Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
Číst diskuzi
Právě je zde: 10 host(ů)
 Tisk diskuze
Naprosto nezávazná a nekonečná konverzace: Dějství čtvrté
Whirt
Hele, Tasemnice, Nago. Vy jste možná takový kapacity na to, abyste to dali za týden, ale já? Nemyslím si...

A Miku, ten tvůj nový jazyk mi připhfomiňá ťotho:
http://24.media.tumblr.com/c578165cf882e16adf0a6941dfbad32c/tumblr_ms8adgnh8i1rm3mxeo1_1280.png
Upravil/a Whirt dne 11.09.2013 21:13
 
Mike
Jéééé, ťo snám! Fšdicki se u tohtho smňeju, jak ňegdo muše tak debylňě psád!
http://www.ulozisko.sk/obrazky/662771/jabko.jpg


 
PrincessLeia
Já sice nejsem člověk, který školu flákal, ale já už prostě na konci 8.ročníku byla tak vyšťavená a vyčerpaná, že jsem se prostě k učení nedonutila pomalu dřív než o svaťáku. Předtím byla praktická maturita a mezitím zkoušení na abs. koncert a do toho ještě představa kromě maturity i absolutorium... No, já byla úplně... na tmavým místě z toho Pfft A z toho otrávení a nutného odvedení mysli od povinností vzešel fakt, že jsem četla snad nejvíc a nejrychleji za poslední léta. V rozmezí 1 až 2 měsíců těsně před maturou jsem přečetla všech 7 dílů Zaklínače a oba díly Bídníků Grin Ale maturu jsem udělala za plný počet bodů Pfft Ale to proto že jsem měla vážně neuvěřitelné štěstí... Na abs. už to dopadlo kapku hůř, ale také jsem to dala Smile
Upravil/a PrincessLeia dne 11.09.2013 21:22
"I am a reader. Not because I don't have a life but because I choose to have many."
 
Mike
Tyjo, taky dobrý. Grin Vy tři si podejte ruce, hele (PrincessLeia, Naga, Tasemnice...) ... Grin
http://www.ulozisko.sk/obrazky/662771/jabko.jpg


 
MortuusDominus
No tak to je taky tím, že se člověk nesmí stresovat, já tu školu flákala, buď jsem tam nebyla a když ano, tak kolikrát né střízlivá... a nikdy jsem s většíma důležitýma zkouškama atd. neměla problém... ( naopak, dopadlo to lépe než bych si i mohla tajně přát nebo představovat. ) Já měla sakra štěstí a to několikrát ( navíc dobré vztahy s učiteli, řekla bych ...)
 
Mike
Ha, dobré vztahy s učiteli! Pfft ale tk to já mám relativně taky, ale i tak... bojim se brutálně moc... víc jak řidičáku a na ten jsem se bál šíleně... Frown Grin
http://www.ulozisko.sk/obrazky/662771/jabko.jpg


 
Tasemnice
Nojo, měli bychom založit klub géniů Grin

Whirt:
1) Člověk se maturity šíleně bojí a pak to vůbec není tak zlé, jak si to představoval... učitelé - pokud to nejsou totální blbci - ti vyjdou alespoň trochu vstříc. Když vidíš, že ti něco nejde, přejdou k něčemu jinému, aby ti dali šanci. Na potítku máš tolik času, že se tam pak už nudíš. U jazyků máš k dispozici slovník, mám dojem, že i kdybych francouzsky neuměla, tak to alespoň na trojku dám jenom proto, že jsem si mohla celou dobu na potítku hrát se slovníkem. A samotná zkouška uteče jako nic Smile
2) Myslím, že nikdo z nás, co jsme se to učili na poslední chvíli, jsme neuměli všechno..kdybych si z biologie vytáhla cokoliv ohledně člověka, neudělám to. Teda, udělám, ale s ostudou. Tak jsem se modlila k antropologickým bohům a vyšlo to Grin

Nejvíc mě bavila maturita z literatury. Přišel za mnou před maturitou náš češtinář (jeden z nejchytřejších a nejzajímavějších lidí, co jsem kdy poznala - on nás učil a buzeroval tak, abychom se naučili přemýšlet! To jsem u nikoho jiného nezažila Grin ) a ptal se mě, co bych si chtěla vytáhnout. Povídám, že Dantovu Komedii a on: "tak si vytáhněte ten lísteček vpravo dole." Řekla jsem mu, že si myslím, že kecá, ale stejně jsem to zkusila. Bylo tam Čapkovo R.U.R. První otázka: "Co má Čapkova divadelní tvorba společného s ranně italskou renesancí?" Grin Trochu jsme zavtipkovali (ani jsem nevěděla, že se to u maturit taky dělá) a přes definici divadelní hry se mi podařilo dostat se k ranému řeckému dramatu. Z těch 20 minut, co se měly týkat R.U.R. jsme tak 15 diskutovali o Sofoklovi a Euripidovi a řešili jsme, od kdy se tomu, co Řekové předváděli, dá říkat divadlo. Trochu jsme se o tom pohádali, najednou byl konec a jako jediná ze třídy jsem z literatury dostala plný počet. Za celé ty čtyři roky, co mě předtím učil, jsem nedostala z literatury jedinou jedničku. Nikdo jí nedostal. A přitom celou dobu úplně stačilo pohádat se s ním o něčem mimo téma! Ten chlap je prostě třída, už teď se mi po něm stýská Grin

Leia: Tak to smekám! Jenom první díl Bídníků mi trval víc než měsíc.
Upravil/a Tasemnice dne 11.09.2013 21:52
 
METTALIC
Mike: S tim Wordem s tebou soucítím Grin
Zapalte bible obraťe kříže papeže pošlete nejlíp za mříže!!!!!!

Steam nick: ScarletWhore

Jsem neschopný retard kterému musí MIKE připomínat změny podpisu Grin
 
Mike
Mett: Viď... ale mám poslední verzi - Office 2013 Smile
http://www.ulozisko.sk/obrazky/662771/jabko.jpg


 
nagasadowcz
Jéé, Opráski sčeskí historje už jsem dlouho neviděl, musím si zas pročíst. Je to svým způsobem četba velmi náročná.

Ještě se vyjádřím k maturitám: KECY, KECY, KECY. Taky jsme si říkali, že to prostě nedáme a že se musíme učit. Neučili. Sváťák u nás (kvůli zmatku ze státních) trval měsíc. Začali jsme se učit až tehdy a to už jsme přešli do fáze - jó, hej, to se dá v pohodě. Po asi dvou týdnech nás tato fáze opustila a začínali jsme být nervózní. Noc před maturou jsem prakticky nespal, i když mi bylo jasné, že DÁT to DÁM. Z frániny špatně, ze ZSV, nepadne-li mi jedna z fajn asi 10-15 otázek, taky špatně a z ajiny dobře, ať přijde cokoli. Se státní jsem si hlavu absolutně nelámal s tím, že to prostě nějak obkecám (a taky to tak bylo - z povinných 20 knih jsem četl 3 - Hamleta, Beowulfa a Hobita, zbytek jsem načetl obsahy na netu a stačilo to na 1 v pohodě).

Popíši vám v bodech svůj maturitní den (myslím zase maturitu skutečnou, ne tu státní frašku ;)):

Krátká povídka, kterou napsal sám život :D

Upravil/a nagasadowcz dne 11.09.2013 23:55
Oficiálně jsem Naga, Svatý Sudí, ale říkejte mi Naga Grin
 
Ligos
Jak je vidět, každý má něco....
Já třeba poslední noc před maturitou pařil dlouho do rána Gothic 2...Grin

Nervózní jsem byl, ale když se maturitní komise začala přede mnou hádat, div se nepoprali, nervozita rázem zmizela....Grin

Vůbec jsem se neučil, a to nekecám... Bohatě stačilo to, co jsem pochytil při hodinách ve škole. (a udělal jsem to s vyznamenáním) Smile
-KRLEŠ-

Skyrimský průvodce:
 
PrincessLeia
Koukám, že jsme se tady s maturitou nikdo moc nepárali Grin (Ligos - tak ono je dobré den a noc před maturituou úplně vypnout Smile A Gothic je skvělá alternativa Pfft )
Ale já se zase upřímně přiznám, že jsem byla večer před maturitou i před absolutoriem v úplné depresi *.* Za žádnou cenu jsem se totiž nechtěla učit přes prázdniny Pfft

Tasemnice - já jsem byla v jakémsi čtecím tranzu to období Grin Jinak takovou rychlostí obyčejně nečtu. Ráda o sobě tvrdím, že "Čtu pomalu, ale pravidelně." Ráda si příběhů i popisů a situací užívám Smile Ale v ten čas jsem byla prostě v již zmiňovaných knížkách zabořená pořád. Hledala jsem únik Smile

Já si pamatuji, jak jsem si u maturity, kdy jsem si z povinné četby vytáhla Maryšu (úleva byla...) spletla Vávru s Vavrochem z Cimrmanovy hry Záskok Grin Češtinářka to nepochopila a s tupým výrazem se ptala: "Kdo?" na což já sebevědomě - "No, Vavroch.". Zato přísedící Cimrmana znala a úspěšně si můj omyl asociovala. Smíchy se skládala pod stůl. Na to budu ráda vzpomínat Smile

Upravil/a PrincessLeia dne 12.09.2013 00:17
"I am a reader. Not because I don't have a life but because I choose to have many."
 
Tasemnice
Tak se ctenim to mame, Leio, podobne :-) Nepouzivas nahodou goodreads.com? Evidentne mas podobny literarni vkus, tak bych se inspirovala :-)
 
nagasadowcz
@Leia: Češtinářku bych za neznalost DJC vyobcoval. To si říká sečtělá akademička?! Grin Ale historka je to vydařená Smile

@...+Tasemnice: Že jo! Já taky při čtení nerad spěchám. Mamka je schopná přejet za hodinu nějakých 60-70 stránek. Já jsem se svými 30-40 spokojen, mně to tak vyhovuje. Já si to prostě předčítám v hlavě krásným vypravěčským stylem, představuju si, co čtu, a někdy i postavám přiřazuju různé "hlasy" Smile A myslím, že v tom právě tkví kouzlo literatury, že tohle může člověk s řádnou imaginací dosáhnout. Ale pravda, jak to začne být vážně napínavé, tak po těch řádcích letím jak Mig Grin
Oficiálně jsem Naga, Svatý Sudí, ale říkejte mi Naga Grin
 
Tasemnice
Presne.. cteni prece neni zavod :-) Kdyz ctu rychle, kolikrat ani nedokazu poradne text vnimat.
Upravil/a Tasemnice dne 12.09.2013 00:56
 
PrincessLeia
Tasemnice - goodreads.com? To neznám, ale podívám se na to Smile Jsem jinak ráda, že v tom pohodovějším tempu četby nejsem sama Smile

Naga - Přesně jak říkáš. Často přestanu na chviličku číst, zavřu oči a vykreslím si okolí nebo místnost. Hlasy slyším také odlišně a stejně tak miluji představování si mimiky postav Smile Četba se musí prožít. Ale pravda že když přijde napínavá část, lítám po slovech a občas ke své nelibosti až slova dokonce vynechávám, tak toužím po rozzuzlení Grin
Češtinářka možná DJC znala, ale pouze teoreticky - četla o nich, slyšela o nich, ale z toho důvodu nemohla pochopit.

Upravil/a PrincessLeia dne 12.09.2013 10:48
"I am a reader. Not because I don't have a life but because I choose to have many."
 
Mike
Koukám, že by to byla docela ostuda, ldybych maturu nedal hned, jako vy... Grin to bych se tu pak raději měsíc neukazoval... Grin
http://www.ulozisko.sk/obrazky/662771/jabko.jpg


 
Tasemnice
Leia: skvělá stránka pro knihomoly Smile Já si na ní oblíbila především možnost přidat se do "čtenářských skupin", kde se zvolí na určité časové období knížka (podle tématu, jímž se skupina zabývá), kdo má ze skupiny zájem, tak jí čte a společně se diskutuje. Jsem ve skupině klasické literatury a přimělo mě to přečíst si knížky, po kterých by mě jinak nenapadlo sáhnout a přitom stojí za to (např. Manna) a hlavně jsem se díky diskusím dozvěděla super věci. Třeba že Alenka v říši divů nevznikla jako následek požití hub rodu Psilocybe ve velkém množství, ale jako matematická alegorie Grin
Původně jsem si tam ale účet zakládala jen proto, abych měla přehled o tom, co jsem přečetla od začátku roku 2011 Smile

Mike: Klídek, výsledek maturity je většinou spíš o štěstí než o inteligenci Grin (větina z nás měla veelké štěstí...) Takže i když budeš mít samé čtyřky, nezavrhneme tě Grin
 
Mike
Tasemnice: ufff Grin hele, klidně čtyrky, hlavně, ať to mám... Grin
http://www.ulozisko.sk/obrazky/662771/jabko.jpg


 
Tasemnice
Však jakmile máš odmaturováno, nikoho už nezajímá jak Smile
 
Přejít na fórum:
Podobná témata
Diskuze Fórum Odpovězeno Poslední příspěvek
Naprosto nezávazná a nekonečná konverzace: Dějství osmé Pokec 801 04.03.2024 22:02
Naprosto nezávazná a nekonečná konverzace: Dějství sedmé Archív fóra 6000 09.09.2015 22:02
BUG nekonečná válka, spadlý z oblohy, osvobození skyrimu Skyrim - dotazy, návody,.. 2 22.06.2015 15:35
předměty nezůstávají tam kde by měli Skyrim - dotazy, návody,.. 11 18.10.2014 16:46
Nekonečné questy? Archív zodpovězených dotazů 4 26.07.2014 17:24
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 4199 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 8228 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 5696 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 4849 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 12719 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 7504 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 6630 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 6364 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 7556 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist