vo vystretej ruke mi podal očarovaný prsteň.
„pekný. Zaujímavé očarovanie. Vážne si ho môžem nechať?“
Prikývol.
„Tak dík. Ale aj tak nemáš šancu.“ Povedala som a otočila som sa k odchodu.
Bola som už na polceste preč, keď sa spamätal.
„Pri Sithisovi! Kto má pri tebe šancu, Chell?!“ zakričal za mnou.

„To by ma náhodou tiež zaujímalo.“ Ozval sa Kyrael.
„No, človek určite nie.“ Uškrnula som sa.
„A kto teda?“
„Úprimne? Nemám potuchy. Ale Dalk to nieje. Ani ty, keby ťa to zaujímalo.“
„Nezaujímalo. Už som si s tebou preskákal dosť aby som si uvedomil že byť viac ako tvoj kamarát by mohlo byť životu nebezpečné.“
„No ďakujem pekne!“
„Nič v zlom! Ale vážne už si s niekým mala aj hlbší vzťah ako je kamarátstvo?“
„Čo si pamätám tak nie.“
„A čo si nepamätáš?“
„Tak odkiaľ to mám, podľa teba, vedieť keď si to nepamätám?!“

Z telepatického rozhovoru ma zrazu vytrhol dievčenský hlas. „Ahoj Chell.“
Prekvapene som sa obzrela. „Ahoj Babeta.“ Odzdravila som sa.
Kývla smerom k Dalkovy. „Ešte stále to skúša?“
„Že váhaš.“ Spiklenecky som sa na ňu zaškerila.
„Ja som si myslela že sa už poučil.“
„Čo blázniš? Chlapec? A poučiť sa? Tieto slová nepatria do jednej vety.“
„HEJ!!“ skríkol Dalk zároveň s Kyraelom.
Pozreli sme s Babetou na seba a vyprskli sme do smiechu.

Sotva sme sa stihli ako-tak upokojiť keď k nám s ublíženým výrazom prišiel Dalk a zaklincoval to slovami: „Ale to vážne nebolo smiešne, baby."
Znovu som sa rozosmiala len sekundu pred Babetou a po chvíli sa zo solidarity k smiechu pridal aj on.

„Čo je tu také smiešne?“ ozvalo sa od vchodu.
Pozrela som tam a zistila som že práve prišiel Nazir.
„Nič! Nič!“ Podarilo sa mi vhŕknuť pomedzy záchvaty smiechu.
„Na nič to nevyzerá. Nie vážne Chell čo je smiešne?“ spýtal
„Ahhh.“ Konečne sa mi podarilo ukludniť, ale ešte sa mi nechcelo vysvetlovať celú tú scénu.
„Babeta, vysvetli mu to.“ Povedala som sa pobrala som sa k jazierku lebo mi od smiechu vysmädlo.
„Dalk, vysvetli mu to!“ ozvalo sa mi za chrbtom.
„ehm... Oheň vysvetli mu to!“ vyhlási Dalk zúfalým tónom.
Mohol s tým počkať kým neprehltnem vodu ktorú som mala v ústach.

V záchvate kašla miešaného so smiechom som skoro padla do jazierka.
„Vy... volovia, alebo voly bohvie ako sa to skloňuje, chcete ma zabiť?! To by bol iní trapas assassin ktorý prežil stovky samovražedných zákazok, nakoniec zomrie vo vlasnej svätyni uchichotaní k smrti!“

Tentoraz sa k nášmu smiechu pripojil aj Nazir.
Upravil/a Chell dne 09.06.2012 09:39
SOM DIEVČA!! A AK TO NIEKOMU EŠTE RAZ UNIKNE TAK BUDETE LUTOVAŤ!!

Uctievam mopidu daedrickú pani spamerstva.

Zoznámte sa: Alex<3 Mercer, najcharizmatickejší vírus pod virtuálnym slnkom...
http://fc05.deviantart.net/fs71/i/2011/123/9/7/alex_mercer_by_ravenmadwolf-d3fi3ra.jpg
na to že je v podsate mŕtvy vyzerá podozrivo dobre, nemyslíte? Grin
 
Mopidu
LoL toho je trochu moc Grin To si přečtu až před spaním (kolem půlnoci se ozvu Grin )
https://s10.postimg.org/i9098u5a1/glit.gif
 
nagasadowcz
Svým způsobem je to příjemnější, než číst to česky. Tady mi totiž případné hrubky nezpůsobují potlačovaný vztek, poněvadž je nerozpoznám Grin Jinak jsem zatím přečetl jen úvod, takže ti prozatím nebudu dělat "recenzi", ale asi dočtu zbytek. Vypadá to zajímavě, a když odpadl hRDLA, nebylo by špatné mít k Alduinově synovi ještě něco na pokračování. Takže držím palce Wink
Oficiálně jsem Naga, Svatý Sudí, ale říkejte mi Naga Grin
 
Chell
dlhé? hm. a to malo byť ešte dlhšie len sa mi to štastne podarilo odchytiť. verte mi bolo hrozné nevedieť kedy to skončí Grin
EDIT: keď to dočítaš kludne napíš čo si o tom myslíš zvládnem aj kritiku. Grin
Upravil/a Chell dne 09.06.2012 11:09
SOM DIEVČA!! A AK TO NIEKOMU EŠTE RAZ UNIKNE TAK BUDETE LUTOVAŤ!!

Uctievam mopidu daedrickú pani spamerstva.

Zoznámte sa: Alex<3 Mercer, najcharizmatickejší vírus pod virtuálnym slnkom...
http://fc05.deviantart.net/fs71/i/2011/123/9/7/alex_mercer_by_ravenmadwolf-d3fi3ra.jpg
na to že je v podsate mŕtvy vyzerá podozrivo dobre, nemyslíte? Grin
 
Chell
tak čo prečítané?Grin aby som vedela či sem môžem dať další diel.
P.S už som lv 6 Šaman
Upravil/a Chell dne 10.06.2012 19:48
SOM DIEVČA!! A AK TO NIEKOMU EŠTE RAZ UNIKNE TAK BUDETE LUTOVAŤ!!

Uctievam mopidu daedrickú pani spamerstva.

Zoznámte sa: Alex<3 Mercer, najcharizmatickejší vírus pod virtuálnym slnkom...
http://fc05.deviantart.net/fs71/i/2011/123/9/7/alex_mercer_by_ravenmadwolf-d3fi3ra.jpg
na to že je v podsate mŕtvy vyzerá podozrivo dobre, nemyslíte? Grin
 
Mopidu
Jo, už to mám přečtené dávno (od té půlnoci jak jsem říkala Grin ) ale ten konec musím číst znova a znova Grin Furt "vysvětli mu to" to mě asi taky zabije smíchy
https://s10.postimg.org/i9098u5a1/glit.gif
 
Chell
no ked to nezabilo chell ani kyra tak ti by si tiež nemusela zomrietGrin neviem čo by som si bez tvojej podpory počala
SOM DIEVČA!! A AK TO NIEKOMU EŠTE RAZ UNIKNE TAK BUDETE LUTOVAŤ!!

Uctievam mopidu daedrickú pani spamerstva.

Zoznámte sa: Alex<3 Mercer, najcharizmatickejší vírus pod virtuálnym slnkom...
http://fc05.deviantart.net/fs71/i/2011/123/9/7/alex_mercer_by_ravenmadwolf-d3fi3ra.jpg
na to že je v podsate mŕtvy vyzerá podozrivo dobre, nemyslíte? Grin
 
Chell
tak trochu kratší diel ako obvyke takže mu ani nebudem vymýšlať meno keď ešte neviem nazvať ani 9 kap.
______________________________________________________________________________

Keď som opúšťala svätyňu ešte stále som sa pochichotávala, ale ako náhle sa za mnou zavreli dvere mala som pocit ako by niekto vo mne prepol neviditeľný spínač.
„Ahh! Pri Sithisovi ako to že na mňa mimo svätyňu vždy doľahne taká depresia?“
„Lebo mimo svätyňu podvedome cítiš všetko trápenie ľudí s telepatickými schopnosťami.“
„Nocturnal mi bola dlžná prirodzených telepatov.“ Zamrmlala som nahnevane.
„Čo narobíš? Prirodzený telepati boli, sú a budú takže si musíš zvyknúť.“
„Pch! Na také niečo sa nedá zvyknúť!“
„Ale dá.“
„Vieš čo? Keď budeš aspoň spolovice tak dobrý v telepatii ako ja potom mi povedz že sa na to dá zvyknúť!“
„A nie som?“
„Nie.“
„O tom by sa dalo polemizovať.“
„Nedalo.“
„Keď myslíš. Mimochodom hádaj čo je nové?“
„Konečne sa ti podarilo rozbehať Skyrim?“
„Ako si na to prišla?“
„Lebo už týždeň nemelieš o ničom inom. Pri Sithisovi Kyrael ty už si v Skyrime, tak načo ho pre všetky aedry potrebuješ ešte aj v compe?!“
„Lebo ja mám v compe stiahnuté všetky knihy, filmy a samozrejme aj hry ktoré sme navštívili. mám ti povedať koľko ich je?“
„Nie.“
„Hmm... aj tak ti to poviem.“
„NIE!!“
„Mám tuu tu tu tu tuu...“ cítila som že zúrivo točí kolieskom na myši.
Zvrtla som sa k dverám svätyne vystrela som ruku- a upínajúc všetky myšlienky na miesto kde sa nachádzal Kyrael- som otvorila portál ktorým som vzápätí bez váhania preskočila.

Kyr prekvapene zdvihol hlavu od notebooku ktorý mal položený na kolenách.
„Chell čo...“ začal keď zbadal portál za mojím chrbtom.
„Hex! Štekla som a na zdôraznenie môjho rozkazu som sa buchla do stehna.
„Aa nerob...“ zjačal Kyr keď sa mu notebook na kolenách zrazu premenil na maličkého oceľovo strieborného dráčka zúrivo snažiaceho čo najrýchlejšie splniť môj rozkaz.
„No áno. Si dobrý compík, hex, si.“ Pochválila som dráčika a poškrabkala ho na krku. „Kto je dobrý comp? Kto je dobrý comp? Ty si dobrý comp! Áno si.“ Hex začal od samého nadšenia vrnieť ako keby mal pokazený ventilátor.
„A vieš kto je zlý comp?“ spýtal sa nahnevane vstávajúci Kyrael. „Tá úchiláčka na neurotoxin ktorá ti dala portal gun!“
Hex popudene zavrčal. Nemal rád keď sa niekto takto vyjadroval o jeho stvoriteľke. Upokojujúco som ho poškrabkala za ušami a nesúhlasne som pozrela na Kyraela.
„Už aj tak ťa moc nemusí takže si pred ním aspoň dávaj pozor na jazyk.“
„No to je fantastické!“ zvolal Kyr teatrálne rozhadzujúc rukami. „Nemá ma rád vlastný comp! A to som si myslel že v stredovekom svete takýmto šialenostiam uniknem!“
„Ani by si sa s tým nemusel stretnúť keby že ho so sebou všade nevláčiš.“ Skonštatovala som.
Kyr a nadýchol ako by mi chcel niečo povedať, ale namiesto toho len podráždene cvakol zubami a rezignovane sa oprel o stenu.

„Radšej by si mala zavrieť ten portál než si ho niekto všimne.“ Povedal po chvíli
Poslúchla som jeho radu.
„Mimochodom myslel som si že už neportáluješ. Aspoň som dobre dlhú dobu nezachytil že by si preskakovala portálmi.“
„Veď som s tým aj prestala. Na dlhú dobu. Ale teraz sa niečo zmenilo. Necítiš to?“ odpovedala som mu mimovoľne si šúchajúc pravú ruku.
„Samozrejme že sa niečo zmenilo! Vrátili sa draky, zrazu nám tu oxiduje drakorodená, len tak na výlety si sem odskakujú uškriekané andulky z iného sveta... no a to je asi tak všetko. Zabudol som na niečo?“
„Nie, vystihol si to perfektne. Mňa však najviac znepokojujú tie andulky.“
„Ále, kašli na to a poď si radšej niečo zaloviť som hladný ako... ako riadne hladný drak.“
„Ktorý už týždeň nerobí nič iné len sedí za počítačom.“ Doplnila som ho s úsmevom.
„To nie je pravda!“
Pokrčila som plecami. „Kde budeme loviť?“ zmenila som tému.
Kyrael mi poslal obrázok jedného miesta na pláňach. „Vždy sa tam premávajú nejaké srnky.“
„Hex, zostaň!“ prikázala som malému dráčikovi a pobrala sa k východu jaskyne. Kyrael tam už bol premenený na draka. Keď som k nemu podišla a chystala sa tiež premeniť, zrazu sa prudko odlepil od zeme a naschvál nasmeroval prúd vzduchu spod jeho krídel tak aby ma zrazil z nôh.
„Kto tam priletí prvý má najchutnejší kúsok!“ zvolal
Premenila som sa aj ja a výsmešne som pozrela ako pomaly stúpa hore, taký istý že tento podvod mu zaručil víťazstvo. Tak to ani náhodou!
Vzlietla som.
Upravil/a Chell dne 10.06.2012 21:55
SOM DIEVČA!! A AK TO NIEKOMU EŠTE RAZ UNIKNE TAK BUDETE LUTOVAŤ!!

Uctievam mopidu daedrickú pani spamerstva.

Zoznámte sa: Alex<3 Mercer, najcharizmatickejší vírus pod virtuálnym slnkom...
http://fc05.deviantart.net/fs71/i/2011/123/9/7/alex_mercer_by_ravenmadwolf-d3fi3ra.jpg
na to že je v podsate mŕtvy vyzerá podozrivo dobre, nemyslíte? Grin
 
Mopidu
Chell napsal:
no ked to nezabilo chell ani kyra tak ti by si tiež nemusela zomrietGrin neviem čo by som si bez tvojej podpory počala

No vida, alespoň k něčemu jsem dobrá Grin (jelikož jsem hroznej smolař a nešika tak jsem prakticky k ničemu Grin)
Jinak, krutej díl, ani ne tak krátký spíš akorát Wink
https://s10.postimg.org/i9098u5a1/glit.gif
 
Chell
o.k už viem aké dlhé majú byť diely
SOM DIEVČA!! A AK TO NIEKOMU EŠTE RAZ UNIKNE TAK BUDETE LUTOVAŤ!!

Uctievam mopidu daedrickú pani spamerstva.

Zoznámte sa: Alex<3 Mercer, najcharizmatickejší vírus pod virtuálnym slnkom...
http://fc05.deviantart.net/fs71/i/2011/123/9/7/alex_mercer_by_ravenmadwolf-d3fi3ra.jpg
na to že je v podsate mŕtvy vyzerá podozrivo dobre, nemyslíte? Grin
 
Chell
super krátky part. mopidu: sorry za informáciu že prestala kopať múza ale v čase keď som tú PM posielala to bola pravda
________________________________________________________________

Prudko som stúpala hore silne zaberajúc krídlami dodávajúc môjmu štíhlemu telu čoraz väčšiu rýchlosť. Prefrčala som okolo prekvapeného Kyraela ktorého som vyviedla z rovnováhy. Ešte dve mávnutia krídlami a bola som desať metrov nad ním.

Zastavila som. Roztiahla som krídla a na niekoľko sekúnd som sa nepohnute vznášala vo vzduchu vychutnávajúc si ten okamih keď zrazu celý svet zastaví. Pod sebou som počula ako Kyr ráznymi ťahmi krídel získava rovnováhu a náskok. Zložila som krídla a vyrútila sa k zemi.

Kyrael práve konečne získal rovnováhu ktorú stratil pri mojom zbesilom prelete, keď som okolo neho preletela znova tentoraz v opačnom smere. Skoro som mu narazila do krídla.

Otvoril papuľu aby prekvapene vyškrekol, ale namiesto toho zo seba vychrlil prúd urážok, vrátane jednej novej, ktorú som si uložila do pamäti pre neskoršie použitie.

Pobavene som sa zasmiala a spravila salto vzad aby som zastavila krkolomní pád. Kyr vyzývavo zreval a prerútil sa okolo mňa s krídlami pritisnutými tesne k telu. Tesne nad zemou ich rozvinul a komplikovane s nimi mykol aby ho náraz vzduchu neprekopŕcol. Skrútil krk aby na mňa dobre videl a tentoraz v jeho škrekoch bolo počuť výsmech. Dobre vedel že mne sa tento manéver nikdy nepodarí.
Znovu som zložila krídla ale tentoraz som sa vyrútila doboka. Priamo na Kyraela.
Vyhol sa mi a vyletel vyššie prenikavo sa smejúc a vyzval ma aby som to skúsila znova.

A takto sme leteli navzájom sa provokujúc vyvádzajúc ako malé deti až kým sme nepriletel k Ivanovmu dvorcu nad ktorým lietal drak. To by nás ani tak nezarazilo ako to že ten drak už z diaľky vyzeral dosť divne.

Prvý si to všimol Kyr keď po asi tak desiatej vzdušnej kolízii vyletel vyššie aby si obzrel dlhý škrabanec na ramene a zaujali ho záblesky ohňa nad dedinou.

„Chell!“ zavolal na mňa.
Okamžite som zvážnela. „Čo?“
„Poď sa pozrieť.“
„To je divné... biely drak?“ prekvapene som skonštatovala keď som zavisla vo vzduchu vedľa Kyra.
„Možno albín?“ pokúsil sa nájsť vysvetlenie.
Pokrútila som hlavou a chystala sa niečo povedať keď sa zrazu z ničoho nič prihnal ani nie vietor ako víchrica. Kyraela zrazila zo vzduchu ale mne a podarilo nasmerovať krídla tak aby som nebola strhnutá dole.

Ani toto nebol obyčajný vietor. Obyčajný vietor nedokáže byť vydesený. A tento vydesený bol a veľmi. Zakrúžil okolo mňa, ohľaduplne dávajúc pozor aby sa mi neoprel do krídel a priniesol mi do nozdier pach. Pach ktorý pre mňa znamenal synonymum zrady a nepriateľstva. Pach ktorý sprevádzal všetky moje najnepríjemnejšie spomienky. Pach dezinfekcie. Pach Bielych plášťov.
Upravil/a Chell dne 13.06.2012 18:16
SOM DIEVČA!! A AK TO NIEKOMU EŠTE RAZ UNIKNE TAK BUDETE LUTOVAŤ!!

Uctievam mopidu daedrickú pani spamerstva.

Zoznámte sa: Alex<3 Mercer, najcharizmatickejší vírus pod virtuálnym slnkom...
http://fc05.deviantart.net/fs71/i/2011/123/9/7/alex_mercer_by_ravenmadwolf-d3fi3ra.jpg
na to že je v podsate mŕtvy vyzerá podozrivo dobre, nemyslíte? Grin
 
Přejít na fórum:
Podobná témata
Diskuze Fórum Odpovězeno Poslední příspěvek
Adriho povídky II - Temná smlouva » Skyrim - Váš svět 25 30.05.2017 21:58
Temné bratrstvo Skyrim - obecně 4 19.12.2016 19:47
Save za Temné Bratstvo Skyrim - dotazy, návody,.. 4 16.10.2016 13:19
Vyhoštění z Temného Bratrstva The Elder Scrolls IV : Oblivion 7 03.08.2015 16:36
Upíři a denní světlo Skyrim - dotazy, návody,.. 1 26.04.2015 17:41
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 4203 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 8233 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 5708 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 4857 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 12731 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 7513 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 6638 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 6369 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 7559 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist